Apple iPhone 5 akıllı telefonunuz bazen donar ve size hiç bir şekilde yanıt vermez. Genelde telefonun hiç kapanmaması sonucu ortaya çıkan bu sorunu reset atma işlemiyle çözebilirsiniz. Reset atma işlemi sadece telefonu yeniden başlatacağından herhangi bir veri kaybına yol açma.

iPhone 5 modelinin bataryası kullanıcı tarafından takılıp-çıkarılamıyor. Bu yüzden donma, takılma, yanıt vermeme gibi sorunlar oluştuğunda ilk olarak reset işlemi denenmelidir.

Apple iPhone 5 modeline reset atma yöntemi de diğer iPhone modelleriyle aynıdır. Yapılması gereken ana ekran tuşu yani orta tuş ile güç(kilit) tuşlarına yaklaşık 10 saniye süreyle, Apple logosunu(elma) görene kadar basılı tutmaktır. Apple logosu belirdiğinde tuşları bırakabilirsiniz.

apple-iphone-5-reset-atmaYöntem başarıyla uygulandığında telefon yeniden başlatılacak. İşlem örneğini genel bir başlık altında anlattığımız ‘Kullanıcıya Destek‘ videosunda görebilirsiniz.

Telefonunuz çalışıyor ancak ekranda herhangi bir şey göstermiyorsa iPhone 5 güvenli moda geçmiş demektir. Bu durumda da reset atma işlemiyle sorunu çözebilirsiniz.

Yeniden başlatma sağlanmasına rağmen telefon hala karşılık vermiyorsa, dokunmatik ekrandan şüphelenmeli ve teknik servise danışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir