Telefonunuzda uygulamalardan kaynaklı sorunlar yaşıyorsanız veya model – desen – pin kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz telefonu formatlamak yaşadığınız sorunları çözecektir.

Samsung N915 Galaxy Note Edge modelini iki farklı yöntemle formatglayabilirsiniz. Formatlama işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınızı silecektir. Yedek alabiliyorsanız yedeklerinizi alın. Format esnasında telefonun kapanmaması için lütfen batarya şarj seviyesini %25‘in üzerinde tutmaya çalışın.

Menüye ulaşabiliyor olduğunuzda Ayarlardan Yedekle ve Sıfırla sekmesini bulup telefonunuzu fabrika ayalrarına geri döndürebilirsiniz. Menüye ulaşamadığınız durumlarda ise aşağıdaki yöntemi uygulamanız gerekecek.

Tuş formatını uygulayabilmek için telefonu kapalı konumuna getirin.

Telefon kapalıyken ses açma + home + güç tuşlarına beraber basın ve basılı tutun. Ekrana Samsung yazısı gelince güç tuşunu bırakıp diğerlerine basmaya devam edin.  Biraz sonra Recovery Mode ekranını göreceksiniz. Seçenekleri gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

note-edge ormat atmaBu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşu ile wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğinin üserine gelip tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Şimdi reboot system now seçeneği ile telefonu yeniden başlatın. Telefonunuz formatlanmış olarak açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir