Önemli Not: Bu telefonun 3 modeli bulunmaktadır. C3510, C3510N ve C3510T. Ülkemizde genelde C3510 ve C3510N modelleri bulunmaktadır.(Henüz T serisine rastlamadık.) C3510N modeline aşağıdaki yazılımı yüklerseniz cihazını çöker ve çalışamaz hale gelebilir. C3510N modellerinde de C3510 yazdığı için model tespiti yapılamıyor. İşleme başlamadan önce bu riski göz önüne alın. Telefonunuz çökerse Z3X Boxı bulunan bir teknik servisten yeniden yazılım yükletmeniz gerekecek.

Samsung C3510 Genoa telefonunuzda Arapça dil paketi mevcut değilse veya yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız aşağıda anlatacağımız yazılım yükleme yöntemini uygulayarak sorunlarınızı çözebilirsiniz. Yazılım yükleme işlemi telefonunuzu sıfırlayacağından ayrıca telefon kilidi ve sim kilidi gibi kilitleri kırmak için de bu yükleme yöntemini uygulayabilirsiniz. (Sim kilidi bazı cihazlarda kırılmıyor.)

Telefonunuz sıfırlanacağından öncelikle eğer yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için de lütfen dolu bir batarya ile işlem yapın. İşlem esnasında batarya biterse telefonda ciddi yazılımsal sorunlar meydana gelebilir.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Kurulu değilse lütfen buradan indirip kurun ve bilgisayarınızı resetleyin. Programı açmayın. Sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: C3510_Flash loader 7.0.4_SGH_05_v1.4 for Product

2: Samsung C3510 Genoa C3510JPIL7_OJPIL8

Her iki dosyayı da indirip winrar ile bir klasöre çıkarın.  C3510_Flash loader 7.0.4_SGH_05_v1.4 for Product programını açın.

samsung c3510 genoa arapça yazılım yükleme

1: SET MODEL butonuna tıklayıp C3510_GENOA_Setting_v02.mdl dosyasını seçin.

2: With CSC seçeneğini işaretleyin.

3: BIN + STL – BIN + TFS seçeneğini işaretleyin.

4: Browse butonuna tıklayarak  C3510JPIL7.cla dosyasını seçin.

5:  Browse butonuna tıklayarak C3510JPIL7_OJPIL8_STL.bin dosyasını seçin.

6: Browse butonuna tıklayarak C3510OJPIL8.csc dosyasını seçin.

7: Kutucuğa 1 yazın.

Bütün işaretlemeler ve dosya seçimleri resimdekiyle aynıysa yükleme işlemine başlayabilirsiniz. Telefonunuzu kapalı konumuna getirin. Batarya içinde olsun. Usb kablosunu bilgisayara bağlayın.  Programın Start butonuna tıklayın.Telefonun ses kısma ve kamera tuşlarına basılı tututarak usb kablosunu telefona takın. Yükleme işlemi başlayacaktır. İşlem detayını programın alt tarafından takip edebilirsiniz. Programın sağ kaydrıma çubuğundan aşağı inebilirsiniz. İşlem bilgisayarınızın hızına bağlı olarak biraz zaman olabilir. Ortalama süre 10 dakikadır. İşlem bittiğinde Slot freed foor new download mesajını görürsünüz. Şimdi telefonun usb bağlantısını kesip telefonu açabilirsiniz. İşlem tamamdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir