Samsung I8262 Galaxy Core Ekran Görüntüsü Alma

Samsung I8262 Galaxy Core telefonunuzda o an ekranda bulunan görüntüyü kaydetmeniz mümkün. Bunun için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız. Eğer telefonun fiziksel tuşlarında sıkıntı varsa, uygulama marketinde bu işlem için yapılmış uygulamalara göz atmalısınız.

Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan bu özellik ile o an ekranda bulunan görüntüyü kaydedebilir, üzerinde düzenleme yapabilir ve paylaşımda bulunabilirsiniz.

Samsung I8262 Galaxy Core model telefonunuzdan ekran görüntüsü alabilmek için, ilgili ekranda ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin. Dolayısıyla görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi yapılması gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde olmalıdır.

i8262-galaxy-core-ekran-goruntusu-alma

 

Gerekli kombinasyonu doğru şekilde yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür, bir deklanşör sesi duyar ve yukarıdaki bildirim ekranında yakalanan görüntünün kaydedildiğine dair uyarı alırsınız.

Aldığınız görüntüyü galerideki ‘screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung I8262 Galaxy Core Ekran Görüntüsü Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir