Samsung i9105 Galaxy S2 Plus Format Atma

Samsung i9105 Galaxy S2 Plus telefonunuzda ağır çalışma, donma, kasılma, uygulama durdurma, uygulama açamama vb. gibi yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar ortaya çıkmaya başladıysa, telefonunuzu sıfırlayarak yani formatlama yaparak bu sorunları aşmayı deneyebilirsiniz.

Formatlama işlemi için anlatacağımız 3 farklı yöntemden herhangi birini kullanabilirsiniz. İlk iki yöntem için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekirken, son anlatacağımız donanımsal format yöntemi için telefonunuzun tuş aksamlarının sorunsuz çalışıyor olması yeterlidir. Ekran kilidi unutulmuş, bloke olmuş ya da açılırken hata veren cihazlar için son yöntem en geçerli olanıdır.

İşleme başlamadan önce mümkünse silinmemesini istediğiniz verilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzu iyice şarj ederek en az %50 seviyesine ulaşmasını sağlayın. Formatlama-sıfırlama işlemi sırasında telefonunuzu kapatmaya veya bataryasını çıkarmaya çalışmayın! İsterseniz hafıza kartınızı ve sim kartınızı çıkarabilirsiniz.

İlk seçenek telefonunuzdan Menü> Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla yörüngesini izlemek. Diğer seçenek ise tuşlama(arama) ekranına gelerek *2767*3855# tuşlamasını yapmak. İki işlem sonunda da telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve yeniden kişiselleştirmeye açık olarak başlar.

Samsung i9105 Galaxy S2 Plus Format Atma

Son yöntem için telefon kapatın ve ses açma, ana ekran(home) tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses açma tuşu + ana ekran(home) + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Samsung yazısı belirdiğinde açma-kapama(kilit) tuşunu bırakarak diğerlerine basmaya devam edin. Bir süre sonra sistem ekranı gelecek yani telefon recovery modda açılmış olacaktır. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşu yardımıyla aşağıdaki “wipe data/factory reset” seçeneği üzerine gelin ve ana ekran(home) tuşu ile onaylayın. Yeni işlemden emin olduğunuzu teyit amaçlıdır ki burada da yine ses kısma tuşuyla “yes — delete all user data” seçeneği üzerine gelip yine ana ekran(home) tuşuyla onaylamalısınız. Telefon bu aşamada sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve tuşlar yardımıyla ulaştığınız ilk ekrana döner. Burada “reboot system now” seçeneğini onaylayarak telefonun sıfırlanmış olarak yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz. İşlem tamam!

İşlem sonunda tüm bilgileriniz silinir ve ekran kilit deseni dahil tüm kilitler sıfırlanmış olur.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir