Samsung S7262 Galaxy Star Plus/Pro telefonunuzun model, desen kilidini yanlış girdiyseniz veya hatırlamıyorsunuz telefonu formatlamanız gerekecektir. Ağır çalışma, donma gibi şikayetleriniz varsa da format atabilirisiniz. Format işlemi aynı zamanda diğer yazılımsal problemlerin çoğunu da çözecektir.

Format işlemi telefondaki bütün kişisel verilerinizi ve bilgilerinizi silecektir. Menüye girebiliyorsanız yedeklerinizi alın. Format esnasında şarjınızın bitmemesi için batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

Telefonu kapatın.

Bu telefonun da format kombinasyonu ses açma + home + güç düğmesidir ancak bu model için diğer samsung modellerinden farklı bir sıra izliyeceğiz.

Güç düğmesine basın hemen ardından ses açma ve home(orta) tuşuna beraber basın.

Ekranda samsung logosunu görünce güç düğmesini bırakın.

Diğer iki tuşa basmaya devam edin.

samsung s7262 galaxy star pro format atma

Biraz sonra ekranda android logosu gözükecektir. Diğer tuşları da bırakabilirsiniz. Bu işlem ile telefonunuzu Recovery Mode‘a almış oluyorsunuz.

Bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelin ve güç düğmesine basın. Çıkacak olan seçeneklerin içinden de yes delete all user data seçeneğinin üstüne gelip tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuz formatlanmış şekilde açılacaktır.

 

7 thoughts on “Samsung S7262 Galaxy Star Plus Format Atma”
    1. format attınız mı yoksa recovery moda girince ekran beyaz mı oldu, recovery moda girince beyaz olduysa bataryayı çıkarıp takın düzelecektir. format attuktan sonra beyaz olmuşsa yazılım yüklemesi deneybilirsiniz ancak eğer telefonun imei numaralarını değiştirmişseniz şebeke sorunu yaşayabilirsiniz.

    1. Format atmayı deneyin. Eğer düzelmezse dokunmatikten kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek, teknik servis bakmalı.

    1. kilitleniyor derken, ekran mı kararıyor yoksa ekran açıkken dokunmatik mi işlemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir