Samsung Galaxy ‘Note’ Serisi Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy Note Serisi akıllı telefonlarda da ekran görüntüsü alma özelliğiyle o an ekranda bulunan görüntüyü kaydederek galeriye eklemeniz mümkün. Note serisi akıllı telefonlarda ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme ve screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özelliği kullanmak için 3 farklı yol bulunur.

Bunlardan ilki klasik Samsung tuş kombinasyonu. Bu yol hemen hemen tüm Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlar için standarttır. Ekran görüntüsü alınmak istenen ekrandayken, ilk görseldeki gibi ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına kısa bir süre basılı tutulmalı.

İkinci yol avuç içi hareketi yapma. Bu yol güncel tüm cihazlarda geçerli olduğu gibi Note serisi tüm akıllı telefonlarda da kullanılabilir. Yapılması gereken ilgili ekrandayken, ikinci görselde aktarmaya çalıştığımız gibi avucunuzu telefon ekranının solundan sağına doğru dik şekilde hareket ettirmelisiniz. Bu yolla ekran görüntüsü alabilmek için Ayarlar bölümündeki ‘Hareketler‘ özelliğinin açık olması gerekir.

Üçüncü ve son yol ise sadece Galaxy Note serisi akıllı telefonlarda bulunur. Bunun sebebi ise S-Pen yani akıllı kalem! Ekran görüntüsü almak için S-Pen’i çıkarın ve üstündeki tuşa basılı şekilde ekrana dokunun.

Tüm bu yöntemler başarıyla uygulandığında ekranda bir hareketlenme olur ve ekranda deklanşör sesi duyulur.

Tüm yolların uygulanışını ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Yakaladığını görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

Anlattığımız ekran görüntüsü alma yollarının tamamı Note, Note 2, Note 3, Note 3 Neo, Note 4 ve Note Edge gibi tüm güncel Note serisi akıllı telefonlar ile daha sonra çıkması muhtemel Note serisi akıllı telefonlarda geçerlidir.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir