Samsung G900 Galaxy S5 modellerine Lollipop 5 güncellemesi zaten dağıtılmaya başlanmıştı. Biz makaleyi yazmak için kendi cihazımıza gelmesini bekledik. Anlatacağımız güncelleme işlemi tüm Galaxy S5 modelleri için geçerlidir.

Henüz güncellemediğiniz bir cihazınız varsa aşağıda kısaca anlatacağımız yöntemle wi-fi üzerinden telefonunuzu Lollipop 5 sürümüne yükseltebilirsiniz.

Başlamadan önce lütfen batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerine getirin. Yazılım güncellemeleri bataryayı biraz çabuk boşaltabilir. Ayrıca güncelleme esnasında batarya biterse ciddi yazılımsal sorunlar yaşayabilirsiniz. Hatta mümkünse güncelleme boyunca telefonu şarjda tutun.

Wi-fi ile güncelleyecekseniz kablosuz ağınıza bağlanın. Menüdeye girip Cihaz hakkında sekmesini açın.

En üst sekmede Yazılım güncelleştirmeleri seçeneğine dokunun.  Açılan ekranda Şimdi Güncelle sekmesine dokunun. Telefon yazılım güncelleştirmelerini arayacaktır. Bulduğunda da dosyayla ilgili bilgilerle beraber karşınıza bir kutucuk açılacaktır. İndir butonu ile yaızlım dosyasını indirmeye başlayabilirsiniz. İndirme işlemi internetin hızına bağlaı olarak değişebilir. İndirme işlemi bittiğinde telefon sizden indirilen güncellemenin kurulmasını isteyecektir. Kur butonu ile güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.  Kur butonuna bastığınızda telefon kendini kapatıp Recovery Mode‘unda açacaktır. Android robotu çıkacak ve güncellemeyi yapacaktır. Lütfen sabırlı olun. İşlem bitince telefon kendini yeniden başlatacak ve açılışta uygulamaları da güncelleyecektir. Artık sizin de telefonunuz Lollipop 5 yazılımına sahip.

Not: Ayrıca Kies 3 programıyla da güncelleme gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir