Samsung G925 Galaxy S6 Edge modeline yazılım yüklemek istediğinizde ilk yapmanız gereken telefonu Download Moda almak olmalıdır. Download Mode, Samsung Galaxy serisi akıllı telefonları yazılım yüklemesine uygun hale getiren bir moddur ve yazılım yüklemeleri genellikle ‘Odin’ programıyla yapıldığından bu moda Odin Mode da denir.

Download Mode Samsung’un hemen tüm Android işletim sistemli cihazında bulunur. Akıllı telefonunuzu bu moda almadan yazılım yüklemesi yapamazsınız.

Galaxy S6 Edge’yi Download Mode geçirebilmek için öncelikle telefonu kapatmalısınız. Kapalı şekilde olan telefonu Download modda açmak için basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Görseldeki gibi kısma, ana ekran(home) ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, turkuaz teyit ekranı gelene kadar bekleyin. Turkuaz ekran teyit amaçlıdır ve bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses açma tuşuna basmak sizi download moda ulaştıracakken, ses kısma tuşu işlemi iptal ederek, telefonu normal bir şekilde yeniden başlatır.

samsung-galaxy-s6-edge-download-odin-modeAkıllı telefonunuz Download moda alındıktan sonra yazılım yüklemesine hazır demektir. Galaxy S6 Edge modelinin bataryası tak-çıkar olmadığından, Download moddan çıkış için ya 5-10 dakika kadar beklemeli ya dases kısma tuşuyla birlikte güç tuşuna uzun süreli basmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir