Samsung P5110 Galaxy Tab 2 10.1 Tableti Android işletim sistemine sahip bir cihazdır. Bilindiği üzere Android işletim sisteminde sık sık uygulama ahataları meydana gelmektedir. Bu tür hataları gidermek için genelde uygulama yeniden kururlur ancak bu çözüm olmazsa tableti sıfırlamanız gerekecek. Ayrıca unutlan şifre ve desen kilitlerini de açmak için tableti sıfırlamanız yani formatlamanız gerekmektedir.

Formatlama işlemi tabletin içindeki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir. Menüye ulaşabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Format işlemine başlamadan önce batarya şarj seviyesinin %25‘in üzerinde olmasını sağlayın.

Menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda tableti ayarlardan sıfırlayabilirsiniz. Fabrika ayaraları sıfırlarması denilen bu seçenek format işlemi ile aynıdır. Menü – Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika ayarlarına sıfırla yolunu izleyerek tableti formatlayabilirsiniz. Tablet kendini yeniden başlatıp silme işlemini gerçekleştirecektir. Bu işlem 10 dakikayı bulabilir lütfen işlemin bitmesini bekleyin. Tablet açılınca kurulumu yapıp ilerleyebilirsiniz.

İkinci yöntem ise menüye ulaşamadığınızda yani ekran şifresi veya desen kilidi nedeniyle tableti kullanamadığınız durumlar için uygulayabilirsiniz.  Bu yöntem için tabletin tuşlarından faydalanacağız. İşlemler sırasıyla çöyledir;

1: Tableti kapatın. Samsung yazısı alta gelecek şekilde tableti tutun.

2: Ses kısma tuşu + Güç tuşlarına beraber basın. Ekrana Samsung yazısı gelince Güç tuşunu bırakıp ses kısmaya basmaya devam edin.

3: Biraz sonra ekrana Recovery mode seçenekleri çıkacaktır. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Aşağı yukarı gitmek ses tuşlarını kullanabilirsiniz. Onay için Güç tuşu kullanılacak.

4:Ses kısma tuşuna basarak wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelin. Onay için Güç tuşuna basın.

5: yes delete all user data seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna basın. Bu işlem format işlemini başlatacaktır. İşlem bittiğinde tekrar recovery mode seçenekleri gelecektir.

6: reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basın. Tablet kendini yeniden başlatacaktır.

Tablet açıldığında uygulama optimizasyonu yapacaktır. Bu işlem 10 dakikayı geçebilir. Lütfen işlemin bitmesini bekleyin. Tablet açıldığında kurulum ekranında ilerleyip tableti çalışır hale getirebilirsiniz.

Format ile çözülemeyen sorunlar için yazılım yüklemesi deneybilirsiniz. Yazılım yüklemesine gitmek için buraya tıklayın.

6 thoughts on “Samsung P5110 Galaxy Tab 2 10.1 Tablet Format Atma”
  1. Kapatma düğmesşyle ses kısma düğmesine bastım ordan çıkamadım şimdide çıktım ama samsunğ tab 2 yazıyor ne kapanıyor nede açılıyor

    1. Ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına tekrar basın ve tabletin yeniden başlamasını sağlayın.

  2. merhaba, samsung gt p5110 tablet için yazılım indirdim sitenizden. yüklemeyi yaptım ancak açılırken samsung yazısına gelince takılıp kalıyor. neden böyle yapar bunun bir çözümü var mıdır?

    1. Merhaba. Tabletin yazılımsal değil, donanımsal bir arızası olabilir. Kesin tespit için bir teknik servise danışmalısınız.

  3. Tablet kompile kapandı ve şarza taktıgımde ekranda sadece pil resmi geliyo ve şarz olmuyo ne tapmam lazım

    1. Merhaba öncelikle başka bir şarj aleti ile de deneyin, aynı sorun devam ediyorsa tabletin şarj soketi bozulmuş olabilir, bir teknik servisin bakmasında fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir