Reeder P10 akıllı telefonu normal olmayan yollardan formatlarsanız açılışta telefonda kullandığınız Google hesabını girmeniz gerekeir.  Google hesabını giremezseniz kurulum aşamasını geçemezsiniz. OEM kilidi nedeniyle var olan bu durum bir güvenlik aşamasıdır. Cihaz kullanıcısı dışında biri tarafından sıfırlandığında kullanılamaz duruma gelmesi için bu yöntem geliştirilmiştir.

Menüye ulaşılabilir durumdayken  Geliştirici Seçeneklerinden OEM kilidi açılmışsa bu güvenlik aşaması devre dışı kalır. Eğer OEM kilidini açmamışsanız ve tuş formatı dediğimiz sıfırlamayı gerçekleştirdiyseniz bahsettiğimiz ekranda kalacaksınız. Bu ekranı geçmenin de birden fazla yöntemi mevcut.

Biz deneyip başarılı olduğumuz yöntemi sizlerle paylaşacağız. Takıldığınız yerde videoyu izleyip işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Kurulum ekranını geçmek için:

1: Dil seçimi ekranındayken ekranın en altından yukarı doğru parmağınızı kaydırın. Bildirim paneli de dediğimiz kısayol çekmecesi açılacaktır.

2: Burada çark işaretine dokunun. “Ayarlar” açılacaktır.

3: En altta “Telefon Hakkınd”a kısmına girin. “Derleme Numarası” seçeneğine 7 defa dokunun. Geliştirici seçenekleri açılacaktır.

4:  Geri gelip “İleri Seviye Ayarlar” menüsüne girin.

5: En altta “Geliştirici Seçenekleri”‘ni göreceksiniz. Ona dokunun.

6:  “OEM Kilidini Açma Etkin” seçeneğini seçin.

7: Geri gelin ve “Yedekle ve Sıfırla” seçeneğine girin. Bu menüden cihazı fabrika ayarlarına çevirin.

Cihaz kendini açtığında hesap istemeyecektir. Kurulum ekranını kolayca geçebileceksiniz.

6 thoughts on “Reeder P10 Reset FRP (Google Hesabı Sorunu)”
  1. reeder p10 ekran kilidi kaldırma (çözüm) bilgilendirmeniz için, Çok Teşekkürler.Allah Razı Osun.İşe yarıyor.İş yaşamınızda başarılar dilerim.

    1. P11 modeli üzerinde çalışma fırsatımız olmadı maalesef. Ancak onun da bir açığı vardır mutlaka biraz araştırmanız gerekecek.

        1. Fatih Bey merhaba. Deneyebilirsiniz tabi. Ama Youtube üzerinde bu modele özgü bir aratma yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir