Nokia N8 Yazılım Güncelleme

Nokia N8 telefonunuzun eskisi gibi verimli çalışmadığını düşünüyorsanız veya telefondaki uygulamlarla başınız dertte ise telefonunuzun yazılımını güncellemenin zamanı gelmiş demektir. Yazılım güncellemeleri telefonunuzdaki hataların, aksaklıkların giderilmesi için yayınlanır ve bu güncellemeleri yüklemeniz önerilir. Güncelleme işlemine başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50’nin üzerinde olmsını sağlayın.

Nokia N8 telefonunuzu iki şekilde güncelleyebilirsiniz.  Telefonunuzun internet ağını kulanarak  güncelleme yapmak için telefonumuzdan Menü>Ayarlar>Telefon>Telefon Yönetimi>Cihaz Yöneticisi yolunu izliyoruz ve bu ekranda sağ altta bulunan seçeneklerden Güncellemeri kontrol et yazsına tıklıyoruz. Bu işlemi devam ettirebilmeniz için ya sim kartınızın takılı ve ve internete girebiliyor olması lazım ya da bir kablosuz ağa bağlanmış olmanız gerekmektedir.  Güncellemeleri kontrol et dediğimizde telefon güncelleme olup olmadığını kontrol edecek ve eğer güncelleme varsa sizi yönlendirecektir.

Telefonu kendi internet ağı üzerinden güncellemek basit ama riskli bir yöntemdir. Güncelleme esnasında bağlantı kesilirse veya telefon kapanırsa cihazınızn yazılımı çökebilir. Bunun yerine bilgisayar üzerinden Nokia Suite programı ile güncelleme yapmak daha güvenlidir. Bilgisayarınızda Nokia Suite programı mevcut değilse lütfen buraya tıklayarak indirin ve bilgisayarınıza kurun. Kurduğunuz Nokia Suite programını açın ve telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Telefon sizden bağlantı noktası seçmenizi istediğinde Nokia Suite‘i seçin.  Kısa bir donanım yüklemesinden sonra telefonun başarılı bir şekilde bilgisayara bağlandığına dair bir bilgilendirme mesajı göreceksiniz.

Nokia Suite programının  Araçlar sekmesinden Yazılım Güncellemelerini seçiyoruz.

nokia n8 yazılım güncelleme

Açılan ekranda güncelleme olup olmadığını kontrol ediyoruz. eğer herhangi bir güncellememiz yoksa bile program size yazılımı yeniden yükleme fırsatı vermektedir. İsterseniz cihaz yazılımını yeniden yükleyebilirsiniz. Seçimimiz yapı bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

nokia n8 yazılım güncelleme 2

Bu aşamada telefonunuzun yazılımı internetten indirilip telefonunuza yüklenme işlemine başlanacaktır. Yazılımın indirilmesi bilgisayar ve internet hızınıza bağlı olarak 60 dakikayı geçebilir. Lütfen sabırlı olun ve yüklemenin başarı ile bittiğine dair çıkacak olan mesajı bekleyin. Herhangi bir hata ile karşılaştığınızda program sizi diyalog kutusu ile yönlendirecektir. Başarılı bir yükleme için lütfen sizden istenilenleri yapın.

Not: Kilit kodu kırmak veya başka bir nedenle full yazılım yüklemek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.