Nokia C6-01 Format Atma

Nokia C6-01 model telefonunuzdan artık eskisi kadar verim alamıyorsanız, sürekli donuyorsa, ağır çalışıyorsa telefonu formatlayarak bu sorunları aşmayı deneyebilirsiniz. Formatlama işlemi telefonunuzdaki bütün sonradan yüklenmiş bilgi, dosya ve uygulamaları siler, satın alındıktan sonra ilk açtığınız duruma getirir.

Telefonu formatlamaya başlamadan önce ihtiyacınız olan bilgilerinin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. İsterseniz telefonunuzdan sim ve hafıza kartlarınızı çıkarabilirsiniz.

Formatlama işlemi için bir kaç farklı yönteminiz bulunmakta. Bunlar ilk ikisi için telefonun menüsüne ulaşabiliyor ve güvenlik kodunuzu biliyor olmanız gerekir. İlk yöntem telefonunuz üzerinden Menü> Ayarlar> Telefon> Telefon yönetimi> Orjinal telefon ayarları yörüngesini izlemek. Diğer yöntem ise arama(tuşlama) ekranına gelerek *#7370# tuşlamasını yapmak. İki yöntem sonunda da telefonunuz sıfırlama için sizden güvenlik kodunuzla onay ister. Onayı verdiğinizde telefonunuz kapanır ve sıfırlanmış olarak geri açılır. Daha önce hiç değiştirmediyseniz güvenlik kodunuz orjinal Nokia güvenlik kodu olan 12345‘dir.

Son yöntem ise telefonunuzu menüsüne tam anlamıyla ulaşamadığınız durumlar için en geçerli olanı, tuş kombinasyonu yapmaktır. Formatlama – sıfırlama işlemine başlamak için telefonu kapatın. Telefon kapalı konumdayken  ses kısma + kamera + menü + açma-kapama tuşlarına beraber basıp telefon sizden ülke seçmenizi isteyene kadar basılı tutun. Eğer ülke seçme ekranı çıkmıyorsa işlem başarısız olmuş demektir lütfen telefonu kapatıp yeniden deneyin.

Telefon açılınca ülke seçimi ile başlayıp telefonu kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

nokia c6-01 format atma

Sıfırlanmış bir telefon her zaman daha verimli bir yazılım güncellemesine olanak sağlar. Bu yüzden telefonunuzu sıfırladıktan sonra yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

Nokia C6-01 Yazılım Güncellemesi

 

Author: Halil Akgül

16 thoughts on “Nokia C6-01 Format Atma

  1. merhaba annemin telefonu nokia C6 ve üzerine biraz su geldi bizde bilmeden gidip şarja taktık telefonun dokunmatiği çalışmıyo nababilirim bi çaree

    1. bi ihtimal kuruyunca düzelme olabilir ancak bir teknik servise göstermenizi öneririz. içinin açılıp temizlenmesi lazım. temizlendikten sonra da çalışmazsa dokunmatik lensin değişmesi gerekecek.

  2. dediğiniz gibi tuşlara aynı anda bastım fakat bana ülke seçimi değil de aynı şekilde İngilizce ile şifre istiyor . standart şifreleri girdim fakat sonuç alamadım yardım ederseniz sevinirim

  3. merhaba benim nokia c6 telefonum var güvenlik kodunu bilmiyorum nasıl kırabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  4. telefon nokia c6-01 telefon fabrika ayarlarına geri dönmek icinşifre istiyor 1.2.3.4 numaraları giriyorum kabul etmiyor sorunu nasıl haledebilirim saygılar

  5. n0kia c6-01 model telefonum yeni sayılır,ancak geçen zaman içinde bazı yazılımların olmadığını öğrendim,örneğin ADOBE READER ve QİCK OFİS bu yazılımlar veya uygulamalar telefonumda yok.aynı model arkadaşımın telefonu ile bire birkarşılaştırma yaparak bu bilgiye ulaştık,acaba telefonumda daha başka hangi yazılım veya uygulama eksik biz yorulduk bilemiyoruz.Nokia c6-01 telefonum uygulama veya yazılım eksikliklerinin incelenerek eksik yazılım veya uygulamalar hangisi ise telefonuma yüklenmesininasıl sağlayabilirim.saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir