Samsung SHV E250L Galaxy Note 2 4G LTE modeli telefonunuzda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız yeniden yazılım yükleme yaparak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.  Yükleyeceğiniz yazılım orjinal yaızlımdır. İçinde Türkçe dil paketi mevcuttur.

Yazılım yükleme işlemine başlamadan önce telefonu şarja takarak batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin. Telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınızı silecektir.

Bilgisayar ve telefonun sağlıklı bir şekilde birbirne bağlanabilmesi için telefon sürücülerinin bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Bu yüzden bilgisayarınıza Kies programını kurmanız gerekmektedir. Kies programını buradan indirip krulumunu yaptıktan sonra mutlaka bilgisayarı resetleyin. Kies açmayın. Sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2:  E250LKLUKNE6_E250LLGTKNE6_E250LKLUKNDA

Her iki dosyayı da indirip winrar vey winzip ile bir klasöre çıkartın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung e250l note 2 yazılım yükleme

AP butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz E250LKLUKNE6_E250LLGTKNE6_E250LKLUKNDA_HOME.tar.md5 dosyasını seçin.

Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 10 dakikaya kadar sürebilir..  İşlem bitene kadar bağlantıyı kesmeyin. Message kısmında Setupconnection uyarısıyla karşılaşırsanız bağlantı hatası var demektir. Telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve baştan başlayın.

Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açılmayana kadar usb bağlantısı kesmeyin. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

10 thoughts on “Samsung SHV E250L Galaxy Note 2 4G LTE Yazılım Yükleme”
   1. Z3X DEN YAZIYORUM MSL ATLATMA HATASI ALIYORUM
    MSL SIFIRLAMIYOR
    RESET EFS DEDIM ONDA DA OLMADI SORUN NEDIR USTAM E

 1. Bende de bu cihazdan mevcut, diger stock romlari yukleyemedigim gibi Cyanogen vs. custom romlari da Odin uzerinden yukleyemiyorum. Yazilimin cihaza uygun olmadigi hatasini aliyorum. Dolayisiyla cihaz 4G oldugu icin 3G baglantisinda sorunlar yasiyorum. Yardimci olabilir misiniz?

  1. chazda 3g yok zaten, yazılım yükleyerek 3g getiremezsiniz telefona. 3g donanımsal bir özelliktir.

 2. Merhaba;
  Bende Kore için üretilen Note 2 SHV-E250L cihaz mevcut.
  Buna Türkiye için çıkarılan stock rom yükleyebilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir