Alcatel One Touch 7042D Idea Format Atma

Alcatel One Touch 7042D model telefonu formatlamanın iki yolu mevcuttur. İlk yöntem eğer menüye girebiliyorsanız Ayarlardan Yedekle ve Sıfırla seçeneğini kullanarak telefonu fabrika ayarlarına döndürüp içindeki tüm kişisel bilgi ve uygulamalarınızı silebilirsiniz. Bu yöntem daha çok uygulamalardan dolayı meydana gelen hafıza ve diğer hataları gidermek için kullanılır.

İkinci yöntem ise telefonun menüsüne ulaşamadığınzı durumlarda yani telefonun model – desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz işe yarar. Bu yöntem de telefonunuzdaki bütün kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınızı silecektir.

Bu yöntemi uygulayabilmek için telefonun tuşlarını kullanacaksınız. İşleme başlamak için telefonu kapalı konumuna getirin

Telefon kapalıyken ses açma ve güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Biraz sonra karşınıza dil seçenekleri çıkacaktır. English seçeneği üzerindeyken bir kere güç tuşuna basın.

alcatel one touch 7042D format atma

Karşınıza format seçenekleri(Recovery Mode) çıkacaktır. Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelip bir kere güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden de yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar güç tuşuna basın.

Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basarsanız telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir