Apple iPhone Format Atma – Yazılım Yükleme

Apple iOS işletim sistemi kullanan akıllı telefon, tablet, müzik çalar gibi herhangi bir mobil cihazınız var ve yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlardan ötürü cihazı sıfırlamak istiyorsanız bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Apple ürünlerinde diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi donanımdan format seçeneği yoktur. Yani herhangi bir nedenden dolayı cihaza erişim sağlayamıyorsanız, cihazı tuşlarla formatlayamazsınız! Apple ürünlerinde cihazı sıfırlamak için ya menüye erişebiliyor olmanız ya da iTunes üzerinden yazılım yüklemesi yapmanız gerekir.

Anlatacağımız yöntem iPhone 3, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6/6 Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8Plus ve iPhone X gibi tüm Apple marka akıllı telefonlar ile iOS işletim sistemi kullanan tüm mobil ürünleri için geçerlidir!

Eğer Apple cihazınızda bağlı bir hesap varsa ve ‘iPhone’umu Bul’ özelliği açıksa işlem sonrası, kurulum sırasında bu bilgilerin girilmesi gerekir! Yani sıfırlama, yazılım yükleme işlemleri Apple ya da iCloud hesabı varsa bu hesaplar kalkmayacaktır! 

iPhone gibi iOS işletim sistemi kullanan tüm ürünlerde sıfırlama işlemi için Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm içerik ve ayarları sil yörüngesini izleyip onay vermelisiniz. Bunun için sizden telefona bağladığınız Apple kimliği ve şifresi istenebilir. Unuttuğunuz taktirde sıfırlama işlemi yapamazsınız. Bu yüzden Apple kimliğinizi yoğun olarak kullanmıyorsanız, bir kenara kaydetmekte fayda var.

Diğer bir seçenek ise yukarıda da belirttiğimiz gibi iTunes üzerinden yazılım yüklemesi yapmak. Bu yöntem ön belleği de temizleyeceğinden cihazın daha verimli çalışmasını sağlar ve aynı zamanda en güncel yazılımı da cihaza yükler. Bunun için öncelikle iTunes programını indirin ve kurun.

Daha sonra veri kablosunu bilgisayara bağlayın ve bekleyin. Cihazı kabloya bağlamadan önce kurtarma moduna(recovery mode) almalısınız.

APPLE RECOVERY MODE (KURTARMA-ONARIM MODU)

Apple cihazınızı recovery mode’a alabilmek için öncelikle cihazı kapatın.


Daha sonra ekranın altında bulunan Home(Ana ekran) tuşuna basılı tutun. Home tuşuna basılı tutarken cihazı daha önce bilgisayara bağladığınız veri kablosuna takın ve parmağınızı Home tuşundan çekmeyin.

Bir süre sonra cihaz ekranında elma simgesi çıkacak ve hemen ardından aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

iphone-recovery-mode-alma


Bu ekranı görene kadar parmağınızı orta tuştan çekmeyin, ekran belirdiğinde tuşu bırakabilirsiniz.

Cihaz kabloya bağlandığında program tarafından otomatik olarak bulunur ve aşağıdaki gibi bir uyarı verir.

iphone-guvenlik-kodu-kirma

 

Bu aşamada önceTamam‘, sonra daiPhone’a Geri Yükle…‘ butonlarını tıklamalısınız.

Yeni aşamada program telefon için uygun yazılımı bulur ve aşağıdaki gibi bir bildirimde bulunur.

iphone-guvenlik-kodu-kirma-2

 

Burada ‘Geri Yükle ve Güncelle‘ butonunu tıklayarak onay vermelisiniz.

Onay sonrası program güncel yazılımı indirmeye başlayacaktır, yazılım indirilmesini bekleyin. Bu esnada programın vermiş olduğu uyarıları yoksaymanızda bir sakınca yok. Çünkü yazılım inmesi bilgisayarınızın ve internet hızınızın kalitesine göre değişebilir. Bu aşamada telefon onarım modundan çıkabilir. Uyarıların sebebi genelde bu olur. Cihazı tekrar kurtarma moduna alarak, bağlamak için yazılım indirilmesini bekleyebilirsiniz.

Eğer cihaz kurtarma modundan çıkmazsa işlem otomatik olarak devam eder. Yazılım indirme sırasında kurtarma modundan çıkmış bir Apple ürünü için işlemleri baştan başlatmak zorunda kalırsınız. Tabii tek bir farkla; bu sefer yazılım indirilmesini beklemezsiniz, gerekli yazılım ilk sefer indirilmiş olur.

Yazılım indirildikten sonraki aşamalar çok basittir. İşlem için dikkat etmeniz gereken detaylar buraya kadar olan kısımdı! Yani yukarıdaki işlemleri başarıyla geçebilirseniz, işlem iTunes tarafından otomatik olarak bitirilir. Süreç esnasında iTunes bildirim ekranında aşağıdaki gibi ifadelerle karşılaşabilirsiniz.

iphone-guvenlik-kodu-kirma-3

 

iphone-guvenlik-kodu-kirma-4

 

iphone-guvenlik-kodu-kirma-5

 

iphone-guvenlik-kodu-kirma-6

 

iphone-guvenlik-kodu-kirma-7

 

iphone-guvenlik-kodu-kirma-8

 

Bu bildirimlerin hepsi işlemin başarıyla sürdüğü anlamına gelir. Bu aşamalara gelmeden cihaz ekranı da değişir ve yazılım yükleme ekranı görünür.

İşlem başarıyla tamamlandığında ‘Cihazınız fabrika ayarlarına geri döndürüldü ve yeniden başlıyor. Lütfen bağlı bırakın.Yeniden başladıktan sonra iTunes penceresinde gözükecektir.‘ şeklinde bir bildirim alırsınız.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey cihaz kurulumunu yapmak ve varsa yedeklerinizi geri yüklemek. İşlem tamam!

Author: Tayfun Sağır

565 thoughts on “Apple iPhone Format Atma – Yazılım Yükleme

 1. mrhb. ıphone 5 telefonumda support.apple/home/restore dıyor. geri yukle yaptım yıne aynısı dıyor. windows u guncelledim. yıne yukledim yıne aynısı diyor. itunes sildim yeni guncel halini ındırdım yıne yukledim yıne aynısını dıyor. sorun nedir yardımcı olurmusnuz

  1. Hasan merhaba. Ana kart ömürleri dolan bu modellerde söz konusu arıza çokça görülüyor ve genellikle olumlu sonuç alınamıyor. Yine de bir tamirciye göstermen en doğrusu olacaktır.

   1. Hocam iyi akşamlar, elimde İphone 6Plus var ekran kilidi şifresi unutulmuş, kendini kilitlemiş ve bir türlü yazılım atamıyorum telefona. Bilgisayardan atmaya çalıştım olmuyor USB kablosunu telefona bağlayınca 3 kere titriyor ve bilgisayar telefonu okumuyor yani görmüyor telefoncuya götürdüm, anakarttan sıkıntı var dedi değiştirmemiz lazım 400 TL masraf tuttu ama olmuyor yine değişti fakat yazılım atılmıyor yine ne yapmamız lazım?

    1. Merhaba. Öncelikle sorununuz hallolmadığı için aynı yere gidip, tekrar durumu anlatmalı ve çözüm istemelisiniz. 400 liraya yapılan anakart tamiriyle sorunun çözülmesi gerekirdi. Ayrıca değiştiğini söylemişsiniz ama o rakama değişim biraz zor.

 2. Merhaba iphone 7 telefonum uygulama yüklendiği zaman donmaya başlıyor ama ekran donması. Yani her şey donuyor yalnızca uygulama değil. Ekranı kilitleyip geri açtığım zaman bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Sizce yazılım yüklersem bu sorun geçer mi? Teşekkürler

  1. Rana merhaba. Telefonunuzdaki verileri yedekleyip, telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz en makul çözüm.

 3. Merhaba, 7 aydır bu olayla ilgili nerdeyse her şeyi yaptım önceden bir hallediyordum sonra tekrar aynı hata oluyordu, bu sefer geri yükelmede kaldı. Aslında yüklendi gözüküp tekrar açılıp kapanmaya başladı telefon. Model iphone 5s

  1. Selin merhaba. Problem, telefonun kullanım ömrünün dolması ya da anakarttaki herhangi bir sorun temelli olabilir. Bizzat değil de bir teknik servis tarafından işlem yapılsa daha doğru. Zira farklı soket, batarya gibi denemeler yapabilir.

 4. merhabalar bende ıphone 6 kullanıcısıyım tuş kilidi hatalı girildiğinden 1 kez yazılım yüklendi aynı hatayı bir kez daha yaptık yine yazılım yüklenmesi lazım 2.yi yüklerken bir sorun çıkarmı yani telefon çökebilirmi ?

  1. Hayır, hiçbir sorun çıkmaz. İstediğiniz kadar işlem yapabilirsiniz. Önemli olan Apple kimliği bilgilerine hakim olmaktır. Diğer detaylar telefonu kullanılmaz duruma getirmez.

 5. İyi akşamlar iphone 6s kullanıyorum yurtdisi cihazı, yakınlık sensörü düzgün çalışmıyor konuşma yaparken ekran kapanmıyor yanağım ekrana değiyor ve başka yerler açmaya başlıyor anlatıklarınızı uygulanan bu sorunu çözer mi? Bazı sitelerde bu durumun yazılımsal olduğu bilgisi mevcut.

  1. Akın merhaba. Eve, eğer sensör düzensiz çalışıyorsa, sorunun yazılımsal olma ihtimali yüksek. Tabi sensörün bozulmuş olma ihtimali de göz önünde bulundurulmalı. Bundan emin olmak için de yukarıdaki işlem denenmelidir zaten. O yüzden önce menü üzerinden sıfırlama, işe yaramazsa iTunes yardımıyla geri yükleme ve en son çare olarak da bir teknik servise başvurma yolu izlenmelidir.

 6. merhabalar bana arkadaşım 4s getirdi fakat telefondaki icloud ve şifresini bilmiyor ve telefonu açamıyoruz bu dediklerinizi uygularsak düzelirmi eğer düzelmezse ne yapmamız gerekiyor

  1. Bülent merhaba. iCloud bilgileri unutulmuşsa yapılabilecek olan tek şey Apple müşteri hizmetleriyle irtibata geçip telefonun faturasını ibraz etmek. Ama fatura yoksa yapabilecek bir şey yok, burada paylaşılan bilgiler de işe yaramaz.

 7. merhabalar bana arkadaşım 4s getirdi fakat telefondaki icloud ve şifresini bilmiyor ve telefonu açamıyoruz bu dediklerinizi uygularsak düzelirmi eğer düzelmezse ne yapmamız gerekiyor

 8. abim kolay gelsin iphone 6 restore işlemi istiyor işelmi yapıyorum iphone bekleniyorda kalıyor ne yapmam lazım

 9. merhabalar bende 5s kullanısıyım telefonumu sıfırlamak istiyorum ama içinde icloud şifresini unuttum telefonu satıcam bu yüzden satamıyorum yazılım yüklesem bu sorun düzelir mi

  1. Kadir merhaba. Maalesef ki düzelmez. iCloud hesabının şifresini bilmiyorsan Apple müşteri hizmetleriyle irtibata geçmelisin. Eğer faturan varsa sıkıntı yok; bloke kaldırılır ve yazılım yükledikten sonra cihaz kullanılabilir duruma gelir. Ama fatura yoksa biraz kibar ve ısrarcı olman gerekecek.

 10. benim telefonum jailbrekli kafayı yedi açılıp kapanıyodu teli sıfırlamaya çalıaştım dondu kaldı ilerme kaydetmedi sonra logoda kalıyo kapanıyo logoda kalıyo kapanıyo ne yapcam yardım cı olursanız iyi olur yoksa telefonu fırlatıcam…

   1. Bahsettiğiniz şeyleri zaten yapıyorum. iTunes yazılımı yükledikten sonra telefon yeniden başlıyor ve tekrar kendi kendine kapanıyor. İtuneste başarısız olduğunu söylüyor. iBoot ta sorun olsa gerek. iphone bios’u nasıl yeniden yüklenir veya diğer telefonlardakine benzer MTD bölümü bozulmuşsa nasıl yeniden yüklenir? Lütfen e-posta ile bilgilendirin.

    1. Melisa merhaba. iTunes başarısız işlemle ilgili hangi kodu veriyor ve telefonunuzun modeli nedir?

    2. 7 aydır ne denediysem olmadı, tam olarak aynı bu sorunu yaşıyorum. Telefon iphone 5s geri yükleme hatası oluyor sonra yüklenmiyor açılıp kapanıyor, bundan önce de zaten bu sebepten geri yükleme yapmak istemiştim, lütfen yardım edin.

 11. Usta kolay gelsin iphone 7 var bende telefonun ekranında iphone etkin değil
  İ tunese bağlanın diye bç yazı geliyo ve ben daha önce hiç i tunese bağlamdım neyse kurtarma moduna alıyorum işte geri yükleleri falan yapıyorum indirme yapılırken otomatik olarak hata veriyo ve indirmeyi bitiriyo 2 3 kez denedim hep yanı şeyş yapıyo ne yapmalıyım

 12. hocam ben en son sürüm itunes kullanıyorum.Ve telefonum recovery mod a girdi çıkaramıyorum.Bari yazılımı tekrar yükleyim deyip yazılımı indirdim shifte basılı tutup yazılımı seçiyorum yazılım çıkarılıyor yazıyor kutu dolduktan sonra ”adlı iphone’a geri yüklenemedi.Kullanmaya çalıştığınız disk dolu” uyarısını alıyorum. telefonum 5s itunes ise 12.7.3 sürümü yüklemek istediğim ios sürümü 11.2.5 telefon recovery modda o yüzden açıp hafızasını da boşaltamıyorum ve boştu zaten cihaz yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Mehmet Bey merhaba. Yazılımı shift yardımıyla seçerek değil de iTunes’un indirmesine müsade ederek yüklemeye çalıştınız mı?

   1. bende mehmet bey gibi aynı cihazı kulanıyorum iPhone 5s ve recovery modda cihazım bilgisayar bağlıyorum güncelleme indi kuruluyor ama disk dolu diyor cihazım açılmıyor nasıl boşaltabilirim bilgi verirseniz sevinirim

   2. Ve benimcihazım beyaz ekran oluyor elma geliyor ilerlemiyo daha fazla ama telefonum biri aradığında çalıyor ama görünmüyor beyaz ekranda çalıyor

    1. Kurtarma modunda işlem yaparken telefon size hafıza dolu uyarısı vermez. Siz telefonu direk bağladığınız için o şekilde bir uyarı alıyorsunuz. Makalede telefonun kurtarma moduna nasıl alındığı ve sonrasında işlemin nasıl yapılabildiği anlatılıyor. Lütfen dikkatlice takip ederek, işlemi tekrarlayın.

     1. geri yükle ve güncelle yazıyor sadece geri yükle yok güncellmeye hafıza yetmmiyor galiba

      1. Tamam işte, o ‘Geri yükle ve güncelle’ seçeneğini kullanmalısın. Ama tekrar ediyoruz; telefon kurtarma modunda olmalı.

       1. İndirme ve dosya kopyalamarının tümü duraklatıldı.
        Kullanmaya çalıştığınız disk dolu

        Dosay silip Geri Döönüşüm Kutusunu boşaltma daha fazla yerin kullanılabilir olmasını sağlaycaktır ,

        diye hata veriyor kurtarma modunda

        1. Bu hatayı bilgisayarın için alıyorsun, bilgisayarından gereksiz verileri silmelisin. CCleaner programını kullanabilirsin.

   3. Tayfun bey ekran kilidi parolasi sıfırlama icin kurtarma modu sonrasi otomatik yazilim guncellemesinde iphone 4 kurtarma modundan cikiyor indirme bitince kurtarma moduna alinan aygiti itunes ve bilgisayar artik gormuyor farkli bilgisayarda ayni indirmeyi tekrar yapiyor ve aygiti yine gormuyor

    1. Şu makaledeki tüm tavsiyelere uyduğunuzdan eminseniz telefon kullanım ömrünü doldurmuş yorumu yapabilirsiniz. Ama tabi farklı denemeler yapılması için bir teknik servise de danışabilirsiniz.

 13. merhaba telofonum hiç açılmıyor açıyorum elma işareti çıkıyor geriye kayboluyor yukardaki işlemleri yapıyorum ama program yüklemeye geçince 9006 diye bir hata veriyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

 14. abi telefonum kurtarma modundan çıkıo tekrak kapatıp kurtarma moduna mı almam lazım yoksa telefon açılıo ya bırakıyımmı devm etsinmi indirmye

 15. iPhone 4 iTunes’da firmware geri yüklenirken donuyor. iTunes son sürüm, windows güncel, antivirüs yok, kablo orjinal. Windows 7 ve 10’da da aynı hatayı aldım. Sorun neden kaynaklanıyor acaba? Hata kodu (-1)

  1. Saddler merhaba. Kullanım ömrünün dolmasıyla ilgili bir problem olma ihtimali çok yüksek. Baseband dediğimiz hata. Genelde çözümü yoktur ve telefon emekliye ayrılır. Denenmesi gereken her şeyi denemişsiniz ve olumlu sonuç alamamışsınız. Tavsiyemiz daha fazla zaman kaybetmeden vazgeçmeniz yönünde olacak maalesef.

 16. merhaba, ıphone 6kullanıyorm 5gundur telefonum wifi acıkkende hiç bir wifi aggı bulmuyor ve bir anda hızlıca sarjını bitiriyor bu bir anda oldu. önerebileceğiniz bişeyvar mı acaba

  1. Elif merhaba. Tavsiyemiz önce ağ ayarlarını sıfırlaman yönünde. Bunun için Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla yörüngesini izleyebilirsin. Eğer bu işe yaramazsa da makalede anlatıldığı gibi telefonu fabrika ayarlarına döndürmeni önereceğiz. Bataryanın çabuk bitmesi Wi-Fi sorunundan kaynaklanabiliyor. Denemeleri yaptıktan sonra bize tekrar geri dönüş yaparsan yine yardımcı olmaya çalışırız.

 17. merhaba. ıphone kullanıyorum elif hanımın dediği gibi aynı sorunu yaşadım ve ıtunes üzerinden format atıyorum telefonuma işlem hala devam ediyor ama ekranınn ve logonun gelip gidişi daha da hızlandı ve format işlemi devam ederken usb kablosu çıktı hemen takttım. sorun olur mu ?

  1. Büşra Hanım merhaba. Kablonun çıkması bir sorundur ve yüksek ihtimalle işlemi yeniden başlatmanız gerekir. iTunes programını gözlemleyin, size yönlendirmede bulunacaktır. Eğer işlem süresi çok fazla uzarsa kendiniz de işlemi yeniden başlatabilirsiniz.

 18. merhabalar Tayfun bey ıphone 6 kullanıyorum telefon kapandı şarja taktım elma logosu yanıp sönüyor ama telefon açılmıyor ne yapmam gerekiyor acaba?

  1. Elif Hanım merhaba. Başka bir şarj aleti denedikten sonra teknik servise danışmanızı öneriyoruz. Telefonunuzun bataryası bozulmuş olabilir, denenmesi gerekiyor. Apple logosu durumu ise bambaşka. Telefon sağlıklı bir şekilde açık kaldıktan sonra yukarıda anlatılan yazılım yükleme işlemi yapılmalıdır.

   1. Bataryasini daha bi kac hafta oluyor degistireli teknik servislerden o kadar cok cektim ki bataryayi degistirdiler ekrana zarar verdiler onuda bikac gun oluyor degistireli sonrasinda da bu problemi yasadim ne yapacagimi bilemedim sarja takiliyken telefon tepki aliyor ama bilgisayar telefonu algilamiyor itunes programini deniyecektim onu da uygulayamadim..anakartin gitmis olmasindan korkuyorum acikcasi cvp verdiginiz icin tesekkur ederim bu arada..

    1. Rica ederiz. Yaşadığınız sıkıntıyı aslında iyi bir teknik servisin rahatlıkla çözmesi gerekiyor. En azından kesin tanı koyabilmesi lazım. Bizim cihazı görmeden yorum yapmamız zor oluyor haliyle. Ama eğer batarya konusunda artık sorun yaşamıyorsanız şarj soketindeki bir problem ihtimalini değerlendirmelisiniz.

     1. mrb tayfun bey yine ben telefonum bi haftadır teknik serviste ve hiçbir tanı koyamadılar ne yapmam lazım artık bilemiyorum sorun batarya değil dediler ekran değil dediler yazılım atmışlar yine olmamıs sizce ne yapabilirim bu telefonun açılması için

      1. Elif Hanım tekrar merhaba. İl olarak neredesiniz ve telefonu verdiğiniz teknik servis referanslı bir yer mi?

       1. Şırnakta kalıyorum referanslı bi yer değil ve malesef ki burda imkanlar biraz kısıtlı olduğu için telefonum yaklaşık iki haftadır bu durumda

        1. Yani sizin için referanslı bir yer bulmaktan başka bir çare yok gibi görünüyor. Zira problem biraz ciddi ve yanlış müdahaleler telefonu kullanılmaz hale getirebilir.

         1. peki ne yapmamı önerirsiniz telefon iki haftadır serviste ama hala bi çözüm bulamadılar..

          1. Dediğim gibi bir kaç yere daha gösterin. Onlar da çözüm bulamazsa sorun anakarttan demektir ki onun da onarımı pek mümkün olmaz.

 19. Merhabalar iPhone 5s ekranda şarj aleti ve elma işareti çıkıyor arkadaş yazılım atılması lazım diyor nasıl yaparız?

  1. Batuhan merhaba. Doğru yerdesin, yukarıda anlatılanları yapman gerekiyor.

 20. Merhaba, bir sorum olacaktı. Ben iphonemin şifresini ve icloud şifresini unuttum. Faturam var. Telefonumu nasıl açabilirim veriler silinmeden? Ya da sıfırlayabilir miyim?

  1. Mehmet merhaba. Öncelikle veriler silinmeden işlem yapamayacağını belirtmemiz gerekiyor. Zira şifre unutulmuşsa cihaza erişim mümkün olmayacak. Apple müşteri hizmetleriyle irtibata geçip, durumu anlatmalı ve faturayı onlara göndererek telefondaki blokeyi kaldırtmalısın. Sonrasında senden iTunes yardımıyla yazılım yüklemen istenecek. Verilerinin geri gelmesi için ise iCloud hesabını bir şekilde kurtarman gerekecek.

  1. Merhaba ipad’im elma logosunda takılı kalıyor. Defalarca restore edildi ancak kısa bir kullanım sonrası yine elma logosunda kalmaya başlıyor. Üstelik restore sonrası da kullanilabilirken uygulamalarda donma, kasma gibi problemler yaşıyorum. Servise verdiğimde onlarda restore etti ancak bir kaç gün sonra yine aynı durumla karşılaştım. Şimdi ise garantim olmadığı için servise vermekte çekiniyorum. Bunun bir çözümü var mı?

 21. Merhaba, ben restore işlemini başarıyla uyguladım. Bi sorunum vardı düzelir diye maalesef düzelmedi. Arama başarısız sorunu arıyorum. İnternette bir problem yok kullanırken sadece biri beni aradığında yada ben birini aradığımda kafayı yiyor telefon. Şebek yavaş yavaş düşüp arama başarısız diyor sizce sorunu nedir ?

 22. iyi günler benim bu adımlardan sonra hata veriyor ve geri yüklemiyor. ne yapmam lazım

 23. merhaba bir arkadaşımdan ıphone 6s aldım ama apple kimliği ve şifresi bilinmiyor telefoncuya götürdüm ancak yapılacak bir şey olmadığı söylendi bu yöntemi kullanarak yazılım yüklesem mevcut kimlik bilgileri silinir mi

  1. Dilek merhaba. Arkadaşınızda telefonun faturası duruyorsa Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir, blokeyi kaldırabilirsiniz.

 24. Merhaba benim etkinleltirmeyle ilgili sorunum var icloud şifremi unuttum ve kilitlenmiş icloud’um telefoncuya götürdüm hatırlamazsan telefon hiçbir şekilde olmaz çöp dedi ne yapmalıyım ?

     1. İşte telefonumda giriş yapılı olan değil de eski icloudu kullanarak telefona bağlasam olmaz mı yani bilgisayarda itunese eskisini bağlayıp güncellesem ?

      1. Hayır, hangi iCloud açıksa onun bilgilerini girmek zorundasınız. Eğer fatura da yoksa evet, yapacak bir şey yok.

 25. merhaba . iphone 5 cihazım 1-2 defa donduktan sonra açılmama başladı. 1-2 kez açıldı ekran şifresini girdikten 5 sn sonra komple kendisini kapattı.bu işlem hiç açılmamasına rağmen arada bi açılıp şifreden sonra kapanıyor.İtunes ile geri yükleme yazılım işlemini yaparken ise hata kodu 14 ü alıyorum sürekli.İtunes güncel ve farklı portlarda denedim.Farklı kablo denedim sonuç yine aynı.yazılım çıkartıp doğrulanırken hep aynı yerde hata kodu 14 ü veriyor.Sebeplerini araştırdım ve herşeyi denedim sonuç aynı.Ne yapabilirim ? Şimdi ekran restore hatası uyarısı var.

  1. Merhaba. Telefonunuzda donanımsal bir arıza olması muhtemel. Bir teknik servise danışmanız en doğrusu olacak. Zaten yapılması gereken hemen her şeyi yapmışsınız.

 26. Merhaba lutfen bana acil yardim edin telefonum 5s itunese bagliyorum yazilimi indiriyor hersey normal apple cizgisi 85 oraninda falan donuyor iphone firmware geri yuklenirken hata veriyor -1 sorunu ne ola bilir acil yardim

 27. Yazılım yükledikten sonra iCloud hesabını istememesi için yapılabilecek bir şey var mı ? İphonemi bul özelliği kapalı olması yeterli mi ?

 28. Merhaba, ekranımda leke olduğu için servise verdim. icloud hesabınıza bir şey olmaz dediler ama emin olamadım. eğer telefon değişirse veya fabrika ayarlarına dönerse icloud hesabından kişilerimi ve fotoğraflarımı geri yükleyebilir miyim? cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

  1. Yiğit merhaba. Öncelikle telefonu kişisel verilerinle servise vermemeni öneririz. Telefonunu yedekle ve sıfırladıktan sonra servise ver. Senin telefonunun ekranı değişir. Telefon değişirse zaten yapacak bişe yok veriler uçtu demektir. Fabrika ayarlarına zaten dönemezler çünkü senin iCloud hesabı bilgilerine ihtiyaç duyulacak. Varsayalım ki telefonun sıfırlandı ya da değişti, bu durumda telefonun iCloud bölümünde yedekleme özelliği açıksa ve bugüne kadar yedekleme yapılmışsa, tabiiki istediğin zaman, istediğin yerden bu verileri alabilirsin. Ücretsiz alanın 5 Gb olduğunu unutma!

 29. merhaba bir sorum var ben herseyi yaptım itunes en son sürümünü güncelledim ama nedense güncel degil diyip hata verior nolur yardım edinnn

  1. Nazlı Hanım merhaba. Telefonunuzun modeli nedir ve hangi aşamada güncel değil uyarısı alıyorsunuz.

 30. merabala biz telefonu açtık ama telefon icloud sifresi istiyor bende teleffonun icloudun sifresini unutum bana mesaj yolayıp ne yapileceğimi söylüyebilirmisiniz

  1. Umut merhaba. Telefonun faturası varsa Apple müşteri hizmetleriyle irtibata geçmelisin. Aksi taktirde yapacak bir şey yok.

 31. merhabalar ıphone 6 telefonumu sıfırladım ve tekrar yeniden acıldıktan sonra ıclouddan geri yükleme yapmak istedim doğrulama kodu istedi telefon hattım acılmadıgı için kodları msj yoluyla alamadım bir kaç defa mesaj yolu denedim bilgim olmadıgı için şimdi ise tekrar kod alamıyorum ve üstelik doğrulama kodunuda bir kaç defa yanlış girdim belki baştan başlar dogrulama kodunu arama yoluyla alabilirim diye düşünerek fakat olmadı aksine doğrulama kodunu bir kaç defa hatalı girdiniz daha sonra tekrar deneyiniz diye hata veriyor ne kadar sonra tekrar doğrulama kodunu alabilirim ?
  yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Tanaydın Bey merhaba. Bu konuda yapabileceğiniz en basit şey, telefonunuzun faturası varsa Apple müşteri hizmetleriyle irtibata geçmek. Doğrulama mesajı için gerekli işlemleri yapıp, size yardımcı olacaklardır.

 32. merhabalar
  hali hazırda babamın kullandığı s5 telefonu kendisinden ben alacağım aldığı ilk ıpone 5s arzalanınca kısmi kullanıcı hatası nedeni ile biraz bedel farkı ödeyerek yeni s5 ini teslim aldı fakat ilk telefon alınırken verilen fatura mevcut ama değişiklikte alınan telefonun faturası yok ayrıca kendisi telefona iCloud denen bir hesap açmış ben bu telefona kendi sım kartı mı sorun yaşarmıyım. yaşarsam ne yapmalıyım.

  1. Orhan merhaba. Değişim cihazlarına zaten fatura verilmez, değişim evrağı verilir ki bunların ikisini de saklaman gerekiyor. iCloud bilgilerini unutursanız, lazım olacak. Sim kart konusunda da problem yok, kendi sim kartını takıp kullanabilirsin. iCloud noktasında ise babanın bilgilerinin cihazda kalacak olması dışında bir sorun gözükmüyor. Bilgileri biliyorsan, çıkış yapıp kendine başka bir hesap açabilirsin.

 33. Bu İphone’un yazılımı şu anda yok. İTunes’un en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olup tekrar deneyin. Geri yükleye tıkladığımda bu hatayı veriyo. PC ye en son sürümü indirip kurdum. sorunu bilen varmı?

     1. Kurtarma moduna alsamda almasamda aynı hatayı veriyor. İtunes versiyonu 12.1.3.6 en son sürüm.

      1. Normalde bu iPhone’un şu an yazılımı yok diye bir hata ile daha önce karşılaşmadık. Ama donanımsal hatalar olduğunda o tarz gariplikler olabiliyor. Telefonun garantisi devam ediyorsa, Apple ya da Genpa’ya başvurmanız en doğrusu.

       1. garantiye 2 kez yolladım yenisiyle değişti ama hep sorunlu cihaz. sıfır diye gelen cihazlar sıkıntı çıkardı hep. telefona çağrı geldiğinde hoparlör patlak gibi tuhaf bi zil sesi çalıyo. Apple destek bölümünü aradım formatlayın düzelir belki demişti. o yüzden format atmak istiyorum.

        1. Menüden de yapabilirsiniz bunu, makalenin girişinde anlattık. Ama yine cihaz geri yükleme yapmıyorsa, garantiye başvurmalısınız. İleride daha büyük sorunlara yol açabilir.

         1. Tekefonlla yükleme yaparken wifi de kopukluk olursa dosyalarda hata olabiliyo demişti. O yüzden Pc den sıfır kurulum yap belki düzelir dediler.

 34. Merhaba yukarıdakilerin hepsi oluyor son aşamada yani “iPhone firmwareyi geri yükleniyor” kısmında hata kodu 29 çıkıyor ve yükleme tamamlanmıyor. Sizce sorun nedir.

    1. iPhone 4 ve 4S modellerinde kullanım ömrünün dolmasıyla ilgili bu tarz hatalar alınabiliyor ve çoğu zaman çözümü yok maalesef.

 35. Abi ben bişey soru cam abi de iphone 5 var ve telefon kapandı tamamen hesaplarının şifresi de bilmiyor hiç bî şey yapamaz miyiz

  1. iCloud hesabının şifresini bilmen ya da kurtarabilmen gerekiyor. Aksi halde kurulumda kalırsın.

 36. usta benım ıphone 6plus ekran donuyor oylece kalıyor 1 dk sonra kendıne gelıyor geldıgı zaman hçbir aksama olmuyor ama sureklı donuyor sebebı sizce ne olabılir lutfen yardımcı olun

  1. Telefon size ‘Saklama alanı dolmak üzere’ şeklinde bir uyarı veriyorsa veya telefonu hiç kapatmıyorsanız, o tarz donmalar yaşamanız normal. Ancak bahsettiğimiz tarz bir durum olmadan sürekli donuyorsa, işletim sistemi kondisyonunu kaybetmiş olabilir. Böyle bir durumda da telefonu sıfırlamak en doğru çözüm olacaktır.

   1. hocam telefonu sıfırladım tekrar aynı sorun ile karsılaştım dedıgınız gıbı bı problem degıl efendım ama donmadıgı zaman normal kullanımı guzel oluyor donması sıkıntı yaratıyor ekran ıle alakası olsa ıdı sureklı donar ve acılmazdı veya bikac yerı basmazdı ne yapmam gerekır efendım yazılım guncellemesı yapsam nasıl olur ki bilmiyorum da bunu deniyorum bi çözümü olur mu dedıgınız gıbı yapıyorum hersey okey guzel gıdıyor sonra baglantıdan cıkıyor kendılıgınden

    1. Donanımsal bir arıza da olabilir tabi. Yüklenmemiş güncelleme varsa, yapın. Telefonunuzun garantisi olmalı zaten. Yetkili servise başvurarak, ücretsiz onarım da talep edebilirsiniz.

     1. telefon garantili ama sureklı donuyor aradıgım zaman yazılım guncellemesı yaptıktan sonra degerlendırebılırz dedıler bende mussaıt olmadıgım ıcın yapamadım sımdı yazılım guncellemsı yani tam sıfırlamak ıcın neler yapmalıyım ıtunes programını da ındırdım herseyı bastan yapmak ıcın nelr yapmalıyım hocam donus yaparsanız cok sevınırım

      1. Yukarıda ne anlatılıyorsa onu yapacaksınız. Ama önce telefondan, kablosuz bağlantı yardımıyla güncelleme yapmayı deneyin.

      2. Yukarıda ne anlatılıyorsa onu yapacaksınız. Ama önce telefondan, kablosuz bağlantı yardımıyla güncelleme yapmayı deneyin.

       1. yuaptım fayda etmedı hocam su an yukarıdakı programı uyguluyorum format atıp yaptım ıtunes programında ıphone yazılım gerı yuklenıyor dıyo

        1. Buradan, yorumla size yapacağım tüm yönlendirmeler yukarıdaki makalede mevcut. Yapmanız gereken sadece dikkatli bir şekilde takip etmek.

 37. yakınımın ipone 4 ü mevcut mevcut ipone 4 e ipone4S İMEİSİ yüklenebilirmi yada ios8 sürümünü kullanabilmek için ne yapabilirim cvplarınız adına saygılarımla.

  1. Hayır, o şekilde bir imkan yok maalesef. Telefonu değişmekten başka çare yok. iPhone 4 için artık sürüm yükseltmek mümkün değil. Apple ürünlerinde imei onarımı da aynı şekilde yapılamıyor.

   1. Tayfun by
    öncelikle cvbınız adına teşekkürler blackberry kullanıcısıyım sizce bb passport modeli kullanışlımı sağlıkçı olduğum gibi mükemmel bir tomog. film çekme özelliğide dikkatimi çekti diyebilirim saygılarımla

    1. Artık Blackberry’nin işi bitmiştir. Bizce Android ya da iOS kullanan iyi bir telefon almalısınız.

    1. dünden beri telefonum acılmıyo sarja taktıgımda apple sigesi gözüküyo sonra telefon geri kapanıyo pc uzerinden ıtunese baglandım yazılım guncellemesı olmuyo

       1. Sorun batarya kaynaklı olabilir. Yazılımsal olup olmadığından emin olmak için makale anlatıldığı gibi, telefonu kurtarma moduna alarak işlem yapmayı denemelisin.

 38. ıphone 5 c benim sorunum tarih ve saat ile ilgili tarihi ve saati ayarlıyorum fakat telefonun ışığı sönünce saat ilerlemiyor telefonu açınca saat ilerliyor tabiki tarihde ona bağlı olarak aynı kalıyor telefonun sorunu sizce donanımsalmı yoksa yazılımsalmıdır şimdiden teşekkürler

  1. Aziz merhaba. Bahsettiğin arızayla ilk kez karşılaşıyoruz, arızayı ilk kez duyuyoruz, hatta verdiğimiz ilk tepki “öyle şey mi olur?” şeklinde oldu. :) Tahminimiz yazılımsal olduğu yönünde. Yukarıda anlatıldığı gibi yazılım yüklemesi yaparsan, sorun büyük ihtimalle çözülecektir. Diğer bir ihtimal saat fonksiyonunu takip eden pil ama onunla ilgili olması saçma. Zaten öyleyse bile onarımı mümkün olmaz.

   1. telefon bilgisayara bağlanınca saat işliyor yazılım yüklemesi yapmaya çalışıyorum burdaki bilgilere göre kurtara moddayken elma işareti geldi bir daha kurtarma moda alamadım yazılım yükledikden sonra örneğin saat 20.36 telefonun ekranı karardıktan sonra home tuşuna bastım anasayfada saat 20.28 olarak çıktı yani geri geldi

    1. Peki işlemi telefon açıkken mi yaptın yoksa kurtarma moduna alarak mı? Ayrıca telefonun garantisi var mı?

     1. TELEFON GARANTİSİ YOK
      KAPATTIM TELEFONO HOME TUŞUNA BASILI TUTTUM KURTARMA MODDA ITUNES BAGLANDIM DEDİĞİNİZ GİBİ GÜNCELLE GERİ YÜKLE TUŞUNA BASTIM VE KURTARMA MODDA DEVAM EDEMEDİM MODDAN KENDİ ÇIKTI VE O ŞEKİLDE GÜNCELLEME YAPTIM

      1. Kurtarma modunda işlem yapmalısın. iTunes indirmeyi bitirmiştir, işlemi tekrarlayın.

        1. Tekrar alabiliyor olmanız lazım. Sürekli çıkıyorsa donanımsal bir arıza olabilir.

 39. işte bende pc aracılığı ile düzeltim ama iphone ilk kez kullanıyorum açıldı parola ıstıyo ma parolayı girecek çevirici yok kısaca tuşlar kayıp üzerinde girmediğim seçenek kalmadı

  1. Fazlı anlattıklarından hiçbir şey anlamadık. Lütfen daha düzgün ifadeler kullan.

 40. kardeşim olmuyorr internet yok cihazda diyor btelefon kapalı nasıl açayım interneti bilgisayarda var yüklemiyo bu nedir ya. Ayrıca hata kodu 39 ne?

 41. iphone 5s hata kodu 4013 güncelleme sırasında verdi ve açılmıyor sebebi nedir

 42. ben app store şifremi unuttuğum içib telefon üzerinden format atamıyorum acaba itunes üzerinden formatlasam format atmak için yine bu şifreyi sorarmı yoksa sormadan geçermi bilgi verirseniz sevinirim

    1. faturası varsa apple servisine götürüp açtırabilirsiniz. ya da desteği arayıp faturayı mail ile gönderebilirsiniz. fatura yoksa mümkün değil. icloud şifresini açtıklarını iddia edenler var piyasada ancak yüksek paralar istiyorlar ve ne kadar güvenilirdirler bilemiyoruz.

    2. Cıhazın faturası varsa o iş kolay apple sıtesınden destek hattını ara dosya oluştursunlar 3 veya 5 gün ıcınde aple sana mail atar ıtunnes uzerınde. Format onaylandı dur o zaman cekebılırsın çekerken destek hattına bağlan telefona yabancıysan onlar yapman gerekeni sana söylerler yaklaşık olarak 1 buçuk saat sürüyor vr bu esnada 3 kez aranıyorsunuz çünkü onlarda sıstem uzerınden takıbat yapıyor

 43. iyi günler yazılım seçilip çıkartılıyor ekranı 6 saat sürüyor.bu esnada dfu modundan çıkıyor.nasıl çözebilirim ?
  6 saatlik süreç normalmi ?

 44. iphone 4sim var ekranda surekli kabloyla itunes cıkıyo telefonu pcye baglayıp yazılımı geri yukle ve guncelle yapıyorum surekli (-1) hata kodu veriyo en kotu ipad olarak kullanıyım nolur yardım edin

  1. 1 hatası dopnanımsal sorun demektir, batarya bozuk olabilir, ekran bozuk olabilir veya anakart ile ilgili bir sorun olabilir, tek tek denenmeleri lazım.

 45. itunes üzerinden restore başlamasına yakın bilinmeyen bi hata oluştu (9006) hatası alıyorum çözümünde yardımcı olabilirmisiniz

  1. güv enlik hatası alıyorsunuz. antivirüs programınızı devre dışı bırakın, güvenlik duvarı varsa kapatın, dns değişmişseniz otomatik yapın, buna rağmen sonuç alamiyorsanız farklı bir bilgisayarda denemenizi öneririz.

 46. Merhaba Halil Bey.
  Telefoncu Entegesi bozuldu dedi ve değişimi parçayı bulursam yaparım dedi 200-250 tlye okurmu yani caliisirmi değiştikten sonra

  1. Merhaba, iphonelarda entegre değişimi çok zor ancak konuştuğunuz usta garanti verebiliyorsa yaptırılır tabi. garanti veremiyorsa büyük ihtimalle yakın zamanda tekrar bozulur.

 47. Abi Merhaba Telefonum 1-2 ay Önce Suya Düştü Ve Telffon Mai iTunes Logosuyla ve Sarj Aletinin Ucuyla Gösteriyor Ne Yapamam Gerekiyor Modeli İphone 5

  1. Merhaba, sıvı aldığı için mutlaka içindeki donanımlardan bir tanesi bozulmuştur. Ama yine de şansını deneyip yukarıda anlatıldığı gibi yazılım yükleme işlemini yapabilirsin. İşe yaramazsa cihazdaki parçalar değişip denenmesi gerekecek. Şarj soketi veya batarya bozulmuş olabilir.

 48. sa abi iphone 4s sıfırladım açıldı kurulum yaparken en sonda itunese bağlan yazısı çıktı yazılım attım yine aynı neden yapar ?

 49. Her şeyi sonuna kadar yaptım fakar firmware geri yükleniyor da kalıyor yarım saat sonra hata veriyor. Yani sorun firmware yüklemesinde mi öyleyse nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler

 50. iphone 4s var sifresini unuttum 10 kere yanlis girdikten sonra veriler silincekmis abi veriler silindiginde harici yukledigim uygulamalarda silinirmi bide telefon ayarlarim sifirlanirmi yoksa sadece muzik fotograf sms v.b seylermi siliniyor

 51. Tayfun abi bende ı phone beş var şimdi abi hersey tamam da bunun eski sahibi ı phone mu bulu acık bırakmış ve apple kimliğini falanda hatırlamıyo hiçbişekilde. formatlanmış tel aktivasyon kimlik olmadan da acılmıyo napacagımı bilmiyorum abi

  1. Toprak kardeşim merhaba. Faturası yoksa açılmıyor maalesef. Bu konuda tek yetkili Apple müşteri hizmetleri. Doğubank’ta açıldığını söyleyenler var ama bu bilgiyi henüz teyit edemedik.

 52. selamun aleykum abı benım ıphone 5 bır sene once kapandı açtığımda sadece apple logosunda kaldı bır telefoncuya goturduk adamdan bır kac gun sonra telefonu almaya gıttık adam yapamadık dedı tmm dedık aldık telefonu altına baktım açmışlar ıcını herhalde ve altındakı vıdalardan bırısını bulamayınca ıphone 6 vıdası takmışlar neyse velhasulkelam telefonu açtım karsıma recovery mod cıktı sevındım ıtunese bağladım gerı yükleye basdım tmm verıler falan oluyor durum cubugu doluyor ıtunessdekı ama telefon ekranı hala recover m de sonra doldu ıphone bekleniyor yazdı ıphone baktım apple logosu cıktı altındada daıre dönecek tam dönmeye başladığında 1 veya 2 tık duruyor kalıyor orda ve ıtunesde 4005 hatası verdı cok kere denedım durmadan anlattıklarımın aynısı oluyor lütfen bana yardımcı olun telefon coplukmu oldu veyahudda düzeltme kurtarma ımkanı varmı yardımcı olandan allah razı olsun cümleten selamünaleyküm.

  1. Said aleykümselam. Telefonunla ilgili yazılımsal veya donanımsal bir çok ihtimal söz konusu olabilir. Ama bir teknik servis bakmadan çöp demek için erken. Yapamayan kişiyi saymıyoruz tabi, bazen bir kaç kişinin bakması gerekebilir. Aldığın hatayla ilgili tüm yönlendirmelere şu sayfadan bakabilirsin. https://support.apple.com/tr-tr/ht201444

   Ayrıca şu makaledeki tüm tavsiyelere de uymuş olman gerekiyor. http://www.ceplik.com/sorunsuz-yazilim-yukleme-islemi-nasil-yapilir/

   Eğer bunlar tamamsa donanımsal ihtimaller düşünülmeli. Ama bunun için teknik servise danışman gerekir. Örneğin batarya bozulması gibi basit bir durum bile olabilir.

   1. abı adam acaba ıcındekı bır parçayı cakmısda ondan kaynaklanıyor olabılırmı cunkı gonderdıgın lınklerı yaptım aynı baska telefoncularamı verım

    1. İçinden çıkardığı parça yerine takılmıştır mutlaka. Eğer linklerle ilgili denemeleri yaptıysan, tabi, daha iyi bir teknik servise başvur.

 53. denilen gibi telefona yazılımı yükledim ama telefon kapanıyor ve açılmıyor açıldığında da mavi bir ekran geliyor sorun nedir

    1. Ekran ya da batarya olabilir. Net arıza tespiti için bir teknik servise danışmalısınız. Tabi yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız, yukarıda anlatıldığı gibi yazılım yüklemesi de deneyebilirsiniz. İşlem öncesi veri yedeği almayı ve iPhone’umu bul özelliğini kapatmayı unutmayın!

 54. çok yardımcı oldunuz gerçekten çok başarılı ve açıklayıcı bir anlatım olmuş ellerinize sağlık

 55. aynı işlemi defalarca yaptım. her defasında yüklenemedi hata 4005-4014 gibi hatalar veriyor. kablo değiştirdim pc değiştirdim. sonuç aynı

 56. merhaba telefonum 5s itunes kablolu ekranda kaldı sıfırlama işlemi yaparken. itunesda indirme işlemi başladı diyor ama uyarılardan hiç biri yok yani yukarı panelde çıkan yükleniyor vs. ne yapmam gerekiyor acaba?

  1. İndirme işlemini ilk defa yapıyorsanız, uzun sürebilir. Yani 1-2 devam edebilir. iTunes penceresinin sağ üst köşesinde, aşağı doğru bakan bir ok göreceksiniz. İndirme işlemini oradan takip edebilirsiniz. Sonrasında ise ilgili bölümlerle karşılaşabilmek için işleme baştan başlamanız gerekecek.

   1. teşekkür ederim bir de iclouddan geri yükleme yapmak istiyorum geri yükleme noktaları var ama başlattığımda süre hesaplanıyor diye bi uyarı çıkıyo sonra da geri yükleme yapılamadı diye kapanıyor bu neden kaynaklı olabilir acaba? yardımınız için çok teşekkür ederim :)

    1. Eğer sürümn güncellemesi yaptıysanız, iCloud geri yüklemesi problemi bu sebeple oluşmuş olabilir. Tabi sağlıklı bir internet bağlantısının kurulamaması gibi sebepler de var. iTunes üzerinden yedekleme yaptıysanız oradan deneyin veya işlemi bir kaç saat aralıklar tekrarlayın.

 57. Dediğin şekilde yapıyorum ancak en sonunda (48) (-1) gibi hatalar veriyor…

  Yani görsellerin hepsini görüyorum en sonunda da bu çıkıyor bir türlü tamamlanmıyor…

   1. hocam benim telefonum 4s ve (-1) hatasi veiyo geyi yuklerken veya guncellerken normal kullanmayı gectım bari ipad gibi kullanıyım var mıdır bi çözümü

 58. Merhaba,
  iPhone 6s cihazım ios9.3.1 işletim sistemi. Sildiğim sms ve whatsapp mesajlarına iTunes veya iCloud olmadan ulaşmak istiyorum. Enigma ve imobie gibi recovery programlarını satın aldım ancak işe yaramıyorlar. Bunu yapabilmek için bildiğiniz bir yol var mı veya bu hizmeti satan firmalar var mı?

 59. Merhaba, benim iphone 5s’im var ve bir ara soğuktan kapandı. Ondan sonra Touch İD bozuldu ve o bozukken şarjım da hızlı bitiyor. arada düzeliyordu fakat bir süre sonra hiç düzelmedi. Bunun üzerine servise gittim sordum ve bana bu yukardakini yapmamı söylediler. Yaptım ama bir işe yaramadı ve artık telefon biraz soğukta %30dayken bile kapanıyor. Sizce ne yapmalıyım?

  1. Merhaba, batarya bozulmuş olabilir, ayrıca parmak izi sensöründe kısa devre olmuş olabilir, cihaz garantiliyse yetkili servisine götürmenizi öneririz. değilse herhangi bir teknik servise durumu anlatıp kapanma sorunu için bataryadan şüphelendiğinizi söyleyin.

  2. %30 karda kapanması donanımsal yazılımsal bor hata destek hattını aradığınız da ızlemenız gereken yolları söylüyorlar randevu alıyorsunuz o tarıhte aranırsınız telefonu pc ye bağlayıp iTunes uZerınden sorunlarınızı halletmenızı saglıyorlar

 60. İyi günler ıphone 5imin ahize sensörü bozuk telefoncular değiştirdi ama yapamadı yazılımsal olabilir mi yazılımsak ne yapmam lazım

  1. Samet merhaba. Yazılımsal olduğunu düşünüyorsan, yukarıda anlattığımız şekilde, iTunes yardımıyla yazılım yükleyebilirsiniz.

 61. iphone 5c cihazım çöktü itunes üzerinden geri yükleme yapıyorum sürekli bilinmeyen hata 50 alıyor ne yapmam lazım başka bilgisayardan da denedim sürekli aynı sorunla karşılaşıyorum ?

  1. error -50 hatası bir çok nedenden dolayı meydana gelebilir, öncellikle başka bir kablo ve başka bir USB portu dneyin. mümkünse itunesi kaldırıp yeniden kurun, bilgisayarın saat ve tarihinin doğru oladuğundan emin olun.

 62. merhaba cihazım itunes te kaldı modeli iphone 5 ne yapmam lazım devamlı 3194 hatası veriyor ne yaptıysam aynı hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. 3194 hatası genelde donanımsal bir sorundan dolayı yapar, bir kaç defa daha yukarıda anlatıldığı gibi yazılım yüklemeyi deneyin, başarısız oluyorsa farklı bir kablo ve farklı bir bilgisayarda da deneyin, buna rağmen hata almaya devam ediyorsanız bataryası veya şarj soketi bozuk olabilir.

 63. merhaba benim telefonum 4s dokunmatikte kaymalar oluyor özellikle de sağ tarafta kendiliğinden tıklıyor bir yerlere bunu denesem düzelir mi acaba?

  1. Çok düşük de olsa bir düzelme ihtimali var. Eğer düzelmezse dokunmatiğin değişmesi gerekecek zaten.

 64. ıphone 4s telefonu var elimde. ikinci el olarak aldım telefon sağlamdı çünkü kullanan kişi tanıdığımdı bir hafta kullandım sonrasında şebeke çekmemeye başladı sonra şarjı bitti taktım açılmadı sürekli elma işareti gözüküyor ekranda telefon titreyip tekrar kapanıyor. telefoncuya götürdüm 1 ay bekletti kesin birşey söylemedi aldığımdada tekrar eskisi gibiydi bi sonuca varamamış yani.ne yapmam gerekiyor sizce ?

  1. Merhaba. Öncelikle daha iyi ve referanslı bir teknik servise danışmayı deneyin. Fakat yüksek ihtimal sonuç alamayacaksınız. Çünkü iPhone 4S modellerinin çoğu artık ömrünün tamamladı ve baseband dediğimiz hat ortaya çıktı. Sizin telefonunuzda da tahminimizce aynı problem mevcut.

    1. Aynen öyle ki onlar bile çözüm bulamayabilir. Yaşadığınız sorun ürünün kullanım ömrünün dolmasıyla ilgili.

 65. iyi günler, cihazım iphone 5s dün gece bir anda şarja takılı iken kapanıp bir daha açılmadı ilk başta sarj alıyor iken daha sonradan almamaya başladı. home tuşu ile kilit tuşuyla resetlemeyi denedim olmadı nette itunes ile format atılmayı denedim olmadı suan telefonum tamamen kapalı acil ne yapabilirim makaleler karmaşık anlayamadım acil dönerseniz sevinirim. Kolay gelsin

  1. Öncelikle sorunu tam olarak anlamalısınız. Örneğin bilgisayar telefonu görüyor mu veya hat takılıyken dışarıdan arayınca çalıyor mu? Ekran ya da batarya bozulması gibi donanımsal arızalardan da şüphelenmelisiniz. Şu an dönem iPhone 5S’ler daha çok batarya problemi yaşıyor.

 66. benım ıphone 5 cıhazım var saatı gerı kalıyor apple musterı hızmetleeını aradım dedıklerı herseyı uygyuladım sonuc alamadım yetkılı servıse goturdum onlarda ekranı yetkısız bır yerde degıstırıldıgını soyleyıp bakmayacaklarını soyledıler soronun neyden kaynaklandıgını anlamadım bırden oldu . sımdıden tesekkurler.

  1. Eren Merhaba. Yazılımsal bir arıza da olabilir, donanımsal da. Emin olmak için sıfırdan yazılım yüklemesi yapman gerekiyor. Verileriniz manuel olarak yedekleyin ve telefonu menüden fabrika ayarlarına döndürün. Sonra da cihazın kurulumunu yapmadan, yukarıda anlattığımız gibi yazılım yüklemesi gerçekleştirin. Kurulumu yaptıktan sonra uygulama yüklemeden bir süre gözlemleyin. Eğer sorun devam ediyorsa, sorun donanımsal olabilir. Bunun için ise bir teknik servisin bakması gerekir.

 67. slm bn iphone 4s kullanıcısıyım telefonum şarj almıyor sürekli elma işareti çıkıyor ve telefon açılmıyor ne yapmalıyım :)

  1. Telefonunuz elma işaretinde kaldıysa geçmiş olsun, Baseband dediğimiz hatayı almış olmanız çok muhtemel. Yukarıda anlatılanlara harfiyen uyarak, yazılım yüklemesi yapmayı deneyin. Sonuç alamazsanız bir teknik servise başvurun.

 68. Iphone4s ekran sifremi unuttum kurtarma modunda format atmaya calisiyorum her adimi uyguluyorum olmuyor nedn?

  1. Olmuyor derken hangi adımda hata alıyorsunuz? Bir hata kodu var mıdır ve telefonunuzun modeli nedir?

 69. Merhaba iphone 5s telefonum sürekli açılıp kapanıyordu telefoncuya götürdüm yazılım atacagını söyledi ancak başarısız oldu yazılım atarken kendini açıp bırakıyor ekranda sürekli itunes yazıyor lütfen yardım

 70. merhaba, iphone 6s’im var. eskiden iphone 4 kullanırdım. sınırlamalar parolası koymuştum ve iphone 4 telefonumda koyduğum sınırlamalar parolasını unuttum. ondan sonra 5s ve 6s telefonları aldığımda yeni kullanıcı açmadım. hep eskisini kullandım. şimdi sınırlamalar parolası telefonuma format atmamı engelliyor. hatırlamadığım için. itunes formasta herşeyi yapıyorum tüm yolları doğru izliyorum. yazılım seçilip çıkarılıyor fakat geri yükleme hazırlanıyor derken donuyor ve yüklenmiyor. telefonda apple işareti kalıyor öyle ve en başa atıyor. telefonu bir türlü formatlayamadım. formatladıktan sonra yeni hesap kurup sınırlamalar parolasını kapatacağım. illallah ettim. lütfen yardımcı olun.

 71. slm ben ikinci el ıphone 5 aldım aldığım kişinin kardeşi şifreyi defalarca yanlış girip telefonu bloke etmiş adam yapamayıp satılığa çıkarınca bende aldım icloud hesabını ve şifresini aldım bigisayardan hesaba giriliyor telefondan girmeye kalktığımda bu hesap bu cihazı aktifleştirmeye uygun değil diyor ama hesap şifre doğru ne yapmam lazım.

  1. Yukarıda anlatıldığı gibi telefonu kurtarma moduna alarak, yazılım yüklemesi yapmayı deneyin. İşe yaramaz Apple müşteri hizmetleriyle irtibata geçin. Hesap bilgileri doğruysa yardımcı olacaklardır.

 72. Merhaba :)
  iphone etkileştirilemedi hatası üzerine apple müşteri hizmetleri ile iletişim kurup yazılım yüklemeye çalıştık ancak sürekli olarak sona doğru 48 kodlu hatayı aldım. bir telefoncuya gösterdim yapamadık bi apple yetkili servise yönlendirdi ancak onlarda yetkisiz işlem olduğu için hiç müdahalede bulunmadılar. lütfen yardım edin delirmek üzereyim.

  iyi günler

    1. 48 nolu hata konusunda sorun yaşayan bir çok kullanıcı var ve onların telefonları da genelde 4S. Kendi çabalarınızla çözebileceğinizi sanmıyoruz. Hatta hiç çözülememe ihtimali de var. Tavsiyemiz bir teknik servise danışmanız.

 73. Merhaba, 6S’im var ve son bir haftadır app storeda hiçbir uygulamayı ne güncelleyebiliyorum ne de indirebiliyorum. Hesabımdan çıkış yaptım, telefona reset attım falan ama hiçbir işe yaramadı. Telefonumun yazılımını güncellemeye kalktım ama güncelleme denetleniyor ekranında kalıp duruyor. Kısacası telefon hiçbir şeyi güncellemez hale geldi. Ne yapmam gerek?

  1. Selin Hanım Merhaba. Denemesi gereken hemen her şeyi denemişsiniz. Peki yukarıda anlattığımız gibi telefonu kurtarma moduna alarak yazılım yüklemesi yapmayı denediniz mi?

   1. Hayır daha yapmadım, birkaç gündür neler yapabilirim diye araştırıp durdum sonunda sitenize rastladım. Yukarıda yazılanları yaparsam telefondaki sorun kesin hallolur mu peki? Emin olamadım pek

    1. Büyük ihtimalle hallolur. Zaten o şekilde de düzelmezse Apple yetkili servisle görüşmeniz gerekecek. Muhtemelen iOS 9.3 güncellemesi telefonunuzun kafasını biraz karıştırdı. Yazılım yüklemesi kendine getirecektir. Denemekten zarar gelmez.

 74. telefonun icloud sifresini unuttum ve guncelleme yaptim simdi icloud sifresi istiyor dediklerinizi uyguladim ama itunese baglanmiyor

  1. iCloud şifrenizi unuttuysanız yazılım yüklemesi çözüm olmayacaktır. Apple müşteri hizmetleriyle irtibata geçmelisiniz.

 75. Abi yerden iphone 6 buldum 2 hafta acik tuttum felan sahibi felan gelmedi nasıl format atarım apple kimligi felan istemede dogrulamadan

 76. Güncelleme yaptıktan sonra apple kimliği istedi girmeme rağmen kabul etmedi, yanlış dedi. Telefona erişemiyrum. Ios u yükselttiğime pişman oldum. Nasıl format atabilirim?

  1. Öncelikle Apple kimliğinizi bilgisayar üzerinden açarak, kullandığınız bilgileri doğru olduğundan emin olun. Sonrasında yukarıda anlattığımız şekilde telefona yazılım yüklemesi yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak verilerin silineceğini ve Apple kimliğinin sizden tekrar isteneceğini unutmayın! Yani sizin yapmanız gereken öncelikle Apple kimliğinin doğruluğundan emin olmak.

 77. telefonum el feneri kısa yolu aktif olduğu halde el feneri çalışmıyor kamerada aynı şekilde flaşh otomatik olduğu halde çalışmıyor arada bi yanıyor 1 kaç saat sonra tekkrar gidiyor arada gelip gelip gidiyor yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler..

  1. bahsettiğiniz sorun donanımsal bir sorun gibi duruyor, iphone modellerinde flash genelde kamera ile beraberdir, kamera değiştiğinde büyük ihtimalle flash sorunu da çözülecektir.

 78. Telefonum 5s gold açılmıyor takılı talıyor apple işartinde ne yapmalyım ilk recovery moduna aldım ve itunesten geri yukleme yaparken 4005 hatası alıyorum

 79. Merhaba, iphone 5s i tunes üzerinden geri yükleme yaparken yüklemenin son kısımlarında telefonun ekranı mavi olup geri yükleme ekranını kapatıyor ve yeniden i tunes kablo takın kısmına geliyor bilgisayarın ekranında ise hata kodu 9’u veriyor. Telefonum itunes ekranında kaldı açılmıyor. Ne yapacağım hakkında bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin.

  1. Doğukan merhaba. Telefonunda şarj soketi ya da anakart gibi donanımsal bir arıza olma ihtimali oldukça yüksek. Zira hata 9 genelde bu tip arızaları işaret eder. Tüm hata kodları ve açıklamaları için; https://support.apple.com/tr-tr/HT204770

   Bunun haricinde dikkat etmen gereken tüm hususları şu makalede bulabilirsin. http://www.ceplik.com/Q0qq8

   Eğer her şey tamam olmasına rağmen hata almaya devam ediyorsan, garantisi varsa yetkili servise yoksa da herhangi bir teknik servise başvurmanı öneririz.

 80. Merhabalar. iphone 4s’in ekranı şarjda iken tamamen karardı ve açılmıyor. üst kilit tuşu da kırık. itunes’a bağladığımdan ‘erişim için iphone’dan yanıt verin’ diyor, ama ben telefon üzerinden herhangi bir yanıt veremiyorum.

  Acaba bireysel olarak yapabileceğim bir şey var mıdır, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  1. Tuşu yaptırmadan işlem yapmak istiyorsanız telefonu kurtarma moduna alarak yukarıda anlattığımız gibi yazılım yüklemesi denemek. İşlem sonunda verilerin tamamının silineceğini unutmayın!

   1. Ama sadece home tusu calisiyor. Ust tus bozuk. Kurtarma moduna gecemiyorum belirttiginiz gibi.

    1. Tamam işte, kurtarma moduna zaten home tuşuyla geçilir. Tuşa basılı tutarken telefonu bilgisayara bağlayacaksınız. Makaleyi dikkalice okuyun.

     1. Ama telwfon acik durumda. Aranabiliyorum. Herhangi bi işlem yapilmiyor ekran karanlik oldugu icin. Ekran aktif durumda degil.

      1. E tabi telefonu kapatamıyorsun. Bu durumda yapman gereken üst tuşu yaptırmak. Başka türlü kurtarma moduna geçiremezsin.

  1. Tüm hata kodları ve çözümleri için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://support.apple.com/tr-tr/HT204770

   Biz 50 numaralı hatayı göremedik, 50 olduğuna emin misiniz? İnternet ortamında aynı hatayı alan başkaları da var ama genelde daha eski sürümü kullananlar.

 81. selalar benim iç ekranım kırık işaretin gelip gelmediğini göremiyorum nasıl yapmalıyım acil cevap alabilirmiyim

  1. Ekran kırıkken zor ama iTunes’a bağladığınızda ‘Kurtarma modunda iPhone bulundu’ uyarısı vermeli. Ekran yokken kurulum yapamayacağınızı unutmayın.

 82. iPhone 5 ekran da usb kablo resmi ve iTunes logosu kaliyo pc ye bagla digim zaman yazilim indiriliyo yukleniyor diyoda en sonda hata kodu veriyor.Yardimci olabilirmisiniz?

     1. dediklerinizi inceledim.Telefon apple logosunun altında dolum kısmı yarıya gelince hata verıyo 1 yaziyo ?:(

 83. ekranımda itunes sembolu gözüktü ama bilgisayarda pencere açılmıyor itunes da bir pencere çıkmıyor acil dönebilir misiniz

   1. telefona zaten giremiyorum açılıştaki apple da donuyor. pc den de itunes acıkken denedim hep bir pencere bir uyarı metni ve ya herhangi bir değişiklik olmadı.

    1. hallettım tesekkurler pencere acıldı fakat sımdı de indirme işleminde hiçbir ilerleme olmuyor biraz fazla mı beklemem gerek acaba tesekkurler.

     1. İndirme bölümü ekranın sağ üst köşesinde, aşağı doğru bakan ok şeklinde. Kontrol edin.

      1. indirmeyi tamamladım telefonuma da yüklendi odnan sonra itunes da pencere açıldı erişime izin vermek için lütfen iphone unuzdan yanıt verin diye ama ben suan sadece apple ı görüyorum telefon ekranında ne yapmam gerek acaba . Teşekkürler şimdiden.

        1. tekrar aynı sonucu aldım bu sefer güncellemek yerine geri yüklemeyi yani sanırım verilen kaybolması secenegını sectım

 84. Merhaba Ben telefonu yurt dışından getirttim ve format attım dediğiniz yöntemlerle. iphone etkin değil diyor itunese bağlanın diyor. Bağlanıyorum itunes telefonunuzdan yanıt verin diyor. Ama telefonum kilit ekranı ve acil aramadan başka birşey göstermiyor. Ne yapmalıyım yardım ederseniz çok sevinirim.

 85. Selamun Aleyküm ıphone 4s telefonum var telefonum ı tunesde kaldı yazılımı ındırdım güncelleme yaparken elma işareti ve altında loading cubugu geliyor ama daha bi milim olunca telefon kendini kapatıp tekrar acıyor tahminime göre tel kendini o anda kapatmasa sorunsuz sekilde kurtarma işlemini gerçekleştirecek sizce sorun nerede nasıl çözebilirim … teşekkürler

  1. a.s, orjinal bir kablo kullanın, masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız arka tarafındaki usb noktasına bağlayın. varsa başka bir bilgisayarda deneyin, bunlar çözüm olmuyorsa telefonda sorun olabilir, batarya değiştirip deneyebilirsiniz.

 86. öncelikle bilgi paylaşımı ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
  Iphone 6 plus cihazıma itunes aracılığı ile ios 9.2.1 mdm güncellemesini yüklemeye çalıştım. fakat güncelleme yarıya geldiğinde 53 numaralı kodlu hata bildirimi verdi ekrana. daha sonra tekrar denememe rağmen aynı hatayı aldım. şuanda ekranda kablo ve itunes işareti mevcut. hiç bir şekilde telefonu açamıyor ve gerekli ayarlamaları yapamıyorum. hiçbir fonksiyon yok.
  ne yapmam gerektiğini bana yazarsanız memnun olurum. ben kolombiyadayım. Türkiye’de değilim.
  Not: en son sürüm itunes mevcut. bilgisayarım en son güncellemelerini kontrol ederek yüklemeye başlamıştım. ne yapabilirim. lütfen yardımcı olursanız sevinirim. 7 saat aramızda zaman farkı var. teşekkür ederim

 87. Iphone 6 Cihazımı daha önce itunes e bağlamadım şimdi cihaza erişemiyorum fabrika ayarlarına almak istiyorum ama şu hatayı alıyorum”iphone adlı iphone geri yüklenemedi.Kullanmaya çalıştınız disk dolu.” hatasını alıyorum yardımcı olurmusunuz.

  1. Menüye ulaşabiliyorsanız ayarlardan sıfırlamaya çalışın. Sonra tekrar itunesa bağlayıp yükleme yapabilirsiniz.

 88. ipohone 5s telefonumun tüm ayarlarını sildim ama etkinleştirme hatası veriyor itunese bagladım 15 dakka geçdikten snra geri çıkıyor ne yapmam gerekiyor.

  1. pin kodu olmayan bir kart takın telefona, internet bağlantısı olan bir wi-fi ağına bağlanın ve yeniden etkinleştirmeyi deneyin, buna rağmen hata alıyorsanız yazılım yüklemeyi deneybilirsiniz.

 89. merhabalar. ıphone 4s kullanıyorum. 9.2 yazılım geldi bugün yüklerken birdenbire restore etmemi istedi. bilgisayara bagladım güncellemeye calıstım herseferinde farklı farklı hatalar verdi. baska bir bilgisayarda denedim yine aynı hataları verdi. sonra fabrika ayarlrına döndermek istedim yine bir kac hata verdi ama yazılımı indirdi. telefona kurarken de hata 29u veriyor sürekli. 15 kez denedim en az. telefoncuya götürdüm benim yaptıklarımı yapacagını söyledi ama telefonunuz çöpe cıkabilir dedi. bunun üzeerine aldım telefonumu.. hata 29 düzeltilemeyecek bir şeymi? telefonum çöpe cıkar mı ? ne yapmam gerekiyor ?
  Teşekkür ederim.

  1. Merve merhaba. 29 numaralı hatanın bir çok sebebi olabiliyor. Eğer telefonunuzda donanımsal bir arıza varsa, çözüm mümkün olmayabilir. Diğer ihtimallerde ise küçük de olsa bir şansınız var. Lütfen şu makaledeki yörüngeleri uygulayın. https://support.apple.com/tr-tr/HT204770

 90. Home tusunaa bastıktan sonra islem basliyo ve telefon kendisi otomatik olarak recovery modundan cikiyor bunu nasil duzelte bilirim ?

  1. Orta tuşa basıp, cihazda iTunes logosunu gördüğünüzde, telefonu bilgisayar doğru bağlarsanız işlem başlar. Ancak sonrasında yazılım yüklemesi uzun süreceğinden bu moddan çıkabiliyor. Aynı hareketi tekrar yapmak, işlemin sağlıklı devam etmesini sağlar. Ama sürekli bu moddan çıkıyorsa, home tuşunuz sağlıklı çalışmıyor ya da cihazın başka bir hatası buna sebep oluyor demektir.

 91. iyi günler bende ıphone 6 gold var ve i cloud şifresini ve hesabını unuttum ne yapmalıyım? lütfen cevap verin

 92. merhaba iphone 5c sahibiyim daha öncedende şifremi unutmuştum ve kilitlenmişti ancak sorunsuz bir şekilde geri yükleme yapmıştım.Şimdi ise geri yükleye tıklıyorum yaklaşık 15 dk sonra ağlarını kontrol edin bağlantıda sorun var gibi hatalar veriyor yardımcı olur musunuz?

  1. Apple sunucularında sorun olabilir. Ara ara tekrar deneyin. Sürekli aynı hata devam ederse, iTunes’u kaldırın ve yeniden kurun.

 93. Merhaba, iphone’u bul uygulamasında yanlıslıkla iphone sile tıkladım ve birden bire iphone ilk aldığım hale dönüştü hiçbir şekilde de yedek almamıstım fotoğraflar rehber notlarım hepsi gitti.Geri getirme yolu varmıdır?

 94. iyi günler ben dediğiniz gibi yaptım hersey doğru gitti yüklendi telefondada yükleme loadingi cıktı hepsi bitti telefon reset attı kendine ama hiç bişey olmadı elmada takılı kalıyor sebep ne olabilir ??

  1. İşlemi daha dikkatli tekrarlayın. Kurulum ekranı gelmediği sürece, işlem başarıyla sonuçlanmıştır denilemez. Eğer iTunes bir hata kodu verirse bizimle paylaşın.

 95. Merhaba benim iphone 4 um var dustu ve ekrani kirildi acmak isteyince cizirliti bi ekran gorunuyor. Itunes e bagladim ve sifirlamak istiyorum ama ekrani goremedigim icin kapatamiyorum ne yapmaliyim

 96. merhaba bende iphone 4s var telefonun içerikleri sil ve sıfırla diyorum fakat dört haneli şifre isitiyor bende o şifreyi bilmiyorum nasıl sıfırlayabilirim yardımcı olursanız sevinirm

 97. FİRMWARE DE TAKILIYOR GERİ YÜKLENMİYOR IPHONE 5S PASAPORTLA ACTIRILMIŞTI. NE YAPMALIYIM? (-1) HATASI VERİYOR

 98. selam telefonum kendısı yeni sürüm güncelleme yapmıyordu itunes bağladım yükleme yaparken 53 hatası veriyor sürekli bi çözüm bulamadım parmak izi çalışmıyordu ondan ola bılır diye değiştirdim parmak ızı arasındakı kabloyuda değiştirdim bi çözüm bulmadım telefo açamıyor bilgisi ola varsa sevinirim

 99. iphone 5in şifresini unuttugum için kurtarma moduna alarak tekrar yüklemek istedim. Yükledikten sonra telefonunuzdan onay verin uyarısı çıktı fakat ben telefonumu hala açamıyorum itunes’e bagla diyor. bağladıgımda da onay verin diyor nasıl düzeltebilirim?

  1. Yedeklemeniz yoksa iTunes’u kaldırıp, yeniden kurun. İşe yaramazsa başka bir bilgisayarda işlem yapmayı deneyin.

 100. benim ı phone 5 im var kilitlendi fakat apple kimliğimi de bilmiyorum (hotmail adresini de) telefonumu tamamen sıfırlamak istiyorum nasıl yapabilirim. yardımcı olur musunuz… teşekkürler…

 101. bir hata olustu dıyor ve yarıda bırakıyor ne yapmalıyım lutfen destek verırsenız sevınırım..tesekkurler

 102. yedeklemeyi bilgisayara mı yapıyor verilerim nerede yedekleniyor telefonda mı bilgisayarda mı silinen içerikleri sonra nasıl geri getireceğim?

 103. merhaba telefonum ıphone 4. kapandı açamıyorum hiçbir tuşu işlemiyor ıtunesten tekrar yazılım yüklemeyi denediğimde hata kodu 21 veriyor internette araştırma yaptım host dosyasını sildim antivirüs programını kapattım herşeyi denedim ama yok düzelmiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Başka bir kablo (mümkünse orjinal) deneyin. İşe yaramazsa iTunes’ u kaldırıp yeniden kurun. Bunlar da çözüm olmazsa başka bir bilgisayarda işlem yapın.

 104. Merhabalar. Makalede anlatılan ikinci yöntemle iphone 4 üme yazılım atmaya çalışıyorum. Telefonumu anlatılan şekilde kurtarma moduna aldım. Geri yükle ve güncelle butonunu seçtim ve işlem başladı. Ancak bir süre sonra telefon kendiliğinde kurtarma modundan çıktı. Söylediğiniz gibi yeniden kurtarma moduna almadan önce yazılımın indirilmesini bekledim. Yaklaşık 1,5 saat yazılım indiriliyor dedi ve ardından bunun yerinde yazılımınız güncel ibaresi belirdi. Bunun üzerine telefonu yeniden güvenlik moduna almaya çalışsam da başarılı olamadım. ilk denememde tek seferde olmuştu ama bunda telefonu kapattıktan sonra orta tuşa basılı tutarken cihazı kabloya bağlayınca elma şeklinin ardından direk telefon açılıyor. Bu durumda telefonuma nasıl format atabilirim?

  1. Kablo önce telefona sonra bilgisayara takılacak. Buna dikkat edin ve orta tuşa biraz daha sert basın. Başka yol maalesef yok, telefona yazılımı yükleyebilmelisiniz.

   1. İlgisi var mı bilmiyorum ama tüm bu işlemleri yaparken sim kartım telefonda takılı değil bunla alakalı olabilir mi?

      1. 1 saat civarı. Ama bu sunucular, internet hızınız gibi etkenlere bağlı bazen bir kaç saati bulabiliyor. Hatta Apple sunucularında sorun olduğunda sayaç çift haneli rakamları bile gösterebiliyor.

   1. abi etkinleştirme hatası sim takınca hal oldu yanlız i phone nın geri yüklenmesi veya güncellen mesi gereken bi sorun var diyor bu aşamada geri yükle diyorum sonra geri yükle geüncelle seçeneği geliyor aynen geri yükle güncelle diyorum güncelleme bitiyor ama telefon hala aynı bu cihazda maksımum ücretsiz hesap açıldı diyor ? bi yardımmm edersenizzz çok memnun olurumm saygılarımla …

      1. desteğiniz için teşekürler başka bi kullanılan hesapla giriş yaptım çok teşekürle :D yardımınız için

 105. Merhaba kolay gelsin
  Yeni bir iphone 4s aldım bu cihazın eski icloud bilgilerini amadan sıfırladım cihaz eski icloud hesabını istiyor aktif olmak için kurtarmanın bir yolu var mı acaba

 106. Mrb. Admın 3 ay önce sorunum la ilgili sitenize üye olmustum ve 3 aydır hergün onlarca maıl gelıyor bunları nasıl kese bılırım lıtfen yardımcı olun :) çokk tesekkurler şimdiden.

  1. Hemen az yukarıdaki uyarı bölümünün altında ‘Yorum kaynağına abone ol’ seçeneğine tıklamışsınız. Aynı bölüme tekrar tıkladığınızda mailler size ulaşmayacaktır.

  1. iTunes’u kaldırıp, yeniden kurmayı denediniz mi? ve telefon şu an ne durumda?

   1. Suan acilmiyo telefon direk itunes ekrani geliyo takiyorum data kablosuni yariya kadar gelip 53 hatasi cikiyo

    1. ilk yorumda da belirttiğim gibi iTunes’u kaldırıp, yeniden kurun. İşe yaramazsa başka bir bilgisayar üzerinden işlem yapın ve kullandığınız kablonun orjinal olmasına dikkat edin. Ayrıca bilgisayarın ana USB bağlantılı noktalarını kullanmanız gerektiğini unutmayın.

     1. Tamam cok tessekur ederim simdiden
      Bu saate yardimci oldugun icin yarin deniycem insallah olur

 107. merhaba benim iphone 4 dumun sifresini unuttum yazilim yapilcakmis ama eski app store sifremi bilmiyorum yeni acmistim eski sifremi sorarsa ne yapabilirim ne olur yardim edin

   1. Eğer Apple hesabınızdan çıkış yapabiliyorsanız, yani hesap bölümü boş kalabiliyorsa yazılım atıldığında sorun olmayacaktır. Aksi halde Apple müşteri hizmetleriyle görüşmeniz gerekecek.

    1. benim telefonum itunese baglan diyo eger musteri hizmetlerini ararsam bana app store sifremi söyler mi
     he bide ben biseyler indirirken kullandigim app store sifresini mi girecem

      1. Evet o şifre. Apple müşteri hizmetleri sana şifre söylemez, ama senden telefonun imei numarası gibi bilgilerini ister. Sen yukarıda anlatıldığı gibi telefona yazılımı yükle, olmazsa ara.

 108. Telefoncuya versem adam dediki yazilim atarim dedi ama icloud sifreni bilmiyorsan bidaha kullanaman dedi dogrumu telefoncu yapinca en son icloud hesabi istermi telefon

  1. İster. iCloud hesabını bilmiyorsan Apple müşteri hizmetleriyle irtibata geçmelisin.

   Yorumlarını da lütfen ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak paylaş.

    1. iCloud şifresini bilmiyorsan telefoncu yapamaz. Önce Apple müşteri hizmetleriyle irtibat kurmalısın.

 109. Mrb 4s telefonumda 48 hata kodu alıyorum yazılım yukleyemıyorum acaba nasıl düzelir? Tskler

  1. Hata kodu 48 maalesef büyük sıkıntı. Genelde telefonun ana kartından kaynaklanır ve bilinen kesin bir çözümü yok. Yukarıda anlattıklarımızı iTunes’un son sürümüyle, bilgisayarın ana USB bağlantı noktalarından birinde ve orjinal bir kabloyla denemene rağmen sonuç alamıyorsan, sorun muhtemelen ana karttan kaynaklı. Bir teknik servise danışman en sağlıklısı olacak. Ama onların bile çözememe ihtimali var.

   1. Kablom orjinal değil. Garantim bitmiş durumda apple stora götürsem ve tahminen donanımsal bir hata ise acaba kac lira fiyat biçerler yada değişim yaparlar mı acaba? Tskler

    1. Ücretsiz değişim olmaz. Bizce Apple Store’a götürmenize gerek de yok. Orjinal kabloyla deneyin olmazsa güvenilir, işinin ehli bir teknik servise danışmanız yeterli olur.

 110. iphone cihazımı 9.0.2 ye güncelledim fakat güncellemeden sonra dokunmatik basmadı napmam lazım cihaz açılyo herşey normal arama geliyor ama dokunmatik hiç bir şekilde basmıyor

  1. Orta tuş ve güç tuşlarına basarak telefonun yeniden başlamasını sağlayın. İşe yaramazsa yukarıda anlatılan yöntemle yazılım yükleyin.

 111. geri yuklemede iphone 5 hata 5o veriyor ne yapmalıyım usb kablosu orjinal gne hata veryr ?

 112. ben teli şarja bırakıp dışarı çıktım sonra farklı bir evde yattım anneme tembihledim teli şarjdan çıkardı sonra kardeşim telefonun şifresini sallamış şidi iPhone Kapalı diyor. herşeyi yapıyorum iphone doğrulanıyor demiyo? acil yardım

  1. İkinci yöntem işe yaramalı. iTunes yazılım indirmesi yaparken telefonunuz kurtarma modundan çıktığı için aynı ekranla karşılaşıyorsunuz. Telefonu yeniden kurtarma moduna alarak devam edin. Sorun ortadan kalkacaktır.

     1. ios9u güncellemeden önce telefon yeterli alan olmadığını söylemişti ama güncellemişti sonra bende ayarları sıfırla dedim ondan sonra böyle kaldı itunesi silip bidaha deniyecem

      1. Güncellemeden önce sıfırlama yapmanız gerekirdi. Keşke ‘iOS 9 Kullanıcı Rehberi’mize göz atsaydınız. :)

 113. dostum telefon kendiliğinden kurtarma istiyordu yazılımın son kısmında firmawe nin yarısında hata veriyor nedeni ne olabilir

 114. sa abi iphone 4 e yazılım attım yazılımı yedi telefonda ülke seçimi yaptıktan sonra telefon açık halde itunese baglan yazısı çıkıyo itunese bağlıyorum hiç bir cvp yok neden acaba >?

   1. abi valla müşterimin cihaz ama büyük ihtimal yurt içi imei kaydından bakıyorum ithalat yoluyla kaydedilen imei yazıyor

    1. O zaman yurtiçi. İşlemi bir kaç kez tekrarlamanız gerekecek. İlgili yönlendirmeleri bir alttaki yorumda yapmıştık; 1- iTunes’u kaldırıp, yeniden kurun. 2- Başka bir kablo(orjinal) deneyin. 3- Başka bir bilgisayar deneyin.

     Tüm bunlardan sonuç alamazsanız cihazı iade edin, anakartta sorun olabilir. Bir çok iPhone modeli o aşamada kalıyor ve bilinen sağlıklı bir çözümü yok. Apple Store ile irtibata geçmesini tavsiye edin.

 115. Merhaba; iphone 5 cihazımı Kurtar ve geri yükle dediğimde itunes programı sağ üst kösede indirmeye başlıyor ( 1.55 Gb ) Fakat 800 Mb yüklediğinde cihaz restart ediyor ve yine yükleme ekranı çıkıyor ve 1,22 Gb olduğunda tekrar restart ediyor ve bağlantı kurulamıyor 39 hatası veriyor 3-4 denememde durum aynı değişmedi cihazım açılmıyor ve resimde görüldüğü gibi kablo ve itunes simgesi görülmektedir. Çözüm öneriniz nedir.

  1. Yazılım indirme işlemi sırasında telefon kurtarma modundan çıkabilir. Fakat indirme işlemi devam eder. Telefon bu moddan çıktığından yeniden aynı moda alınıp, işleme devam edilmelidir. Yazılım yüklemesi bittiğinde işlem normal olarak devam etmelidir. Eğer bu durumları gözlemlemenize rağmen aynı sorunu gözlemliyorsanız, bir kaç farklı yol izleyebilirsiniz. 1- iTunes’u kaldırıp, yeniden kurun. 2- Başka bir kablo(orjinal) deneyin. 3- Başka bir bilgisayar deneyin.

   1. Tayfun Bey; Yazılımı indirdim kuruluma geçti apple logosu altında ilerliyor fakat bilinmeyen bir hata oluştu (1) uyarısı vermekte ve kurulum yapılamıyor. Öneriniz var mı yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim

 116. iyi günler
  ben bu uygulamaları adım adım yapmama ragmen sıfırlanmıyor ne yapmalıyım ?

  1. İyi günler. Eğer tüm adımlar doğru bir şekilde geçiliyorsa telefonun sıfırlanması ve kurulum aşamasına geçmesi gerekir. İşlem daha önce tarafımızca defalarca denenmiştir.

 117. Merhaba oncelıkle ben ekran telefon sıfsını unutuum bı sure sonra ı-tune e baglayın dedı bagladım sızın dedıgınız seylerı yaptım fakat telelfon aynı sekılde sıfre ıstedı yanı bende sıfreyı bılmedıgım ıcın bır sey yapamadım yardımıc olursanız lutfen :)

 118. Merhaba , telefonum iphone 4 , sizinde belirttiğiniz şekilde telefonumu geri yükleme yaptım , telefonum fabrika ayarlarına döndü , ülkeyi falan seçtikten sonra ekranda itunes işareti çıkıyor itunese bağlayın diyor … telefonculara götürdüm bir şey yapamadılar acaba siz yardım edebilir misiniz ? :/

 119. telefonumun ekranı kırıktı kendi kendine şifre girmiş ve telefon kendini kitlemiş telefoncuya götürdüm güncellemeyi inndiremedi ben evde kendim denedim telefonu kullanabiliyordum ama menüye felan giremiyodum kendim denedim evde dediklerinizi yapıyorum güncelleme yapılıyor diyorr yarıda kalıyor ve hata 53 veriyor ne yapmalıyım iphone 6 ?

   1. bendede aynı arkadaştaki gibi ekran degişti ve bir gün sonra iphone etkinleştir cıktı itunese baglanarak yapmak ısdedım olmadı ıphone 53 hata kodu verıyor yardım edermısınız lutfenn

    1. 53 numaralı hata genellikle bilgisayarla ilgilidir. Lütfen baika bir bilgisayarda deneme yapın.

 120. Merhaba yazılımı yere düştü diye silinmiş bir iphone 5 var şuan elimde nasıl düzelteceğimi yukardaki resimlerden gördüm fakar itunes pcde yüklü olmasına rağmen bir türlü telefonu görmüyor bu yüzden yeniden yazılım indirip yükleme yapamıyorum yardımcı olur musunuz ?

  1. merhaba, yere düşmeyle yazılım silinmez normalde, her iki tuşa basılı tutup telefonu resetlemeye çalışın. düzelmezse cihazı makalede anlatıldığı gibi recovery moda alarak bilgisayara bağlayın. telefon recovery moda da girmiyorsa donanımsal bir sorun vardır.

   1. Halil Kardesm Bk Şimdi Elimde İphone 6 Var Yazılm Güncelemsei Yapmşyordu Bnde Telefoncuya Gösterdim İtuneseden Yap dEdi Evde ;ndirdim Ama Sabah KArşi Net Gitti ODa Yarıda KAldı Su Adna SAdeec Acma Dümseine Bastim Zaman İtunes Logosu Cikiyor Nasil Yapabilirm
    Bide Tekrardan Yaptimda Hata Veriyor

    1. telefon kapalıyken home tuşuna basılı tutup bilgisayara takılı olan usb kablosunu telefona takın. telefon recovery moda geçecektir. bu şekilde yükleyebilirsiniz.

 121. Bu işlemlerin aynısı telefonumda uyguladım ama sonda çıkan Apple yükleme barından sonra siyah ekrana dönen yükleniyor işareti çıktı tam tamına 8 saat oldu telefonum hala açılmadı ne yapmam gerek ?

 122. iyi akşamlar öncelikle;

  dün ben telefonumu resetledim. Fakat icloud ıd şifremi istiyor. Zaman aşımına uğramış,icloudun mailini hatırlamıyorum. Ne yapmam gerekiyor telefonumu aktif bir şekilde kullanmam için ?

  1. iyi akşamlar, icloud bilgilerini girmeden cihazı kullanabilmeniz mümkün değildir. hesap size aitse geri almaya çalışın, hesabımı unuttum linkinden uğraşabilirsiniz veya apple desteğe ulaşabilirsiniz. hesap sizin değilse cihazın faturası veya cihazın size aait olduğuna dair bir belge ibraz etmelisiniz apple’a.

   şifremi unuttum: http://apple.co/1U8We3h

   destek iletişim: https://support.apple.com/tr-tr/HT201232

    1. destek numarasından apple’a ulaşıp durumu sorun, ikna edebilirseniz açarlar, aksi durumda kullanılamaz ya da bazı telefoncular 300-400 lira karşılığı apple servisinden açtırıyorlar.

       1. çok fazla mail aldıkları için pek dikkat etmezler, biz çok denedik, o yüzden mesai saatleri içeresinde telefonla aramanızı öneririz.

 123. Merhaba İtunes Uygulamasından Telefon Güncellemesi Yaparken Hata Verdi Ve Telefon İtunes Ekranın da Kaldı Hertürlü yöntemi denedim ama olmadı. Kpaat Aç Format atma Reset atma vs. ama hala ekranda kalıyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba. Mümkünse başka bir bilgisayar ve kablo ile deneyin. Sorun düzelmezse bir teknik servise danışmanızı öneririz. En azındam arıza tespiti yapılırsa ona göre çözüm aranır.

 124. Babam bana sormadan etmeden gitmiş kim olduğu belirsiz kişilerden ipod touch 5g almış. İlk başlarda sevindim fakat ios cihazları pek bilmediğim için biraz araştırma yapınca pişman oldum. icloud hesabının şifresini bilmiyoruz ama ipod’umu bul seçeneği aktif değil. Yeni bir güncelleme gelmiş fakat güncelleştirmeye korkuyorum tekrar açamam diye. Şimdi bu cihaz elimde mi kaldı yoksa sıfırlayıp sanki yeni almış gibi kullanabilir miyim icloud falan olmadan?

  1. Heresy merhaba. Eğer iPod’umu bul seçeneği kapalıysa, yukarıdaki işlemleri yaptığın taktirde cihaz sıfırlanacak, güncellenecek ve yeniden kullanıma açılacak. İstersen emin olmak adına Menü> Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm içerik ve ayarları sil yörüngesini izleyip, sıfırlama da yapabilirsin. iCloud hesabı da bu aşamalarda kalkacaktır.

   En kötü ihtimalle, cihaz iCloud bilgilerini istese bile Apple Center’a giderek, cihazı tekrar aktive edebilirsin. Bu konuda yardım için ise şu makaleye göz atman yeterli olur; http://www.ceplik.com/iphone-icloud-sifresi-hakkinda/

 125. hocam merhaba bn ayfon 5 e komple format attım komple sil yaptım ama telefon hala açılmıyo ne yapim şimid saattir apple simgesi çıktı

    1. icloud aktivasyonunu kendiniz şifrenizi girerek mi açtınız yoksa kırdırdınız mı? kendi şifreniz ile açtırdıysanız farklı bir kartla deneyin.

     kırdırdıysanız genelde şeveke sorunları oluşuyor zayen, gevey kullanmanız gerekebilir.

 126. hocam kusura bakmayın telefonnum ıphone 4s ve sıfırlayacaktım
  ıtunese bağladım güncelleme esnasında bir hata oluştu güncellemeden çıktı
  geri yüklee dediğimde 3014 hata kodunu veriyor ve telefonum açılmıyor

  1. 3014 hatası bağlantı sorunudur, kontrol etmeniz gerekenler:

   1: kablonuz
   2: itunes güncel mi
   3: bilgisayarınız güncel mi
   4: bilgisayarınızda itunesin çalışmasını etkileyecek başka bir program var mı
   5: sorunu çözemiyorsanız başka bir bilgisayarda deneyin.

 127. Merabalar cok acil yardimci olursaniz sevinirim. Simdiden cokk tesekkurler. Sizinde videoda paylastiginiz video gibi bende telefonumu yanlislikla herseyi sifirladim tum icerik ve videolarim 1000 tane resimlerim silindi telefon sifirladi ve iCloud da kayit etmemistim. Bunlari geri getirme inkanim varmi yardimci olursaniz cok duaciniz oluruz. tesekkurler

 128. merhaba
  iphone 4 yere düştü ekranda herhangi bir çizik kırık vs. yok dokunmatikte de bir sorun yok yalnız ekran kaymış durumda renkler birbirine girmiş vaziyette bu sorunu format atarak çözebilir miyim acaba ?

  1. merhaba, ekranınınz fiziki zarar görmüş, değişmesi gerekecek. bir teknik servise danışın lütfen.

 129. merhaba,
  ıphone 6 kullanıyorum,ayarlardan ıphone sil yaparak telefonu sıfırladım. bunu yapmadan önce itunes yuklu olmayan bir pc ye ıcındeki resım dosyasını kopyaladım. ama resımlerı tek tek almadım dcım dosyasını actıgımda farklı ısımlerde acılan dosyalar vardı onları kopyaladım direk.sonrasında telefonu sıfırladım.pc ye aldıgım resım dosyalarını açtıgımda dosya boş dıyor bazılarında resımler var bazılarında boş dıyor.başka dosyalarda var resım baska dosyalarda yok neden olabilir??
  Acaba düzeltilebilir birşeymı yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. çok fazla dosyayı birden kopyalamaya çalışmışsanız bilgisayar önce önbelleğe almıştır, kopyalama bitmeden cihazın bağlantısını kesmişseniz resimler bilgisayara geçmemiştir. maalesef geri dönüşümü yok.

 130. Lütfen yardım edin telefonum güncellemek istediM, ancak 53 hatası alıyorum i tunes üzerinden geri döndürmeye çalışıyorum sürümü gene aynı hata telefonum recovery modda kaldı yardımcı olursanız sevinirim

  1. 53 hatası genel olarak parmak izi okuyucu hatasıdır. parmak izi okuyucu bozuksa veya orjinal olmayan bir parmak izi okuyucu takmışsanız bu hatayı alırsınız.

   1. bnde öyle anladım sensör çalışmıyordu tlefonun , peki bu sensörü değiştirmek mümkünmüdür ?, ve pahalıya mı maal olur bana 0 teleefon fiyatına mı denk gelir yanı

   2. bişey daha sorucam eğer komple home tuşu değiştirilirse , sensör çalışmaz diyorlar , her ıphon6 nın kendıne has sensör konuluyor denildi bana ben yurt dışında oldugum için bana böyle bilgi verildi siz ne düşünüyorsunuz?

    1. hayır, değştirilebilir pir parçadır touch id. sensör zarar gördüğünde yenisiyle değiştirilebilir.

 131. bide çok meşgul ettim şizi kb ama bu moddan telefona jb fln yapmadan çıkamıyomuyuz ?

  1. yorumlarınızı daha önce yapmış olduğunuz yorumların altında bulunan CEVAPLA seçeneğini kullanarak yapın.

   bu mod dediğiniz recovery mod ise güç tuşuna uzun bastığınızda çıkar. eğer telefonunuzda bir sorun yoksa, ancak sizin cihazınızda sorun olduğu için cihaz recovery modtan çıkmıyordur.

 132. hocam kolay gelsin ben ios un yabancısıyım tel açılmadı bende recovy moda alıp yapmaya çalıştım fakat iphone firmware i geri yüklüyor… diyor sonrada “iPhone” adlı iphone geri yüklenemedi bilinmeyen bir hata oluştu (1) diyor tamm deyincede itunestan telefon çıkıyor ama telin ekranında yükleme kalıyor öle kabloyu çekene kadar 3 gündür bununla uğraşıyorum bi yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum

  1. kullandığınız kablounun orjinal olmasına özen gösterin. buna rağmen hata alıyorsanız başka bilgisayarda denemelisiniz. diğer bilgisayarda da aynı hatayı alıyorsanız yaşanılan sorun yazılımsal değil büyük olasılıkla donanımsaldır.

   1. hocam valla makineyi ikinci el aldım bu kablonun orjinal olduğunu nasıl anlıcazki ?

    1. kablonun kalitesinden genelde belli olur, orjinali sanki tüylüymüş gibi duru ve esnek bir kanlodur. orjinal olmaanı genelde parlak kablodan oluşu ve biraz serttir.

 133. Merhabalar benim iphone 5c cihazımın saati sürekli geri kalıyor hatta bazende geri ilerliyor yani doğru saati ayarlıyorum ve biraz zaman sonra bakıyorum ki ayarladığım saatten de geriye gitmiş bununla yukarıda önerdiğiniz tüm yöntemleri denedim ama bir değişiklik olmadı ayrıca daha önce ekran değiştirdiğimden dolayı telefon garantiden de çıktı bununla ilgili yardımcı olurmusunuz şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. merhaba, saat genelde şebeke veya internet ile kendini günceller. ayrıca telefonunuzu ayarlarken seçtiğini ülke de saatin değişmesine debep olabilir. ayrıca telefonu pc beya başka bir cihaz ile eşleştiriyorsanız bağlantı kurduğunuz cihaz da saati etkileyebilir.

   1. bunların hepsini denedim ve apple ile iletişime geçtim ve şuan telefonu sım kartsız kullanıyorum gene aynı şekilde oluyor donanımsal bir problem olabilirmi?

    1. daha önce böyle bir sorunla karlılaşmadığımız için net bir şey söylemiyoruz maalesef.

 134. hocam iphone güncellemesi yüklenemedi bilinmeyen hata (53) yazıyor.
  yardımcı olursanız sevinirim. tşk.

  1. lütfen orjinal kablo ve mümkünse usb3 destekleyen bir usb portu ile bilgisayara bağlayın.

   1. dediklerinizi yaptım ve hatta mac pro pc de de aynı şekilde yazılımı yüklemeyi denedim fakat aynı hatayı oradada verdi.itunes i sildim tekrar yükledim aynı.bu hatayı çözemedim hala ve bu denediğim 4. pc oldu artık.bu arada telefon iphone 6.

    tşk ederim.

    1. biraz araştırma yaptım error 53 kodu genelde parmak izi sensörü çalışmadığı zaman ortaya çıkıyormuş. telefon yere düşmüşse veya bir şekilde sökmeye çalışmışsanız sensör konnektörü yerinden çıkmış olabilir.

     bazıları ise itunes programının son sürümü ile yazılım yükleyebildiklerini yazmış.

     1. evet evet telefonun parmak izi sensörü çalışmıyordu zaten ondan dolayı oldu bu yazılım güncelleme işi o zaman kesinleşti problem.

      peki bilginiz varmı bu işin çözümü nasıl olucak değişim tamir yada bi şekilde telefonu açma sensör çalışmasada olur.

      tşk ederim…

       1. peki varmı böyle bi tamir yani o sensörden bulabilecekmiyim telefon yeni bir telefon olduğu için eskiden yeni telefonların parçaları hemen bulunmazdı.bir de tamir edildikten sonra ya takılan sensörden yada başka birşeyden dolayı aynı hatayı verirse ne önerirsiniz.sonuçta apple bu çok farklı cihazlar yapıyolar ve orjinalliğe çok önem veriyorlar benim sonradan değiştirdiğim bi sensörü telefon kabul edermi gibi ?

     2. editör bey bi sorum olacak. bendeki itunes son sürüm. telefonum yurtdışından yeni geldi. sensörde hiç bir sorun yok fakat. sensörü aktif hale getirmemiştim. güncelleme sırasında 53 kodlu hata ile karşılaştım. telefon ekranı itunes’a bağlayın sembolünden ileriye gitmiyor dolayısıyla sensörü aktif hale getiremiyorum. ne yapmam lazım 53 kodlu hatayı gidermem için yardımcı olabilir misiniz?

      1. Sensör aktifleştirilip pasifleştirilebilen birşey değildir. Cihaz sensörü görmüyorsa hata verir.

  2. Sensörü değiştirirseniz sorun kalmnayacaktır. Piyasada bulunan sensörler iş görüyor. Kendiniz takabiliyorsanız internetten de alabilirainiz. Veya bir teknik serviste yaptırabilirainiz. Garantiai varsa mutlaka yetkili servise gösterin.

   1. yok telefon yurt dışı garantisi yok.birde son olarak telefon yurt dışı deyince aklıma geldi telefonu imei sorgusunda marka model falan yazmıyor ben bu telefonu pasaportuma kayıt ettircem bunda bir sorun yaşarmıyım peki cihazın arkasındakiyle içinde yazılı olan imei birbirini tutuyor.bu verdiğiniz bilgiler ve yaptığınız tüm uğraşlar için size çok tşk ederim çok yardımcı oldunuz.

    iyi çalışmalar kolay gelsin tşk.

    1. Kayıt edilmmeişse sorgulamada kayıt bulunamadı der zaten kayıt edildikten sonra modeli yazar.

 135. hocam. iphone iphone yüklenemedi (29) hata kodunu veriyor. sorun yazılımsal mı donanımsal mı çözüm ?

 136. merhabalar,Açıklamanız teşekkür ederim
  Bu işlemi yaparken ıphone yazılım güncelleme noktasında belli bi yerden sonra telefonum otomatik açılmakta sürekli işlemi tekrarlıyorum ama tekrar telefonum açılıyo,hata nerede bu konu destek alırsam sevinirim…

  1. Merhaba yazılım indirme aşamasında telefon açılabilir. Bunda bi sakınca yok. Yazılım indirmesi bittikten sonra işlemi baştan başlayın.

  1. evet varsa windows güncelleştirmeleri ve itunes güncelleşetirmeleri, yapın, yapmazsanız bağlantı sorunu yaşayabilirsiniz.

 137. Merhaba,
  Telefonum mavi ekran verip kapanıyordu. Sonra tamamen kapandı elma simgesi geliyo ama telefonun menüsü açılmıyor. Kısık bir ışık var sadece. Dediğiniz işlemleri yaptım geri yükleme yaparken Telefon da yine mavi bir ekran çıkıyor ve (”iphone”adlı iphone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (9) ) Hatası veriyor. Yardımınızı bekliyorum teşekkürler.

  1. merhaba, büyük olasılıkla telefonunuzda donanımsl bir arıza var. bir teknik servise danışmanızı öneirriz.

 138. Öncelikle detaylı anlatım için teşekkürler. ipad 2 vardı sizin anlatımla şu an kullanılır durumda.
  Sizden ricam diğer ipad 1 için tüm bu yöntemleri uyguladım fabrika ayarlarına başarı ile dönüldü diyor AMA yeniden başlayınca (bu cihaz ”iphone mi bul” ile m….@Hotmail.com bağlıdır lütfen apple kimliği ile giriş yapınız diyor =( E zaten unutmasam reset atmazdım ki =((

  Lütfennnnn Yardımmm =(

 139. iyi günler ben dediklerinizin aynısını yapıyorum bir saat bekliyorum sonunda hata olustu diyor tekrar deniyorum aynı hatayı verıyor yardımcı olurmusunuz iphone 5

 140. Ben iPhone 4 kulanıyor .ikinci el aldım.önceden adam app kimlîği oluşturmuş bi şey indiremiyorum .telefoncuya gütürdüm yapamdılar.yardımcı olsanız çok sevinirim.

 141. Abi benim 3gs orjinal ve burdan aldim fakat arka kapagi kirlendigi icin degistirdim fakat simdide beyaz ekranda kaliyor garantisi bittigi icin telefoncuya goturdum ekran degistirecez dedi ama olmadi lutfen yardim.

  1. size daha önce cevap yazmıştım.

   beyaz ekran sorunu yazılımdan da ekrandan da yapabilir, denemek lazım ikisini de. öncelikle reset anakartın batarya ile temasını kesip yeniden açmayı denemilisiniz. içini açamıyorsanız bataryanın tamamen boşalmasını bekleyin. cihaz kapandıktan sonra tekrar şarja takıp deneyin. yine beyaz ekransa itunese bağlayıp yazılım yüklemeyi deneyin. yazılım yüklemek için bu konuya bakabilirsiniz. http://www.ceplik.com/apple-iphone-format-atma-yazilim-yukleme/

   yazılım ile düelmilyorsa büyük olasılıkla ekranda sorun vardır. değişirse düzelir.

  1. hayır, ios işletim sisteminde recovery mode(kurtarma modu) yukarıda anlattığımız gibidiri. Apple’nin tuş formatı bulunmamaktadır.

 142. abi şimdi bu indirme esnasında recoveryden cıkıyo elma işareti tekrar geliyo indirmeye devam ediyorum ama indirme esnasında usb baglantısı 2-3 kez koptu ama hala iniyo bi sorun olur mu

 143. ıpone 4 kullanıyorum tlfnua sitenizde anlatıldıgı gibi format attım yazılım yuklendi dıyor adımları harfiyen yerine getırdım fakat ıtunese baglanırken 0x8000004 hata kodununu veriyor tlf acılmıyor aktıflestıremıtorum ekranda ıtunese baglanın yazısıve kablo resmi var… yok mu bunun bi cozumu yardımcı olursanız sevinirim simdiden tsk

  1. İtunes güncel değilse lütfen güncel itunes indirip kurun. windowsunuz güncel değilse güncelleyin. sonuç alamıyorsanız başka bir bilgisayarda deneyin.

   1. İos 8.1 e güncelledim iphone 5 i kasılma ve ara ara donma yapıyor tekrar 7 yüklemek istiyorum bu mümkün mü

       1. Telefona format atınca 5.1.2015 den daha önceki yedeklemeler görünmüyor nsl daha eskiyi yüklerim

        1. yedekler görünmüyorsa ya zaten yokturlar ya da yeni yedeklemeyi eski yedeklemenin üstüne yapmıştır. yedek listesinde gözükmüyorsa istedeiğiniz yedek, yükleyemezsiniz.

 144. Öncelikle kolay gelsın ben bu gösterdıgınız işlemi yaptım ve ekranda bir kablo ve ıtunes işareti çıktı ama bilgisayarım algılamıyor önceden bilgisayarımı tanıtmam ve güvensin işaretlemem mi gerekiyor teşekkürler

  1. bahsettiğiniz ekran geldiğinde Güven-Güvenme seçeneğine gerek kalmaz. Lütfen başka bir kablo ile deneyin.

    1. şarj ve data yolları farklıdır. başka kablo denemeden sorunun nereden kaynaklandığını öğrenemezsiniz.

 145. Merhaba , bende Iphone 3G S var iOs 6.1.6 . Dediklerinizi uygulamaya başladım itunesde şunu söyledi

  “1 öğe indiriliyor
  Iphone yazılım güncelleme”

  bu işlem sürerken telefonum açıldı ? ne yapıcam anlamadım

 146. 5s var bende sürekli güncellemede hata veriyor ne yapabılırım kapalı konumdan çıkaramıyorum.

 147. 4s kullanıyorm ve ben bugün telefon ayarlarımı sıfırladım ve telefonum ekranda meshur elmasıyla kalakaldı. bu söylediklerinizin hepsini defalarca denedm ama yok olmuyo ben napcam. ltfen yardımcı olur musunuz..

  1. defalarca denedim derken yazılım yükleyebildiniz mi yükleyemediniz mi? yazılım yüklerseiz büyük ihtimalle düzelecektir.

 148. Arkadaşlar bende vodofone 875 3g si yok aldım ve aldığım 9 gününüsonuda karan dönmüyor arızsından 5 kez servise gönderdim belli aralıklarla Format attılar yolladılar Bu kezde telefonu açıyorum konuşmayı bitirecek kapatamıyorum. servis sorun çözülmedi,kendiliğinde arada bir zilsesi gidip geliyor,benim sesim karşı tarafa net gitmiyor anlamadım bu nasıl bir iştir ilk işim yarın tüketici haklarına göndereceğim garantisinin bitmesine 9 ay var telefon kullanmaktan tiskindim nefret ettim nerden bulaştım bu telefone Kimseye tavsiye etmem sakın vodofonna ait telefon almayın arkadaşlar elinizde patlar benden size nasihatsaygılar

 149. hocam 4s cihazım var sıfırdan yazılım yükleyerek yeni apple ıd ile telefonu açma imkanı varmıdır yapan yerler bulabilir miyim?

 150. MERHABALAR EFENDİM.BENDE 4S VAR.İOS 8 YÜKLEDİM VE TELEFON KASMAYA BAŞLADI BENDE BÜTÜN AYARLARI SIFIRLA DEDİM VE TELEFON AÇILMADI.SONRA BU YÖNTEMİ DENİYORUM ŞİMDİ.İOS8 Mİ YÜKLENİR YOKSA FABRİKA AYARLARI OLDUĞU İÇİN İOS 6 YA VEYA İOS 7 YE Mİ?

 151. merhaba bende 4s var ios8 yükledim ama telefonum kafayı yedi ekran kapanıyo ve bidaha açılmıyo yanlız şarja takıyorum batarya bitik gösteriyo fulken bile sonra telefon açılıyo şarj dou gösteriyo bu seferde hattı tanımlamıyo bi öneri bu ekran sorununu nasıl çözebilirim

   1. benden şifreler istedi tamamen format atamadım sadece menü tuşuyla ve power kablosuna basılı tutup format attım telefon ilk başlarda yani 2 3 gün düzeldi ama ilk açıldığında ekran flaş sensörü gibi yanıp sönüyodu oda gitti tekrar aynı hatayı verdi. bütün şifrelerimi denedim kabul etmiyor

    1. telefonu formatlamadan sorun yazılımdan mı yoksa ekrandan mı bilemezsiniz. ir teknik servise danışmanızı öneririz. arıza tespiti yaralar en azından.

     1. Güncelleme yaptıktan sonra bu hatalar oluştu ekranlık bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum

      1. o zaman telefonu formatlamanız gerekcek. ayarlardan iclouda girin. iPhoneumu bul seçeneğini kapatın ve itunese bağlayıp geri yükleme yapın.

       icloud şifrenizi bilmiyorsanız ve unuttuysanız telefonu sıfırlamayın sakın bir daha telefonu kullanamazsınız.

       1. Tamam sıfırlamam iphonu bul kapalı zaten i-tunesden geri yüklemeyi yaparım umarım düzelir teşekkür ederim bilgileriniz için

 152. selam iphone 4 var bende yazılım yüklerken bilinmeyen bir hata oluştu hata kodu 21 olarak bir ekranla karşılaşıyorum bunun sebebini bilen varsa bana yardımcı olabilir mi?

  1. merhaba, telefonu sub kablosuyla bilgisayara bağlayın, itunesi açın.

   -home ve güç tuşuna beraber basıp 10 saniye basılı tutun.
   -10 saniye sonra güç tuşunu bırakıp home tuşuna basmaya devam edin. bir süre sonra itunes kurtarma modunda bir telefon bulundu uyarısı verecekti. itunes ile geri yükleme yapmayı deneyin.

 153. Merhabalar
  İlk önce bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
  Fakat yukarıda belirttiğiniz işlemlerin hepsini harfi harfine uyguladım telefonda bi değişiklik yok.Resimlerde görülen ekranların hiçbirini göremedim.(İlk resim hariç itunes yazan).
  Problem nedir benim yapamadığım.
  İlginiz için teşekkürler.

  1. Merhaba, kilit/parola yüzünden yazılım yüklüyorsanız GERİ YÜKLE butonu ile işlem yapmalısınız. işlemi başarılı bir şekilde bitirirseniz telefonunuz formatlanmış şekilde açılır.

 154. Ben Telefonu Yeni Aldim . Geri yukleme yaptım ama app store sıfresı yada icloud sifresi istiyor. ben her ıkısınıde bılmıyorum telefonu acamıyorum bana bır yardım eder misiniz? Telefonu aldıgım kısıyede ulasamıyorum

  1. Şifreyi bilmiyorsaniz acamazsiniz. Elinizde faturasi varsa apple destektem actirabilirsiniz. Fatura yoksa aldiginiz kisiye ulasmaya calisin. Piyasada belli bir ucret karsiligi şifreyi actirdiklarini soyleyenler var ama ne kadar guvenillirdirler bilmiyoruz.

    1. bu kısıtlama iphonemu bul özelliği nedeniyle devreye giriyor. şifreyi bilmediğiniz zaman apple cihaza çalıntı muamalesi yapar. ya şifreyi bilmelisiniz ya da cihazın size ait olduğunu gösteren bir belge sunmalısınız. aksi taktirde cihazı kullanamazsınız.

     internette bu kısıtlamayı apple merkeziyle görüşerek belli bir ücret karşılığı açtırdıklarını iddia edenler var ancak ne kadar güvenilir bilemiyorum. google’a icloudsifrekirma yazıp arama yapın bir kaç site çıkacakatır. ancak dediğim gibi güvenilir olup olmadıklarını bilmiyorum.

 155. ben daha öncede telefonumu restore ettim fakat bu sefer restore ettikten sonra yani ederken . cihazınız fabrika ayarlarına döndürüldü usb çıkarma tarzında yazı çıkıyor ve telefonun ekranına yine itunes ve kablo işareti geliyor 2 gündür telefonum kapalı işlem hep yarıda kalıyor fakat bitmiş gibi gösteriyor ve o yazı çıkıyor işte bi yardımcı olursanız çok çok sevinirim kolay gelsin..

   1. öncelikle merhaba. 4s kullanıyorum. İOS 8,1 yazılımındayım. Telefonumu sıfırlarken apple logosunda kaldı recovery moda alıyorum yazılımı itunesim indiriyor fakat yarıda telefonum recovery moddan cıkıyor. Halen indirmeye devam ediyor. ne yapmalıyım ?

    1. Merhaba. Indirmeye devam etsin. Recoveryden ciksin birsey olmaz. Indirme bitince tekrar recovery moda alip geri yukleme yapin. Bu sefer indirme yapmayacak indirdgi yazilimi yükleyecek

    2. o sorunu geçtim fakat yeni bir sorun daha. :) iphone zaman aşımına uğradı şeklinde bir uyarı alıyorum ne yapmam lazım? :(

     1. güncelleme bittikten sonra itunes telefonumu okumuyor bu yüzden bana bu uyarıyı veriyor. :( lütfen yardımcı olun.

      1. kardes sen kaplıyken format atıyorsan oyle oluyor bendede bikaçkez oldu ama tekrar tekrar sorunu çözdüm :D kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir