Apple iPhone 5S Modeline Nasıl Reset Atılır?

Apple iPhone 5S telefonunuz donup hiç bir şekilde karşılık vermediğinde ilk olarak reset işlemini denemelisiniz. Reset atma işlemi telefonu yeniden başlatacak ve yeniden erişime imkan tanıyacak. Ayrıca hiç bir veri kaybına yol açmayacağından, telefona zarar da vermeyecek.

iPhonelar hiç kapatılmadıklarında bir süre sonra güvenli moda geçer ve çalışmasına rağmen görüntü vermez. Bu durumda da reset atma işlemi sorunu çözer. Bu bağlamda iPhone’a erişim sağlayamadığınız her durum için resetleme işlemini uygulayabilirsiniz.

iPhone 5S modelinde de reset yöntemi diğer iPhonelarla aynıdır. Yapmanız gereken ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak Apple logosunu görene kadar beklemelisiniz. Yani Apple logosunu(elma) gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.apple-iphone-5s-reset-atmaYöntem doğru uygulandığında telefon normal olarak çalışmaya başlar. İşlem örneğini genel bir başlık altında anlatım yaptığımız ‘Kullanıcıya Destek‘ videosunda görebilirsiniz.

Telefon yeniden başlamasına rağmen hala tepkilerinize karşılık vermiyorsa dokunmatik arızası vermiş olabilir. Bu durumda bir teknik servise danışmanızda fayda var.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir