Samsung i8262 Galaxy Core telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlardan kurtulmak, tek seferde ayar-veri sıfırlaması yapmak ya da ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi sebeplerden format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefonda yazılımsal bir problem oluştuğunda, güvenlik kodu-ekran kilit deseni unutulduğunda veya bloke edildiğinde izlenmesi gereken ilk yoldur.

İşlem sonrası telefona sonradan yüklenmiş her şey silineceğinden, işlem öncesi mümkünse yedek alın. Ayrıca işlem öncesi telefonu iyice şarj ederek en az %50 seviyesine getirmek, telefonun işlem esnasından düşük şarjdan kapanıp zarar görmesini engelleyecektir. İsterseniz sim ve hafıza kartlarınızı çıkarabilirsiniz.

Samsung i8262 Galaxy Core model telefonları formatlayabilmeniz için iki farklı yöntem bulunur. Bunlardan ilki için telefonun menüsüne erişebiliyor olmanız gerekir. Menü> Ayarlar> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil yörüngesini izleyip, onay verdiğiniz taktirde telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve kendiliğinden yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit deseni ya da güvenlik kodlarından birinin bloke edilmesi-unutulması, uygulama veya işletim sistemi hatalarından ötürü açılmayan, menüye erişimde sorun çıkartan telefonlar için en etkili yöntem olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonun fiziksel tuşlarını kullanıp, onarım moduna(recovery mode) ulaşmalısınız.i8262-galaxy-core-hard-format-atmaTelefonu kapatın ve görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses açma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın. 

Marka ve model bilgisinin yazdığı ekran belirdiğinde açma-kapama(kilit) tuşuna basmayı bırakarak, diğerlerine basmaya devam edin.

Android robotu gördüğünüzde tüm tuşları bırakabilirsiniz. Telefon bir süre sonra sistem ekranına ulaşacaktır.

Bu ekranda dokunmatik çalışmaz; ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın.

Yeni ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın.

Telefon sıfırlama işlemini yaparak ilk ulaştığınız ekrana dönecektir.

Burada ‘wipe partition‘ seçeneğini de aynı mantıkla onaylamak, telefonun ön belleğini de temizleyecektir.

Son olarak ‘reboot system now‘ seçeneğini açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın ve telefonun yeniden başlamasını sağlayın.

İşlem tamam! Artık kurulumunuzu yaparak, telefonu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

5 thoughts on “Samsung I8262 Galaxy Core Format Atma”
  1. İyi günler benim telefonuma antivirüs programlarının dahi silemediği bir virüs bulaştı. Telefonu ayarlardan fabrika ayarlarına geri döndürdüm herşey gitti ama o virüslü uygulama yine gitmedi. Diğer yöntemi denesem gider mi ?

    1. Deneyin ama büyük ihtimalle gitmeyecektir. Sizin yapmanız gereken yazılım yüklemesidir ki onun da makalesini web sitemizde bulabilirsiniz.

    1. yazılım yüklemesi deneyebilirsiniz. yine de ekran gelmiyorsa sorun donanımsaldır, ekranın değişmesi gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir