Apple iPhone 6 Plus akıllı telefonunuz takılı kaldığında yani donup hiç bir karşılık vermediğinde, bataryası çıkarılamadığı için ilk olarak reset atma yöntemini uygulamalısınız. Reset atma işlemi telefonu yeniden başlatıp, kullanıcı erişimine izin verir.

Reset atma işlemi telefonunuzdan herhangi bir verinin silinmesine yol açmaz. Sadece sistemin yeniden başlamasını sağlar. Eğer iPhone 6 Plus akıllı telefonunuz çalışıyor ancak görüntü vermiyorsa, yine resetleme işlemiyle sorunu çözebilmeniz mümkün. Bu durumda telefon güvenli moda geçmiş demektir ve yeniden başlatma sonrası normal bir şekilde çalışır hale gelir.

iPhone 6 Plus’a reset atabilmek için ana ekran(home) ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, Apple logosunu görene kadar(yaklaşık 10 saniye) bekleyin.

apple-iphone-6-plus-reset-atmaYöntem başarıyla uygulandığında telefon erişime yeniden izin verir. İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Yeniden başlatma sağlanmasına rağmen telefon tepki vermiyorsa başka bir arızadan şüphelenilmeli. Bu durumda bir teknik servise danışmakta yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir