Apple iPhone Modelleri Kurtarma Moduna(Recovery Mode) Nasıl Alınır?

Apple iPhone modelleri güvenlik kodunuzu yani parolanızı unuttuğunuzda veya bloke ettiğinizde bilgisayarlar tarafından görülmez. Yani bilgisayar iPhone’u görmez ve sürücülerini yükleyemez. Bu durumda da iTunes üzerinden işlem yapmak mümkün olmaz.

Bu şekilde parolası unutulmuş ya da bloket edilmiş bir iPhone’nun bilgisayar tarafından görülmesini sağlamak için iPhone’u kurtarma moduna(recovery mode) almalısınız. Kurtarma moduna alınmış cihaz bilgisayar tarafından görülecek ve bu şekilde iTunes üzerinden geri yükleme mümkün olacak.

Farklı versiyon da olsa aynı işletim sistemi kullanan Apple iPhone modellerinin tümünde kurtarma moduna alma yöntemi aynıdır! Telefonu kapatın ve orta tuşuna basılı tutarak, bilgisayara bağlanmış olan veri kablosunu iPhone’a takın. iTunes logosunu görene kadar bu şekilde beklemelisiniz.

apple-iphone-kurtarma-modu-recovery-mode-

İşlemin örneğini ‘Kullanıcıya Destek’ videomuzda görebilmeniz mümkün.

Kurtarma moduna aldığınız iPhone’u kurtarma modundan çıkarmak için veri kablosunu cihazdan sökebilir ya da güç tuşuyla telefonu kapatabilirsiniz.

Unutmayın orta tuşu çalışmayan bir iPhone kurtarma moduna geçmez!

ÖNEMLİ UYARI: Videodaki bilgiler telefonunuzda yazılımsal sorunları çözmek için sadece bir başlangıçtır! Tek başına herhangi bir getirisi olmaz! Yani iPhone telefonunuzu bu moda olarak herhangi bir sorunun çözülmüş olmasını bekleyemezsiniz!

Author: Tayfun Sağır

9 thoughts on “Apple iPhone Modelleri Kurtarma Moduna(Recovery Mode) Nasıl Alınır?

  1. iyi günler ben recovery moda geçiyorum sorun yok itunes ten yükleme yaparken yarından sonra hata verip bitiryor

      1. Evet 29 veriyor baktım PC filan güncel olması lazım dedi güncelledim herşeyi ama yok yine aynı

  2. 4s kasa ve ekranı degiştirdim ve şarja taktigimda elma cikiyor geri kapanıyor telefonum acilmiyor kurtarma işlemini yaptıgımdada ihata veriyor bunun için ne yapmalıyım

    1. Onarım yaptırdığınız teknik servise başvurmanız en doğrusu olacak. Arızanızın donanımdan kaynaklanma ihtimali yüksek.

  3. merhaba ben i cloud şifremi bilmiyorum gmail adresinide unuttum bildiğiniz hiçbir turlu açamiyorum i cloud sayfasından geçemiyorum bile , o i cloudun şifresini kırma yönetimi varmı ???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir