Nis 22 2013

Samsung Galaxy S2 i9100 Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi


Samsung Galaxy S2 i9100 telefonunuzun yazılımını güncellemek yani bir diğer deyişle işletim sistemi versiyonunu yükseltmek isterseniz bunu yapabileceğiniz bir kaç yöntem mevcut. Bu makalemizde işlemi nasıl yapacağınız anlatacağız.

Samsung Galaxy S2 i9100 2.3.4 işletim sistemiyle gelen bir telefon ve daha önce 2.3.6 versiyonuna güncellemesi yayınlanmıştı. İnternete sızmış olan güncelleme listesine göre Galaxy S2 ilerleyen dönemde 4.2.2 versiyonuna da güncellenecek. Ancak şimdilik mevcut olan en üst sürüm 4.1.2 ki bu da Galaxy S2 için gayet yeterli. Zira daha önce internette Galaxy S ve S2’nin artık güncelleme almayacağına dair söylentiler dolaşıyordu.

Başta da belirttiğimiz gibi güncellemeyi yapabilmeniz için temel olarak iki farklı alternafiniz mevcut; ilki telefonunuz üzerinden diğeri ise bilgisayarınızı kullanarak güncelleme yapmak. Şimdi bunlara biraz değinelim.

BİRİNCİ YÖNTEM

Güncellemeyi yapabileceğiniz ilk yöntem olan telefonunuzu kullanma alternatifi için telefonunuzdan Menü> Ayarlar> Hakkında> Yazılım Güncellemeleri> Güncellemeleri kontrol et yörüngesini izlemeniz gerekiyor.

Bu aşamada dikkat etmeniz gereken husus ise güncellemeyi wi-fi üzerinden yapmanız gerektiği. Çünkü güncelleme dosyaları büyük veriler olduğundan internet paketinizden çok fazla düşüm olacaktır. Zaten hal-i hazırda bir internet paketiniz yoksa faturanız çok kabarık gelebilir ya da faturasız hat kullanıyorsanız bakiyeniz çok çabuk tükenebilir.

İKİNCİ YÖNTEM


Diğer seçenek olan bilgisayarla güncelleme yapmak için ise bilgisayarınıza Kies programını kurmalısınız. Eğer bilgisayarınızda Kies programı yoksa lütfen buraya tıklayarak indirip, kurun.

Daha sonra telefonunuzu tam olarak şarj edin ve data kablosuyla bilgisayara bağlayın. Programın telefonunuzu görmesini bekleyin. Telefonunuz program tarafından görüldükten sonra bir süre bekleyin. Bu sürede Kies güncellemeleri arayacak ve bulduğunda sizi yönlendirekcektir. Onay vererek ilerleyin ve güncellemenin bitmesini bekleyin.

NOT: Yukarıda anlattığımız iki yöntemle Galaxy S2 telefonunuzu yasal en üst sürüm olan Android 4.0.3‘e güncelleyebilirsiniz. Android 4.1.2 için lütfen makaleyi okumaya devam edin.


Yasal güncellemeleri bu iki yöntemle yapmak oldukça basittir. Ancak bunun haricinde de bir yönteminiz mevcut ve biz bu makalemizde daha çok bu yönteme değineceğiz. Son yöntem Odin programını kullanmak. Odin programı sayesinde cihazınızı 4.1.2’ye yükseltebilmeniz mümkün.

Biz ceplik.com yazılım güncellemesi yapmadan önce telefonunuzu sıfırlamanızı tavsiye ediyoruz. Zira temiz bir telefon her zaman daha iyi bir güncelleme kurulumuna elverişlidir. Eğer tavsiyemize uyup, telefonunuzu sıfırladıktan sonra güncelleme işlemini yapacaksanız lütfen verilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzu şarj ederek en az %50 seviyesine gelmesini sağlayın.

Samsung Galaxy S2 telefonunuzun nasıl sıfırlanacağına göz atmak için tıklayın.


Eğer gerekli hazırlıkları yaptıysanız, başlayabiliriz…

*** Aşağıda yurt dışı S2 güncelleme başlığında anlatacağımız yöntem yurt içi cihazlar için de geçerlidir. Yurt dışı cihazlar için tek geçerli yöntem odin programını kullanmak olduğundan başlık o şekilde düzenlenmiştir.

YURT DIŞI Samsung Galaxy S2 i9100 YAZILIM GÜNCELLEMESİ

Yurtdışından gelme bir cihazınız varsa veya wi-fi ve kies ile güncellemede sorun yaşıyorsanız bu yöntem tam sizlik.  Başlamak için öncelikle aşağıdaki dosyaları bilgirayarımıza indiriyoruz.

 

Önemli Not: Bu yükleme işlemi sadece i9100 kodlu Samsung Galaxy S2 telefon içindir. Eğer i9100G veya başka bir koda sahipseniz aşağıda anlatılan işlemleri yapmayınız. Kodunuzu telefonun bataryasını çıkardığınızda telefonun arka kısmında bulabilirsiniz. Cihazın IMEI numarası orjianal değilse yükleme sonrası şebeke gelmeyebilir, bu durumda bir teknik servise danışmanız gerekecek.

 

1:  I9100XWLSU_AMNLS5_Spain_Orange_Android_4.1.2.zip
2: Odin V3.04

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Şimdi telefonumuzu yazılım yüklemesine hazırlıyoruz. Telefonu kapatıyoruz ve kapalı iken ses kısma + home (geri) + açma-kapama tuşlarına basıp bir süre basılı tutuyoruz. Telefon Download Mode’unda açılacaktır. Devam edebilmek için bir kere ses açma tuşuna basıyoruz. Telefonumuz Download Mode’una geçtikten sora             Odin3 v3.04 programını açıyoruz ve elefonumuzu usb kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlıyoruz.  Bağlantı başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde programın ID:COM kutucuğunda bağlantı noktasını göreceksiniz. Şimdi de programa indirdiğimiz dosyaları yerleştirmeye başlayalım.

PDA için I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5

Programda başka herhangi bir işaretleme ve ekleme yapmıyoruz. Dosyaları eklediğimizde aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceğiz. i9100-4.1.2-jelly-bean-yüklemeDosya seçimlerimiz tamamsa programın altında bulunan Start düğmesine basıp işlemi başlatıyoruz. ID:COM kutucuğunun üstündeki bölümde yapılan yüklemenin durumu hakkında bilgi verilmektedir. PASS yazısını görmeden lütfen telefon bağlantısını  kesmeyin. PASS yazısısını gördüğünüzde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefonun kablo bağlantısını kesebilirsiniz. Tebrikler artık 4.1.2 Jelly Bean yazılımı yüklü bir Samsung Galaxy S2 i9100 telefonunuz var.

NOT : Yükleme sonrasında ekran kilidi seçenekleri çalışmazsa veya şebeke alamazsanız lütfen telefona *#87976633# kodunu girin. Telefonu yeniden başlatın.

 

 

NOT: Yükleme sonrasında şarjınız çabuk bitebilir. Bataryanın kendine gelmesi için lütfen telefonu kapatıp şarja takın. Batarya tam dolduktan sonra telefonu açın ve tekrar şarja takın.

 Samsung Galaxy S2 i9100 telefonunuza Android 4.0.4 yüklemek istiyorsanız buraya tıklayın.

Yorum Yaz

  • Ahmet Kar on 19 Kasım 2018 at 14:37
  • Cevapla

  Önerileriniz için Çok Teşekkür ederim. Çok işe yaradı.

  • bayram on 05 Temmuz 2017 at 21:10
  • Cevapla

  YUKLEDİMSONRA ŞEBEKE YOK sım kart tak uyarısı geldi. imei ye baktım null/null yazıor:) kendi kendine silinmiş. orjinal imei değildi zaten. ama e devlette sorguladığımda yasal kayıtlı yazıyordu. şimdi null/null yazıyor.

  1. imei numarası orjinal olmayan cihazlara yazılım yüklenildiğinde numaranın silinmesi ihtimali var. bunu bütün yazılım yükleme makalelerimizde beliirtiyoruz. farklı bir yazılım deneybilirsiniz, çözüm olmazsa bir teknik servisin bakması gerekecek.

    • bayraö on 05 Temmuz 2017 at 22:16
    • Cevapla

    SİZE GÖNDEREYİM halil bey

     • bayraö on 05 Temmuz 2017 at 22:17
     • Cevapla

     yeriniz nerde

     1. istanbul avcılarda. bakarız ancak kesin tamir olacak bir arıza değil, en azından arıza tespiti yaparız isterseniz. http://magaza.ceplik.com/iletisim/

  • ali on 03 Temmuz 2017 at 16:50
  • Cevapla

  yükledim.MOBİL AĞA ERİŞİLEMİYOR diyor..yazdığınız kodu giriyorum fakat yine mobil ağa erişilemiyor diyor ve o kod işlenmiyor.

  1. telefonun imei numarası orjinal mi?

    • Ali on 03 Temmuz 2017 at 21:23
    • Cevapla

    Hayir.Arkasindaki imei farkli. Kod ile aldigim imei farkli.kod ile ekrana gelen imei sorguldigimda ithalat yoluyla kayitli diyor ve modeli ise farkli bir model yaziyor. Telefocuya goturdum 50 tl ye yaparim dedi.zaten telefon 200 tl lik

     • Ali on 03 Temmuz 2017 at 21:29
     • Cevapla

     4.4.4 surumu yada en son surum nedir bilmiyorum onlardan birini yuklesem duzelirmi.telefonum tamamen sebeke yok suan.

      • Ali on 03 Temmuz 2017 at 21:36
      • Cevapla

      Tam midel adi:GT-I9100

       • Ali on 04 Temmuz 2017 at 16:40
       • Cevapla

       Telefonun bugun rengide coktu.tum hersey yazilar dahil yesil renk oldu.sebeke zaten hic yok. Sakin bu surumu yuklemeyin benim telefonum coktu hurda oldu. Yeni hir telefon alacam mecbur.

    1. İmei orjinal değilse şebeke gidebilir. 50 lira çok istemişler. 20 liraya yapıyorlar. Box ile düzeltilmesi lazım.

      • Ali on 04 Temmuz 2017 at 01:45
      • Cevapla

      Bana link verseniz kendim yapabilirim yada aciklamasi.tsk.

      1. Box ile yapılması lazım. biz Z3X Box ile yapıyoruz mesela.

        • Ali on 04 Temmuz 2017 at 16:42
        • Cevapla

        Halil karfes telefonun rengide gitti.hersy esil oldu.sebeke zaten yok.anlayacagun hurda okdu telefon.

        1. rengin yazılımla bir ilgisi yok, bir teknik servise gidip arıza tespiti yaptırın.

          • Ali on 04 Temmuz 2017 at 17:56
          • Cevapla

          Peki halil bey s2 icin baska surum yukleyecem.onereceginiz surum var mi.belki telefonu kurtaririz.iki gundur telefonum kapali.

  • ayhan on 12 Haziran 2017 at 21:50
  • Cevapla

  Ayarlar…erisebilirlik…tum sesler kapali burdan isaretledim sonra yine isareti kaldirdim duzeldi.bundanmi duzeldi bilmiyorum ama ses var simdi

  • ayhan on 12 Haziran 2017 at 18:47
  • Cevapla

  Ben yukledim.telefonun sesi gitti.gelen arama
  dis hoparlorden.zil sesleri.hicbirinin sesi yok.

  1. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız telefonu formatlayın, buna rağmen düzelmezse farklı bir yazılım yükleyin.

    • ayhan on 12 Haziran 2017 at 21:25
    • Cevapla

    Format nasil atacam.format yeni yukledigim surumude yok eder mi.sagol

  • Gökhan SIRMA on 06 Şubat 2017 at 13:40
  • Cevapla

  Oldu valla. Gayet anlaşılır bi anlatım olmuş. Teşekkür ederim. Kontrol ediyorum şimdi. Bi sıkıntı olursa buradan yazarım.

  • czgnlc on 18 Aralık 2016 at 06:51
  • Cevapla

  winrar şifresi nedir

  1. sitemizde şifreli dosya yoktur.

    • czgnlc on 18 Aralık 2016 at 10:53
    • Cevapla

    winrar şifre istiyor

    1. bizim sitemizden indirmişsen istemez. bizim sitemizde şifreli dosya veya winrar yoktur.

  • melih on 27 Ağustos 2016 at 21:16
  • Cevapla

  odin telefonumu görmüyor

   • melih on 27 Ağustos 2016 at 21:32
   • Cevapla

   bu arda usb hata ayıklama modu açık

   1. başka kablo, başka usb port ve başka bir bilgisayarda deneyebilirsiniz, tüm bunlara rağmen görmüyorsa telefonun soketinde sorun vardır.

 1. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM BAŞARI İLE YAPTIM HERŞEYİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN NE DESEM BİLEMİYORUM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

  • abdulkadir on 31 Mayıs 2016 at 17:13
  • Cevapla

  Benim 4.0.4 android S2 telefonum var ve guncelleme gelmiyor.4.1.2 ye nasil guncelleyebilirim.tesekkur ederim

  1. yukarıda Odin ile anlatılan işlemi yapıp güncelleme yapabilirsiniz.

  • hacı abi on 21 Mayıs 2016 at 10:25
  • Cevapla

  Odinin üstündeki link boş bir daha atar mısın

   • Hacker on 21 Mayıs 2016 at 10:32
   • Cevapla

   Boş değil hacı abi s2 ile girdiysen link görünmeyebilir. Başka bir cihazla dene. Olacaktır

    • Hacı abi on 21 Mayıs 2016 at 10:33
    • Cevapla

    Eyvallah yeğen

     • Hacker on 21 Mayıs 2016 at 10:34
     • Cevapla

     Ne demek :)

 2. PDA DOSYASINI BULAMADIM NERDEN BULABİLİRİM

  1. makale içinde linkler verilmiştir.

  • Tequero on 14 Nisan 2016 at 17:40
  • Cevapla

  S.a i9100 cihaz var elimde imei null olmuş, efs yükledim wipe yaptım yine aynı rom atıp tekrar deniyim dedim yine olmadı, versiyon değiştirip bide oyle deniyim dedim 4.1.2 sürümünü yüklemeye çalıştım ve cihaz hidden.img de kalıyor, farklı ülkenin aynı sürümünü yükledim yine hidden zımbırtısında kaldı, bunları hem z3x ile hemde odin ile denedim yine aynı, cihaz şuanda açılmıyor (download mode ve factory mode erişebiliyorum onda sorun yok), bi bilginiz varmı bu konu hakkında daha önce böyle bi sorunla karşılaştınızmı ?

  1. a.s cihazın i9100 olduğundan emin misiniz. açılırken i9100 yazmasına rağmen farklı model olan s2ler var, tavsiyem cihazı açıp anakartın üzerinde yazan modeli kontrol etmeniz.(şarj bordu üzerinde de yazar model)

   eğer i9100 olduğundan eminseniz. 4 parça rom yüklemeye çalışın. cihazın nulldan çıkması lazım, null cihaza imei yazamazsınız/reset efs yapamazsınız.

   şu romun 4 parça olması lazım: https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911968278

   yüklemede sorun çıkıyorsa soketi değiştirip de deneyin.

    • Tequero on 14 Nisan 2016 at 18:04
    • Cevapla

    Hocam vakit ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim;
    cihazın i9100 olduğuna eminim (download mode’da i9100 yazıyor)cihazı açtım şarj bordunda da i9100 yazıyor, modelden yana şüphem yok yani, ayrıca onuda denemiştim ben z3x de i9100g modelini atmaya çalışmıştım yüklemeye geçmeden model uygun değil diye hata vermişti, ayrıca 4 parça rom yüklüyorum bu tür sıkıntılar olduğunda, pda ve csc dosyalarının içinde hidden var onları yükleyemiyorum diğer dosyaları sıkıntısız yüklüyor, ama cihaza pda yüklemediğim içinde yine açılmıyor cihaz :) ha birde 4.0.4 versiyon yükledim az önce sorunsuz yükledi, sevindim, cihaz açıldı, ama menu yok :D napcaz :)

    1. anladım, baya uğraşmışsınız zaten :)

     hidden.img sorunu ile ilgili şöyle bir yorum yapılmış.

     tar.md5 uzantılı dosyadan .md5 uzantısını silip yükleyin.

      • Tequero on 14 Nisan 2016 at 18:49
      • Cevapla

      Hocam belki şaka geliyodurda size onuda yaptım, yabancı bi sitede yazıyodu yanlış hatırlamıyorsam :) onu yüklemeye çalıştığımdada yine aynı hidden.img de kalıyor, ben asıl size şu soruyu sorcaktım, unuttum:) bu 4.1.2 rom’un içindeki 4.0.4 ile değiştirsem sanıyorum ki düzelir diye tahmin ettim (4.0.4 sorunsuz kuruyor ama menu yok işte :d ) ama istediğimi yapamadım, .tar uzantılı dosyanın içindekini alabiliyorum ama içini dosya koyamıyorum, rar ile arşive ekle deyip uzantısını .tar yapıyorum bu seferde z3x value hatası veriyo :D neyse hocam ben buna çözüm bulunca sizinlede paylaşcam :) Kolay gelsin :)

      1. yüklemeleri z3x ile yapıyorsunuz sanırım, Odin programı daha sağlıklı çalışmaktadır, onu da deneyin. size de kolay gelsin

        • Tequero on 14 Nisan 2016 at 19:06
        • Cevapla

        Tavsiye edebileceğiniz rom düzenleme programı varmı :)

        1. maalesef, rom düzenleme işlemi yapmadık hiç :)

          • Tequero on 14 Nisan 2016 at 20:12
          • Cevapla

          Hocam herşey için saolasın cihazı çalıştırdım sonunda :D yalnız imei yine null :)

      2. 4 parça rom yüklediğinde cihazın nulldan çıkması gerek, cihaz nulldan çıkmıyorsa büyük ihtimalle cihazda donanımsal sorun vardır. i9000 ve i9003’lerde genelde bu sorun çıkıyor.

       ayrtıca şu konuya göz atabilirsin: http://www.sevgigsm.net/forum/showthread.php/18875-I9000-i9100-i9003-null-null-son-!!!!

        • Tequero on 15 Nisan 2016 at 15:28
        • Cevapla

        Hocam kolay gelsin tekrardan rahatsız ettim kusuruma bakmayın :) i9100 için 4.1.2 4lü flaş dosyası varmı elinizde,

        1. merhaba, yukartıda verdiğim 4.1.2 idi https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911968278

          • Tequero on 16 Nisan 2016 at 12:59
          • Cevapla

          s.a, yine ben :) telefon baktım olacak gibi değil wifiye bağlandım oyun indirdim, şuan oyuncak olarak kullanıyorum :) Yardımlarınız için, ve herşey için teşekkürler, iyi çalışmalar, kolay gelsin. Selametle

  • ramazan alpaslan on 03 Şubat 2016 at 15:31
  • Cevapla

  s2 telefonumda mesajlar cok geç gidiyor

  1. bu telefonla ilgili bir sorun olmayabilir, eğer sonradan kesilmiş bir sim kart kullanıyorsanuz bu etki edebilir, emin olmak için sim kartınızı başka bir telefonda denemeniz gerekir.

    • ayhan on 28 Ağustos 2016 at 10:05
    • Cevapla

    Ispanya romunu yukldeim ama pover tusunu basili tuttugumda telwfon direk kapaniyor yazi falan gelmiyor

    1. power tuşunu basılı tutarsanız kapanır telefon zaten, ne için power tuşunu basılı tutuyorsunuz?

 3. abi çok karışık yapaıyorum daha kolay yollar yokmu?

  1. en basit yolları bunlar. odin ile yüklemeni tavsiye ederiz.

  • hüseyin on 18 Ocak 2016 at 10:29
  • Cevapla

  samsung galaxy s2 i9100 yazılım atarkene bağlantı hatası nedeniyle yarım kaldı dovnload modunda kalıyor root kısmına geçmiyor bağlantı sorununu gösteriyor kies de görmüyor aynı telefon elimde mevcut usb yatağını değiştim olmadı yardımcı olabilirmisiniz

  1. telefon download modundayken Odin ile yükleme yapabilirsiniz.

    • hüseyin on 18 Ocak 2016 at 17:35
    • Cevapla

    odin den değil odinin değişik versiyonlarını denedim daha önce yaptığım bir işlem sorunu hal ettim sorun 4 usb kablo denedim malesef orjinal usb kabloyu buldum oldu aynı problemi yasayan olursa diye yazdım herkese kolay gelsin site sahiplerin emeğine sağlık

  • Buğra on 17 Ocak 2016 at 17:37
  • Cevapla

  ben 2.3.5 veya 2.3.x hangissi olursa onu yüklemek istiyorum onunda rom atabilir msiniz veya başka yerden romu indirsem aynı dediğinizi uygulasam fark olur mu

  1. İlgili sürümlere geçişi tavsiye etmiyoruz ki sitemizde de bununla ilgili bir bilgi yok zaten. 4.0.4 sürümünü yüklemeyi düşünürseniz şu makale yardımcı olacaktır. http://www.ceplik.com/bOJt9

    • Buğra on 17 Ocak 2016 at 18:58
    • Cevapla

    benim 4.1.2 yaptım yavaşladı ve şarj hızlı gitmeye başladı 4.0.4 mü hızlı yksa 4.1.2 mi

    1. S2 eskidi artık. O yüzden 2 versiyon da aşağı yukarı aynı performansı verecektir. Ama 4.0.4 bir tık daha iyi çalışabilir.

      • Buğra on 17 Ocak 2016 at 19:24
      • Cevapla

      tamam tşkkr ederim

  • omer on 21 Aralık 2015 at 01:23
  • Cevapla

  slm direm telefondan guncelleme yapmak istiyor. ama guncelleme yok diyor ne yapmm lazim ?

  1. Ne güncellemesi yapmak istiyorsunuz. Galaxy S2 alabileceği tüm güncellemeleri aldı, son versiyon 4.1.2’dir.

  • muhammed on 19 Aralık 2015 at 22:10
  • Cevapla

  Benim telefonum s2 android 4.0.4 surumu yukletecem ama telefonum hollandadan.geldi sorun olurmu

  1. Hayır, olmaz. Şuradan yardım alabilirsiniz. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s2-i9100-android-4-0-4-ics-yazilim-yuklemesi/

  • muhammed on 23 Kasım 2015 at 02:22
  • Cevapla

  Veya 4.1.2 yukletsem
  zarar veririrmi telefona.

  1. 4.0.4 daha iyi çalışır ama 4.1.2’de olur. Herhangi bir zararı yok, sadece yavaşlayabilir. Yorumlarını lütfen ‘Cevapla’ seçeneğinden paylaş.

  • ramazan on 07 Kasım 2015 at 14:03
  • Cevapla

  kardeş merhaba ben s2 kullanıcısıyım sitenizde belirtiği gibi adımları tapik ediyorum yanlız odin e gelince uzantısı rar olduğu için rom u bulamıyor ne yapabilirim yardımcı olur musunz ?

  1. Dosyayı Rar’dan çıkartın.

    • ramazan on 10 Kasım 2015 at 22:08
    • Cevapla

    tmm çok teşşekür ederim yaptım . peki s2 için en yüksek android ne k kadar yükseltebiliriz 4.4 ü kaldırabilir mi ? korkuyorum deneyeyim çünkü s3 mini de anakartı yaktım en son :) ??

    1. 4.1.2 bizim olumlu sonuç alabildiğimiz en yüksek sürüm. Diğerlerinde telefon sapıtıyor, o yüzden gerek yok, tavsiye etmiyoruz.

  • ÖMER on 26 Ekim 2015 at 15:07
  • Cevapla

  ADMİN YAKLASIK 1 SAATİR BEKLİYORUM AMA PASS YAZISI CIKMADI HALA TELEFON EKRANINDA DA DOWLNLOADİNG… YAZIYOR HALA NAPMAM GEREKİYO ?

  1. İşlemi iptal edip baştan tekrarlayın.

    • ÖMER on 26 Ekim 2015 at 16:48
    • Cevapla

    iptal edip tekrarladım ama hala aynı ekran var ?

    1. Program telefonunuz görüyor mu peki, PASS yazısının çıktığı bölümde ilerleme var mı?

  • Arabacii on 25 Eylül 2015 at 17:10
  • Cevapla

  Meraba hayırlı bayramlar sorunum yazılımı atarken fail veriyor hidden de takılı kalıyor bi çok kez denedim kablo değiştirdim yanlış birşey olmadığına eminim sürekli S2 ye rom atıyorum ilk defa basıma geldi yardımlarınızı bekliyorum…

  • Davut on 10 Eylül 2015 at 11:18
  • Cevapla

  Kardesim benim telefon S2 dir goncellemeri verdiginiz talimatlarla program yukledim S4 ozelliklerine sahip S2 telefonul oldu. Fakat bi yerden sonra hafizasi doluyo iki -uc uygulama tek indirebiliyorsun zamanla onlari da silmek zorunda kaliyorsun. Ilkinde cok iyiydi ama bu depolama alaniyla sorun cikinca telefonumu eski haline getirmek istedim. Elle format attim yukledigim programlar silinmedi. Bana yardimci olur musunuz !!! ??

  1. Elle format atmak versiyonu düşürmez. Sadece telefonu sıfırlar, fabrika ayarlarına döndürür. Hafıza kartı kullanıyor musunuz?

    • Davut on 10 Eylül 2015 at 15:27
    • Cevapla

    yok kullanmıyorum. telefonda Çok bişey yok. ya sanki girdiğim ger şeyi hafızasına kopyalıyor

    1. Hafıza kartı kullanmak yararınıza olacaktır. Telefon ön belleğe bir çok bilgiyi alır, bu yüzden uygulamalar normalden fazla yer kaplayabilir. Hafıza kartı bu açıdan kolaylık sağlar.

      • Davut on 10 Eylül 2015 at 17:36
      • Cevapla

      Kardeşim daha önce de hafıza kartı kullanmıyordum öyle bişey yoktu. yine de kullanmıyorum ama bu sefer öle bi problem oldu. KISACASI BEN BUNU TELEFONUMDAN NASIL SİLEBİLİRİM. Şimdiden teşekkürler

      1. Daha önceyle şimdi arasında çok fark var! Uygulamalar eskisinden daha güçlü, telefonunuz da eskisi kadar iyi durumda değil. Siz yinede hafıza kartı kullanın! Uygulama kaldırmak için yardımcı olacak makale; http://www.ceplik.com/root-nedir-nasil-yapilir/

  • Sevda on 05 Eylül 2015 at 23:28
  • Cevapla

  Çok çok teşekkür ederim! Bi hevesle Unofficial Lollipop yüklemiştim ama telefonda bir sürü hata meydana gelince orijinale geri dönmek istedim, onca site arasında bi sizinki düzgün oldu. Odin ile yükledim telefonum çok iyi çalışıyor şimdi. Çok teşekkürler. :)

  1. Biz teşekkür ederiz, yine bekleriz. :)

 4. s2 format atınca imei gidermi imei atttırdım eski programlar yok lütfen yardımcı olun

  1. Hayır, imei numarasına zarar gelmez.

  • mystery on 14 Temmuz 2015 at 04:19
  • Cevapla

  Yazanın ellerine sağlık. Büyük bir dertten kurtuldum. Galaxy s2 telefonum imei görmüyor ve mobil ağa erişemiyordum. 2 gündür hiçbir yerde çözüm bulamamıştım. Bu güncelleme sayesinde telefonum kendine geldi.

  • dimitris on 13 Temmuz 2015 at 20:46
  • Cevapla

  ACİL
  arkadaşlar ben downloading kısmına geldim usb kablosunu taktım fakat bilgisayar görmedi. telefonumda öyle kaldı. geri dönüş var mıdır ? ya da usb kablosu için yazılım yüklenemedi diyor bilgisayar kabloda mı sıkıntı var acaba ? yardımcı olabilir misiniz ?

  1. bilgisayar ,kablo veya telefon soketinde sorun olabilir, download modtan çıkmak için bataryayı çıkarabilirsiniz.

    • dimitris on 13 Temmuz 2015 at 21:46
    • Cevapla

    eyvallah çok çıkardım bataryayı usb yi değiştirip deneyeceğim teşekkürler

  • Burak on 13 Temmuz 2015 at 17:31
  • Cevapla

  Benim telefonum Galaxy S II telefonu güncelleme bölümüne giriyorum telefon guncellemesi 2.3.6 olmasına rağmen güncelleme yok diyor ne yapabilirim.

  1. 4.1.2 güncellemesi her S2ye gelmedi ancak isterseniz manuel olarak odin ile yükleyebilirsiniz.

  • İrem on 12 Haziran 2015 at 22:45
  • Cevapla

  Merhaba;
  Anlattıklarınızı tek tek uyguladım. Fakat “com.android.phone işlemi durduruldu” hatası alıyorum. Ve telefonum çok donuyor. Ayrıca şebeke hatası alıyorum, verdiğiniz kodu nereye girmem gerekiyor? Arama yerine giriliyorsa eğer girdim ve kapatıp açtığımda düzelmedi. Cevabınızı bekliyorum.

  1. Telefonu formatlamayi deneyin.

 5. benim telefonum galaxy s2 ve wifisi çalışmıyor ne yapabilirim

  1. yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız yazılım yükleyebilirsiniz. yazılım yüklemsine rağmen çalışmazsa sorun donanımsaldır, bir teknik servisin bakması gerekecek.

  • ahmet on 05 Mayıs 2015 at 12:25
  • Cevapla

  benim tlfn da galaxy s2 sarj yarı gosterirken ekran yanıp yanıp sonuyor sanra kapanıyor ve sarja taktıgımda pil isaretinin yanında sarı ucgen içerisinde ünlem işareti beliriyor..sebenini ogrene bilirmiyimm..

  1. büyük olasılıkla bataryanız bozulmuştur, başka bir batarya ile denemelisiniz.

  • Davut on 19 Nisan 2015 at 13:21
  • Cevapla

  ACİLLLL !!! Telefonum Download Mode görmüyo 3 defa denedim gene görmüyor
  +Android system recovery
  +Enter: OK Key. Select :Vol UP / Vol Down
  +reboot system now
  +apply update from sdcard
  +wipe date/factory reset
  +wipe cache partition
  Ekrana bunlar geliyor..

   • Davut on 19 Nisan 2015 at 13:46
   • Cevapla

   Teşekkür ederim hallettim.
   Ses tuşa baştıgımızda sesi düşüren tusa başmalıyız yanı alttakıne :)

  • KAYA BAL on 08 Nisan 2015 at 18:00
  • Cevapla

  siz bir harikasınız yardımlarınız için teşekkürler

  • hamithan on 25 Mart 2015 at 14:44
  • Cevapla

  benim telefonumda hepsini denedim fakat yazılım guncelleştirmeyi kontrol et diyorum sunucuya baglanıyor diyor fakat yeni bir guncelleme yok diyor uzerindeki 2.3.3 var ben bunu nasıl yukselticem bi fikri olan varsa yardım edebilirmi

  1. Odin ile yükleme yapmalısınızç makalede nasıl yapabileceğinizin bilgisi var.

  • ONUR on 26 Şubat 2015 at 20:53
  • Cevapla

  helllppp !!11! . peki indirmeden once bi sormam gerek . bu ürkçedil mi veya bana nasıl türkçe yapılacağını bi söylermisiniz ?

  1. türkçe dili mevcuttur.

  • Turan on 22 Şubat 2015 at 15:51
  • Cevapla

  hocam merhabalar, elimizde samsung galaxy s2 i9100 var, telefon üzerinde 4.1.2 yüklü.
  yalnız telefon takılmaya felan başladı, biz bu yöntemle 4.1.2 yi tekrar kurabilir miyiz? bir nevi formatlama görevi görür mü? bir de telefonu yedekleme işlemi nasıl olyuor?

  1. zaten 4.1.2 varsa yazılım yüklemesine gerek yoktur. format işinizi görecektir. uygulamalar güncellendikçe telefonun takılması normaldir artık. çok fazla uygulama yüklemeyin telefona.

  2. yedekleme için kesi kullanabilirsiniz. veya dosyalarınızı bilgisayara aktarabilirsiniz.

  • Bülent on 20 Şubat 2015 at 22:36
  • Cevapla

  Merhaba, Samsung Galaxy S2 kullanıyorum. Samsung Gear 2 ürünümü telefonuma eşleştiremiyorum. Sadece bluetooth üzerinden giriş yapabiliyorum ama pek bi özelliğini kullanabiliyor değilim. Telefonumda GALAXY Apps içerisinde Gear 2 için gereken manager uygulaması mevcut değil. Ne yapabilirim? Bunun için root ve rom şart mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba. Bildiğim kadarıyla gear sadece android 4.3 ve üstü sürümlerle çalışmaktadır. S2 cihazı için de yayınlanmış olan son sürüm 4.1.2 dir. Yani s2 ile uyumlu çalışmaz.

    • Bülnet on 21 Şubat 2015 at 01:58
    • Cevapla

    Tamam yarın denıycem. ılgınız ıcın tesekkurederım

     • Bülent on 22 Şubat 2015 at 17:48
     • Cevapla

     Bir üstte ki yorum bana it değildir, bilginize. Teşekkür ederim. 4.3 Jelly Bean beklemekten başka çare yok yani.

  • Ahmet Can on 20 Şubat 2015 at 22:08
  • Cevapla

  kardesım ben daha once lollipop rom yukledım sımdı jelly-bean rom yuklemek ıstıyorum ama bı turlu olmuyor lollipop romdan cıkamıyorum bı çözüm varmı telefonum galaxy s2 İ9100

  1. yüklediğiniz yazılım hakkında bilgim olmadığı için net bir şey söyeleyemiyorum ancak telefonunuz downoad moduna giriyorsa yukarda anlatıldığı şekilde deneyebilirsiniz.

  • umutcan on 08 Şubat 2015 at 20:26
  • Cevapla

  LÜTFEN YARDIM!!
  KARDEŞİM BEN TELEFONA NE YÜKLERSEM YÜKLİYEYİM KAPANIP AÇILDIMI ESKİ HALİNE GELİYOR
  ALARMI KALDIRIYORUM MESAJLARI SİLİYORUM KAPANIP AÇILDIMI GERİ GELİYORLAR YÜKLEDİĞİM
  ŞEYLER GERİ GİDİYOR

  1. Yüklenen bir uygulamadan kaynaklıdır o. Uygulama yöneticisinden bilmediğiniz yabancı uygulamaları kaldırın. Düzelmezse format atmanız gerekir.

  • nzmye on 04 Şubat 2015 at 07:10
  • Cevapla

  Kies programı şimdi telefonlarda yok samsung smart swihtc mi kullncaz ?

  1. Kiesin bilgisayarda olması lazım. Telefondan bir şey açmanıza gerek yok.

  • faruk on 17 Ocak 2015 at 22:11
  • Cevapla

  telefonu sıfırlamak zorunlumu yani herşeyi yaptım yusufhandaki gibi oldu bendede acaba ondan mı oluyor admin

  1. Yapmanız gereken tüm işlemler makalede sırasıyla anlatılmıştır. İşlemleri doğru yapmanıza rağmen yükleme olmuyorsa telefon soketinde sorun oluşmuş olabilir.

  • yusufhan on 17 Ocak 2015 at 21:34
  • Cevapla

  Usta merhabalar herşey hazır ancak bendede All threads completed. (succeed 0 / failed 0)
  hatası veriyor bir yardımcı ol daha önceki dediğin arakdaşlarınkini denedim olmadı ne yapmalıyım teşekkürler

  1. yükleme işlemi gerçekleşmemiş, kies açıksa kapatın. sürücülerin yüklendiğinden emin olun. kabloyu telefona taktığınız donanım bulundu sesinin çıkması gerekir. bağlantı kurduğunuzdan emin olun yani.

    • yusufhan on 17 Ocak 2015 at 21:55
    • Cevapla

    kablo bağlı fakat kies ekranında geri tuşuna basılarak çıkılması mı gerekiyor

  • muhammet on 08 Ocak 2015 at 15:47
  • Cevapla

  sorunsuz bir şekilde yükselttim teşekkür ederim

  • mahsun on 06 Ocak 2015 at 09:30
  • Cevapla

  Slm benim yurt dışı samsung Galaxy s2 cihazım var
  Android 4.1.2 güncelleme yapmam gerek
  Yukarıdaki iki dosyayıda indirdim şimdi onları rardan mı çıkartmam gerek

  1. Evet her iki dosyayı da rardan çıkarın.

    • mahsun on 07 Ocak 2015 at 07:41
    • Cevapla

    Benim bilgisayar İnternette bağlı değil bu dosyaları telefondan indirip pcye atsam sorun çıkar mı

    1. işlemi yaparken internete bağlı olmanız gerekmiyor, sorun çıkmaz, telefondan indirebiliyorsanız indirin ve pcye atıp işlemleri yapın.

    • özgür on 24 Eylül 2015 at 16:53
    • Cevapla

    olmi

  • selim aytaç on 24 Kasım 2014 at 21:25
  • Cevapla

  telefonum download modunda açılmıyor. ne yapmalıyım? gelen ekranda yazanlar reboot system, apply update from sdcard, wipe data/factory reset ve wipe cache partition yazıları geliyor. download modu yok.

  1. Yanlış tuşlara basıyorsunuz. Makaleyi okuyun.

  • talip on 23 Kasım 2014 at 13:18
  • Cevapla

  Kies yoluyla guncelleme yaptim sarja takiyorum sarj oluyo yaziyo ama sarj olmuyo azaliyor neden

  1. güncellemeden sonra oluşan bir sorun olduğunu düşünüyorsanız telefonı formatlayıp deneyin formatla düzelmezse odin ile yükleme yapmanız gerekecek.

  • enes on 01 Kasım 2014 at 16:11
  • Cevapla

  çok teşekkürler..faydalı bir paylaşım

  • yunus on 14 Ekim 2014 at 14:28
  • Cevapla

  odin teli görmüyor

  1. kies yoksa kiesi kurup bilgisayarı resetleyin. kesi açmayın. açılırsa kapatın. farklı bir jablo deneyin. buna rağmen görmüyorsa telefon soketinize sorun var demektir.

  • گیفت کارت http://www.buycards.ir گیفت کارت آیتونز on 16 Eylül 2014 at 03:38
  • Cevapla

  thank you

  • Sahin on 31 Ağustos 2014 at 17:11
  • Cevapla

  Çok çok teşekkür ederiz, emeğinize elinize sağlık. Aynı model bi telefonu servise verip yazılım yükseltme yapmıştım, bir ay uğraştırdılar, verdiğimiz para da cabası. Demek ki güzel anlatınca teknik servise de gerek kalmadan oluyormuş. Teşekkürler…

  • emre on 27 Ağustos 2014 at 21:40
  • Cevapla

  Eywallah BEyler Sorunu Çözdüm SÜpersinizz

  • hamza demirel on 24 Ağustos 2014 at 02:23
  • Cevapla

  dosyaları indirdim ama odinin içine atmamıyorum nasıl yapmam gerekiyor çok tesekkür ederim

  1. makaleyi dikkatlice okursanız sorununuzu çözersiniz.

  • Muhammet on 07 Ağustos 2014 at 09:39
  • Cevapla

  Galaksi s2 kapandı, açılmıyor. Telefonu şarja takıyorum ekranda yeşil batarya doluyor işareti görünüyor, bir saniye sonraysa ekranda boş batarya görünüyor. Sıfır batarya denedim yine açılmadı. Telefon şarja bağlı iken üç tuşa basıp download moduna alabiliyorum ancak şarj kablosunu çıkarınca hemen kapanıyor. Yine üç tuş yardımıyla format atmayı denedim, olmuyor. Güncelleme yoluyla halletmem mümkün mü? Problem nerede anlamış değilim. Neler yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

  1. bahsettiğiniz sorun genelde batarya bozuk olduğunda meydana çıkar. sağlam bir batarya ile deneyin. kabloyu çıkardığınızda kapanıyorsa batarya ile temas sağlayamıyor yani bataryadan enerji alamıyor demektir.

   yine de download moda giriyorsa yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz ancak rtiskli bir iş olacaktır bu.

  • kadir on 04 Ağustos 2014 at 01:12
  • Cevapla

  telefonumu formatlarken yanlis bisey yaparsam telfona bir zarar gelirmi

  1. evet makalede anlatılandan farklı bir işlem yaparsanız cihazınız zarar görebilir.

    • kadir on 04 Ağustos 2014 at 10:30
    • Cevapla

    peki s2 9100 4.2.2 yazilimi yayinlandimi

    1. I9100 icin yayinlanmis son resmi surum 4.1.2 dir. Yeni guncelleme gelmeyecektir.

      • kadir on 04 Ağustos 2014 at 13:05
      • Cevapla

      s2 pulus için yüklenebilecegini duydum s2 9100 ile ne farki var

      1. s2 plus yani i9105P farklı bir modeldir. bu model için yayınlanmış son sürüm 4.2.2 dir. ancak bu cihaza yazılım yükleme şansımız olmadı.

        • kadir on 06 Ağustos 2014 at 20:15
        • Cevapla

        bisey soracam tlfonumun yazilimini güncellicem yazilimi güncellemeden önce tlfon yazilimi önce indirip ondan sonrami günceliyor

        1. makaleyi okuyun.

          • kadir on 07 Ağustos 2014 at 17:51
          • Cevapla

          s2 9100 için sonyazilim 4.1.2 demistiniz ama benim tlfon otomatik olarak yazilim güncellemesi istiyor güncellersem 4.1.2 yazilimi düsermi

          1. gelen güncellemeler uygulama veya iyileştirme güncellemeleridir. versiyon değişmeyecektir.

           • kadir on 18 Ağustos 2014 at 16:25

           abim de s3 9300 var su an da kitkat yükliye biliyormuyuz

          2. i9300 iç,n yayınlanmış son resmi sürüm 4.3 jelly beandır.

           • kadir on 26 Eylül 2014 at 22:29

           Aldiğim duyumlara göre s2 ye 4.4 yazilimi geliyormuş doğrumu

  • nilufer on 22 Temmuz 2014 at 16:41
  • Cevapla

  Telefondan dediginiz asamalari yaptim. guncellemeleri kontrol et dedigimde kullanilacak guncelleme yok dedi. ne yapmam gerekiyor yardimci olabilir misiniz?

  1. wi-fi ile güncellemeniz yok demektir. odin veya kiesi deneyebilirsiniz.

  • Serhat on 16 Temmuz 2014 at 23:40
  • Cevapla

  nkardeş FAIL diyor usb kablasunu değiştirdim usb yerinni değiştirdim ama genede aynı sorun veriyor ve kies de telefon gorunuyor ama odin3 gorunmuyor Yardım lütfen

  1. Odin mode farklidir. Kiesin kapali olmasi lazim. Islemleri dogru yaptiginizdan eminseniz telefonunuz i9100 olmayabilir. M250 i9100G i9100P fibi modelleri var bu cihazin.

    • Serhat on 16 Temmuz 2014 at 23:49
    • Cevapla

    teşekürlerrrrrr :) kiesi açık unutmuşum kapatığım gibi okudu şuan yükleme devam ediyor bir sorun olursa ben sizi gene rahatsız ederim :)

    • Serhat on 16 Temmuz 2014 at 23:58
    • Cevapla

    Son Bir oru Kardeşim hepsi bitti ama telefon ağırlaştı ne yapmam gerek ve telefonun orjinal surumu mu daha iyi yoksa bumu ?

    1. bu sürümü öneririm. ben 6 ay kadar kullandım, telefonu formatlamadıysanız formatlayın. normale dönecektir.

      • Serhat on 17 Temmuz 2014 at 00:09
      • Cevapla

      formatlasam sürüm gidermi ?

      1. hayır sadece cihaz sıfırlanı, fabrika ayarlarına döner, varsa rehber, resim vs silinir.

        • Serhat on 17 Temmuz 2014 at 00:12
        • Cevapla

        sürümü silmek istesem nasıl sile bilirim?

   • sinan ozcan on 16 Ağustos 2014 at 15:24
   • Cevapla

   Merhaba 3gundur ugrasiyorum ama bir turlu olmuyor odinde id:com kisminda baglanti yeri gozukmuyor dolayisiyla guncelleme de yapmiyor kactane farkli usb yuvasi denedim olmuyor kies bilgisayarimda kurulu da degil lutfen acil yardim

   1. başka bir bilfgisayarda ve başka bir kablo ile deneyin. buna rağmen olmuyorsa telefon soketinde sorun vardır.

  • berkan akın on 07 Temmuz 2014 at 22:54
  • Cevapla

  adamsınız adam 100 tane sayfadan tek saglam olanı bu cıktı teşekkürler

  • enes yılmaz on 27 Haziran 2014 at 21:47
  • Cevapla

  kardeş peki md5 dosyasını nasıl ekliyoruz????

  1. http://dosya.ceplik.com/?p=68 adresinden indirdiğiniz winrarlı dosyasının içinde md5 dosyası. PDA butonuna basıp o dosyayı seçin.

  • tacettin on 17 Haziran 2014 at 03:59
  • Cevapla

  FAIL diyor ve bu hatayı veriyor
  Added!!
  Enter CS for MD5..
  Check MD5.. Do not unplug the cable..
  Please wait..
  I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5 is valid.
  Checking MD5 finished Sucessfully..
  Leave CS..
  Odin v.3 engine (ID:5)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Complete(Write) operation failed.
  Added!!
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

  1. telefonunuzun i9100 olduğundan emin olun. i9100G, i9100M, i9100P gibi modelleri de mevcut bu telefonun. orjinal kablo kullanın. usb noktasını değiştirin.

    • halil bzsln on 02 Temmuz 2014 at 20:39
    • Cevapla

    gt-i9100 benim telefn yalnız odini açıyorum telefonu da dowland moduna alıp bağlıyorum ama odin de telefonu okumuyor orjinal kablo ile taktım usb giriş yerlerini değiştim ama fayda etmedi bağlanmıyor sorun ne acilll

    1. bilgisayarınızda kies yoksa kies yükleyip resetleyin. sürücüler için kies şart. buna rağmen görmüyorsa telefon soketinde sıkıntı olabilir. başka bir pcde de denemenizi öneririm.

      • halil bzsln on 02 Temmuz 2014 at 20:58
      • Cevapla

      kies var kies te telefon açıkken görüyor ama resetleyip mi yapmam lazım hepsini

      1. kiesi yeni kurmuşsanız evet bilgisayarı resetlemeniz lazım. yine de sorunun telefondan mı yoksa bilgisayardan mı olduğunu anlamak için başka bir bilgisayarda denemelisiniz.

        • halil bzsln on 02 Temmuz 2014 at 21:01
        • Cevapla

        şuan telefon açık bağlandı ama dowland modunda odinde telefon gözükmüyor acil lütfennn

        1. görmüyorsa yapacaklarınızı yazdım. giç bir şekilde odin görmüyorsa soket arızalıdır. teknik serviste değiştirebilirsiniz.

          • halil bzsln on 02 Temmuz 2014 at 21:05
          • Cevapla

          2 tane orjinal taktım 2 sinde de aynısını söylüyor usb aygıtı tanınmadı……

  • sabri on 11 Haziran 2014 at 22:56
  • Cevapla

  KARDEŞİM ELLLERİNİZE SAGLIK “ALLA” RAZI OLSUN SİZDEN BÜYÜK BİR DERTTEN KURTARDINIZ BENI
  ARKADAŞLAR GERÇEKTEN BAŞARILI Bİ İŞÇİLİK OLMUŞ EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM …

   • sabri on 11 Haziran 2014 at 22:57
   • Cevapla

   AYRICA HERHANGİ HİÇ BİR SIKINTI YAŞAMADIM MÜKEMMEL DÜZEYDE BİR CİHAZ OLDU TEKRAR TEŞEKKÜRLER

  • Muhammed Mustafa Aktay on 10 Haziran 2014 at 15:42
  • Cevapla

  daha önce ki formattan sonra da olmuştu sizin ispanya sürümünü indirip tekrar yükledim ama değişen birşey olmadı. Ekran kiliti olarak model seçiyorum ama tuş kilidi devreye girmiyor. Sadece ekranı kapatıp açıyor o kadar. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. NOT : Yükleme sonrasında ekran kilidi seçenekleri çalışmazsa veya şebeke alamazsanız lütfen telefona *#87976633# kodunu girin.

   bu kodu girdiniz mi?

    • Muhammed Mustafa Aktay on 12 Haziran 2014 at 14:02
    • Cevapla

    evet girdim format attıktan sonra düzelmedi. dün gece denedim sabah baktığımda düzelmiş gördüm. teşekkürler.

    • fırat on 10 Temmuz 2014 at 22:36
    • Cevapla

    *#87976633# bu kodu arama bölümüne yazdım hiç bişey olmadı arama tuşuna tıkladım hata verdi yardımcı olursanız sevinirim

    1. Arama yapmayacaksiniz zaten. Yasadiginiz sorun nedir.

      • fırat on 11 Temmuz 2014 at 14:22
      • Cevapla

      kodu yazıyorum hiç birşey olmuyor

 6. mrb baytım sizi kutlarım, telefonu telefoncuda rom yaptırdım 5 ay kualdnım tuas kilidi felc oldu denilebilr ama ordasonda verdiginiz kod sayesınde telefon kendine geldi ben hackerim dile benden ne dilersen.

 7. 4.2.2 gelmiycek sanırım :)

  • engin on 04 Haziran 2014 at 10:25
  • Cevapla

  bnde s 2 war android sürümü 4.0.3 bunu yukseltemyizmi

  1. Makaleyi okursaniz nasıl 4.1.2 yapabileceginizi ogrenirsiniz.

  • hasan hüseyin on 27 Mayıs 2014 at 20:41
  • Cevapla

  Merhaba Admin. Benim orjinal s 2 telefonum var 1 ay önce imei klonlanmıştır diye mesaj geldi ve dün kapandı.ben eski bi telefonun imeisini benim telefona işlettim şu anda kullanıyorum fakat ilk sürüm 2.3.4 yüklü. pc deki kieste görmüyor telefonu benim telefondaki sürüm güncelleştirmede sorun veriyor.senin bu anlattığın odinle kursam 4.1 sürümü olurmu ? yada desteklemezse telefon kapanırmı ? sitelerde bu tarz okuyorum terettütteyim. Açık bi şekilde bilgilendirirsen sevinirim..

  1. Merhaba evet odin ile yükleme yapabilirsiniz. S2lerde kapanmaya denk gelmedik simdiye kadar. Yani s2 lerde guncelleme ve yazilim yuklemelerinde 8mei etkilenmiyor. Ancak yuzde yuz garanti veremem hocam.

    • hasan hüseyin on 28 Mayıs 2014 at 18:49
    • Cevapla

    Peki herhangi bi sorun olursa yani kabul etmeme gibi eski haline 2.3.4 sürümüne nasıl dönerim ? ve bu imei 4.1 i desteklememe gibi bi durumu varmıdır eski telefonun imeisini yüklediğim için ?
    çok teşekkür ederim

    1. imei bozulursa eskiye dönseniz de düzelmeyecektir büyük ihtimalle ama istediğiniz sürümü yükleyebilirsiniz. mantık aynı sadece hangi sürümü istiyorsanız onun dosyalarını bulmanız gerekmektedir. imei bozulursa teknik serviste tekrar imei attırmanız gerekecek. ama dediğim gibi şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmadık.

      • hasan hüseyin on 28 Mayıs 2014 at 18:54
      • Cevapla

      anladım çok teşekkür ederim

  • burcu on 25 Mayıs 2014 at 00:34
  • Cevapla

  merhaba admin bende bu güncelemeyi yükledim herşey süper fakat şöyle bir sorun var kalibrasyon :( yatay kalibrasyon ayarları yok oyun oynarken tlf ne tarafa çevirirsem çevireyim dumduz gıdıyor neden kaynaklı olabılır ne yapmam gerekır yardım edin lütfen :(

  1. merhaba telefonu formatlarsanız büyük ihtimalle düzelecektir. yazılım güncellemelerinde böyle sorunlar çıkabiliyor bazen.

 8. Merhaba ben s2 me bu güncelleeyi yaptğmda bir sorn olmadı fakat rom yükledm yani kitkat yaptm bilmiyorm bilginiz vardır illaki kitkat yaptm 2 tane değişk kitkat yükledm 2 sindede sim kartımı görmüyor ne yapmam lazm o verdiğin *# li koduda yazıyorm arama tıklıyorm ussd kodu çalışıyor diyo bekliyo öyle ne yapmam lazm acil cevap kaç siteye sordm cevap yok .. yada geç geliyor

  1. merhaba, bu modele kitkat yüklemedik daha önce. tavsiye de etmiyoruz. en stabil çalıştığı sürüm 4.1.2 dir. kitkata uyumlu olmayabilir cihaz. 4.1.2 ye dönmeyi deneyin.

   1. peki teşekkürler :/ herkes kullanıyo sorun bende ama neyse. sağolun yinede.

  • osman on 09 Mayıs 2014 at 17:48
  • Cevapla

  hocam merhaba bende sizin bu dediklerinizin hepsini yaptım fakat fail verdi ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevınırım

  1. telefona bağlantı kurulamıyor demek. kies yoksa kiesi kurun ve bilgisayarınızı resetleyin. sağlam bir kablo ve usb noktası kullanın. olmuyorsa mümkünse başka pcde deneyin. hiç bir şekilde bağlantı kurulmuyorsa telefon soketi bozuk demektir.

    • osman on 09 Mayıs 2014 at 17:52
    • Cevapla

    kies hiç kurmadım indirmedim ki

    1. sürücülerin yüklenebilmesi için kies gereklidir. kurup öyle deneyin.

 9. Telefon şarj almıyor yardım lütfen !

  1. Sarj sorunu yazilimla ilgili degildir genelde. Orjinal sarj deneyin. Yime sarj olmuyorsa soketine baktirin.

 10. Kardeşim Kies ile telefonu başarılı bi şekilde bağladım fakat 2.3.4 olan android sürümüm için bu en son üretici yazılımıdır diyiyor bi bilgi lütfen .s

  1. telefonunuz kies ile güncellemeyi desteklemiyor demektir.bu birçok sebebten dolayı olabilir. odin ile güncellemeniz lazım.

   1. Kardeşim bu saatte rahatsız ediyorum ama Odin ile güncellersem eğer telefonun yanma veya bir daha acılmama gibi bi sorunu olur mu ?

    En çok merak ettiğimde şu S3 ve S4 gibi olacak mı sistemi görev yöneticisi felan ?

    1. makalenin tamamını okursanız çıkması olası sorunlardan bahsettik, işlemleri doğru iekilde yaparsanız pek sorun çıkmıyor.

     işlem sonunda rtelefonunuza 4.1.2 sürümü yüklenecektir. bu sürümde görev yöneticisi vardır.

     1. Peki kardeşim bu işlemde teamviewer programıyla bana yardım edemez misin ?

      1. Kardeşim ALLAH razı olsun. Telefonumun sürümü yükseldi çok çok sağolasın. Dediğiniz gibi sebeke sorunu oldu ama o kodu girince oda gitti. Gerçekten ben yapmaya cok korkardım ama bu arkadas sayesinde başardım aldatmaca felan değil inanın buna :)

       Biraz donma oluyor gibi yeni yaptım diyemi acaba ?

  • selman on 29 Nisan 2014 at 14:04
  • Cevapla

  admin eline sağlık yaptım oldu =) teşekürler =)

  • OLCAY on 28 Nisan 2014 at 14:30
  • Cevapla

  olmuyooo :( ilk önce kies indirdim denedim olmadı daha sonra yurtdışı cihaz için indirmem gereken dosyaları indirdim deniyorum olmuyo.

  1. telefon soketinizde sorun olabilir. isterseniz başka bir bilgisayarda da deneyin. yine olmazsa bir teknik servise danışın. büyük ihtimalle sokette sorun vardır.

  • tamer on 25 Nisan 2014 at 23:24
  • Cevapla

  merhaba admin bende GT-I9100 yurtdışı S2 var bu tlfona dün güncelleme yapmak istedim güncellemesi yapıldı dört dörtlük oldu derken bi sorunla karsılaştım oda şebeke hattımı taktıgımda pin istemeden direk acıldı hattı görmedi vodafon turkcell hicbirini görmedi bende tlfncuya verdim eski haline getirdik bu konudaki düşüncenizi paylasırsnz sevinirm buna nasıl çözüm bulabiliriz ve neşekilde güncelleme yapabilirm ve imeil gidermi bu konuda yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

  1. efs denilen bir dosya var. bu dosya zarar gördüğünde imei silinir ve telefon sim kartı görmez. biz şimdiye kadar burdaki yazılımla ilgili böyle bir soruna karşılaşmadık, yorum yazan arkadaşlardan bir kaçı bunu belirtmişti ama onlar da makalenin sonunda yazan kodu girdiklerinde sorunun çözüldüğünü yazmışlardı. ancak yine de %100 sorun çıkmaz diyemem.

  • taha on 22 Nisan 2014 at 01:01
  • Cevapla

  hocam eline sağlık gayet başarılı s2 pda dan yükledim teşekkürler.

  • ucribo on 15 Nisan 2014 at 19:57
  • Cevapla

  admin sürümü yükledim lakin sim kart okumuyo formatlayıp tekrar yukledim yine aynı sorunn acil cvp lutfenn !!!

  1. NOT : Yükleme sonrasında ekran kilidi seçenekleri çalışmazsa veya şebeke alamazsanız lütfen telefona *#87976633# kodunu girin.

  • BBCN on 14 Nisan 2014 at 20:44
  • Cevapla

  sorun ne biliyo musun abi oo programdaki pda kısmına yuklenecek olan dosyayı bulamıyorum onun linki var mı sende indireyim

  • BBCN on 14 Nisan 2014 at 20:38
  • Cevapla

  abi oo pdf kutusuna yukleyecegimiz olanı bulamıyorum sorun orda onun linkini falan atarmısın bana sabahtandır ugraşıyorum bi turlu yapamadım

  • BBCN on 14 Nisan 2014 at 14:41
  • Cevapla

  ABİ Bİ TURLU PROGRAMI KULLANAMADIM HERŞEYİ TAM YAPIYORUM PROGRAMA GELİNCE PDA KISMINDAKİ KUTUCUGU DOLDURAMIYORUMM

  1. yazılım dosyasını zipten çıkarmanız gerekir. uzantısı md5 olması gerekiyor.

    • BBCN on 14 Nisan 2014 at 18:48
    • Cevapla

    abi onu nasıl başaracam bi tarif edebilir misin programı indirdim ondan snra yapmam gerekenleri yazabilir misin asabımı bozdu bu tlfn

     • BBCN on 14 Nisan 2014 at 18:58
     • Cevapla

     pardon abi ben yanlış anladım zaten zipten çıkardım onu programı kurdum ama yazıyı yazamıyorum kutucuklara

     1. yazı falan yazmayacaksınız. sadece dosyayı seçin.

       • BBCN on 14 Nisan 2014 at 19:56
       • Cevapla

       ABİ BUNUN VİDEO ANLATIMLISI YOK MU Bİ TURLU BECEREMEDİM BUNU

       1. maalesef videolu anlatımı yok. gayet basit aslında makaleyi dikkatlice okursanız.

 11. Merhaba kardes yukarida yazan islemleri yaptim surumu guncelledim ama telefonun imei uctu telefoncu 20 tl istedi napacam lutfen yardim.

  1. Guncelleme yapinca imei ucmaz. Ancak daha once imei ile ilgili degistirme gecici çözüm gibi bor islem yapmışsınız dediğiniz olabilir. Yine ayni islemi yapmaniz gerekir.

   1. Oncelikle ilginiz icin tesekkur ederim.imei daha once degistirmistim bu arada yukarida yazan eger kilitle ilgili sorun yasiyorsaniz yazan yerdeki kodu yazdim kilitle ilgili sorun yasadigim icin yazinca hem kilit duzeldi hem telefona ag geldi yani sirun duzeldi cok saolun.

  • SERDAR on 27 Mart 2014 at 01:32
  • Cevapla

  lakin simkart okumuo

  1. telefonu formatlayıp tekrar yazılım yüklemesi yapmayı deneyin.

  • SERDAR on 27 Mart 2014 at 01:26
  • Cevapla

  Kardesim elinee saglıkk emeklerine saglık saatlerdır acamadıgım telefonu düzelltimm iyi çalışmalar.

  • Bilal on 26 Mart 2014 at 00:02
  • Cevapla

  usta bu işlemi yaptım aynı yolları hatasız devam ettirdim pass yazısı çıktı tel kapandı ve bir daha hiç açılmadı

  1. Telefonunuzun i9100 oldugundan emin misiniz. I9100G ve i9100P modelleri de var. Bunu ozellikle belirttik makalede.

    • Bilal on 27 Mart 2014 at 17:00
    • Cevapla

    usta eminiz brick olmuş cihaz jtag işlemi yapılacakmış

    1. download moda girmiyorsa brick olmuştur evet. ama ya cihazınız i9100 değildir ya da daha önce modifiye yazılım yüklediğiniz için artık orjinal yazılım kabul etmiyordur.. burda yayınladığımız yazılımı biz kendi cihazlarımıza defalarca yükledik. herhangi bir sorun çıkmadı.

  • şenay on 13 Mart 2014 at 22:02
  • Cevapla

  ben telefonuma ımeı attırdım ve surumunu yukselttirdim .şimdiki surumu 4.0.1 . sorun şu ; telefona avea , vodafon veya bımcell gıbı hatlar takınca okuyor ama turkcell bı hat takınca hattı görmuyor. sizce ne sebep olmus olabaılır ?

  1. öyle bir sorun olmaması lazım. başka bir turkcell hat deneyin. yazılımdan olduğunu düşünüyorsanız 4.1.2 ye yükseltin.

  • Burhan on 02 Mart 2014 at 01:45
  • Cevapla

  Hocam Tlfnun Rootlu Olması Herhangi Bi SOrun Açarmı 4.1.2 Yüklediğimde

  1. Hayir rootlu veya rootsuz olmasi farketmez.

  • Burhan on 01 Mart 2014 at 03:16
  • Cevapla

  Tamamdır Hocam Gördü Şimdi Bi üst Sürümü Yüklemek İstiyorum 4.3 Tavsiye Edermisiniz

  1. I9100 icin yayinlanmis olan 4.3 surumu mevcut degildir. Modifiye yazilim vardir belki ama tavsiye etmiyoruz.

    • Burhan on 01 Mart 2014 at 11:44
    • Cevapla

    Aynen Öyle Hocam Neyse Boylede Yeterli Güzel Oldu Ellerinize Emeğinize Sağlık Teşekkürler!!!

  • Burhan on 28 Şubat 2014 at 02:24
  • Cevapla

  Eski Versiyonla Hallettim Ama Şimdi Bu jelly-bean Yazılımını Kurmak İstiyorum ( I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5 898 MB )Bu Sayfa Hatalı Dediği İçin İndiremiyorum Odinv3.04 Daha Önceden Yuklemiştim O Var Ama I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5 898 MB Bu Dosyayı Yukleyemiyorum Hata Oluştu Diyor Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim!!! Şimdiden Teşekkürler!!!

  1. Makale icinde verilen ispanya romunu indirip yukleyin lütfen. En sağlıklı calisan jelly bean yazılımi odur.

    • Burhan on 28 Şubat 2014 at 04:01
    • Cevapla

    SOrunsuz Demiştim Ama Yanılmışım Yedekleme Yapmıştım Geri Yukeleyeyim Dedim Tlf Bilgisayara Bağladım :( Malesef Sarj Oluyor Ama Görmüyor Tlfnu (Unknown Device) Hata Veriyor :(

    1. yedeği kies ile mi almıştınız. kiesin cihazı görmesi lazım sadece yazılım yükseltme desteklenmiyor hatası vermesi lazım. depolama olarak görmediğini söylüyorsanız bu usb ayarlarınızla ilgili birşeydir. ayarlarda-geliştirici seçeneklerinden usb hatası ayıklamayı açıksa kapatın kapalıysa açın.

  • Burhan on 27 Şubat 2014 at 04:06
  • Cevapla

  Mrb Arkadaşlar Benim Sorunum odin3 v1.85 Bütün Bağlantıları Yaptım İşaretlemem Gereken Butonlar Pasif Durumda Ve ID:COM Bolumunde Sarı Renkte 0:[COM4] Yazıyor Pda Dosyasını Ekledim Herşeyi Denedim Mesaj Bölümünde Added!! Yazıyor Sizin Eklediğiniz Resimde F.Reset Time İşaretli Bende Pasif Olduğu İçin İşaretleyemiyorum Start Yapmayı Denemedim Tlf S2 I9100

  1. lütfen odin v3.04 sürümünü kullanın. makale içinde linki var.

    • Burhan on 28 Şubat 2014 at 03:22
    • Cevapla

    Kardeşim Sen Harika Bi İnsansın Telefon On Numara Oldu Herşey İçin Çok Teşekkürler :))

  • ahmet on 24 Şubat 2014 at 12:27
  • Cevapla

  ben odin de başlattım işlei uzun süredir bitmedi .ne kadar sürüyo tahminen.

  1. bilgisayarınızın hızına göre değişir. ben 4 dakikada yüklemiştim. message kısmını kopyalayabilir misiniz?

    • ahmet on 24 Şubat 2014 at 12:42
    • Cevapla

    Added!!
    Enter CS for MD5..
    Check MD5.. Do not unplug the cable..
    Please wait..
    I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5 is valid.
    Checking MD5 finished Sucessfully..
    Leave CS..
    Odin v.3 engine (ID:6)..
    File analysis..
    SetupConnection..

    1. yükleme başlamamış. bağlantı sorununuz var. lütfen telefon bataryasını çıkarın. 5 saniye sonra geri takıp download moduna alınb ve tekrar başlayın.

      • ahmet on 24 Şubat 2014 at 12:46
      • Cevapla

      tamam teşekkür ederim .tekrar deneyim

       • ahmet on 24 Şubat 2014 at 12:49
       • Cevapla

       tekrar denedim bu sefer daha yeniki gibi olmadı yükleniyo gibiydi ama pc kapandı bu seferde bir sorun algılandı diye.

       1. lütfen sağlıklı çalışan bir bilgisayar ile yükleme yapın. yükleme ortasında bilgisayarınız kapanırsa ciddi yazılımsal sorunlar meydana gelebilir.
        yükleme işlemlerine en baştan başlayın.

         • ahmet on 24 Şubat 2014 at 12:54
         • Cevapla

         tamam sagolun oyaladım sizide :)

  • zafer on 19 Şubat 2014 at 20:03
  • Cevapla

  admin bütün dediklerini yaptım ama
  All threads completed. (succeed 0 / failed 0)
  böle bi yazı çıktı ve olmadı ne yapmalıyım

  1. işleme başlayamadım diyor yani. kies yoksa kiesi kurun. telefonu kapatın pilini çıkarın. ger takın download moda alın ve yükleme işlemini tekrar başlatın.

    • CEMAL on 19 Nisan 2014 at 17:11
    • Cevapla

    PASS YERİNE FAİL DİYE KIRMIZI BİR UYARI ÇIKIYO BUNU NASIL YAPICAZ ANLAMIS DEGİLİM

  • turan on 11 Şubat 2014 at 20:04
  • Cevapla

  arkadaşlar burada paylaşılan yazılımlarda emeği geçen herkese çok çok teşkkür ederim ..

  • AHMET on 03 Şubat 2014 at 13:41
  • Cevapla

  sayın edit : galaxy s2’m var. kies yükledim . odit i yükledim. telefona format attım. ama kies telefonu tanımıyor. pc de usb aygıt tanımadı diyor. usb ayıklama aktif hale getirdim. sahte koruma aktif hale geldi. başka aklıma gelmiyo ama denemediğim yöntem kalmadı. farklı kabloda denedim olmadı. sizce sebebi nedir. Cevaplarsanız sevinirim

  1. merhaba, büyük olasılıkla telefonun soketin data yollarında sorun vardır. başka bir samsung telefonu deneyin. sorun çıkmıyorsa dediğim gibi telefonun soketinde vardır sorun.

    • AHMET on 05 Şubat 2014 at 10:24
    • Cevapla

    yaptıgım uygulamaları bi kaç kere tekrar denedim ve başarılı oldun. nihayet 4.1.2 oldu. ama şimdi bi sorunum var ara ara telefonum kapanıyor. ama arayanlar telefonumun çaldıgını söylüyor diğer sorun ise sarjı çok çabuk bitiyor. sarj yüzde yüz iken ışığı falan sönükken 1saatte 95 e düşüyor. henüz bi uygulama yüklemedim. yardımcı olursanız sevinirim

    1. burdaki 4.1.2 ispanya romunu yüklediğinizi varsayarak yorum yapıyorum.

     önce telefonunuzu temzi bir şekilde formatlayın.
     kapalı iken şarja takın full dolduktan sonra açıp tekrar şarja takın.
     battery doctor uygulamasını kurun.

      • AHMET on 05 Şubat 2014 at 10:42
      • Cevapla

      evet burdaki ispanyol romu kurdum. dediklerinizi deneyeceğim editör. sonucu sonra size iletirim yardımcı oldugunuz için teşekkür edrim iyi günler

  • Yusuf BATUR on 29 Ocak 2014 at 13:21
  • Cevapla

  Öncelikle merhaba. Sayın edidtör benim sorum “Acaba Fabrika verilerine sıfırla seçeneği ile format atmak aynı anlamdamı?” olacaktı. Bu konuda yardım edebilir misin?

  1. merhaba, evet aynı anlamda. tuş kombinasyonu ile format atma, menüye ulaşamadığınızda kullanılan bir yöntemdir. ayarlara girebiliyorsanız fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi de yapabilirsiniz.

  • deniz on 28 Ocak 2014 at 17:29
  • Cevapla

  Yurtışından gelen telefonlar için 4.1.2 yasal mı? Başımıza bir iş gelmesin :D

  1. orjinal yazılımdır. yasal veya yasal olmayan diye bir durum yok ortada.

  • Ali on 22 Ocak 2014 at 14:18
  • Cevapla

  kardeşim benim telefonun kodu I9100GSMH yüklesem sorun olurmu

  1. gshm kısmı bütün samsunglarda yazar. i9100 ile bitişik başka bir harf yoksa yapabilirsiniz. i9100G veya i9100P ise yapamazsınız.

 12. Teşekkür ederim

 13. Telefonu başka bilgisayarda denedim win7, win8 bitlocker korumalı uyarısı verdi.

  1. maalesef konu ile ilgili fazla bilgim yok.

 14. Makalede geçen güncellemeyi yaptım yine düzelmedi

  1. bitlocker windows ile ilgili birşey değil mi? sanırım windows 7 olam bilgisayarınızda bitlockeri devre dışı bırakmanız veya onu formatlamanzı gerekiyor. bu telefon ile ilgili birşey değil.

 15. Yükledim, başarılı oldu. Teşekkür ederim. Telefonuma bitlocker şifresi koydum sonra şifreyi kaldirmadan telefona format attim. Bu yuzden telefonumu XP’den baska bilgisayara baglayamiyorum. Nasil düzeltebilirim bilginiz var mı?

  • Muhammet on 14 Ocak 2014 at 10:54
  • Cevapla

  Merhaba… Güncelleme XP ile yapılabilir mi? Ayrıca daha önce güncelleme yaptığımda ekran kilidi çalışmadı, eski haline döndürünce de Samsung tuş takımı çalışmadı, Swype kullanmak zorunda kaldım.

  1. yapabilirsiniz. ekran kilidi ve diğer sorunlar için çözümlerin hepsi yazılmıştır. lüfen makaleyi okuyun.

  • Onur on 14 Ocak 2014 at 01:10
  • Cevapla

  kardeşim çok teşekkür ederim konun kadar yorumlara verdiğin cevaplar da işe yaradı hepsini okudum neredeyse bende olan sorunlardan alarak sonunda başardım tekrardan çok teşekkürler adamın dibisin ulan :D

  • ali on 09 Ocak 2014 at 10:05
  • Cevapla

  KULLANILABİLİR GÜNCELLEME YOK DİYOR LÜTFEN YARDIMCI OLUN

  1. odin ile güncelleme yapabilirsiniz o zaman.

  • ismail on 08 Ocak 2014 at 17:13
  • Cevapla

  kardeşim teşekkürler romu attım telefona ama screeenshot çalışmıyo nedeni nedir ???

  1. rom yüklemelerinden sonra bazen boyle sorunlar çıkabiliyoor, romdansa format atarsanız düzelir.

    • ismail on 11 Ocak 2014 at 14:37
    • Cevapla

    format atarsam geri rom olmadan önceki sürüme mi döncek ?

    1. format işlemi versiyon değiştirmez.

      • ismail on 13 Ocak 2014 at 17:17
      • Cevapla

      teşekkür ederim

 16. S.a kardes bnm tel i9100p s2 modeli tele fabrika ayarlarini yukledim yazilim guncelleme var dedi wifiden bahlandim yukle dedim paket indiriliyo dedi yarim saat surdu sonra kur dedim androit sekli cikiyo kendini kapatip aciyo cihaz guncellenemedi diyo neden yapar bunu

  1. indirilen güncelleme cihazda yüklü olan yazılımla uyumlu olmadığı için öyle yapıyor. güncellemeyi kuramazsınız. odin yüklemesi yapabilirsiniz ancak elimizde bu modelden olmadığı için detalı bilgi veremiyorm.

   1. Odinle deneyelim birde olursa haber veririm olmazsada yapacak birsey yok :-)

  • ismail on 27 Aralık 2013 at 14:07
  • Cevapla

  Kardeşim benim bilgisayarda odin telefonu download modundayken görmüyor ne yapabilirim

  1. bilgisyarda kies programı kurulu olması gerekir. yoksa kurun. kuruluysa kabloyu değiştir, başka bir usb noktasını deneyin. hiç biri işe yaramıyorsa telefonunuzun soketinde sorun vardır.

  • murat aksoy74 on 19 Aralık 2013 at 03:17
  • Cevapla

  hocam sana ne kadar cok tsk etsem az kardes bn yenı surumu yuklemıstım ama tf tuş kılıdı yok oldu eksık attıgımı dusunmustum ve yaklasık 4 aydır bu sekıl kullanıyorduk ki senın tavsıyelerını okuyana kadar yukarıda bı şifre var yukleme sonucu tus kılıdı olmayanlar ıcın onu tuslamakmıs sadece iş :) eyvallah kardeşim yolun acık olsun her daım :)

  • hakan on 16 Aralık 2013 at 21:58
  • Cevapla

  Mrb editör. Öncelikle paylaşımınız için çok teşekkür ederim benim telefonumda yüklemeler işe yaradı ve telefonum hiç kasmadan bambaşka bir görünüme kavuştu sorunsuz çalışıyor. Ama aynı yöntemleri arkadaşımda yaptım fakat telefonu açtığımızda telefon sim kartı görmüyor haliyle şebekede yok tekrar aynı yöntemleri uyguladık ama durum aynı, telefonun modeli i9100 sorun ne olabilir yardımcı olursanız seviniriz kolay gelsin.

  1. merhaba. öncelikle şunu belirteyim. i9100 ün bir çok modeli var. açılırken i9100 yazar ama anakartı başka modele aittir. telefonun tam modelini öğrenmek için telefonu download moda alın. orda modeli yazar. eğer i9100 olduğundan eminsek. sim kartı çıkarın.format işlemini uygulayın. format atarken önce wipe cache parititon sonra wipe data factory reset işlemini yapın. sim kartını görüp görmediğini kontrol edin. işe yaramazsa buradan 4.0.4 ü yükleyin.http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s2-i9100-android-4-0-4-ics-yazilim-yuklemesi/
   normal çalışırsa tekrar burdan yükseltin.

   not: *#06# den imei numarasına bakın. 0049 ile başlayan bir imei çıkarsa cşihazın efs dosyayı dedğimiz imei dosyayı bozulmuş olabilir. bu bozulma da genelde daha önce modifiye yazılm yüklenmişse meydana gelir.

  • mehmet on 10 Aralık 2013 at 20:08
  • Cevapla

  Rootlama olayinin herhangi bir sıkıntısı olurmu telefonum yurt dışı

  1. sıkıntı olmaz, olsa konuyu açmazdık :)

  • mehmet on 10 Aralık 2013 at 19:57
  • Cevapla

  Misal *#301279# gibi kodlar calismiyor benim asıl amacim h+yi bu şekilde kod girerek kapamistim ama tekrar acamiyorum kodu kabul etmiyor

  1. root yetkisi istiyor olabilir telefonu rootlayıp deneyebilirsiniz: http://www.ceplik.com/samsung-i9100-galaxy-s2-root-yapma/

  • mehmet on 10 Aralık 2013 at 19:29
  • Cevapla

  Mrb admin kardeş. Benim telefonumda gizli kodları calistiramiyorum lütfen yardımcı olurmusun?

  1. gizli kodlar derken?

  • Abdullah on 02 Aralık 2013 at 00:32
  • Cevapla

  Tekrar tekrar teşekkür ediyorum

  • Abdullah on 01 Aralık 2013 at 12:30
  • Cevapla

  Samsung account güncellemesini yaptım ondan sonra yazılım güncellemesi istiyor , yazilim güncelleme sini yapayım mi?

  1. yapın hocam, sıkıntı çıkmaz, yükleme bittikten sonra güncelleme yapılamadı diye bir hata da verebilir, es geçin onu.

  • Abdullah on 01 Aralık 2013 at 00:02
  • Cevapla

  Son olarak yazillim guncellemesi uyarisi veriyor bunu yuklememe gerek var mi yorumlarin hepsini okudum gozumden kacmadaysa bununla ilgili bir aciklama goremedim de.

  1. Samsung account guncellemesi o sanirim. Yapabilirsiniz sıkıntı olmaz.

  • Abdullah on 30 Kasım 2013 at 23:59
  • Cevapla

  Emeginize saglik su anda kurdum ve iyi calisiyor ,siteye ve editore tesekkur ediyorum.

  • ali on 28 Kasım 2013 at 16:43
  • Cevapla

  4.1.2 mi yoksa 4.04 mü sizce ?

  1. 4.1.2 ispanya :)

  • baran on 23 Kasım 2013 at 17:29
  • Cevapla

  hocam iyi akşamlar, benim telefon odinle bağlantı sağlayamıyor ya ne yapmam gerekir acaba yada yapcak bişey varmı?? şimdiden çok teşekür ederim

  1. Merhaba. Bilgisayarınızda kies kurulu olmasina ragmen baglanti kuramiyorsaniz ya kablonuz uyumsuzdur ya da telefon soketinde sorun vardir.

  • refik on 15 Kasım 2013 at 13:26
  • Cevapla

  oldu admin format atınca tesekkürler

  • refik on 13 Kasım 2013 at 15:33
  • Cevapla

  cok tesekkürler ispanya sürümünü yükledim harika

  • emrah on 12 Kasım 2013 at 12:45
  • Cevapla

  merhaba bendede de s2 ı9100g var ona guncelleme yapmam ıcın bır bılgın varmı yardımcı olursanız sevınırım

  1. merhaba daha önce başka bir arkadaş için aşağıdaki yorumu yazmıştım. o arkadaş başarıyla yükleme yapmıştı.

   elimizde i9100G modeli olmadıığı için deneyemiyoruz. ancak size gerekli dosyalari verebilirim. riski göze aliyorsaniz deneyebilirsiniz. denedikten sonra sonucu yazarsaniz sevinirim

   yazılım: http://www.hotfile.com/dl/193250120/97f4ff6/I9100GXXLSR_I9100GXEFLSR_XEF.zip.html

   Odin: http://www.ceplik.com/dosya/samsung/Odin3%203.04.7z

   odini açin PDAya tiklayip radan çikardiginiz I9100GXXLSR_I9100GXXLSP_I9100GXEFLSR_HOME.tar.md5 dosyasini seçin ve baska isaretleme yapmayin. telefonunuzu kapatin ses kisma + home + açma-kapama tusuna basin download moda alin. usb kablosu ile baglatiyi gerceklestirin ve starta basin.

   Önce yedek almayi unutmayin, tüm bilgileriniz silinebilir.

 17. slm hocam bende galaxy s2 9100 kullanıyorum dedeklerini harfi harfine uyguladım ama odin ıd rom u görmüyor sanırım yardım lütfen

 18. Bu baslıgı acan kişiye cok tesekur ederim ama bir ricam olacak lütven bana facebook adresimden msj gönderebilrmi
  http://www.facebook.com/yusuflar201 facebook adresim bekliyorum

  • selim on 04 Kasım 2013 at 13:20
  • Cevapla

  yukledim fkt ana ekranda kutu içinde sistem bilgileri çıktı nasıl kaldırcm

  1. şimdiye kadar öyle birşeye denk gelmedim. widget olarak ekrana gelmiş olabilir, basılı tutup kaldırmaya çalışın veya format atın.

  • erkut on 01 Ekim 2013 at 09:14
  • Cevapla

  seda,
  *#87976633# bu kodu gir telefonuna sorunun düzelecektir.

   • seda on 01 Ekim 2013 at 13:33
   • Cevapla

   evet yaptım düzeldi. başka bir forumda görüp denemiştim yine de teşekkürler.

  • seda on 26 Eylül 2013 at 21:00
  • Cevapla

  yüklemeden önce de format attım

  • seda on 26 Eylül 2013 at 20:47
  • Cevapla

  ben dediğiniz gibi odin kullanarak ispanya romunu kurdum ekran kilitlenmedi. ayarlardan yaptım yine olmadı. telefonu formatladığım halde ekran kilidini hala kullanamıyorum. yardımcı olur musunuz?

  1. “Yükleme yapmadan önce lütfen telefonunuza format atın.” telefonu formatlayıp tekrar yükleme yapın lütfen.

  • erkut on 21 Eylül 2013 at 22:32
  • Cevapla

  Aynı sorun bende de vardı bu şekilde çözdüm…

  Galaxy S2 telefonumu yeni aldığımda içinde 2.3.4 versiyonu yüklüydü. Daha sonra araştırmalarım sonucunda 4.1.2 versiyonuna yükseltmiştim. Bir süre kullanımda sıkıntı görmediysem de 1 haftalık süre sonunda gsm vericisinin düşük çekmesi veya sim kartı hiç görmemesi gibi problemler yaşadım. Farklı sim kartlarla da denedim işe yaramadı. Bazı forumlarda 64 KB karttan kaynaklandığı söylenmiş ama alakası yoktu. Babamın 15 yıldır değiştirmediği hat ile bile denedim onu dahi görmemişti. İnternette bu sorunu yaşayan çok fazla kişi olduğunu gördüm ve verilen çözümlerin hepsini denedim. Defalarca rom yükledim. Sırasıyla geriye doğru 4.0.4 – 2.3.6 ve ilk aldığımda var olan 2.3.4’e kadar geri dönüp rom yükledim hiç birisi işe yaramadı. İşe yaradığını söyleyenlerde foruma yeni üye olup ilk mesajlarında işe yaradı diyenlerdi. Yani konuyu paylaşan kişi başka bir kullanıcı hesabı ile kendini haklı çıkartmak adına böyle bir şey yapmış olabilir diye düşündüm bilemiyorum. Sonuç olarak verilen çözümler işe yaramamıştı. Telefonu tamirciye götüreyim derken gsm sinyali yine her zaman olduğu gibi bir anlık gelmişti. O sıra telefonu çok sert olmayacak şekilde masaya bırakınca şebekenin bir anda kesildiğini farkettim. Sorunun sim kartın yerinden oynamasıyla alakalı olabileceğini düşündüm ve sim karta baskı uygulayarak onun oynamasını engellersem sorun çözülebilir diye düşündüm. Küçük bir bant parçasını biraz kalınlaştırarak sim kartın açıkta kalan kısmının üzerine yapıştırdım. Ve sonrasında telefon normalde 1 çubuk bile zor çeken yerde 3 çubuk çekmeye başladı. Herkeste aynı sonucu verir mi bilmiyorum ama ben sorunu böylece çözdüm. Umarım faydası olur. Bilgilerinize sunarım.

  • ismail on 20 Eylül 2013 at 02:09
  • Cevapla

  merhaba editör kardeşim.
  samsung galaxy s2 GT19100 şebeke problemi yaşıyırum (çok zayıf çekiyor ve sürekli şebeke gösterge seviyesi değişiyor), yardımcı olabilirmisiniz TEŞEKKÜRLER.

  1. merhaba, sanırım donanımsal bir arızanız var, cihazın bir teknik servis tarafından incelenmesinde yarar var. anten bağlantılarında sıkıntı olabilir.

  • Gamze on 15 Eylül 2013 at 23:45
  • Cevapla

  Sürüm iyi hos ve guzel de ekran kilidi yapamiyorum kabul etmiyor. Nasil cozebiliriz bu sorunu ?

  1. Telefona format atarsanız düzelecektir.

  • erkut on 13 Eylül 2013 at 12:42
  • Cevapla

  telefonda arka planda çalışan uygulamaları kapatmaya yarayan bir kaç program yükledim fakat çok etkili olduklarını söyleyemem telefonum rootlu değil root edersem bir faydası olur mu acaba ? root işini yapacağım ama hala çok fazla bilgi sahibi olamadım. sizin yukarda vermiş olduğunuz ispanya romunu yükledim ben bu teli root etmem için hangi dosyayı yüklemem gerekiyor ? artı root dosyasını yükledikten sonra tekrardan rom yüklemesi yapmam gerekir mi ? son olarak birde omega romları sormak istiyorum. yanlış hatırlamıyorsam omega romda en iyi versiyonun 19.2 olduğu yazılmıştı. bu konuda bilginiz var mı ? custom romlarda problemler olduğu bir gerçek fakat bu versiyonu kullananlar hiç hataya rastlamadıklarını belirtmişler. telefonumun şarjı 1 gün zor dayanıyor. bu kadar güzel bir telefon yapıp batarya sorununu düşünememiş olmaları çok kötü bir durum. şarj süresini uzatmak için daha yüksek kapasiteli bataryalar satılıyor onlardan alıp denemeyi düşünüyorum. bu şarj sorununu bir şekilde çözmem gerek ama nasıl ?

  1. merhaba, bir çok yazılım ve versiyonda bu telefonu kullandım, şarj bitme süresi ortalama 18-20 saattir.(internet açıkken) root yapmanızı tavsiye etmem, cihaz aptallaşıyor.

   omega konusunda bilgim yok.

  • Görkem on 12 Eylül 2013 at 19:29
  • Cevapla

  selam arkadaslar benım elımde çin malı samsung s2 var ekran kilidi yanlıs gırılmesı nedenıyle kılıtlendı e postayıda unuttum ses acma + home + aç/kapa tuslarına bastıgımda üçgen içinde ünlem geliyo ama baska hıc bısey gelmıyo bakmadıgım yer kalmadı bılgısı olan varsa yardımcı olursanız sevınırım nasıl formatlayabılırım

  1. taklit telefonlarla ilgili pek bir bilgim yok ama taklit telefonlarda genelde ses kımsa +home+güç çalışır. deneyin isterseniz.

    • Görkem on 12 Eylül 2013 at 19:49
    • Cevapla

    denedım ama malesef aynı

  • erkut on 08 Eylül 2013 at 23:53
  • Cevapla

  yalnız şöyle bir durum var normal mi bilmiyorum. modem başka bir odada ben başka bir odadayım laptopun wifi full çekerken tel 1 çubuk yada hiç çekmiyor nedendir bilemedim

  1. Merhaba, aynı romy ben 6 ay kullandım, WiFi sorunu yasamadim ama isterseniz wifiyi ve modeminizi kapatıp açın ve tekrar kontrol edin, aynı sorun devam ederse telefonu formatlamayi deneyin.

  • erkut on 08 Eylül 2013 at 21:30
  • Cevapla

  sn. editör yukarıdaki soru ve cevapların tamamını okudum ve size teşekkürlerimi sunmak istedim. gerçekten değerli vaktinizi ayırıp bunca insana fayda sağlamak çok takdir edilecek bir durum. bende yurtdışından getirtmiş olduğum s2 telefonuma sizin önermiş olduğunuz ispanya romunu yükleyeceğim. şuan inme aşamasında. tamamlandığında umarım sorunsuzca yükleyebilirim. herhangi bir problem ile karşılaşırsam diğer arkadaşlar gibi sizden yardım isteyebilirim. ilgili tutumunuzdan dolayı çok teşekkürler.

  1. Merhabalar. Asıl biz teşekkür ederiz. Herhangi bir sorun yaşadığınızda tabiiki dönüş yapabilirsiniz. Umarız sorun çıkmaz. :)

    • erkut on 08 Eylül 2013 at 23:50
    • Cevapla

    merhaba,
    önerdiğiniz romu yükledim harika görünüyor yükleyeli kısa bir süre olmasına rağmen aralıksız kurcaladım ayarlar yaptım vs. herhangi bir sorun görmedim umarım ömürlük olur ve daha iyisi çıkana kadar değiştirme ihtiyacı hissetmem:)

 19. Merhaba, sıfır telefona format arkanıza gerek yok, telefon yurtdışı olduğu için lira güncelleme yapmayacaktır biyui ihtimalle, denediğim en iyi rom ıspanya romudur. 4.1.2 bütün telefonlarda ısınmaya yol açar.

  • aysel on 26 Ağustos 2013 at 03:26
  • Cevapla

  selam editör sana soracağım sorular var. Öncelikle telefon yurt dışından gelme android sürümü 2.3.6 ben 4.1.2 yüklemek istiyorum özellikle kies ten. İlk kiesle güncelleme yaparsam bu direk 4.1.2 yemi yükseltir yoksa misal 4.0.3 sonra bir daha güncelle 4.1.2 mi olur yani basamak basamak gibi?
  Birde duyduğum yorumlar şarj sorunu telefonda kasmalar tuş kilidi sorunu bunların hepsi gerçekten varmı yaa özellikle kasma ve ısınma problemi?
  sen İspanyol roomunu tavsiye etmişin bu room sayfanın başında paylaştığın roommu oluyor? şu an cihazı kutusundan yeni açıyorum. Kiesten güncelleme yapmadan önce ille gene de formatmı atmam lazım?. Bunu sormamdaki amaç daha hiç kullanmadım telefon temizdir yani formata gerekmi var ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Kafamdaki tek soru bu güncellemeyi yapan çoğu kişi isyan ediyo kimileride gayet memnun olduklarını söylüyor kime inanalım. Sen ne düşünüyorsun bu konuda :)

  • Ümit on 25 Ağustos 2013 at 15:46
  • Cevapla

  Demezsiniz evet ama hani başka sürüm zannedip yükle diyebilirsiniz insalık hali hatalar olabilir :)

   • Ümit on 25 Ağustos 2013 at 16:47
   • Cevapla

   Malesef olmadı Dedıgınız gibi sanırım telefondan kaynaklanan bir sorun. :(

  • Hüseyin on 24 Ağustos 2013 at 12:44
  • Cevapla

  LG Prada için de android güncelleme var mı ?

  1. bilgim yok ancak turtdışı telefon değilse menüden bakabilirsiniz. ayarlar-telefon hakkında-güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

    • Hüseyin on 24 Ağustos 2013 at 13:40
    • Cevapla

    Teşekkür ediyorum.

  • Mesut on 22 Ağustos 2013 at 21:27
  • Cevapla

  slm üstad benim telefonun arkasın da model GT-i9100 yazıyor sizce 4.1.2 ye yükseltebilirmiyim

  1. slm. tabiki yükseltebilirsiniz. makaledeki önemli notta yazılan ispanya romunu tavsiye ederim.

    • Mesut on 22 Ağustos 2013 at 22:04
    • Cevapla

    teşekkür ederim yükledim ve şimdilik sorunsuz çalışıyor.

  • ayça on 22 Ağustos 2013 at 13:01
  • Cevapla

  tam olarak sorunum şu,ben yazılım güncellemesi yaptım ve yazılım en son şekilde güncellendi ancak tlf da ağa kayıtlı değil ağa bağalanamıyor ibaresi var.bana denilen imei numarası 3g uyumlu değil başka 3g uyumu olmayan tlf na göre yapılmış dendi.sizin fikrniz neir?yazılım 2.3.3 gibi bişeydi şuan 4.0.4 gözüküyor yüklediği güncelleme.

  1. imei numarasının 3g ile uyumlu olması gerekmiyor. burada daha önce i9100G modeline yazılım yükleyen arkadaş oldu ve hiç bir sorun yaşamadı. size dosya linki vermiştim daha önce onu yükleyip denemelisiniz. yazılım yüklemeden önce telefonu formatlayın.

   http://www.androidfilehost.com/?fid=9390362690511175718

  • ayça on 22 Ağustos 2013 at 11:19
  • Cevapla

  daha önce yazılım sorunumla alakalı size soru sormuştum.ben tlfnumu güvenilir bi tlf cuya götürdüm bana dediği şu,yurtdışından gelme tlf ve pasaporta işlenirken imei numarası 3g uyumsuz bi tlf numarası olarak verilmiş o yüzden tlf yazılım yüklselmesi sonra ağa ulaşamıyor ve kullanılamıyor.bu konuda fikriniz nedir?bu tlf yapılabilirmi?yoksa öldümü telefonum?samsung s2 i9100g serisiydi ve yurtdışından gelmişti tlf.

  1. android telefonların imei ile sorunları olmaz. yanlış bilgi verilmiş. benim telefonum da yurtdışı ve sri numarası değişmiş.
   tam olarak ne sorun yaşıyorsunuz?

  • Burak Can on 20 Ağustos 2013 at 23:59
  • Cevapla

  tesekkur ederım :)

  • Burak Can on 20 Ağustos 2013 at 22:44
  • Cevapla

  yok ben düşürmek tabiiki de istemiyorum suan memnunum böyle. ilk aldığım zaman yanılmıyorsam 4.0.1 gbi bişeydi. sonra ekrana güncelleştirme sekmesi geldi bi gün, bnde guncelledim. yani format atarsam şuan ki gibi olacak öyle mi ? sadece içnde ne varsa o temızlencek, versıyonu aynı kalacak ?

  1. evet, format attığında yüklediğin uygulamalar, rehberin, arama kaydın, hesap bilgilerin silinir. resimler ve muzikler usb bellekte ise silinmeyebilirler. bir çeşit fabrika ayarlarına geri dönem gibi bişey yani. versiyon düşmez.

  • Burak Can on 20 Ağustos 2013 at 20:54
  • Cevapla

  hocam ben telefonu 4.1.2 ye güncelledim daha dogrusu telefon bunu yapmamı istedi. suan 4.1.2 android var. ama içi dışı çıktı telefonun ve format atmak istiyorum. aldığım gibi mi olur yoksa şuan kullandıgım 4.1.2 gibi mi. şimdiden sağol

  1. format işlemi versiyon düşürmez. hangi versiyona düşüreceğinizi söylerseniz yardımcı olabilirim.

  • ayça on 17 Ağustos 2013 at 18:04
  • Cevapla

  çok anlamıyorum bu sistemlerden çok soru sordum size yardımınız için teşekkür ederim.sıkıştırılmış açılmayan dosyayı ne yapmam lazım?

  • ayça on 17 Ağustos 2013 at 18:02
  • Cevapla

  yaptım ancak windows klasörü açmıyor sıkıştırılmış klasör hatası veriyor

  1. bilgisayarınızda winrar yok sanırım. önce winrarı burdan indirip kurun. http://www.rarlab.com/rar/wrar420tr.exe

  • ayça on 17 Ağustos 2013 at 17:48
  • Cevapla

  yalnız bu siteyi pc deki virüs yazılım programım tehlikeli sayfa diye göstermedi :(

  1. burdan deneyin bi de. açılınca geriye sayım yapan bir kutucuk göreceksiniz. sayımın bitmesini bekleyin. download işareti çıkacaktır. http://www.androidfilehost.com/?fid=9390362690511175718

  • ayça on 17 Ağustos 2013 at 17:39
  • Cevapla

  merhaba ben netten güncelleme yapmıştım ancak hiç bakmamışım samsung s2 diye aratıp güncellemeyi yaptım,ama benim tlf samsung s2 i9100G imiş.şimdi tlf numu açamıyorum ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. merhaba, aşağıda vereceğim linkten i9100g romunu indirin ve yükelyin. daha önce başka bir arkadaşın başıan da gelmişti, onunki düzelmişti. indirdiğiniz dosyayı PDA ya seçip yükleme işlemi yapın.

   http://www.hotfile.com/dl/193250120/97f4ff6/I9100GXXLSR_I9100GXEFLSR_XEF.zip.html

  • kadir on 12 Ağustos 2013 at 21:59
  • Cevapla

  merhaba editör,telefonum yurt dışı cihazı olup kaydı pasaport ile tamamlanmıştı.anlattıgınız 1 ve 2. adımlarda sürümünü güncelleyemedım ama odin ile güncellemeyi tamamladım.fakat güncelleme sonrası telefonumsa sim sim ag kilidi kodu istemeye başladı.telefonu kullanamıyorum şu an.yardımcı olursanız cok sevınırım.nedir bu sim ag kilidi??

  1. merhaba, kontratlı cihazlarda bu kilit var, aşağıdaki linkte nasıl kurtulacağınız anlatılmış. http://forum.andronova.net/showthread.php?49592-lt-lt-lt-lt-sim-a%F0-kilidi-sorunu-nun-%E7%F6z%FCm%FC-gt-gt-gt-gt-gt

    • kadir on 13 Ağustos 2013 at 16:17
    • Cevapla

    evet cıhaz kontratlı.ben linktekılerı harfıyen uyguladım fakat sorun aynı,kilit kodunu çözemedim.sadece rot ve room yukleme oncesı efs yı yedeklememiştim.linkte verılen programı kurdum sim ag pin kilidini acamadı.lutfen yardım edın yapmadıgım sey kalmadı.

    1. hocam araştırdım nette, telefonu rootladıktan sonra bu uygulamayı atıp kuruyorsunuz. programı açıp unlock dedikten sorna açılıyormuş. http://bit.ly/17L5uiU

      • kadir on 13 Ağustos 2013 at 16:51
      • Cevapla

      hocam Allah senden razı olsun ,dün akşamdan beri uğraşıyordum,denedım oldu.tek tuşla program unlock yaptı.cok cok tesekkürler..

  • Fatma on 11 Ağustos 2013 at 22:32
  • Cevapla

  Hocam ben samsung galaxy s2 I9100 modelini kullaniyorum surumum 4.0.1 di guncelledim 4.0.4 oldu ama guncellemeyi begenmedim eski surume alistim. Guncellemeyi nasil geri alabilirim Lutfen çok önemli yardimci olabilirmisiniz? Bide açık açık anlatirsaniz cok makbule gecer cunku biraz gec anliyorumda :D bilgisayar islerini…

  1. merhaba, size tavsiyem 4.1.2 kullanmanız. makalenin sonuna not ekledim. İspanya romunu çok beğendim. onu kullanıyorum şu an. ama yok illaki ben 4.0.1 kullanacam derseniz. aşağıdaki linkten 4.0.1 romunu indirin. Telefonunuzu formatlayın.(yukarda format linki mevcut)Telefonu Download moda alıp bilgisayara bağlayın.(nasıl yapacağınız yukarda anlatılmıştır) makalede odin linki var zaten(ya da indirmişsinizdir) Odini açın PDA düğmesine basıp indirdiğiniz sonu md5 ile biten dosyayı seçin. Start düğmesine basın ve yüklemenin bitmesini bekleyin.
   http://hotfile.com/dl/139939384/a1baca8/I9100XXKP4_OXAKP4_Android_4.0.1.rar.html

   Telefon türkçe açılmayabilir, dil seçeneklerinde türkçe olması lazım. yoksa buraya yazarsanız başka rom verebilirim.

  • KErem on 04 Ağustos 2013 at 08:09
  • Cevapla

  Editör. bu 3 tuşa bastığımda telefon kapanıyor. baştan kaybediyorum ya yardımcı ol :S

  1. Telefon kapalıyken bu tuslara basmaniz lazim.

  • gameowerr on 03 Ağustos 2013 at 18:33
  • Cevapla

  Galaxy s2’ye 4.1.2 yi başarili bi sekilde yükledik fakat tuş kilidi kendiliğinden devreye girmiyor güc tuşuna basmayana kadar ekran sürekli açik bu sorun neden kaynaklaniyor olabilir ve çözümü var mi ?

  1. bi önceki yazılımla çakışan önbellek dosyaları olabilir, telefona format atarsanız düzelmesi lazım.

  • murat on 02 Ağustos 2013 at 01:42
  • Cevapla

  USTA EMEĞİNE SAĞLIK ÇOK KOLAY OLDU SARI ÜNLEMDE YOK OLDU SAYENDE HEM HIZLI HEMDE GÜNCEL KALDIM 4.3 BEKLİYORUM SAYGILAR

  • ilker on 01 Ağustos 2013 at 16:04
  • Cevapla

  merhaba arkadaşlar bende güncelleştirdim telefonumu hiç bi sorun yok ama öncesine göre çok çabuk şarjı bitiyo ve görev yöneticisini bulamıyorum ayrıca klavye ingilizce türkçe olmuyo yardım edersiniz sevinirim :)

  1. telefon kapalıyken bataryayı bi fulleyin öyle deneyin. türkçe klavye yok, swype klavye kullanırsanız türkçe seçeneği mevcut. Ayarlar – dil ve girişten değiştirebilirsiniz.

  • erkan soysal on 25 Temmuz 2013 at 00:21
  • Cevapla

  telefonu yurt dışında gelmeden önce güllettirip getirtsek bi sorun olur mu olmaz diye düşünüyorum ???? avusturya’dan

  1. Guncellestirip getirmek mantıklı tabi :)

  • ufuk on 21 Temmuz 2013 at 18:27
  • Cevapla

  yukarda yazılanları harfiyen yerine getirdim ama sanki odin işlemleri yaparken bir problem oluyor hiç ID.com da ilerleme yok message bölümümnde yaynı şeyleri yazıyor işleme başlarken setup connection diyor ve sonra yazılarnlar aynı sonra tekrar setup connection ve bu işlem arasında en üste FAIL! diye kırmızı bir yazı beliriyor bir hata var ama ne yardım bekliyorum lütfen

  1. setup connection hatası bir iletişim hatasıdır. burdan indirdiğin dosyaları kullandığınızdan emin olun. mümkünse önce başka bir usb noktası kullanın olmadı başka bilisayar deneyin.

  • murat on 18 Temmuz 2013 at 00:57
  • Cevapla

  dediğiniz şekilde formatladım fakat yüklemede odin teli görmemekte. ne yapabilrim? yardım lütfen…

  1. Bilgisayarınızda kies yoksa lutfen kies kurunuz. Veya baska bilgisayarda deneyin. Ayni hatayi verirsr telefonunuzun soketi bozuk olabilir.

  • ismail on 21 Haziran 2013 at 20:17
  • Cevapla

  editör peki bu yazılımları yüklemeden önce telefona format falan atmam gerekiyo mu.4.0.3 ten 4.1.2 ye yükseltirken direk bağladım bilgisayara öyle attım

  1. format atılması önerilir. daha sağlıklı olur.

  • ismail on 21 Haziran 2013 at 19:47
  • Cevapla

  ok çok sağol deniycem.ama telefon acayip ısınıyo.5 dk internete giremiyorum,oyun oynayamıyorum.yüklediğime pişman oldum :)

  • ismail on 21 Haziran 2013 at 19:36
  • Cevapla

  selam arkadaşlar.bende samsung galaxy s2 var.aldığımda android 4.0.3 tü.ama yaklaşık bir ay önce ben onu 4.1.2 ye yükselttim.fakat bu yükseltmeden sonra telefonum ciddi bi şekilde ısınmaya başladı.bunun için ne yapmalıyım.tekrar nasıl 4.0.3 e düşürebilirim?

  1. merhaba, aynı telefonu kullanıyorum 4.1.2 ile herhangi bir ısınma yok, yüklediğin romdan kaynaklı olabilir.
   4.0.4 için http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s2-i9100-android-4-0-4-ics-yazilim-yuklemesi/
   ya da istersen yukardan bizim önerdiğimiz 4.1.2 yi deneyebilirsin.

  • tarık on 18 Haziran 2013 at 12:00
  • Cevapla

  4.1.2 ye hasret kaldık
  bi türlü yüklüyemedik

  1. yukarda nasıl yükleyeceğiniz anlatılmış Odin ile yükleme yapmalısınız. Kies ile yedeğinizi alabilirsiniz.

  • tarık on 18 Haziran 2013 at 11:52
  • Cevapla

  merhaba editör bey benim bi s 2 vardı ona 4.1.2 atacaktım odin kies falan yükledim bilgisayara sonradan telefondaki bilgiler gitmesin diye sim kartını ve hafıza kartını çıkarttım.normalde sim kartı varken telefon üzerinden güncelleme yapamıyordum ama çıkarınca yaptım.android 4.0.4 ü
  yükledi ama ana ekranda bir kare içersinde telefona ait bilgiler yazıyor.ve oradan gitmiyor.sadace sim kartı çıkarınca gidiyor.bide tuş kilitleniyor ama güç tuşuna basınca kaydırma filan gelmeden direk ana sayfa çıkıyor LÜTFENNNN YARDIM EDİN

  1. 4.0.4 ü nasıl yüklediniz? wi-fi ile mi? eksik yükleme falan yapmış olabilir.
   yedekleme için Kiesi kullanabilirsiniz.
   odin ile 4.0.4 yuklemek isterseniz buraya bakabilirsiniz. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s2-i9100-android-4-0-4-ics-yazilim-yuklemesi/

    • tarık on 18 Haziran 2013 at 12:07
    • Cevapla

    evet wifi ile yükledim 4.0.4 zaten yüklü

  • İLYAS on 16 Haziran 2013 at 16:47
  • Cevapla

  Hocam sürümü güncelledim fakat ağ şifresi istedi şuan hattımı kullanamıyorum. Ne yapmam gerekli.

  1. ağ şifresi mi? ilk defa duydum istediğini.telefonunuz kontratlı bir cihaz herhalde. şurada anlatılmış nasıl yapılacağı. http://www.iphoneci.com/thema23278-I9100-s2-ag-kildi-sifresi.htm

  • esad on 14 Haziran 2013 at 15:53
  • Cevapla

  hehehehehe oldu hocam oldu verdiğiniz linkle cin gibi oldu valla cok teşekkürler emeğinize sağlık i9100g kullanan arkadaşlara tavsiye ederim :)

  1. tebrikler :)

  • esad on 14 Haziran 2013 at 14:40
  • Cevapla

  way arkadas bi işi beceremedim ya la :P cok saol hocam uğraşıosun valla biz gibi cahıllerle :)

  1. estğfrla :)öğrenmek lazım, ma işte bazen öğrenmek masraflı oluyor :=]

  • esad on 14 Haziran 2013 at 14:28
  • Cevapla

  hocam o dedğim ekrandan başka hiç bşy gelmiyo odine bağladıgımda odin görüo sanırım COM4 sarı ekranı gelio cunkü

  1. download moduna geçmeden odin ile yükleme yapman çok zor, ama gene de denemekte fayda var. linkini verdiğim romu indirip deneybilirsin, eğer yüklemezse telefonu bir teknik servise götür, box ile yükleme yapılması lazım.

  • esad on 14 Haziran 2013 at 14:17
  • Cevapla

  editor bey selamlar notunuzu okumadım ilk başta bnm i9100g imiş meğerse odinde fail verdi suan teli acmaya calıştıgımda pc baglantsı amblemi ve ünlem işaretii cıkıyor ne yapmalıyım ? cortu cekti mi yoksa .s

  1. merhaba, telefon download moda giriyor mu? Giriyorsa i9100G romunu aynı şeklde yükleyebilirsiniz. http://www.hotfile.com/dl/193250120/97f4ff6/I9100GXXLSR_I9100GXEFLSR_XEF.zip.html

  • hasnur on 13 Haziran 2013 at 09:44
  • Cevapla

  YANİ YAZILIMI SİLİP TEKRAR MI YÜKLEME YAPMAM GEREKECEK O ZAMANDA TÜM KAYTLAR SİLİNECEK DİYE KORKUYORUM

  1. evet silinir ama yedek alabilirsiniz. Bilgisayardan Kies şle veya marketten operatörünüzün yedek uygulamasını indirip yedekleme yapabilirsiniz.

  • hasnur on 13 Haziran 2013 at 08:11
  • Cevapla

  ben ekran kilidi ayarlarından herşeyi denedim hatta başka arkadaşlara da denettim ama olmadı bir türlü olmuyor. yazılımda eksilik mi var acaba

  1. wi-fi ile yüklediğiniz için eksik yüklenmiş olabilir. isterseniz yukarda anlatıldığı gibi Odin ile yükleme yapabilirsiniz.

  • ahmet on 13 Haziran 2013 at 01:29
  • Cevapla

  Mesela mesaj yazarken hizli yazamiyorum kasiyo mesaj geliyo okuyorum ama ana ekrandaki mesaj kutusunu ustende hala kac mesj geldiyse yaziyo rami sildikten sonra gidiyo en onlisi net 1 gun giden sarj 2 3 saatte bitiyo ne yapmm gerek yardimci olurmusun ?

  1. orjinal yazılım mı yüklediniz yoksa modifiye edilmiş mi? modifiye yazılım yüklemişseniz ondan olabilir. elimde i9100g telefon olmadığı için deneme yapamıyorum ama internette araştırırsanız orjinal rom bulabilirsiniz.

  • ahmet on 13 Haziran 2013 at 00:55
  • Cevapla

  İ9100g kullaniyorum yazilimi guncelledim 4.1.2 jelly bean oldu yazilimi guncelledikten sonra telde kasmalar basladi sizce bu normal mi ?

  1. Ben de 4.1.2 kullaniyorum. Sadece bazen ekran kilidini acarken donuyor başka bir sorun yok bende.

  • hasnur on 12 Haziran 2013 at 08:25
  • Cevapla

  ben s2 telefonuma 4.1.2 yi wifi ile yükledim ve çok begendim. s2 görünümlü s3 gibi oldu :) ancak birsorun oluştu tuş kilidi diye birşey yok. ortadaki tuşa veya güç tuşuna basınca ekran direk olarak açılyor. bu durumu nasıl giderebiliriz ?teşekkürler

  1. Menü- Ayarlar – Ekranı Kilitle – Ekran Kilidi yolunu izleyin orda ekran kilitlerini bulacaksınız. İstediğinizi seçebilirsiniz.

  • baran on 06 Haziran 2013 at 22:07
  • Cevapla

  MERHABA EDİÖR BEY BNDE S2 KULLANICISIYIM VE 4.1.2 VERSIYONU YENİ YUKLEDIM ŞİMDİLİK MEMNUNUM AMA SADECE SARJ SIKINTISI VAR BAZEN KENDİ KENDINE KAPANIYO ACMA DÜĞMESINE BASINCADA ACILMIYOR SARJA TAKIP OYLE ACABİLİYORUM KAPANIRKENDE SARJ YÜZDESİNİ GÖSTERIP DURUYO BAZEND EKRAN ISIGI ACIK KALIYOR

  1. merhaba, anlattığınız sorunları ben de yaşadım. şarj seviyesi %60a gelince kapanıyordu.bir daha açmak için ya şarja takıyordum ya da bataryayı çıkarıp geri takıyordum. Meğersem bataray bozukmuş, yeteriş kadar amper sağlayamadığı için kapanıyormuş. Bataryamı değiştim ve şimdi hiç bir sorunum yok. Kaliteli bir batarya almanızı tavsiye ediyorum.

  • karanlıktan nura doğu on 06 Haziran 2013 at 12:56
  • Cevapla

  KOLAY GELSİN WAVE 1 YAZILIM YÜKSELTME DOSYASINI GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ BİZAHMET MultiLoaderX5.65 PROGRAMI İÇİN

  1. merhaba, siteye sadece denediğimiz yazılım yüklemelerini yazıyoruz, elimizde wave1 olmadığı için yazılım güncelleme denemesi yapamıyoruz bu yüzden size dosya veremiyorum, kusura bakmayın. yanlış bir işlemde telefonunuz ciddi zararlar görebilir çünkü.

  • mirac on 02 Haziran 2013 at 23:10
  • Cevapla

  Bi deneyelim bakalim bide tesekkür ederim

  • mirac on 02 Haziran 2013 at 22:51
  • Cevapla

  Denedim defalarca ancak hic bir sonuc vermedi internetten arastirma yapyim pit dosyasi ile alakali bir aorunmus yaziyordu

  1. ben de baktım şimdi, 2.3.5 yükleyip usb belleği biçimlendirince düzeldiğini yazmışlar. ben de s2 kullanıyorum ve bu sitede s2 ile yazılmış olan bütün konuları telefonumda deneyerek yazdım ancak böyle bir sorun ile karşılaşmadım. isterseniz 2.3.5 yüklemeyi deneyein.

  • mirac on 02 Haziran 2013 at 22:44
  • Cevapla

  Merhaba editor bey ben de galaxy s2 i9100 kullanicisiyim odin ile guncellemelerimi yapiyorum usb bellek biraz dolmustu ayarlar kayot yeri usb bellek biciimlendir dedim ancak 11, 5gb olan hafizam 4, 11 gb a dustu yardimci olur musunuz

  1. bazen böyle sorunlar çıkabiliyor, lütfen önce telefonu formatlayın sonra 4.0.4 yükleyin sonra tekrar formatlayın ve tekrar 4.1.2 yükleyin.
   format: http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s2-i9100-format-atma/
   4.0.4 : http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s2-i9100-android-4-0-4-ics-yazilim-yuklemesi/

  • Faruk on 01 Haziran 2013 at 15:16
  • Cevapla

  Çook teşekkürler yardımlarınız için

  • Faruk on 01 Haziran 2013 at 14:57
  • Cevapla

  Hocam bi sorunum var benim s2 4.1.2 sürümüne yükselmiş durumda çalışmasıda normal fakat şarjını çok daha hızlı tüketmeye başladı bununla ilgili yapılabilecek bişey varmı.
  Birde uygulamalar menüsü açıkken home tuşunun solundaki alt menü içindeki listeden uygulamaları gizle özelliğiyle gizlediğim birkaç uygulamayı tekrar nasıl görünür yapabileceğim.
  Bu konularda yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

  1. şarj için telefonunuzu kapatın ve öyle şarj edin yüzde yüz dolsun açın ve açıkken tekrar şarja takın tekrar yüzde yüz dolsun. ben bu şekilde yaptım, şu an idare eder.

   Aynı şekilde uygulama menüsündeyken bahsettiğiniz tuşa basın. en alt seçeneklerde gizli uygulamaları göster diye bir seçenek olacak ordan ekleyebilirsiniz.

  • ramazan on 26 Mayıs 2013 at 22:05
  • Cevapla

  admin allah senden razı olsun kac aydır yapamıyordum bu siteyi inceledim ve sonunda samsung galaxy s2 im 4.1.2 jelly bean oldu çok teşekkürler

  • snoww on 24 Mayıs 2013 at 18:32
  • Cevapla

  usta herseyi dogru olaraqk yaptım ama kırmızı renkte ” FAİL” yazısı cıktı ne yapmam gerekiyor acil cevap lütfen…

  1. aynı işlemlere baştan başlayın, bataryanızın şarjı olduğundan emin olun.yukardaki işlem defalarca denenmiştir. yukleme esnasında ya bataryanız bitmiştir ya da bağlantınız kesilmiştir yoksa FAİL vermez.

  • adnan on 24 Mayıs 2013 at 15:26
  • Cevapla

  merhaba editör kardeşim bende galaxy s2 i9100g var ben telefonuma senin okan arkadaşa verdiğin linklerden telefona jell beani yükledim fakat sim kartını takınca simdeki numaralarım gözükmüyo bide yani hattı görmüyo arama felan yapamıyoru aradığım zaman ağ sorunu felan yazıyo anlayamadım ayarlardanda ağ taratması yapıyorum turkcel vodafone avea buluyoama turkcellı sectıgımde başarısız ağ kaydedilemiyo diyo lütfen yardım et önceden telefon 2.6 felan sürümündeyken çalışıyodu haatım hattımı başka telefona taktıgımda çalışıyo veya ama bende gözükmüyo annemin babamın hattınıda benim galaxye taktımmı gözüküyo arama yapıyo fakat bende neden böyle bunun yüzünden yeniden gidip hattı yeniledim aynı numarayla sıfır sim kart aldı ama yine aynısı var olmuyo :( cevabını beklıyorum lütfen bi yardım edin.

  1. merhaba, bahsettiğin sorunu ben ace s5830ide yaşamıştım, başka bir ROM(yazılım) yükleyince düzelmişti. yüklediğin versiyon kaç 4.0.4 mu 4.1.2 mi?

   Şurdan 2.3.6 indirip yükleyebilirsin. http://www.hotfile.com/dl/136857418/c144909/I9100GXWKJ2_I9100GODDKJ2_INU.zip.html
   zip şifresi: samfirmware.com

   elimde telefon olmadığı için deneme yapamıyorum ama mümkün olduğu kadar modifiye(custom) rom yüklememeye çalışın. eğer jelly bean de ısrar ediyorsanız . şurdan orjinal fransa romunu indirip yükleyin. aynı sorun devam ederse 2.3.6 yi yükleyin.

   http://www.hotfile.com/dl/193250120/97f4ff6/I9100GXXLSR_I9100GXEFLSR_XEF.zip.html

    • adnan on 26 Mayıs 2013 at 16:06
    • Cevapla

    editör kardeşim ben 4.1.2 yi yükledim sorun çıktı sonra bi sitede s2i9100g için 4.0.4 yükledim ondada aynı sorun çıktı şimdi senin verdiğin fransa romu indirip deneyeceğim sorun çıkarsa eski 2.3 e dönücem bakalım :(

    1. yükleme yapmadan önce format atmayı unutma.

      • adnan on 26 Mayıs 2013 at 16:13
      • Cevapla

      tamam editör kardeşim saol bilgilerin için hızır gibisin.

  2. yükleme yapmadan önce lütfen telefonunuzu formatlayın. format işlemi i9100 ile aynı olması lazım. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s2-i9100-format-atma/

  • karanlıktan nura doğu on 21 Mayıs 2013 at 20:52
  • Cevapla

  saolun abim yardımlarınız için

  1. sen de sağol.

  • karanlıktan nura doğu on 21 Mayıs 2013 at 20:22
  • Cevapla

  spt boxta denedim. Test modu girin lütfen bekleyin diyor. test moda nasıl koyacam cihazı

  1. internetten biraz araştırma yaptım da boş imei olan telefon spt ile düzelmiiyormuş jtag + efs ile düzelir demişler, ama bunlar hakkında hiç bir bilgim yok. http://forum.gsmhosting.com/vbb/f452/spt-cannot-repair-i9100-imei-always-answered-1479332/

  • karanlıktan nura doğu on 21 Mayıs 2013 at 15:31
  • Cevapla

  elimde spt box var onunla olurmu

  1. boxlarla ilgili fazla bilgim yok ancak, spt box imei repair yapıyor, yani olması lazım. eğer cihazın donanımsal bir sorunu yoksa yazılım yükleyip imei yazdıktan sonra düzelmesi lazım.

  • karanlıktan nura doğu on 21 Mayıs 2013 at 14:43
  • Cevapla

  elimde I9100 var yazılımı kendiliğinde silindi hiç birşey yazmıyor 0000000 dahi yazmıyor. yazılım göncelleme yaptım başka yazılım yükledim genede imei gelmedi nasıl yapabilirim bi zahmet yardımcı olursanız sevinirim.

  1. box ile yazılım atılması gerekiyor ona, lütfen bir teknik servise götürün.

  • okan on 15 Mayıs 2013 at 17:40
  • Cevapla

  peki yinede cok saolun

  • okan on 15 Mayıs 2013 at 17:28
  • Cevapla

  cok tesekkurler son bir sorun olacak sizce denemem mantıklımı siz olsaniz denermiydiniz yoksa aldıgım yere mi gitmeliyim

  1. aldiginiz yerin size yardimci olcagini pek sanmiyorum, ben tabiki denerdim :)

  • okan on 15 Mayıs 2013 at 17:18
  • Cevapla

  http://www.hotfile.com/dl/193250120/97f4ff6/I9100GXXLSR_I9100GXEFLSR_XEF.zip.html bu gecerli olabilir mi odin üzerinden kurun diyor internette

  1. evet, ingilizce bir sitede buldum ben de, yukarda nasil yapacaginizi yazdim.

 20. arkadaslar bende i9100G var yapsam ne sorun olur internette jellybeanin i9100G icin olanini bulamadım 3. yöntemi uygulasam ne farkeder telefonum yurtdısı acil yardım ederseniz sevinirim

  1. i9100G modeline denenmemiştir. cihaziniz tamamen çökebilir, “full brick” denen çökme meydana gelirse sadece yetkili servis çözebiliyor bunu, onlar da yurt dişi cihazlara bakmiyorlar, bence denemeyin.

    • okan on 15 Mayıs 2013 at 17:10
    • Cevapla

    peki ben telefonumuma jellybean güncellemesini nasıl yapabilirim

    1. elimizde i9100G modeli olmadıığı için deneyemiyoruz. ancak size gerekli dosyalari verebilirim. riski göze aliyorsaniz deneyebilirsiniz. denedikten sonra sonucu yazarsaniz sevinirim

     yazılım: http://www.hotfile.com/dl/193250120/97f4ff6/I9100GXXLSR_I9100GXEFLSR_XEF.zip.html

     Odin: http://www.ceplik.com/dosya/samsung/Odin3%203.04.7z

     odini açin PDAya tiklayip radan çikardiginiz I9100GXXLSR_I9100GXXLSP_I9100GXEFLSR_HOME.tar.md5 dosyasini seçin ve baska isaretleme yapmayin. telefonunuzu kapatin ses kisma + home + açma-kapama tusuna basin download moda alin. usb kablosu ile baglatiyi gerceklestirin ve starta basin.

     Önce yedek almayi unutmayin, tüm bilgileriniz silinebilir.

  • oky on 11 Mayıs 2013 at 18:30
  • Cevapla

  kardeşim yurt dısı seyini okudum telefonumdan herhangi birşey silinirmi denesemmi

  1. bilgileriniz silinir, yedekleme yapmanız tavsiye edilir.

    • oky on 11 Mayıs 2013 at 18:50
    • Cevapla

    odin için video çekebilirseniz çok iyi olur ^_^

    1. çok basit hocam, sadece resimdeki gibi dosyaları seçiyoruz ve starta basıyoruz. yalnız 4.1.2 den pek menun kalmadım ben şahsen, ekran kilidini açarken sık sık donuyordu, 4.0.4 yukledim şu an bir sorun yok. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s2-i9100-android-4-0-4-ics-yazilim-yuklemesi/

  • oky on 11 Mayıs 2013 at 18:28
  • Cevapla

  sa ben teli arabıstandan aldım hala 2.1de telefon 2 yöntemide denedim güncelleme göstermedi nedeni nedir

  1. yurtdışından getirdiğiniz telefonu Odin ile güncellemeniz gerekir. 3. yöntemi deneyin lütfen.

    • oky on 11 Mayıs 2013 at 18:32
    • Cevapla

    peki telefondan herhangi bir şey silinecekmi ??

    • resul on 20 Ocak 2014 at 19:38
    • Cevapla

    Merhabalar admin, okudum da herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun. Öncelikle teşekkürler. Bende galaxy S2 var. başka telin imei’si var. güncelleme yapamıyorum. odin proğramını indirdim, teli görüyor fakat PDA dosyasını görmüyor veya ben beceremiyorum. yükleme yaptığımda imei sıkıntısı doğar mı veya ne gibi sorunlarla karşılaşırım. Şimdiden teşekkürler

    1. merhaba, s2lerde pek imei sıkıntısı çıkmıyor. pda’ya seçeceğiniz dosyayı .zipten çıkarmanız gerekir. ona dikkat edin.

      • resul on 20 Ocak 2014 at 22:26
      • Cevapla

      Üstad,işte ben o pda’yı bir türlü bulamıyorum. bende zip olarak inmiyor yani :))

      1. Buradan indirebilirsiniz. http://www.cepfile.com/?p=68

        • resul on 21 Ocak 2014 at 00:33
        • Cevapla

        ÜSTAD, işlemi tamamladım. işlem sonunda resimde göründüğü gibi oldu, fakat tel açılma aşamasını bir türlü geçemiyor. tam açılacak gibi oluyor, tekrar kapanıyor. bilgilendirsen sevinirim

        1. Telefonunuzun i9100 oldugundan emin misiniz.i9100g ve i9100p modelleri de mevcuttur. Eminseniz lutfen format menusune girip wipe cache partition ve wipe data factory reset secenekleri ile islem yapin.

          • resul on 21 Ocak 2014 at 00:44
          • Cevapla

          telefon GT-İ9100. Bataryayı söküp taktığımda tekrar açılma ekranı geliyor fakat yine açılmıyor. sana da zahmet veriyoruz, kusura bakmayasın :)

          1. Lutfen dedigim islemleri yapin. Tuş formatina girip islemleri yapin.

          • ümit on 23 Mart 2014 at 13:00
          • Cevapla

          bende guncelleme yaptım telefon arama yapmıyor agda kayıtlı degıl dıyor ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.