Nokia 603 telefonunuz artık eskisi gibi verimli çalışmıyorsa, sık sık hata veriyor veya ağır çalışıyorsa telefonu formatlayarak bu sorunları çözebilirsiniz. Formatlama işlemi tüm bilgilerinizi sileceğinden size lazım olan bilgilerin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın.

Nokia 603 telefonunu formatlamanın bir kaç yolu mevcut. İlk yöntem olarak telefonumuz normal çalışıyor ve menüye girebiliyorsak telefonu ayarlardan sıfırlayabiliriz. Bunun için Menü > Ayarlar > Telefon > Telefon Yönetimi > Orjinal Telefon ayarları yolunu izleyip sıfırlama menüsünü açmamız gerekiyor. Bu menüde karşımıza iki seçenek çıkacaktır. Geri Yükle seçeneği sadece telefon ayarlarını sıfırlar hiçbir verimizi silmez. Veri Sil ve geri yükle seçeneği ise hem telefonumuzdaki bütün verileri siler hem de telefon ayarlarını sıfırlar. Tercihinizi yapıp devam edebilirsiniz. Sizden kilit kodu istenecektir. Kilit kodunuzu girerek telefonu sıfırlayabilirsiniz. Kilit kodunuzu bilmiyorsanız anlatacağımız üçüncü yöntemi deneyin.

İkinci yöntemi ise yukardaki yöntemin kısa yolu olarak adlandırabiliriz. Menüye girmek yerine arama(tuş) ekranında  *#7370# kodunu giriyoruz. Karşımıza emin olup olmadığımızı soran bir bildirim gelecektir. Tamam dedikten sonra kilit kodu ekranına geliyoruz. Kilit kodumuzu girip telefonu formatlıyoruz.nokia 603 format atma

Üçüncü yöntem ise tuş kombinasyonu ile atılan format yöntemidir. Daha çok menüye ulaşamadığımızda kullanılır. Bu yöntem ile telefonu formatlamak için telefonu kapalı konuma getiriyoruz. Telefon kapalıyken menü(ortatuş) + ses kısma + kamera + açma kapama(güç) tuşlarına beraber basıp telefon açılıncaya kadar basılı tutuyoruz. Telefon sizden ülke(dil) seçimi yapmamızı istediğinde tuşları bırakabilirsiniz. Dil ve ülke seçimlerini yapıp telefonu kendimize göre kişiselleştirmeye başlayabiliriz.

9 thoughts on “Nokia 603 Format Atma”
  1. Sa abi guvenlik kodunu kirmam lazim tus kombinasyonlarini yapiorm telefon yinede tus kilidini soruyor new security diyor yapiyorum yine olmuyor neden abi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir