Blackberry’den Önemli Satın Alma!

Akıllı telefon piyasasında rakiplerinden oldukça geride kalan Blackberry, kendine özgü en önemli özelliği geliştirmek amacıyla kritik bir güvenlik hamlesi yaptı!

Apple ve Google’ın NSA skandalında kullanıcı verilerini ABD’ye gizlice aktardıklarının ortaya çıkması, dünyada çapında büyük bir ses getirmişti. Blackberry de akıllı telefon pazarındaki iki büyük oyuncuyu bu konu üzerinden vurmayı planlıyor.

Bu skandalın ardından kullanıcılar kendilerine güvence verecek teknolojiler talep etmeye başladı ki Blackberry de bu bağlamda önemli bir satın almaya imza atarak, İsrailli veri güvenlik şirketi Watchdox’u bünyesine kattı. Böylecek Blackberry zaten güçlü olduğu güvenlik alanında sağlam bir hamle yapmış oldu.

Özel dosyaların ve fotoğrafların güvenli bir şekilde saklanmasını ve paylaşılmasını sağlayan teknoloji sahip olan Watchdox’un dünya çapında önemli şirketlerle bir çok işbirliği bulunuyor.

blackberry-güvenlik-security

Blackberry bu ciddi atılımla özellikle iş dünyasında kimsenin telefondaki verileri takip edemeyeceği güvenli bir hizmet sunarak, yeniden kurumsal müşterilerin gözüne girmeyi planlıyor. Bir adım öteye taşıyacağı güvenliğiyle markanın ne kadar tercih edilir bir marka olacağı şimdiden merak konusu.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir