Samsung P5110 Galaxy Tab 2 10.1 Tablet Yazılım Yükleme

Samsung P5110 Galaxy Tab 2 10.1 modeli tabletinizde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız sistemi yenileyerek bu sorunları çözebilirsiniz. Sistemi yenilemek için yeniden yazılım yüklemesi yapmalısınız. Yeneiden yazılım yüklemesi sistemi yenilerken aynı zamanda tabletinizi güncel tutacaktır. Yüklemesini yapacağımız yazılım Android 4.0.4 sürümüne ait orjinal Türkiye güncel romudur.

Yeniden yazılım yüklemesi tabletteki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Menüye ulaşabiliyorsanız önemli bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın.Bu işlem sadece P5110 modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz yükleme yapmayın.

Tableti ilk defa bilgisayara bağlayacaksınız sürücü yüklemesi yapmanız gerekebilir. Otomatik sürücü yüklemeleri için Smart Switch programını indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Smart Switch programını kapatın. İşlem boyunca programın kapalı olması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: P5110XXBLH4_P5110OJVBLH1_HOME

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için tableti Download Mode‘a almalısınız. Tableti kapatın ve ses açma  güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Samsung yazısı aşağıya gelecek ekilde tableti tutarsanız ses açma tuşu sağda kalacaktır. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses kısma tuşuna bastığınızda tablet Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış tabletinizi USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: P5110XXBLH4_P5110OJVBLH1_HOME.tar.md5


Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar tabletin bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde tablet yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

Author: Halil Akgül

10 thoughts on “Samsung P5110 Galaxy Tab 2 10.1 Tablet Yazılım Yükleme

  1. Çok çok çok teşekkür ederim. samsung işlemlerin sonunda samsung yazısında kaldım güç ve ses kısma tuşlarından girilen yerden 2 tane wipe işlemini yaptım ve açıldı bunu da eklerseniz iyi olur.

    1. Bilgilendirme için teşekkürler. Umarız buraya uğrayan arkadaşlar yorumlara göz atarlar.

  2. Merhaba..4.0.4 sürümün üstü var mı? Elimizdeki tabletten zoom yüklemek istiyoruz fakat bu Türkiye sürümünü (4.0.4 ) kabul etmiyor…Bunun bir çaresi yok mudur ?

  3. Kadir merhaba. Burada anlatılan işlemin aynısını yapacaksın. Sadece model numarana göre(P5100) yazılım dosyasını bulup kullanman gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.