Apple iPhone 5C akıllı telefonunuz donduğunda ve size hiç bir şekilde yanıt vermediğinde ilk olarak reset atma yani yeniden başlatma işlemini denemelisiniz. Reset atma işlemi sadece telefonun yeniden başlamasını sağlar. Bu yüzden herhangi bir veri kaybı yaşanmaz.

iPhone modellerinde reset atma işlemine daha çok telefon güvenli moda geçtiğinde ihtiyaç duyulur. Hiç kapatılmayan iPhone bir süre sonra güvenli moda geçerek kullanıcının erişimini kısıtlar. Telefonunuz çalışıyor olsa da ekrana görüntü vermez. Bu durumda reset işlemi sorunu çözer.

iPhone 5C modeline reset yöntemi de diğer iPhone modelleriyle aynı; ana ekran ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, Apple logosu(elma) gelene kadar yani yaklaşık 10 saniye kadar bekleyin.

apple-iphone-5c-reset-atma

Bu işlem telefonunuzu yeniden başlatacak ve telefona erişim sağlanacak. İşlem örneğini genel bir başlık altında anlatım yaptığımız ‘Kullanıcıya Destek‘ videosunda görebilirsiniz.

Telefon yeniden başlamasına rağmen hala tepki vermiyorsa sorun muhtemelen donanımsaldır. Bu aşamada dokunmatik ekranda şüphelenilmeli ve bir teknik servise başvurulmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir