Samsung N7100 Galaxy Note 2 Root Yapma

Android 4.1.2 yüklü Samsung N7100 Galaxy Note 2 telefonunuzu rootlayarak  telefon üzerinde tam yetkiye sahip olabilirsiniz. Telefona kurulacak olan Superuser uygulaması ile yetkilendirmeyi kontrol edebilirsiniz.

Root işlemi telefondan herhangi bir bilgi silmeyecektir. Telefonun bataryasının en az %25 dolu olmasına  dikkat edin. Sürücü yüklemeleri için bilgisayarınız Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınız Kies yoksa buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

 

İhtiyacımız olan dosyalar:

1: N7100 Odin & Root

Yukarıdaki dosyayı indirip .rar’dan çıkardığımzda elimizde aşağıdaki dosyalar olacaktır.

n700 root dosyaları

Öncelikle telefonu yazılım yüklemeye uygun hale getiriyoruz. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp biraz basılı tutuyoruz.  Ekranda ingilizce renkli yazılar belirecektir. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode’a alacaktır. Şimdi telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayabilirsiniz.

n7100 root yapma

Şimdi indirdiğimiz Odin3 v3.07 programını açın. Bağlantı başarılı şekilde yapılmışsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarasını göreceksiniz.  PDA butonuna basıp indirdiğimiz CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100.tar.md5 dosyasını seçiyoruz.  Programdabaşka bir değişiklik yapmadan Start butonuna basın. Kısa bir yüklemeden sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Bu işlem telefonunuzu rootlayacak ve telefona Superuser uygulamasını kuracaktır.


Not: Android 4.3 sürümünü rootlayacaksanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Halil Akgül

8 thoughts on “Samsung N7100 Galaxy Note 2 Root Yapma

 1. Merhaba
  Note2 birden agda kayitli degil hatasi verdi
  Imei nosu 0049 a dusmus..(btk dan baktigimda imeimde kopyalanma vs gizukmuyor)
  Bir cok siteyi arastirdim ama bir turlu sonuca ulasamadim..
  Oneriler dogrultusunda
  Rootlama islemi yaparak orjinal imei mi bi sekilde yukledim (*#06# dedigimde gozukuyor)ama imei degistirme programinda 1.imei silimk yazili olarak hala 0049 lu..
  Sanirim kokten silip orjinal imei kaydetmem gerekiyor..
  Bu konuda yardimci olma imkaniniz varmi?
  Tesekkur ederim..iyi calismalar

  1. Merhaba, note 2 modellerinde sıkça imei silinme arızası meydana gelebilmektedir. ( Genelde telefonu kapatmadan batarya çıkarıldığında bu sorun oluşur)

   Bu durumda biz teknik servisler Box yardımıyla imei onarımı yapmaktayız.

 2. Merhaba 4.1.2 Rootlu note 2 telefonumu 4.4.2 sürümüne yükseltmek istiyorum bunu nasıl yapacağım root olayında yeniyim telefonum güncelleme sorunu yaşadığı için root attım şimdi 4.4.2 ye nasıl yükselteceğimi anlayamadım yardımcı olur musunuz.

  1. Telefonu güncellemek için root atmanıza gerek yok. 4.4.2 romunu bulup odin ile yükleme yapabilirsiniz.

  1. yüklemenin başladığından emin misiniz? sol taraftakı message kısmını kopyalayabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.