İstanbulluların ulaşım hayatını kolaylaştıracak yeni bir akıllı uygulama! Teknolojiyi her an aktif olarak kullanan İstanbullular artık sadece İETT otobüslerinin bilgisine değil, tüm ulaşım araçlarının bilgisine cep telefonlarından kolayca erişebilecek…

Giderek büyüyen teknoloji dünyasında her an yeni bir uygulama ile karşı karşıya kalmamız gayet normal. Şimdi ise yeni bir yere, ortama vb. gibi yerlere gideceğimiz zamanlar da o yeri bulmak ya da oraya nasıl gideceğimizi öğrenmek çok daha kolay olacak.

” Nerede bu otobüs ” , ” Ne zaman gelicek bu otobüs ” sorularını artık raflara kaldırmanın, ” oh, tam zamanında ” demenin vakti geldi…

Peki nasıl kullanılır bu uygulama ?

Uygulama, mobil cihazlarınızda ki konum bilgisini veya konum servislerini aktif ettiğiniz taktirde etraftaki durakları, o duraklardan geçen otobüslerin ve nerede olduklarını gerçek zamanlı gösteriyor.

Ve internetiniz olmasa bile otobüs duraklarını ve buradan geçen otobüsler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Mobiett’nin sunduğu bir başka özellik ise anlık mesaj ve beyaz masa seçenekleri. Beyaz Masa sayesinde yolcuların talep, öneri ve şikâyetleri alınırken, mesaj bölümü ile de hatlarda meydana gelen kaza ve aksaklıklar anlık olarak duyuruluyor. Toplu ulaşımı düzenli ve yoğun kullanan vatandaşların sık kullanılan durak ve hatları ‘Favori Listesi’ne ekleyebileceği MobİETT uygulaması ile hat-durak aramak için zaman kaybedilmesinin de önüne geçilmiş oluyor. Geliştirilmeye devam edilen uygulamaya birçok yeni özellik de eklenecek.

Android İşletim Sistemli Cihazlarınıza Uygulamayı İndirmek İçin Lütfen Tıklayın

iOS İşletim Sistemli Cihazlarınıza Uygulamayı İndirmek İçin Lütfen Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir