Nokia 6303c ve 6303i Yazılım Güncelleme

Nokia 6303c veya 6303i model bir telefonunuz var ve artık sık sık donma, ağırlaşma, hafıza az hataları ile karşılaşıyorsanız telefonunuzun güncellemesi olup olmadığını kontrol etmenizin zamanı gelmiş demektir.  Telefonunuzu her zaman en güncel yazılımı ile kullanmanız önerilir. Eğer güncellemesi yoksa bile aynı sürüm yazılımını Nokia Suite programı ile telefona geri yükleyerek zaman içeresinde oluşan sistem hatalarını giderebilirsiniz.

Yazılım Güncellemesi yapabilmek için bilgisayarınızda Nokia Suite programı kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Nokia Suite programı yoksa lütfen buraya tıklayarak programı indirip kurun.  Ayrıca telefonun batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. Düşük batarya durumunda program güncellemeye başlamayacaktır.  Güncelleme yapılmadan önce program sizden yedekleme yapmak isteyip istemediğinizi soracaktır ama siz yine de isterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Güncellemeye başlamak için telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın ve programı açın. Telefon sizden bağlantı noktası seçmenizi istediğinde Nokia Suite‘i seçin.  Kısa bir donanım yükleme işleminden sonra bağlanının başarılı bir şekilde yapıldığına dair bir bilgilendirme mesajı göreceksiniz.

6303 yazılım güncellemesi

İleri butonuna basıp devam ediyoruz. Programın Araçlar sekmesindeki Yazılım Güncellemeleri seçeneğine tıklayıp güncelleme sayfasına geçiyoruz.

nokia suite araçlar

Açılan sayfada güncelleme olup olmadığını kontrol ediyoruz. Telefonumuza ait bir güncelleme varsa program bizi bilgilendirecek ve yüklememiz için bizi yönlendirecektir. Eğer güncelleme yoksa cihaz yazılımını yeniden yükleme seçeneğini de bizlere sunacaktır. Güncelleme varsa güncellememizi seçiyoruz yoksa cihaz yazılımını yeniden yükle diyip bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

6303 yazılım güncellemesi 2Bu aşamada program bizden yedekeleme yapmanızı isteyebilir.  Yedekleme yapılsın seçeneğini işaretlerseniz program telefonunuzdaki bütün bilgileri bilgisayarınıza yedekler ve yazılım yüklenmesi bittiğinde bu yedeği geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır.

6303 yazılım güncellemesi 4Yedekleme tercihinizi yaptıktan sonra yazılım indirme adımına geçeceksiniz. Program gereken yazılım güncellemesini internetten indirip telefonunuza yükleyecektir. İndirme işlemi bilgisayar ve internet hızınıza bağlı olarak 30 dakikaya kadar sürebilir.

6303 yazılım güncellemesi 5İndirme ve yükleme işlemi bittikten sonra telefonunuz yeniden başlayacaktır. Telefon yeniden başladığında sizden pin kodu, güvenlik kodu falan isterse girin, sim kart yoksa sim kartsız açılsın mı diye soracaktır lütfen tamam diyip telefonun açılmasını sağlayın.


6303 yazılım güncellemesi 6

 

Son butonuna basarak güncelleme işlemini sonlandırıyoruz. Eğer herhangi bir aşamada hata alırsanız lütfen programın bilgilendirme mesajlarını okuyun ve sizden istenilenleri yerine getirin.


Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Nokia 6303c ve 6303i Yazılım Güncelleme

  1. ben geri yükleme yap ı şeçiyorum ama yedekler bulunamıyor diyor ne yapmalıyım yardım edermisinix

  2. Arkadaşım Teşekkür ederim operatör değiştirdim güvenlik kodu sorunum vardı bir internet üzerinde sürü abuk subuk şey yazmışlar denedim olmadı. Tarifin de belirttiğin gibi Pc de Nokia Suit yüklü ve kullanıyordum zaten aynen dediğin gibi yaptım sorun çözüldü. Güvenlik kodu da resetlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.