Apple iPhone Modellerinde Sim Kişileri Telefona Nasıl Aktarılır?

Apple iPhone modellerinde Sim kartınızdaki numaraları görmenin tek yolu, Sim karttaki kişileri telefona kopyalamaktır. Çünkü iPhone modelleri Sim kart kişilerini rehberde göstermez.

Apple iPhone modellerinde Sim kartınızdaki kişileri iPhone’a kopyalamak için Menü> Ayarlar> Mail, Kişiler, Takvimler yörüngesini izleyip, ‘Kişiler’ bölümündeki ‘Sim’deki Kişileri Aktar’ seçeneği üzerine dokunmalısınız. 

Seçeneğe dokunulduktan sonra telefon kopyalama işlemini yapacak ve Sim karttaki kişilerinizi rehbere aktaracak. İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Yöntemi doğru uygulamanıza rağmen tüm numaralarınızın rehbere geçmediğini düşünüyorsanız, öncelikle Sim kartınızı başka bir telefonda kontrol etmeli daha sonra da eğer hattınız kesikse, yedeğini almalısınız. Kesik Sim kartlar bazen bu tip sorunlara yol açabilir.

Bu aşamada şunu da belirtmek gerekir ki iPhone modellerinde rehberdeki kişileri Sim karta kopyalama şansınız yok! Bu yüzden kişileri iPhone’dan kurtarmanın tek yolu yedek almaktır! Yedekleme işlemini bilgisayarınıza kurduğunuz iTunes programı üzerinden ya da App Store’da yer alan uygulamalardan yapabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir