Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo Root Yapma

Root işlemi ile Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo model telefonunuzda yönetici konumuna gelirsiniz. Telefonu rootladığınızda kurulacak olan superuser uygulaması ile diğer uygulamaların donanım ve yazılım erişim izinlerini kontrol edebileceksiniz.

Root yetkisi ile yapabileceklerinizin bir sınırı bulunmamaktadır. Yeterli kod bilginiz varsa telefonda istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Kod bilginiz yoksa amacınıza uygun bir uygulama bulmanız gerekecektir. Örneğin telefondan istemediğiniz veya gereksiz uygulamaları silmek veya taşımak istiyoranız bu konuya göz atabilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Garantili bir cihazınız varsa bu durumu göz önünde bulundurun. Telefonunuzdan herhangi bir veri veya uygulama silinmeyecektir. İşlem esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini en az %25’e getirin.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Kies programını buradan indirip kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Kies açmayın. Kies otomatik açılırsa kapatın.Sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  CWM-recovery-s5310-ODIN.tar

3: Root_Superuser_3.1.3_Busybox_1.20.2-Update1-signed

Her üç dosyayı da indirip  ilk iki dosyayı winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarıp 3. dosyayı olduğu gibi hafıza kartınızın içine atın.

elefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.


Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung s5310 galaxy pocket neo root 1

PDA butonuna tıklayıp CWM-recovery-s5310-ODIN.tar.md5 dosyasını seçin. İşleme başlamak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yüklemeden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefonun açılmasını bekleyin. Telefon çaıldıktan sonra bağlantıyı kesebilirsiniz.


Root_Superuser_3.1.3_Busybox_1.20.2-Update1-signed dosyasını yüklediğiniz hafıza kartını telefona takın. Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(ev) + güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer iki tuşa basmaya devam edin biraz sonra Recovery Mode Ekranı açılacaktır. Burada dokunmatik ekran çalışmayacaktır. Aşağı yukarı hareket etmek için ses tuşlarını kullanın.

İzleyeceğiniz işlem sırası şöyle olacaktır:

1: Install zip seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

2: Instal zip from sdcard seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

3: Hafıza kartına attığınız dosyayı seçip güç tuşuna basın.

4: Yes seçeneğini seçip güç tuşuna basın.

Kısa bir yüklemeden sonra tekrar recovery mode ekranı gelecektir. Geri tuşu ile geri gelip Reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basarsanız telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında menüye bakarsanız superuser uygulmasını göreceksiniz. Uygulamayı açın. Güncelleme isterse güncellemesini yapın.

Not: Bu cihazı Kingo Android Root programı ile de rootlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

8 thoughts on “Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo Root Yapma

  1. SELAM BEN ERCAN
    SAMSUNG POCKET NEO GT-S5310 GÜNCELLEMESİ ANDROİD 4.1.2’DE VE 4.2.2 SÜRÜMDE YÜSEKLEMEDİ
    ROOTSUZ CİHAZ İSLETİMİ SİSTEMİ ANDROİD 4.1.2

  2. root yaptıktan sonramı yoksa farklı bir sorun nedeniylemi anlayamadım ama gps çalışmıyor.
    unroot yapıp gps çalışırmı diye denemek istiyorum. untroot nasıl yappılır? superuseri silmem yani tam anlamıyla adam gibi tlefonu fabrika ayarlarına getşrmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir