Nokia E72 telefonunuzu sıfırlamak, formatlamak istediğinizde bunu Menü> Kntrol Paneli> Araçlar> Ayarlar >Genel>  Orij. tel. ayarları yörüngesini izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlem sizi tatmin etmiyorsa, yaşadığınız sorun devam ediyorsa aşağıdaki yöntemleri de deneyebilirsiniz.

İlk yöntem olarak formatlama kodunu deneyebilirsiniz. Formatlama işlemine başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve şarj seviyesinin %50‘nin üstünde olmasını sağlayın.

Formatlamaya başlamak için ana ekrana gelin ve tuşlar yardımıyla *#7370# kodunu tuşlayın. Kodu tuşladığınızda size  telefonu sıfırlamaya emin olup olmadığınıza dair bir soru yöneltecek ve eğer siz ‘evet’ derseniz sizden güvenlik kodu girmenizi isteyecektir, lütfen güvenlik kodunuzu giriniz. Güvenlik kodunuzu daha önce hiç değiştirmediyseniz 12345′tir. Eğer güvenlik kodunu değiştirmiş iseniz ve hatırlamıyorsanız bu yöntem işe yaramayacaktır. Bu durumda aşağıdaki yöntemi denemeniz lazım.

İkinci yöntem olarak tuş kombinasyonu ile telefonumunuz sıfırlamayı deneyeceğiz. Lütfen telefonunuzdaki bilgilerinizi yedekleyin ve şarj seviyesinin %50’nin üstünde olmasını sağlayın. Format işlemine başlamak için telefonunuzu kapalı konuma getirin.E72 format atmaSpace (boşluk) + Shift + silme tuşlarıyla beraber on-off tuşuna basın ve connecting people logosu çıkana kadar basılı tutun. Yani Yapmanız gereken tuş kombinasyonu; Space (boşluk) + Shift + silme tuşu+ açma-kapama tuşu  şeklindedir. Telefonunuz formatlanmış olacaktır.

Formatlanmış bir telefon her zaman daha verimli yazılım güncellemesini mümkün kılar. Bu yüzden telefonunuzu formatladıktan sonra yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Nasıl yapıldığını görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

NOKIA E72 YAZILIM GÜNCELLEME

12 thoughts on “Nokia E72 Format Atma”
  1. selam bana komek ede bilirmisiniz? benim telefonum E72 sonub acilmiyor ne yapa bilirim ? sonluyken nasil formatlaya bilirim ?

  2. Ya ben whatsapp kullanamıyorum ılk zamanalrda iyiydi sonra bozuldu mesajlar 1 gün sonra geliyor yazıyor gösteriyor mesaj falan gelmıyo ınternet olmasına ragmen faceye de gırıyor neden boyle yardımıc olur musunuz

    1. E72 symbian işletim sistemi kullanır ve Nokia artık bu işletim sistemine destek vermiyor. Telefonu formatlayıp, mümkün mertebe güncellemeleri yapıp deneyebilirsiniz. Ama yüksek ihtimalle yine benzer sorunlar yaşayacaksınız.

  3. Sa abi bnde nokia e 72 var kilit kodunu bilmiorz tus kombinasyonuyla format atiyorm lock code die bi kilit soruyor napmam lazim abi

  4. telefonum e-72 yurt dışından getirdim. arapçaydı türkçe formatına çevirildi şimdi format atarsam tekrar arapça olurmu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir