Nokia Lumia 925 Tanıtıldı

Nokia, yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Son zamanların en hareketli cep telefonu üreticisi olan Nokia, Londra’da düzenlenen bir etkinlikle yeni modelini tanıttı; Lumia 925… Geçtiğimiz günlerde Lumia 928 modeli ortaya çıkan marka, böylelikle hızlı bir şekilde üst seviye iki telefon tanıtmış oldu.

Nokia Lumia 925 polikarbonat gövde, gelişmiş kablosuz şarj ve kamera özellikleriyle dikkat çekmeyi hedefliyor. Yine Windows Phone 8 işletim sistemi kullanan yeni model, Lumia 920 ve 928′ ait özellikleri barındırırken, bu yeni özelliklerle daha geniş kitlelere ulaşmayı amaçlıyor.

Yeni modelin bazı kısımlarında alüminyum yerine polikarbonat malzeme kullanılmış. Bu şekilde daha ince olması sağlanan telefonun arka panelleri siyah, beyaz ve gri renkler hakim olacak.

Kablosuz şarj için geliştirilen yeni kılıf da yeni model gibi daha ince. Bu yeni aksesuar ise daha canlı renklerle sunulacak; sarı, beyaz, siyah ve kırmızı.

Nokia Lumia 925

4,5 inç ALOLED WXGA ekran ve 1280×768 çözünürlüğe sahip olan Lumia 925, Gorilla Glass 2 ekran koruyucu teknolojiye sahip. Yansımaları önleyerek görüntüyü netleştiren ClearBlack özelliği bulunan Lumia 925, her türlü dokunmaya karşı hassasiyet vaad ediyor. Zira Nokia tanıtımda telefonun eldivenle dahi kullanılabileceği bilgisine yer verdi.

8,7 megapiksel arka ve 1,2 megapiksel ön kameraya sahip olacak yeni model, geniş açılı çekim yapabilecek. Yine tanıtımda telefonun kamera teknolojisinin çok üst düzeyde olduğu ve düşük ışıklı ortamlarda bile net görüntüler sunabileceği bilgisine yer verildi.

Cihazın optik sistemi altı yüzeyli bir lensten meydana geliyor. Işık, görüntü sensörüne ulaşmadan önce altı yüzeyden geçerek görüntü bozukluğunu onarıyor.  Ayrıca Nokia Smart Cam uygulamasına sahip olan Lumia 925, ‘Motion Focus’ adlı özelliğiyle görüntünün arka planını bulanıklaştırırken, ön taraftaki nesneleri belirgin tutuyor, böylece fotoğraf hareketli olduğu görünümünü veriyor.

Lumia 920’den 46 gram daha hafif ve 2,2 mm daha ince olan yeni model Lumia 925, 139 gram ağırlığında ve kalınlığı 8,5 mm.

Dört çekirdekli 1,5 Ghz Snapdragon S4 işlemci kullanan telefon 1 Gb Ram ve 16 Gb dahili hafızaya sahip.  Telefonun bataryası ise 2000 mAh.


Yeni model ilk olarak ABD’de satışa sulunacak ve Haziran ayı itibariyle de Avrupa ve Çin piyasasındaki yerini alacak.

Nokia Lumia 925 alüminyum kasa

 


Nokia Lumia 925 Teknik Özelliklerine Göz Atmak için Tıklayın

 

 

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.