Nokia E63 Format Atma


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Nokia E63 telefonunuzu formatlamak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Formatlama işlemine başlamadan önce lütfen bilgilerinizi yedekleyin ve batarya şarj seviyesinin %50’nin üzerinde olmasını sağlayın.

İlk yöntem olarak E63 sıfırlama kodu kullanarak telefonunuzu formatlayabilirsiniz. Bunun için telefonunu açıkken ana ekrana gelin ve *#7370# kodunu tuşlayın. Telefon bu işlemi yapmak istediğinizden emin misiniz diye sorar evet diyerek güvenlik kodunuzu girip telefonunuzu formatlayabilirsiniz. Güvenlik kodunuzu hiç değiştirmemişseniz 12345‘tir.

Diğer bir yöntem için telefonunuzun menüsünü kullanabilirsiniz. Menü> Ayarlar> Telefon> Orij. tel. ayarları yörüngesini izleyip onay verdiğinizde telefonunuz sıfırlanacak ve yeniden başlayacaktır. Onay verebilmeniz için yine güvenlik kodunuzu girmeniz gerecek.

Son yöntem ise tuş kombinasyonu yapmaktır. Tuş kombinasyonu telefonunuzun menüsüne tam anlamıyla erişemediğiniz durumlarda en geçerli yöntemdir. Bu yöntem ile telefonunuzu formatlamak için telefonunuzu kapalı konuma getirin. * + 3 + yeşil arama tuşu + kırmızı on-off tuşlarına beraber basıp ‘connecting people’ logosu çıkana kadar bu tuşları basılı tutunuz. Bu işlem sonucunda E63 telefonunuz formatlanmış ve içindeki tüm bilgileriniz silinmiş olacaktır.

nokia-e63 formatlama

Telefonunuzun kilit kodunu, güvenlik kodunu bilmiyorsanız veya unuttuysanız telefona full yazılım yüklerek bunu sıfırlayabilirsiniz. Nokai E63 telefonunuza full yazılım yüklemek için tıklayınız.

4 Yorum

  1. ilhami dedi ki:

    kod unutmusam

  2. furkan güdek dedi ki:

    telefonuma formatta attım ama mesaj yazarken 4-5 satır sonra mesaj yazmıyo yada cok zor yazuyo neden oldugunu bılen varsa veya cözümünu bılen varsa nolurr bana ulassın unye -ordu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir