HTC Desire 310 model cihazınızı rootlayarak telefonda süper kullanıcı konumuna geçebilirsiniz. Süper kullanıcı konumu size telefon yazılımında değişiklik yapma hakkı ve donanımı en verimli şekilde kullanma izni verir.

Telefona kurulucak olan  Kinguser uygulaması diğer uygulamaların yazılım ve donanım erişim izinlerini kontrol altına alabilirsiniz. Root yetkisi ile yapabileceklerinizin bir sınırı yoktur. Yeterli kod bilginiz varsa telefon yazılımda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Kod bilginiz yoksa amacınıza uygun bir uygulama edinmelisiniz. Örneğin burada anlattığımız gibi gereksiz uygulamaları silip veya taşıyabilirsiniz. Root işleminin telefonu garanti kapsamı dışına çıkaracağını unutmayın.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınıza HTC Sync progrmını kurmanızı öneririz. Aksi taktirde sürücü problemi yaşyabilirsiniz.  HTC Sync programını buradan indirebilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Root Genius

Telefonun ayarlarına girip Geliştirici seçeneklerine girip USB Hata Ayıklama modunu açın. Geliştirici seçeneklerini göremiyorsanız Telefon hakkında menüsüne girip Yazılım numarasına 7 defa dokunun Geliştirci seçenekleri açılacaktır.

Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın. İndirdiğiniz Root Genius programını çalıştırın.

Bağlantı kurulunca Root it butonu aktifleşecektir. Root it butonuna tıklayarak işlemi başlatın.  İşlem boyunca telefonunuz bir kaç defa kendini kapatıp yeniden açabilir. Bu ensada telefon ekranında çıkan uyarıla Evet/Tamam diyin.

İşlem bittiğinde Gratz mesajıyla karşılacaksınız. Back butonu ile geri dönebilir veya programı kapatabilirsiniz. Telefon bağlantısını kesip menüye girin, Kinguser uygulamasının yüklendiğini göreceksiniz. Boo telefonun rootlandığı anlamına gelir.

22 thoughts on “HTC Desire 310 Root Yapma”
  1. Merhaba Harun, htc desire c modelini rootlayabilmen için öncelikle bootlader kilidini kırman lazım. bu konu üzerinde çalışma fırsatımız olmadığı için sitemizde makale yok ancak googledan htc bootlader kilidi açma diye aratırsın yeterli kaynak bulursun.

  1. root programı güncellendi, sizdeki eski sürüm olduğundan olabilir, programı bir kaç defa kaçıp kapatın otmatik güncelleme yapması lazım.

 1. kardeşim bu işlemde telefonun bozulmaması için dosyaları yedeklicemde onu nasıl yapabilirim bide htc sync kurmasamda işlem olur mu?

  1. htc sync sürücüler için geçerli, srücülerle bir sorununuz yoksa kurmayabilirsiniz. yedek içinse kablo ile bilgisayara bağlayıp verileri ayrı ayrı yedekleyebilirsiniz. ya da yedekleme için HTC sync’i kullanabilirsiniz.

 2. Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın ne demek anlamadım ve güvenli midir

  1. Yani bilgisayarın telefonu tanımasını sağlayın. Telefon bilgisayara bağlandığında aygıt bulundu bildirimi yapar ve sürücüleri yüklemeye başlar. Tüm sürücüler yüklendiğinde aygıt hazır bildirimi yapar. Tamamen güvenli bir işlem.

 3. Hocam ben root geniusu yükledim bilgisayarıma telefonu olduğu yazılım ın üzerine 7 kez basarak geliştiriciyi açtım usb hata ayıklamayı etkin ettim fakat ne kadar denersem deniyeyim hep failed install to drivers hatasını veriyor rootgenius yardımcı olursanız sevinirim ben rootu telefonumdaki uygulamaları sd karta taşıma k için atıyorum roottan başka bir yok biliyorsanızda işime yarar çünkü telefonumda uygulama yöneticisine girip uygulamaya bastığımda sd karta akta seçeneği yok.

  HTC DESİRE 310

  1. ben bu sorunu çzödüm rootladım da hatta ama aktarılmıyor uygulamar hala sd karta lütfen yardımcı olursanız sevinirim

    1. ilk kez yapıyorum ama dediğiğiniz şeylerin hepsini yaptım uygulamaları yine taşıyamıyorum o seçenek çıkmıyor uygulama yöneticisinde ve clean masterde

    2. ayrıca bu yukarıda yöntemi yaparken telefonda açılma kapanma tamam/evet butonu gerektiren bi tuş çıkmıyor direk program yükleniyor sadece

 4. kardeşm telefonu usb ile taktığımda program aygıtı bağlı değil olarak görüyo halbuki bağlı bilgisayarımdan baktığım zaman android usb device var acil yardım

   1. söylediklerinizi aynen yaptım . Htc desire 310 işlem yaparken

    * telefon kapanıp açılmadı
    * play store dan dediğiniz yazılımı da indirdim. Telefondan dan-SD karta yüklemeye gerek yok ortak kullanım diyor. Yani sanırım ya root işlemini yapamadım ya da çalıştıramadım

    Sizden ricam bunu video olarak yapıp sayfanıza yüklemeniz veya resimli anlatım yapmanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir