Sony Xperia Go ST27i telefonunuzun ekranındaki görüntüyü kaydederek daha sonra düzenlemek ya da paylaşmak isterseniz bunu aşağıdaki yöntemlerle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma işlevi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesini sağlar ve ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, screenshot vb. şekillerde adlandırılır.

Sony Xperia Go ST27i‘de ekran görüntüsü alma yöntemi Android işletim sisteminin versiyonuna göre değişir. Öyle ki telefonunuzu güncellemediyseniz ve 2.3 versiyonunda kullanıyorsanız, açma-kapama(kilit) tuşuna basılı tutarak, çıkan menüde ‘Ekran Görüntüsü Al’ seçeneğine dokunmalısınız. Eğer telefonunuz Android 4 ve üstü bir işletim sistemine güncellenmişse o zaman basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

sony-xperia-go-ekran-goruntusu-alma

 

Ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranda ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin. Ekran fotoğraf çekimi belirten bir hareketlenme gördüğünüzde ve bir deklanşör sesi duyduğunuzda işlemi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun ‘Albümler’ bölümündeki ‘Screenshots’ albümünde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir