Samsung S6102 Galaxy Y Duos Format Atma

Samsung S6102 Galaxy Y Duos telefonunuz eskisi kadar verimli çalışmıyorsa, donmalar yaşıyorsa veya model – desen kilidini bloke ettiyseniz telefonu formatlayarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Format işlemi telefonunuzdaki bütün kişisel bilgilerinizi silecektir. Yedek alma gibi bir şansınız varsa lütfen bilgilerinizin yedeğini alın. Model-desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz yedek alamazsınız. Ayrıca formatlama esnasında telefonun kapanmaması için lütfen telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin.

Format işemine başlamak için telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekranda Samsung logosunu görünce güç(açma-kapama) tuşunu bırakıp diğer iki tuşa basmaya devam edin. Biraz sonra telefon Recovery Mode‘a geçecektir. Şimdi tuşları bırakabilirsiniz.

samsung s6102 galaxy y duos format atma

Ses tuşları yardımıyla wipe cache partiton seçeneğinin üzerine gelip home(orta tuş) tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzun önbelleğini silecektir.

Telefonu formatlamak için de wipe data/factory reset seçeneğinin üzerine gelip home(orta tuş) tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar home tuşuna basın.

Son olarak reboot system seçeneği üzerindeyken home tuşuna basarsanız telefonunuz formatlanmış şekilde yeniden başlayacaktır.

Author: Halil Akgül

7 thoughts on “Samsung S6102 Galaxy Y Duos Format Atma

  1. Ben yapıyorum wipe cache partitonu yapıyorum sonra wipe data factory reseti seciyorum fakat samsung yazısı cıkıyor gidiyor sonra tekrar geliyor ne yapmam lazım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir