Samsung Galaxy S2 i9100 telefonunuzun yazılımını güncellemek yani bir diğer deyişle işletim sistemi versiyonunu yükseltmek isterseniz bunu yapabileceğiniz bir kaç yöntem mevcut. Bu makalemizde işlemi nasıl yapacağınız anlatacağız.

Samsung Galaxy S2 i9100 2.3.4 işletim sistemiyle gelen bir telefon ve daha önce 2.3.6 versiyonuna güncellemesi yayınlanmıştı. İnternete sızmış olan güncelleme listesine göre Galaxy S2 ilerleyen dönemde 4.2.2 versiyonuna da güncellenecek. Ancak şimdilik mevcut olan en üst sürüm 4.1.2 ki bu da Galaxy S2 için gayet yeterli. Zira daha önce internette Galaxy S ve S2’nin artık güncelleme almayacağına dair söylentiler dolaşıyordu.

Başta da belirttiğimiz gibi güncellemeyi yapabilmeniz için temel olarak iki farklı alternafiniz mevcut; ilki telefonunuz üzerinden diğeri ise bilgisayarınızı kullanarak güncelleme yapmak. Şimdi bunlara biraz değinelim.

BİRİNCİ YÖNTEM

Güncellemeyi yapabileceğiniz ilk yöntem olan telefonunuzu kullanma alternatifi için telefonunuzdan Menü> Ayarlar> Hakkında> Yazılım Güncellemeleri> Güncellemeleri kontrol et yörüngesini izlemeniz gerekiyor.

Bu aşamada dikkat etmeniz gereken husus ise güncellemeyi wi-fi üzerinden yapmanız gerektiği. Çünkü güncelleme dosyaları büyük veriler olduğundan internet paketinizden çok fazla düşüm olacaktır. Zaten hal-i hazırda bir internet paketiniz yoksa faturanız çok kabarık gelebilir ya da faturasız hat kullanıyorsanız bakiyeniz çok çabuk tükenebilir.

İKİNCİ YÖNTEM

Diğer seçenek olan bilgisayarla güncelleme yapmak için ise bilgisayarınıza Kies programını kurmalısınız. Eğer bilgisayarınızda Kies programı yoksa lütfen buraya tıklayarak indirip, kurun.

Daha sonra telefonunuzu tam olarak şarj edin ve data kablosuyla bilgisayara bağlayın. Programın telefonunuzu görmesini bekleyin. Telefonunuz program tarafından görüldükten sonra bir süre bekleyin. Bu sürede Kies güncellemeleri arayacak ve bulduğunda sizi yönlendirekcektir. Onay vererek ilerleyin ve güncellemenin bitmesini bekleyin.

NOT: Yukarıda anlattığımız iki yöntemle Galaxy S2 telefonunuzu yasal en üst sürüm olan Android 4.0.3‘e güncelleyebilirsiniz. Android 4.1.2 için lütfen makaleyi okumaya devam edin.

Yasal güncellemeleri bu iki yöntemle yapmak oldukça basittir. Ancak bunun haricinde de bir yönteminiz mevcut ve biz bu makalemizde daha çok bu yönteme değineceğiz. Son yöntem Odin programını kullanmak. Odin programı sayesinde cihazınızı 4.1.2’ye yükseltebilmeniz mümkün.

Biz ceplik.com yazılım güncellemesi yapmadan önce telefonunuzu sıfırlamanızı tavsiye ediyoruz. Zira temiz bir telefon her zaman daha iyi bir güncelleme kurulumuna elverişlidir. Eğer tavsiyemize uyup, telefonunuzu sıfırladıktan sonra güncelleme işlemini yapacaksanız lütfen verilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzu şarj ederek en az %50 seviyesine gelmesini sağlayın.

Samsung Galaxy S2 telefonunuzun nasıl sıfırlanacağına göz atmak için tıklayın.

Eğer gerekli hazırlıkları yaptıysanız, başlayabiliriz…

*** Aşağıda yurt dışı S2 güncelleme başlığında anlatacağımız yöntem yurt içi cihazlar için de geçerlidir. Yurt dışı cihazlar için tek geçerli yöntem odin programını kullanmak olduğundan başlık o şekilde düzenlenmiştir.

YURT DIŞI Samsung Galaxy S2 i9100 YAZILIM GÜNCELLEMESİ

Yurtdışından gelme bir cihazınız varsa veya wi-fi ve kies ile güncellemede sorun yaşıyorsanız bu yöntem tam sizlik.  Başlamak için öncelikle aşağıdaki dosyaları bilgirayarımıza indiriyoruz.

 

Önemli Not: Bu yükleme işlemi sadece i9100 kodlu Samsung Galaxy S2 telefon içindir. Eğer i9100G veya başka bir koda sahipseniz aşağıda anlatılan işlemleri yapmayınız. Kodunuzu telefonun bataryasını çıkardığınızda telefonun arka kısmında bulabilirsiniz. Cihazın IMEI numarası orjianal değilse yükleme sonrası şebeke gelmeyebilir, bu durumda bir teknik servise danışmanız gerekecek.

 

1:  I9100XWLSU_AMNLS5_Spain_Orange_Android_4.1.2.zip
2: Odin V3.04

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Şimdi telefonumuzu yazılım yüklemesine hazırlıyoruz. Telefonu kapatıyoruz ve kapalı iken ses kısma + home (geri) + açma-kapama tuşlarına basıp bir süre basılı tutuyoruz. Telefon Download Mode’unda açılacaktır. Devam edebilmek için bir kere ses açma tuşuna basıyoruz. Telefonumuz Download Mode’una geçtikten sora             Odin3 v3.04 programını açıyoruz ve elefonumuzu usb kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlıyoruz.  Bağlantı başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde programın ID:COM kutucuğunda bağlantı noktasını göreceksiniz. Şimdi de programa indirdiğimiz dosyaları yerleştirmeye başlayalım.

PDA için I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5

Programda başka herhangi bir işaretleme ve ekleme yapmıyoruz. Dosyaları eklediğimizde aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceğiz. i9100-4.1.2-jelly-bean-yüklemeDosya seçimlerimiz tamamsa programın altında bulunan Start düğmesine basıp işlemi başlatıyoruz. ID:COM kutucuğunun üstündeki bölümde yapılan yüklemenin durumu hakkında bilgi verilmektedir. PASS yazısını görmeden lütfen telefon bağlantısını  kesmeyin. PASS yazısısını gördüğünüzde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefonun kablo bağlantısını kesebilirsiniz. Tebrikler artık 4.1.2 Jelly Bean yazılımı yüklü bir Samsung Galaxy S2 i9100 telefonunuz var.

NOT : Yükleme sonrasında ekran kilidi seçenekleri çalışmazsa veya şebeke alamazsanız lütfen telefona *#87976633# kodunu girin. Telefonu yeniden başlatın.

 

 

NOT: Yükleme sonrasında şarjınız çabuk bitebilir. Bataryanın kendine gelmesi için lütfen telefonu kapatıp şarja takın. Batarya tam dolduktan sonra telefonu açın ve tekrar şarja takın.

 Samsung Galaxy S2 i9100 telefonunuza Android 4.0.4 yüklemek istiyorsanız buraya tıklayın.

481 thoughts on “Samsung Galaxy S2 i9100 Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi”
 1. YUKLEDİMSONRA ŞEBEKE YOK sım kart tak uyarısı geldi. imei ye baktım null/null yazıor:) kendi kendine silinmiş. orjinal imei değildi zaten. ama e devlette sorguladığımda yasal kayıtlı yazıyordu. şimdi null/null yazıyor.

  1. imei numarası orjinal olmayan cihazlara yazılım yüklenildiğinde numaranın silinmesi ihtimali var. bunu bütün yazılım yükleme makalelerimizde beliirtiyoruz. farklı bir yazılım deneybilirsiniz, çözüm olmazsa bir teknik servisin bakması gerekecek.

 2. yükledim.MOBİL AĞA ERİŞİLEMİYOR diyor..yazdığınız kodu giriyorum fakat yine mobil ağa erişilemiyor diyor ve o kod işlenmiyor.

   1. Hayir.Arkasindaki imei farkli. Kod ile aldigim imei farkli.kod ile ekrana gelen imei sorguldigimda ithalat yoluyla kayitli diyor ve modeli ise farkli bir model yaziyor. Telefocuya goturdum 50 tl ye yaparim dedi.zaten telefon 200 tl lik

    1. 4.4.4 surumu yada en son surum nedir bilmiyorum onlardan birini yuklesem duzelirmi.telefonum tamamen sebeke yok suan.

      1. Telefonun bugun rengide coktu.tum hersey yazilar dahil yesil renk oldu.sebeke zaten hic yok. Sakin bu surumu yuklemeyin benim telefonum coktu hurda oldu. Yeni hir telefon alacam mecbur.

       1. Halil karfes telefonun rengide gitti.hersy esil oldu.sebeke zaten yok.anlayacagun hurda okdu telefon.

         1. Peki halil bey s2 icin baska surum yukleyecem.onereceginiz surum var mi.belki telefonu kurtaririz.iki gundur telefonum kapali.

 3. Ayarlar…erisebilirlik…tum sesler kapali burdan isaretledim sonra yine isareti kaldirdim duzeldi.bundanmi duzeldi bilmiyorum ama ses var simdi

 4. Oldu valla. Gayet anlaşılır bi anlatım olmuş. Teşekkür ederim. Kontrol ediyorum şimdi. Bi sıkıntı olursa buradan yazarım.

 5. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM BAŞARI İLE YAPTIM HERŞEYİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN NE DESEM BİLEMİYORUM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

 6. Benim 4.0.4 android S2 telefonum var ve guncelleme gelmiyor.4.1.2 ye nasil guncelleyebilirim.tesekkur ederim

  1. Boş değil hacı abi s2 ile girdiysen link görünmeyebilir. Başka bir cihazla dene. Olacaktır

 7. S.a i9100 cihaz var elimde imei null olmuş, efs yükledim wipe yaptım yine aynı rom atıp tekrar deniyim dedim yine olmadı, versiyon değiştirip bide oyle deniyim dedim 4.1.2 sürümünü yüklemeye çalıştım ve cihaz hidden.img de kalıyor, farklı ülkenin aynı sürümünü yükledim yine hidden zımbırtısında kaldı, bunları hem z3x ile hemde odin ile denedim yine aynı, cihaz şuanda açılmıyor (download mode ve factory mode erişebiliyorum onda sorun yok), bi bilginiz varmı bu konu hakkında daha önce böyle bi sorunla karşılaştınızmı ?

  1. a.s cihazın i9100 olduğundan emin misiniz. açılırken i9100 yazmasına rağmen farklı model olan s2ler var, tavsiyem cihazı açıp anakartın üzerinde yazan modeli kontrol etmeniz.(şarj bordu üzerinde de yazar model)

   eğer i9100 olduğundan eminseniz. 4 parça rom yüklemeye çalışın. cihazın nulldan çıkması lazım, null cihaza imei yazamazsınız/reset efs yapamazsınız.

   şu romun 4 parça olması lazım: https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911968278

   yüklemede sorun çıkıyorsa soketi değiştirip de deneyin.

   1. Hocam vakit ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim;
    cihazın i9100 olduğuna eminim (download mode’da i9100 yazıyor)cihazı açtım şarj bordunda da i9100 yazıyor, modelden yana şüphem yok yani, ayrıca onuda denemiştim ben z3x de i9100g modelini atmaya çalışmıştım yüklemeye geçmeden model uygun değil diye hata vermişti, ayrıca 4 parça rom yüklüyorum bu tür sıkıntılar olduğunda, pda ve csc dosyalarının içinde hidden var onları yükleyemiyorum diğer dosyaları sıkıntısız yüklüyor, ama cihaza pda yüklemediğim içinde yine açılmıyor cihaz :) ha birde 4.0.4 versiyon yükledim az önce sorunsuz yükledi, sevindim, cihaz açıldı, ama menu yok :D napcaz :)

    1. anladım, baya uğraşmışsınız zaten :)

     hidden.img sorunu ile ilgili şöyle bir yorum yapılmış.

     tar.md5 uzantılı dosyadan .md5 uzantısını silip yükleyin.

     1. Hocam belki şaka geliyodurda size onuda yaptım, yabancı bi sitede yazıyodu yanlış hatırlamıyorsam :) onu yüklemeye çalıştığımdada yine aynı hidden.img de kalıyor, ben asıl size şu soruyu sorcaktım, unuttum:) bu 4.1.2 rom’un içindeki 4.0.4 ile değiştirsem sanıyorum ki düzelir diye tahmin ettim (4.0.4 sorunsuz kuruyor ama menu yok işte :d ) ama istediğimi yapamadım, .tar uzantılı dosyanın içindekini alabiliyorum ama içini dosya koyamıyorum, rar ile arşive ekle deyip uzantısını .tar yapıyorum bu seferde z3x value hatası veriyo :D neyse hocam ben buna çözüm bulunca sizinlede paylaşcam :) Kolay gelsin :)

         1. Hocam herşey için saolasın cihazı çalıştırdım sonunda :D yalnız imei yine null :)

       1. Hocam kolay gelsin tekrardan rahatsız ettim kusuruma bakmayın :) i9100 için 4.1.2 4lü flaş dosyası varmı elinizde,

         1. s.a, yine ben :) telefon baktım olacak gibi değil wifiye bağlandım oyun indirdim, şuan oyuncak olarak kullanıyorum :) Yardımlarınız için, ve herşey için teşekkürler, iyi çalışmalar, kolay gelsin. Selametle

  1. bu telefonla ilgili bir sorun olmayabilir, eğer sonradan kesilmiş bir sim kart kullanıyorsanuz bu etki edebilir, emin olmak için sim kartınızı başka bir telefonda denemeniz gerekir.

   1. Ispanya romunu yukldeim ama pover tusunu basili tuttugumda telwfon direk kapaniyor yazi falan gelmiyor

 8. samsung galaxy s2 i9100 yazılım atarkene bağlantı hatası nedeniyle yarım kaldı dovnload modunda kalıyor root kısmına geçmiyor bağlantı sorununu gösteriyor kies de görmüyor aynı telefon elimde mevcut usb yatağını değiştim olmadı yardımcı olabilirmisiniz

   1. odin den değil odinin değişik versiyonlarını denedim daha önce yaptığım bir işlem sorunu hal ettim sorun 4 usb kablo denedim malesef orjinal usb kabloyu buldum oldu aynı problemi yasayan olursa diye yazdım herkese kolay gelsin site sahiplerin emeğine sağlık

 9. ben 2.3.5 veya 2.3.x hangissi olursa onu yüklemek istiyorum onunda rom atabilir msiniz veya başka yerden romu indirsem aynı dediğinizi uygulasam fark olur mu

   1. benim 4.1.2 yaptım yavaşladı ve şarj hızlı gitmeye başladı 4.0.4 mü hızlı yksa 4.1.2 mi

    1. S2 eskidi artık. O yüzden 2 versiyon da aşağı yukarı aynı performansı verecektir. Ama 4.0.4 bir tık daha iyi çalışabilir.

  1. Ne güncellemesi yapmak istiyorsunuz. Galaxy S2 alabileceği tüm güncellemeleri aldı, son versiyon 4.1.2’dir.

 10. Benim telefonum s2 android 4.0.4 surumu yukletecem ama telefonum hollandadan.geldi sorun olurmu

  1. 4.0.4 daha iyi çalışır ama 4.1.2’de olur. Herhangi bir zararı yok, sadece yavaşlayabilir. Yorumlarını lütfen ‘Cevapla’ seçeneğinden paylaş.

 11. kardeş merhaba ben s2 kullanıcısıyım sitenizde belirtiği gibi adımları tapik ediyorum yanlız odin e gelince uzantısı rar olduğu için rom u bulamıyor ne yapabilirim yardımcı olur musunz ?

   1. tmm çok teşşekür ederim yaptım . peki s2 için en yüksek android ne k kadar yükseltebiliriz 4.4 ü kaldırabilir mi ? korkuyorum deneyeyim çünkü s3 mini de anakartı yaktım en son :) ??

    1. 4.1.2 bizim olumlu sonuç alabildiğimiz en yüksek sürüm. Diğerlerinde telefon sapıtıyor, o yüzden gerek yok, tavsiye etmiyoruz.

 12. ADMİN YAKLASIK 1 SAATİR BEKLİYORUM AMA PASS YAZISI CIKMADI HALA TELEFON EKRANINDA DA DOWLNLOADİNG… YAZIYOR HALA NAPMAM GEREKİYO ?

    1. Program telefonunuz görüyor mu peki, PASS yazısının çıktığı bölümde ilerleme var mı?

 13. Meraba hayırlı bayramlar sorunum yazılımı atarken fail veriyor hidden de takılı kalıyor bi çok kez denedim kablo değiştirdim yanlış birşey olmadığına eminim sürekli S2 ye rom atıyorum ilk defa basıma geldi yardımlarınızı bekliyorum…

 14. Kardesim benim telefon S2 dir goncellemeri verdiginiz talimatlarla program yukledim S4 ozelliklerine sahip S2 telefonul oldu. Fakat bi yerden sonra hafizasi doluyo iki -uc uygulama tek indirebiliyorsun zamanla onlari da silmek zorunda kaliyorsun. Ilkinde cok iyiydi ama bu depolama alaniyla sorun cikinca telefonumu eski haline getirmek istedim. Elle format attim yukledigim programlar silinmedi. Bana yardimci olur musunuz !!! ??

  1. Elle format atmak versiyonu düşürmez. Sadece telefonu sıfırlar, fabrika ayarlarına döndürür. Hafıza kartı kullanıyor musunuz?

   1. yok kullanmıyorum. telefonda Çok bişey yok. ya sanki girdiğim ger şeyi hafızasına kopyalıyor

    1. Hafıza kartı kullanmak yararınıza olacaktır. Telefon ön belleğe bir çok bilgiyi alır, bu yüzden uygulamalar normalden fazla yer kaplayabilir. Hafıza kartı bu açıdan kolaylık sağlar.

     1. Kardeşim daha önce de hafıza kartı kullanmıyordum öyle bişey yoktu. yine de kullanmıyorum ama bu sefer öle bi problem oldu. KISACASI BEN BUNU TELEFONUMDAN NASIL SİLEBİLİRİM. Şimdiden teşekkürler

 15. Çok çok teşekkür ederim! Bi hevesle Unofficial Lollipop yüklemiştim ama telefonda bir sürü hata meydana gelince orijinale geri dönmek istedim, onca site arasında bi sizinki düzgün oldu. Odin ile yükledim telefonum çok iyi çalışıyor şimdi. Çok teşekkürler. :)

 16. Yazanın ellerine sağlık. Büyük bir dertten kurtuldum. Galaxy s2 telefonum imei görmüyor ve mobil ağa erişemiyordum. 2 gündür hiçbir yerde çözüm bulamamıştım. Bu güncelleme sayesinde telefonum kendine geldi.

 17. ACİL
  arkadaşlar ben downloading kısmına geldim usb kablosunu taktım fakat bilgisayar görmedi. telefonumda öyle kaldı. geri dönüş var mıdır ? ya da usb kablosu için yazılım yüklenemedi diyor bilgisayar kabloda mı sıkıntı var acaba ? yardımcı olabilir misiniz ?

  1. bilgisayar ,kablo veya telefon soketinde sorun olabilir, download modtan çıkmak için bataryayı çıkarabilirsiniz.

 18. Benim telefonum Galaxy S II telefonu güncelleme bölümüne giriyorum telefon guncellemesi 2.3.6 olmasına rağmen güncelleme yok diyor ne yapabilirim.

  1. 4.1.2 güncellemesi her S2ye gelmedi ancak isterseniz manuel olarak odin ile yükleyebilirsiniz.

 19. Merhaba;
  Anlattıklarınızı tek tek uyguladım. Fakat “com.android.phone işlemi durduruldu” hatası alıyorum. Ve telefonum çok donuyor. Ayrıca şebeke hatası alıyorum, verdiğiniz kodu nereye girmem gerekiyor? Arama yerine giriliyorsa eğer girdim ve kapatıp açtığımda düzelmedi. Cevabınızı bekliyorum.

  1. yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız yazılım yükleyebilirsiniz. yazılım yüklemsine rağmen çalışmazsa sorun donanımsaldır, bir teknik servisin bakması gerekecek.

 20. benim tlfn da galaxy s2 sarj yarı gosterirken ekran yanıp yanıp sonuyor sanra kapanıyor ve sarja taktıgımda pil isaretinin yanında sarı ucgen içerisinde ünlem işareti beliriyor..sebenini ogrene bilirmiyimm..

 21. ACİLLLL !!! Telefonum Download Mode görmüyo 3 defa denedim gene görmüyor
  +Android system recovery
  +Enter: OK Key. Select :Vol UP / Vol Down
  +reboot system now
  +apply update from sdcard
  +wipe date/factory reset
  +wipe cache partition
  Ekrana bunlar geliyor..

  1. Teşekkür ederim hallettim.
   Ses tuşa baştıgımızda sesi düşüren tusa başmalıyız yanı alttakıne :)

 22. benim telefonumda hepsini denedim fakat yazılım guncelleştirmeyi kontrol et diyorum sunucuya baglanıyor diyor fakat yeni bir guncelleme yok diyor uzerindeki 2.3.3 var ben bunu nasıl yukselticem bi fikri olan varsa yardım edebilirmi

  1. Odin ile yükleme yapmalısınızç makalede nasıl yapabileceğinizin bilgisi var.

 23. helllppp !!11! . peki indirmeden once bi sormam gerek . bu ürkçedil mi veya bana nasıl türkçe yapılacağını bi söylermisiniz ?

 24. hocam merhabalar, elimizde samsung galaxy s2 i9100 var, telefon üzerinde 4.1.2 yüklü.
  yalnız telefon takılmaya felan başladı, biz bu yöntemle 4.1.2 yi tekrar kurabilir miyiz? bir nevi formatlama görevi görür mü? bir de telefonu yedekleme işlemi nasıl olyuor?

  1. zaten 4.1.2 varsa yazılım yüklemesine gerek yoktur. format işinizi görecektir. uygulamalar güncellendikçe telefonun takılması normaldir artık. çok fazla uygulama yüklemeyin telefona.

  2. yedekleme için kesi kullanabilirsiniz. veya dosyalarınızı bilgisayara aktarabilirsiniz.

 25. Merhaba, Samsung Galaxy S2 kullanıyorum. Samsung Gear 2 ürünümü telefonuma eşleştiremiyorum. Sadece bluetooth üzerinden giriş yapabiliyorum ama pek bi özelliğini kullanabiliyor değilim. Telefonumda GALAXY Apps içerisinde Gear 2 için gereken manager uygulaması mevcut değil. Ne yapabilirim? Bunun için root ve rom şart mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba. Bildiğim kadarıyla gear sadece android 4.3 ve üstü sürümlerle çalışmaktadır. S2 cihazı için de yayınlanmış olan son sürüm 4.1.2 dir. Yani s2 ile uyumlu çalışmaz.

    1. Bir üstte ki yorum bana it değildir, bilginize. Teşekkür ederim. 4.3 Jelly Bean beklemekten başka çare yok yani.

 26. kardesım ben daha once lollipop rom yukledım sımdı jelly-bean rom yuklemek ıstıyorum ama bı turlu olmuyor lollipop romdan cıkamıyorum bı çözüm varmı telefonum galaxy s2 İ9100

  1. yüklediğiniz yazılım hakkında bilgim olmadığı için net bir şey söyeleyemiyorum ancak telefonunuz downoad moduna giriyorsa yukarda anlatıldığı şekilde deneyebilirsiniz.

 27. LÜTFEN YARDIM!!
  KARDEŞİM BEN TELEFONA NE YÜKLERSEM YÜKLİYEYİM KAPANIP AÇILDIMI ESKİ HALİNE GELİYOR
  ALARMI KALDIRIYORUM MESAJLARI SİLİYORUM KAPANIP AÇILDIMI GERİ GELİYORLAR YÜKLEDİĞİM
  ŞEYLER GERİ GİDİYOR

  1. Yüklenen bir uygulamadan kaynaklıdır o. Uygulama yöneticisinden bilmediğiniz yabancı uygulamaları kaldırın. Düzelmezse format atmanız gerekir.

 28. telefonu sıfırlamak zorunlumu yani herşeyi yaptım yusufhandaki gibi oldu bendede acaba ondan mı oluyor admin

  1. Yapmanız gereken tüm işlemler makalede sırasıyla anlatılmıştır. İşlemleri doğru yapmanıza rağmen yükleme olmuyorsa telefon soketinde sorun oluşmuş olabilir.

 29. Usta merhabalar herşey hazır ancak bendede All threads completed. (succeed 0 / failed 0)
  hatası veriyor bir yardımcı ol daha önceki dediğin arakdaşlarınkini denedim olmadı ne yapmalıyım teşekkürler

  1. yükleme işlemi gerçekleşmemiş, kies açıksa kapatın. sürücülerin yüklendiğinden emin olun. kabloyu telefona taktığınız donanım bulundu sesinin çıkması gerekir. bağlantı kurduğunuzdan emin olun yani.

   1. kablo bağlı fakat kies ekranında geri tuşuna basılarak çıkılması mı gerekiyor

 30. Slm benim yurt dışı samsung Galaxy s2 cihazım var
  Android 4.1.2 güncelleme yapmam gerek
  Yukarıdaki iki dosyayıda indirdim şimdi onları rardan mı çıkartmam gerek

   1. Benim bilgisayar İnternette bağlı değil bu dosyaları telefondan indirip pcye atsam sorun çıkar mı

    1. işlemi yaparken internete bağlı olmanız gerekmiyor, sorun çıkmaz, telefondan indirebiliyorsanız indirin ve pcye atıp işlemleri yapın.

 31. telefonum download modunda açılmıyor. ne yapmalıyım? gelen ekranda yazanlar reboot system, apply update from sdcard, wipe data/factory reset ve wipe cache partition yazıları geliyor. download modu yok.

 32. Kies yoluyla guncelleme yaptim sarja takiyorum sarj oluyo yaziyo ama sarj olmuyo azaliyor neden

  1. güncellemeden sonra oluşan bir sorun olduğunu düşünüyorsanız telefonı formatlayıp deneyin formatla düzelmezse odin ile yükleme yapmanız gerekecek.

  1. kies yoksa kiesi kurup bilgisayarı resetleyin. kesi açmayın. açılırsa kapatın. farklı bir jablo deneyin. buna rağmen görmüyorsa telefon soketinize sorun var demektir.

 33. Çok çok teşekkür ederiz, emeğinize elinize sağlık. Aynı model bi telefonu servise verip yazılım yükseltme yapmıştım, bir ay uğraştırdılar, verdiğimiz para da cabası. Demek ki güzel anlatınca teknik servise de gerek kalmadan oluyormuş. Teşekkürler…

 34. dosyaları indirdim ama odinin içine atmamıyorum nasıl yapmam gerekiyor çok tesekkür ederim

 35. Galaksi s2 kapandı, açılmıyor. Telefonu şarja takıyorum ekranda yeşil batarya doluyor işareti görünüyor, bir saniye sonraysa ekranda boş batarya görünüyor. Sıfır batarya denedim yine açılmadı. Telefon şarja bağlı iken üç tuşa basıp download moduna alabiliyorum ancak şarj kablosunu çıkarınca hemen kapanıyor. Yine üç tuş yardımıyla format atmayı denedim, olmuyor. Güncelleme yoluyla halletmem mümkün mü? Problem nerede anlamış değilim. Neler yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

  1. bahsettiğiniz sorun genelde batarya bozuk olduğunda meydana çıkar. sağlam bir batarya ile deneyin. kabloyu çıkardığınızda kapanıyorsa batarya ile temas sağlayamıyor yani bataryadan enerji alamıyor demektir.

   yine de download moda giriyorsa yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz ancak rtiskli bir iş olacaktır bu.

      1. s2 plus yani i9105P farklı bir modeldir. bu model için yayınlanmış son sürüm 4.2.2 dir. ancak bu cihaza yazılım yükleme şansımız olmadı.

       1. bisey soracam tlfonumun yazilimini güncellicem yazilimi güncellemeden önce tlfon yazilimi önce indirip ondan sonrami günceliyor

         1. s2 9100 için sonyazilim 4.1.2 demistiniz ama benim tlfon otomatik olarak yazilim güncellemesi istiyor güncellersem 4.1.2 yazilimi düsermi

          1. gelen güncellemeler uygulama veya iyileştirme güncellemeleridir. versiyon değişmeyecektir.

 36. Telefondan dediginiz asamalari yaptim. guncellemeleri kontrol et dedigimde kullanilacak guncelleme yok dedi. ne yapmam gerekiyor yardimci olabilir misiniz?

 37. nkardeş FAIL diyor usb kablasunu değiştirdim usb yerinni değiştirdim ama genede aynı sorun veriyor ve kies de telefon gorunuyor ama odin3 gorunmuyor Yardım lütfen

  1. Odin mode farklidir. Kiesin kapali olmasi lazim. Islemleri dogru yaptiginizdan eminseniz telefonunuz i9100 olmayabilir. M250 i9100G i9100P fibi modelleri var bu cihazin.

   1. teşekürlerrrrrr :) kiesi açık unutmuşum kapatığım gibi okudu şuan yükleme devam ediyor bir sorun olursa ben sizi gene rahatsız ederim :)

   2. Son Bir oru Kardeşim hepsi bitti ama telefon ağırlaştı ne yapmam gerek ve telefonun orjinal surumu mu daha iyi yoksa bumu ?

    1. bu sürümü öneririm. ben 6 ay kadar kullandım, telefonu formatlamadıysanız formatlayın. normale dönecektir.

      1. hayır sadece cihaz sıfırlanı, fabrika ayarlarına döner, varsa rehber, resim vs silinir.

  2. Merhaba 3gundur ugrasiyorum ama bir turlu olmuyor odinde id:com kisminda baglanti yeri gozukmuyor dolayisiyla guncelleme de yapmiyor kactane farkli usb yuvasi denedim olmuyor kies bilgisayarimda kurulu da degil lutfen acil yardim

   1. başka bir bilfgisayarda ve başka bir kablo ile deneyin. buna rağmen olmuyorsa telefon soketinde sorun vardır.

 38. FAIL diyor ve bu hatayı veriyor
  Added!!
  Enter CS for MD5..
  Check MD5.. Do not unplug the cable..
  Please wait..
  I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5 is valid.
  Checking MD5 finished Sucessfully..
  Leave CS..
  Odin v.3 engine (ID:5)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Complete(Write) operation failed.
  Added!!
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

  1. telefonunuzun i9100 olduğundan emin olun. i9100G, i9100M, i9100P gibi modelleri de mevcut bu telefonun. orjinal kablo kullanın. usb noktasını değiştirin.

   1. gt-i9100 benim telefn yalnız odini açıyorum telefonu da dowland moduna alıp bağlıyorum ama odin de telefonu okumuyor orjinal kablo ile taktım usb giriş yerlerini değiştim ama fayda etmedi bağlanmıyor sorun ne acilll

    1. bilgisayarınızda kies yoksa kies yükleyip resetleyin. sürücüler için kies şart. buna rağmen görmüyorsa telefon soketinde sıkıntı olabilir. başka bir pcde de denemenizi öneririm.

      1. kiesi yeni kurmuşsanız evet bilgisayarı resetlemeniz lazım. yine de sorunun telefondan mı yoksa bilgisayardan mı olduğunu anlamak için başka bir bilgisayarda denemelisiniz.

       1. şuan telefon açık bağlandı ama dowland modunda odinde telefon gözükmüyor acil lütfennn

        1. görmüyorsa yapacaklarınızı yazdım. giç bir şekilde odin görmüyorsa soket arızalıdır. teknik serviste değiştirebilirsiniz.

         1. 2 tane orjinal taktım 2 sinde de aynısını söylüyor usb aygıtı tanınmadı……

 39. KARDEŞİM ELLLERİNİZE SAGLIK “ALLA” RAZI OLSUN SİZDEN BÜYÜK BİR DERTTEN KURTARDINIZ BENI
  ARKADAŞLAR GERÇEKTEN BAŞARILI Bİ İŞÇİLİK OLMUŞ EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM …

  1. AYRICA HERHANGİ HİÇ BİR SIKINTI YAŞAMADIM MÜKEMMEL DÜZEYDE BİR CİHAZ OLDU TEKRAR TEŞEKKÜRLER

 40. daha önce ki formattan sonra da olmuştu sizin ispanya sürümünü indirip tekrar yükledim ama değişen birşey olmadı. Ekran kiliti olarak model seçiyorum ama tuş kilidi devreye girmiyor. Sadece ekranı kapatıp açıyor o kadar. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. NOT : Yükleme sonrasında ekran kilidi seçenekleri çalışmazsa veya şebeke alamazsanız lütfen telefona *#87976633# kodunu girin.

   bu kodu girdiniz mi?

   1. evet girdim format attıktan sonra düzelmedi. dün gece denedim sabah baktığımda düzelmiş gördüm. teşekkürler.

   2. *#87976633# bu kodu arama bölümüne yazdım hiç bişey olmadı arama tuşuna tıkladım hata verdi yardımcı olursanız sevinirim

 41. mrb baytım sizi kutlarım, telefonu telefoncuda rom yaptırdım 5 ay kualdnım tuas kilidi felc oldu denilebilr ama ordasonda verdiginiz kod sayesınde telefon kendine geldi ben hackerim dile benden ne dilersen.

 42. Merhaba Admin. Benim orjinal s 2 telefonum var 1 ay önce imei klonlanmıştır diye mesaj geldi ve dün kapandı.ben eski bi telefonun imeisini benim telefona işlettim şu anda kullanıyorum fakat ilk sürüm 2.3.4 yüklü. pc deki kieste görmüyor telefonu benim telefondaki sürüm güncelleştirmede sorun veriyor.senin bu anlattığın odinle kursam 4.1 sürümü olurmu ? yada desteklemezse telefon kapanırmı ? sitelerde bu tarz okuyorum terettütteyim. Açık bi şekilde bilgilendirirsen sevinirim..

  1. Merhaba evet odin ile yükleme yapabilirsiniz. S2lerde kapanmaya denk gelmedik simdiye kadar. Yani s2 lerde guncelleme ve yazilim yuklemelerinde 8mei etkilenmiyor. Ancak yuzde yuz garanti veremem hocam.

   1. Peki herhangi bi sorun olursa yani kabul etmeme gibi eski haline 2.3.4 sürümüne nasıl dönerim ? ve bu imei 4.1 i desteklememe gibi bi durumu varmıdır eski telefonun imeisini yüklediğim için ?
    çok teşekkür ederim

    1. imei bozulursa eskiye dönseniz de düzelmeyecektir büyük ihtimalle ama istediğiniz sürümü yükleyebilirsiniz. mantık aynı sadece hangi sürümü istiyorsanız onun dosyalarını bulmanız gerekmektedir. imei bozulursa teknik serviste tekrar imei attırmanız gerekecek. ama dediğim gibi şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmadık.

 43. merhaba admin bende bu güncelemeyi yükledim herşey süper fakat şöyle bir sorun var kalibrasyon :( yatay kalibrasyon ayarları yok oyun oynarken tlf ne tarafa çevirirsem çevireyim dumduz gıdıyor neden kaynaklı olabılır ne yapmam gerekır yardım edin lütfen :(

  1. merhaba telefonu formatlarsanız büyük ihtimalle düzelecektir. yazılım güncellemelerinde böyle sorunlar çıkabiliyor bazen.

 44. Merhaba ben s2 me bu güncelleeyi yaptğmda bir sorn olmadı fakat rom yükledm yani kitkat yaptm bilmiyorm bilginiz vardır illaki kitkat yaptm 2 tane değişk kitkat yükledm 2 sindede sim kartımı görmüyor ne yapmam lazm o verdiğin *# li koduda yazıyorm arama tıklıyorm ussd kodu çalışıyor diyo bekliyo öyle ne yapmam lazm acil cevap kaç siteye sordm cevap yok .. yada geç geliyor

  1. merhaba, bu modele kitkat yüklemedik daha önce. tavsiye de etmiyoruz. en stabil çalıştığı sürüm 4.1.2 dir. kitkata uyumlu olmayabilir cihaz. 4.1.2 ye dönmeyi deneyin.

 45. hocam merhaba bende sizin bu dediklerinizin hepsini yaptım fakat fail verdi ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevınırım

  1. telefona bağlantı kurulamıyor demek. kies yoksa kiesi kurun ve bilgisayarınızı resetleyin. sağlam bir kablo ve usb noktası kullanın. olmuyorsa mümkünse başka pcde deneyin. hiç bir şekilde bağlantı kurulmuyorsa telefon soketi bozuk demektir.

  1. Sarj sorunu yazilimla ilgili degildir genelde. Orjinal sarj deneyin. Yime sarj olmuyorsa soketine baktirin.

 46. Kardeşim Kies ile telefonu başarılı bi şekilde bağladım fakat 2.3.4 olan android sürümüm için bu en son üretici yazılımıdır diyiyor bi bilgi lütfen .s

  1. telefonunuz kies ile güncellemeyi desteklemiyor demektir.bu birçok sebebten dolayı olabilir. odin ile güncellemeniz lazım.

   1. Kardeşim bu saatte rahatsız ediyorum ama Odin ile güncellersem eğer telefonun yanma veya bir daha acılmama gibi bi sorunu olur mu ?

    En çok merak ettiğimde şu S3 ve S4 gibi olacak mı sistemi görev yöneticisi felan ?

    1. makalenin tamamını okursanız çıkması olası sorunlardan bahsettik, işlemleri doğru iekilde yaparsanız pek sorun çıkmıyor.

     işlem sonunda rtelefonunuza 4.1.2 sürümü yüklenecektir. bu sürümde görev yöneticisi vardır.

      1. Kardeşim ALLAH razı olsun. Telefonumun sürümü yükseldi çok çok sağolasın. Dediğiniz gibi sebeke sorunu oldu ama o kodu girince oda gitti. Gerçekten ben yapmaya cok korkardım ama bu arkadas sayesinde başardım aldatmaca felan değil inanın buna :)

       Biraz donma oluyor gibi yeni yaptım diyemi acaba ?

 47. olmuyooo :( ilk önce kies indirdim denedim olmadı daha sonra yurtdışı cihaz için indirmem gereken dosyaları indirdim deniyorum olmuyo.

  1. telefon soketinizde sorun olabilir. isterseniz başka bir bilgisayarda da deneyin. yine olmazsa bir teknik servise danışın. büyük ihtimalle sokette sorun vardır.

 48. merhaba admin bende GT-I9100 yurtdışı S2 var bu tlfona dün güncelleme yapmak istedim güncellemesi yapıldı dört dörtlük oldu derken bi sorunla karsılaştım oda şebeke hattımı taktıgımda pin istemeden direk acıldı hattı görmedi vodafon turkcell hicbirini görmedi bende tlfncuya verdim eski haline getirdik bu konudaki düşüncenizi paylasırsnz sevinirm buna nasıl çözüm bulabiliriz ve neşekilde güncelleme yapabilirm ve imeil gidermi bu konuda yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

  1. efs denilen bir dosya var. bu dosya zarar gördüğünde imei silinir ve telefon sim kartı görmez. biz şimdiye kadar burdaki yazılımla ilgili böyle bir soruna karşılaşmadık, yorum yazan arkadaşlardan bir kaçı bunu belirtmişti ama onlar da makalenin sonunda yazan kodu girdiklerinde sorunun çözüldüğünü yazmışlardı. ancak yine de %100 sorun çıkmaz diyemem.

 49. admin sürümü yükledim lakin sim kart okumuyo formatlayıp tekrar yukledim yine aynı sorunn acil cvp lutfenn !!!

  1. NOT : Yükleme sonrasında ekran kilidi seçenekleri çalışmazsa veya şebeke alamazsanız lütfen telefona *#87976633# kodunu girin.

 50. sorun ne biliyo musun abi oo programdaki pda kısmına yuklenecek olan dosyayı bulamıyorum onun linki var mı sende indireyim

 51. abi oo pdf kutusuna yukleyecegimiz olanı bulamıyorum sorun orda onun linkini falan atarmısın bana sabahtandır ugraşıyorum bi turlu yapamadım

 52. ABİ Bİ TURLU PROGRAMI KULLANAMADIM HERŞEYİ TAM YAPIYORUM PROGRAMA GELİNCE PDA KISMINDAKİ KUTUCUGU DOLDURAMIYORUMM

   1. abi onu nasıl başaracam bi tarif edebilir misin programı indirdim ondan snra yapmam gerekenleri yazabilir misin asabımı bozdu bu tlfn

    1. pardon abi ben yanlış anladım zaten zipten çıkardım onu programı kurdum ama yazıyı yazamıyorum kutucuklara

 53. Merhaba kardes yukarida yazan islemleri yaptim surumu guncelledim ama telefonun imei uctu telefoncu 20 tl istedi napacam lutfen yardim.

  1. Guncelleme yapinca imei ucmaz. Ancak daha once imei ile ilgili degistirme gecici çözüm gibi bor islem yapmışsınız dediğiniz olabilir. Yine ayni islemi yapmaniz gerekir.

   1. Oncelikle ilginiz icin tesekkur ederim.imei daha once degistirmistim bu arada yukarida yazan eger kilitle ilgili sorun yasiyorsaniz yazan yerdeki kodu yazdim kilitle ilgili sorun yasadigim icin yazinca hem kilit duzeldi hem telefona ag geldi yani sirun duzeldi cok saolun.

 54. Kardesim elinee saglıkk emeklerine saglık saatlerdır acamadıgım telefonu düzelltimm iyi çalışmalar.

 55. usta bu işlemi yaptım aynı yolları hatasız devam ettirdim pass yazısı çıktı tel kapandı ve bir daha hiç açılmadı

  1. Telefonunuzun i9100 oldugundan emin misiniz. I9100G ve i9100P modelleri de var. Bunu ozellikle belirttik makalede.

    1. download moda girmiyorsa brick olmuştur evet. ama ya cihazınız i9100 değildir ya da daha önce modifiye yazılım yüklediğiniz için artık orjinal yazılım kabul etmiyordur.. burda yayınladığımız yazılımı biz kendi cihazlarımıza defalarca yükledik. herhangi bir sorun çıkmadı.

 56. ben telefonuma ımeı attırdım ve surumunu yukselttirdim .şimdiki surumu 4.0.1 . sorun şu ; telefona avea , vodafon veya bımcell gıbı hatlar takınca okuyor ama turkcell bı hat takınca hattı görmuyor. sizce ne sebep olmus olabaılır ?

  1. öyle bir sorun olmaması lazım. başka bir turkcell hat deneyin. yazılımdan olduğunu düşünüyorsanız 4.1.2 ye yükseltin.

 57. Tamamdır Hocam Gördü Şimdi Bi üst Sürümü Yüklemek İstiyorum 4.3 Tavsiye Edermisiniz

  1. I9100 icin yayinlanmis olan 4.3 surumu mevcut degildir. Modifiye yazilim vardir belki ama tavsiye etmiyoruz.

   1. Aynen Öyle Hocam Neyse Boylede Yeterli Güzel Oldu Ellerinize Emeğinize Sağlık Teşekkürler!!!

 58. Eski Versiyonla Hallettim Ama Şimdi Bu jelly-bean Yazılımını Kurmak İstiyorum ( I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5 898 MB )Bu Sayfa Hatalı Dediği İçin İndiremiyorum Odinv3.04 Daha Önceden Yuklemiştim O Var Ama I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5 898 MB Bu Dosyayı Yukleyemiyorum Hata Oluştu Diyor Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim!!! Şimdiden Teşekkürler!!!

  1. Makale icinde verilen ispanya romunu indirip yukleyin lütfen. En sağlıklı calisan jelly bean yazılımi odur.

   1. SOrunsuz Demiştim Ama Yanılmışım Yedekleme Yapmıştım Geri Yukeleyeyim Dedim Tlf Bilgisayara Bağladım :( Malesef Sarj Oluyor Ama Görmüyor Tlfnu (Unknown Device) Hata Veriyor :(

    1. yedeği kies ile mi almıştınız. kiesin cihazı görmesi lazım sadece yazılım yükseltme desteklenmiyor hatası vermesi lazım. depolama olarak görmediğini söylüyorsanız bu usb ayarlarınızla ilgili birşeydir. ayarlarda-geliştirici seçeneklerinden usb hatası ayıklamayı açıksa kapatın kapalıysa açın.

 59. Mrb Arkadaşlar Benim Sorunum odin3 v1.85 Bütün Bağlantıları Yaptım İşaretlemem Gereken Butonlar Pasif Durumda Ve ID:COM Bolumunde Sarı Renkte 0:[COM4] Yazıyor Pda Dosyasını Ekledim Herşeyi Denedim Mesaj Bölümünde Added!! Yazıyor Sizin Eklediğiniz Resimde F.Reset Time İşaretli Bende Pasif Olduğu İçin İşaretleyemiyorum Start Yapmayı Denemedim Tlf S2 I9100

   1. Kardeşim Sen Harika Bi İnsansın Telefon On Numara Oldu Herşey İçin Çok Teşekkürler :))

  1. bilgisayarınızın hızına göre değişir. ben 4 dakikada yüklemiştim. message kısmını kopyalayabilir misiniz?

   1. Added!!
    Enter CS for MD5..
    Check MD5.. Do not unplug the cable..
    Please wait..
    I9100XWLSU_I9100BVLS4_I9100AMNLS5_HOME.tar.md5 is valid.
    Checking MD5 finished Sucessfully..
    Leave CS..
    Odin v.3 engine (ID:6)..
    File analysis..
    SetupConnection..

    1. yükleme başlamamış. bağlantı sorununuz var. lütfen telefon bataryasını çıkarın. 5 saniye sonra geri takıp download moduna alınb ve tekrar başlayın.

      1. tekrar denedim bu sefer daha yeniki gibi olmadı yükleniyo gibiydi ama pc kapandı bu seferde bir sorun algılandı diye.

       1. lütfen sağlıklı çalışan bir bilgisayar ile yükleme yapın. yükleme ortasında bilgisayarınız kapanırsa ciddi yazılımsal sorunlar meydana gelebilir.
        yükleme işlemlerine en baştan başlayın.

 60. admin bütün dediklerini yaptım ama
  All threads completed. (succeed 0 / failed 0)
  böle bi yazı çıktı ve olmadı ne yapmalıyım

  1. işleme başlayamadım diyor yani. kies yoksa kiesi kurun. telefonu kapatın pilini çıkarın. ger takın download moda alın ve yükleme işlemini tekrar başlatın.

 61. arkadaşlar burada paylaşılan yazılımlarda emeği geçen herkese çok çok teşkkür ederim ..

 62. sayın edit : galaxy s2’m var. kies yükledim . odit i yükledim. telefona format attım. ama kies telefonu tanımıyor. pc de usb aygıt tanımadı diyor. usb ayıklama aktif hale getirdim. sahte koruma aktif hale geldi. başka aklıma gelmiyo ama denemediğim yöntem kalmadı. farklı kabloda denedim olmadı. sizce sebebi nedir. Cevaplarsanız sevinirim

  1. merhaba, büyük olasılıkla telefonun soketin data yollarında sorun vardır. başka bir samsung telefonu deneyin. sorun çıkmıyorsa dediğim gibi telefonun soketinde vardır sorun.

   1. yaptıgım uygulamaları bi kaç kere tekrar denedim ve başarılı oldun. nihayet 4.1.2 oldu. ama şimdi bi sorunum var ara ara telefonum kapanıyor. ama arayanlar telefonumun çaldıgını söylüyor diğer sorun ise sarjı çok çabuk bitiyor. sarj yüzde yüz iken ışığı falan sönükken 1saatte 95 e düşüyor. henüz bi uygulama yüklemedim. yardımcı olursanız sevinirim

    1. burdaki 4.1.2 ispanya romunu yüklediğinizi varsayarak yorum yapıyorum.

     önce telefonunuzu temzi bir şekilde formatlayın.
     kapalı iken şarja takın full dolduktan sonra açıp tekrar şarja takın.
     battery doctor uygulamasını kurun.

     1. evet burdaki ispanyol romu kurdum. dediklerinizi deneyeceğim editör. sonucu sonra size iletirim yardımcı oldugunuz için teşekkür edrim iyi günler

 63. Öncelikle merhaba. Sayın edidtör benim sorum “Acaba Fabrika verilerine sıfırla seçeneği ile format atmak aynı anlamdamı?” olacaktı. Bu konuda yardım edebilir misin?

  1. merhaba, evet aynı anlamda. tuş kombinasyonu ile format atma, menüye ulaşamadığınızda kullanılan bir yöntemdir. ayarlara girebiliyorsanız fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi de yapabilirsiniz.

 64. Yurtışından gelen telefonlar için 4.1.2 yasal mı? Başımıza bir iş gelmesin :D

  1. gshm kısmı bütün samsunglarda yazar. i9100 ile bitişik başka bir harf yoksa yapabilirsiniz. i9100G veya i9100P ise yapamazsınız.

  1. bitlocker windows ile ilgili birşey değil mi? sanırım windows 7 olam bilgisayarınızda bitlockeri devre dışı bırakmanız veya onu formatlamanzı gerekiyor. bu telefon ile ilgili birşey değil.

 65. Yükledim, başarılı oldu. Teşekkür ederim. Telefonuma bitlocker şifresi koydum sonra şifreyi kaldirmadan telefona format attim. Bu yuzden telefonumu XP’den baska bilgisayara baglayamiyorum. Nasil düzeltebilirim bilginiz var mı?

 66. Merhaba… Güncelleme XP ile yapılabilir mi? Ayrıca daha önce güncelleme yaptığımda ekran kilidi çalışmadı, eski haline döndürünce de Samsung tuş takımı çalışmadı, Swype kullanmak zorunda kaldım.

  1. yapabilirsiniz. ekran kilidi ve diğer sorunlar için çözümlerin hepsi yazılmıştır. lüfen makaleyi okuyun.

 67. kardeşim çok teşekkür ederim konun kadar yorumlara verdiğin cevaplar da işe yaradı hepsini okudum neredeyse bende olan sorunlardan alarak sonunda başardım tekrardan çok teşekkürler adamın dibisin ulan :D

 68. kardeşim teşekkürler romu attım telefona ama screeenshot çalışmıyo nedeni nedir ???

  1. rom yüklemelerinden sonra bazen boyle sorunlar çıkabiliyoor, romdansa format atarsanız düzelir.

 69. S.a kardes bnm tel i9100p s2 modeli tele fabrika ayarlarini yukledim yazilim guncelleme var dedi wifiden bahlandim yukle dedim paket indiriliyo dedi yarim saat surdu sonra kur dedim androit sekli cikiyo kendini kapatip aciyo cihaz guncellenemedi diyo neden yapar bunu

  1. indirilen güncelleme cihazda yüklü olan yazılımla uyumlu olmadığı için öyle yapıyor. güncellemeyi kuramazsınız. odin yüklemesi yapabilirsiniz ancak elimizde bu modelden olmadığı için detalı bilgi veremiyorm.

  1. bilgisyarda kies programı kurulu olması gerekir. yoksa kurun. kuruluysa kabloyu değiştir, başka bir usb noktasını deneyin. hiç biri işe yaramıyorsa telefonunuzun soketinde sorun vardır.

 70. hocam sana ne kadar cok tsk etsem az kardes bn yenı surumu yuklemıstım ama tf tuş kılıdı yok oldu eksık attıgımı dusunmustum ve yaklasık 4 aydır bu sekıl kullanıyorduk ki senın tavsıyelerını okuyana kadar yukarıda bı şifre var yukleme sonucu tus kılıdı olmayanlar ıcın onu tuslamakmıs sadece iş :) eyvallah kardeşim yolun acık olsun her daım :)

 71. Mrb editör. Öncelikle paylaşımınız için çok teşekkür ederim benim telefonumda yüklemeler işe yaradı ve telefonum hiç kasmadan bambaşka bir görünüme kavuştu sorunsuz çalışıyor. Ama aynı yöntemleri arkadaşımda yaptım fakat telefonu açtığımızda telefon sim kartı görmüyor haliyle şebekede yok tekrar aynı yöntemleri uyguladık ama durum aynı, telefonun modeli i9100 sorun ne olabilir yardımcı olursanız seviniriz kolay gelsin.

  1. merhaba. öncelikle şunu belirteyim. i9100 ün bir çok modeli var. açılırken i9100 yazar ama anakartı başka modele aittir. telefonun tam modelini öğrenmek için telefonu download moda alın. orda modeli yazar. eğer i9100 olduğundan eminsek. sim kartı çıkarın.format işlemini uygulayın. format atarken önce wipe cache parititon sonra wipe data factory reset işlemini yapın. sim kartını görüp görmediğini kontrol edin. işe yaramazsa buradan 4.0.4 ü yükleyin.http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-s2-i9100-android-4-0-4-ics-yazilim-yuklemesi/
   normal çalışırsa tekrar burdan yükseltin.

   not: *#06# den imei numarasına bakın. 0049 ile başlayan bir imei çıkarsa cşihazın efs dosyayı dedğimiz imei dosyayı bozulmuş olabilir. bu bozulma da genelde daha önce modifiye yazılm yüklenmişse meydana gelir.

 72. Misal *#301279# gibi kodlar calismiyor benim asıl amacim h+yi bu şekilde kod girerek kapamistim ama tekrar acamiyorum kodu kabul etmiyor

 73. Mrb admin kardeş. Benim telefonumda gizli kodları calistiramiyorum lütfen yardımcı olurmusun?

 74. Samsung account güncellemesini yaptım ondan sonra yazılım güncellemesi istiyor , yazilim güncelleme sini yapayım mi?

  1. yapın hocam, sıkıntı çıkmaz, yükleme bittikten sonra güncelleme yapılamadı diye bir hata da verebilir, es geçin onu.

 75. Son olarak yazillim guncellemesi uyarisi veriyor bunu yuklememe gerek var mi yorumlarin hepsini okudum gozumden kacmadaysa bununla ilgili bir aciklama goremedim de.

 76. hocam iyi akşamlar, benim telefon odinle bağlantı sağlayamıyor ya ne yapmam gerekir acaba yada yapcak bişey varmı?? şimdiden çok teşekür ederim

  1. Merhaba. Bilgisayarınızda kies kurulu olmasina ragmen baglanti kuramiyorsaniz ya kablonuz uyumsuzdur ya da telefon soketinde sorun vardir.

 77. merhaba bendede de s2 ı9100g var ona guncelleme yapmam ıcın bır bılgın varmı yardımcı olursanız sevınırım

  1. merhaba daha önce başka bir arkadaş için aşağıdaki yorumu yazmıştım. o arkadaş başarıyla yükleme yapmıştı.

   elimizde i9100G modeli olmadıığı için deneyemiyoruz. ancak size gerekli dosyalari verebilirim. riski göze aliyorsaniz deneyebilirsiniz. denedikten sonra sonucu yazarsaniz sevinirim

   yazılım: http://www.hotfile.com/dl/193250120/97f4ff6/I9100GXXLSR_I9100GXEFLSR_XEF.zip.html

   Odin: http://www.ceplik.com/dosya/samsung/Odin3%203.04.7z

   odini açin PDAya tiklayip radan çikardiginiz I9100GXXLSR_I9100GXXLSP_I9100GXEFLSR_HOME.tar.md5 dosyasini seçin ve baska isaretleme yapmayin. telefonunuzu kapatin ses kisma + home + açma-kapama tusuna basin download moda alin. usb kablosu ile baglatiyi gerceklestirin ve starta basin.

   Önce yedek almayi unutmayin, tüm bilgileriniz silinebilir.

 78. slm hocam bende galaxy s2 9100 kullanıyorum dedeklerini harfi harfine uyguladım ama odin ıd rom u görmüyor sanırım yardım lütfen

  1. şimdiye kadar öyle birşeye denk gelmedim. widget olarak ekrana gelmiş olabilir, basılı tutup kaldırmaya çalışın veya format atın.

 79. ben dediğiniz gibi odin kullanarak ispanya romunu kurdum ekran kilitlenmedi. ayarlardan yaptım yine olmadı. telefonu formatladığım halde ekran kilidini hala kullanamıyorum. yardımcı olur musunuz?

  1. “Yükleme yapmadan önce lütfen telefonunuza format atın.” telefonu formatlayıp tekrar yükleme yapın lütfen.

 80. Aynı sorun bende de vardı bu şekilde çözdüm…

  Galaxy S2 telefonumu yeni aldığımda içinde 2.3.4 versiyonu yüklüydü. Daha sonra araştırmalarım sonucunda 4.1.2 versiyonuna yükseltmiştim. Bir süre kullanımda sıkıntı görmediysem de 1 haftalık süre sonunda gsm vericisinin düşük çekmesi veya sim kartı hiç görmemesi gibi problemler yaşadım. Farklı sim kartlarla da denedim işe yaramadı. Bazı forumlarda 64 KB karttan kaynaklandığı söylenmiş ama alakası yoktu. Babamın 15 yıldır değiştirmediği hat ile bile denedim onu dahi görmemişti. İnternette bu sorunu yaşayan çok fazla kişi olduğunu gördüm ve verilen çözümlerin hepsini denedim. Defalarca rom yükledim. Sırasıyla geriye doğru 4.0.4 – 2.3.6 ve ilk aldığımda var olan 2.3.4’e kadar geri dönüp rom yükledim hiç birisi işe yaramadı. İşe yaradığını söyleyenlerde foruma yeni üye olup ilk mesajlarında işe yaradı diyenlerdi. Yani konuyu paylaşan kişi başka bir kullanıcı hesabı ile kendini haklı çıkartmak adına böyle bir şey yapmış olabilir diye düşündüm bilemiyorum. Sonuç olarak verilen çözümler işe yaramamıştı. Telefonu tamirciye götüreyim derken gsm sinyali yine her zaman olduğu gibi bir anlık gelmişti. O sıra telefonu çok sert olmayacak şekilde masaya bırakınca şebekenin bir anda kesildiğini farkettim. Sorunun sim kartın yerinden oynamasıyla alakalı olabileceğini düşündüm ve sim karta baskı uygulayarak onun oynamasını engellersem sorun çözülebilir diye düşündüm. Küçük bir bant parçasını biraz kalınlaştırarak sim kartın açıkta kalan kısmının üzerine yapıştırdım. Ve sonrasında telefon normalde 1 çubuk bile zor çeken yerde 3 çubuk çekmeye başladı. Herkeste aynı sonucu verir mi bilmiyorum ama ben sorunu böylece çözdüm. Umarım faydası olur. Bilgilerinize sunarım.

 81. merhaba editör kardeşim.
  samsung galaxy s2 GT19100 şebeke problemi yaşıyırum (çok zayıf çekiyor ve sürekli şebeke gösterge seviyesi değişiyor), yardımcı olabilirmisiniz TEŞEKKÜRLER.

  1. merhaba, sanırım donanımsal bir arızanız var, cihazın bir teknik servis tarafından incelenmesinde yarar var. anten bağlantılarında sıkıntı olabilir.

 82. Sürüm iyi hos ve guzel de ekran kilidi yapamiyorum kabul etmiyor. Nasil cozebiliriz bu sorunu ?

 83. telefonda arka planda çalışan uygulamaları kapatmaya yarayan bir kaç program yükledim fakat çok etkili olduklarını söyleyemem telefonum rootlu değil root edersem bir faydası olur mu acaba ? root işini yapacağım ama hala çok fazla bilgi sahibi olamadım. sizin yukarda vermiş olduğunuz ispanya romunu yükledim ben bu teli root etmem için hangi dosyayı yüklemem gerekiyor ? artı root dosyasını yükledikten sonra tekrardan rom yüklemesi yapmam gerekir mi ? son olarak birde omega romları sormak istiyorum. yanlış hatırlamıyorsam omega romda en iyi versiyonun 19.2 olduğu yazılmıştı. bu konuda bilginiz var mı ? custom romlarda problemler olduğu bir gerçek fakat bu versiyonu kullananlar hiç hataya rastlamadıklarını belirtmişler. telefonumun şarjı 1 gün zor dayanıyor. bu kadar güzel bir telefon yapıp batarya sorununu düşünememiş olmaları çok kötü bir durum. şarj süresini uzatmak için daha yüksek kapasiteli bataryalar satılıyor onlardan alıp denemeyi düşünüyorum. bu şarj sorununu bir şekilde çözmem gerek ama nasıl ?

  1. merhaba, bir çok yazılım ve versiyonda bu telefonu kullandım, şarj bitme süresi ortalama 18-20 saattir.(internet açıkken) root yapmanızı tavsiye etmem, cihaz aptallaşıyor.

   omega konusunda bilgim yok.

 84. selam arkadaslar benım elımde çin malı samsung s2 var ekran kilidi yanlıs gırılmesı nedenıyle kılıtlendı e postayıda unuttum ses acma + home + aç/kapa tuslarına bastıgımda üçgen içinde ünlem geliyo ama baska hıc bısey gelmıyo bakmadıgım yer kalmadı bılgısı olan varsa yardımcı olursanız sevınırım nasıl formatlayabılırım

  1. taklit telefonlarla ilgili pek bir bilgim yok ama taklit telefonlarda genelde ses kımsa +home+güç çalışır. deneyin isterseniz.

 85. yalnız şöyle bir durum var normal mi bilmiyorum. modem başka bir odada ben başka bir odadayım laptopun wifi full çekerken tel 1 çubuk yada hiç çekmiyor nedendir bilemedim

  1. Merhaba, aynı romy ben 6 ay kullandım, WiFi sorunu yasamadim ama isterseniz wifiyi ve modeminizi kapatıp açın ve tekrar kontrol edin, aynı sorun devam ederse telefonu formatlamayi deneyin.

 86. sn. editör yukarıdaki soru ve cevapların tamamını okudum ve size teşekkürlerimi sunmak istedim. gerçekten değerli vaktinizi ayırıp bunca insana fayda sağlamak çok takdir edilecek bir durum. bende yurtdışından getirtmiş olduğum s2 telefonuma sizin önermiş olduğunuz ispanya romunu yükleyeceğim. şuan inme aşamasında. tamamlandığında umarım sorunsuzca yükleyebilirim. herhangi bir problem ile karşılaşırsam diğer arkadaşlar gibi sizden yardım isteyebilirim. ilgili tutumunuzdan dolayı çok teşekkürler.

  1. Merhabalar. Asıl biz teşekkür ederiz. Herhangi bir sorun yaşadığınızda tabiiki dönüş yapabilirsiniz. Umarız sorun çıkmaz. :)

   1. merhaba,
    önerdiğiniz romu yükledim harika görünüyor yükleyeli kısa bir süre olmasına rağmen aralıksız kurcaladım ayarlar yaptım vs. herhangi bir sorun görmedim umarım ömürlük olur ve daha iyisi çıkana kadar değiştirme ihtiyacı hissetmem:)

 87. Merhaba, sıfır telefona format arkanıza gerek yok, telefon yurtdışı olduğu için lira güncelleme yapmayacaktır biyui ihtimalle, denediğim en iyi rom ıspanya romudur. 4.1.2 bütün telefonlarda ısınmaya yol açar.

 88. selam editör sana soracağım sorular var. Öncelikle telefon yurt dışından gelme android sürümü 2.3.6 ben 4.1.2 yüklemek istiyorum özellikle kies ten. İlk kiesle güncelleme yaparsam bu direk 4.1.2 yemi yükseltir yoksa misal 4.0.3 sonra bir daha güncelle 4.1.2 mi olur yani basamak basamak gibi?
  Birde duyduğum yorumlar şarj sorunu telefonda kasmalar tuş kilidi sorunu bunların hepsi gerçekten varmı yaa özellikle kasma ve ısınma problemi?
  sen İspanyol roomunu tavsiye etmişin bu room sayfanın başında paylaştığın roommu oluyor? şu an cihazı kutusundan yeni açıyorum. Kiesten güncelleme yapmadan önce ille gene de formatmı atmam lazım?. Bunu sormamdaki amaç daha hiç kullanmadım telefon temizdir yani formata gerekmi var ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Kafamdaki tek soru bu güncellemeyi yapan çoğu kişi isyan ediyo kimileride gayet memnun olduklarını söylüyor kime inanalım. Sen ne düşünüyorsun bu konuda :)

 89. Demezsiniz evet ama hani başka sürüm zannedip yükle diyebilirsiniz insalık hali hatalar olabilir :)

  1. bilgim yok ancak turtdışı telefon değilse menüden bakabilirsiniz. ayarlar-telefon hakkında-güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

 90. tam olarak sorunum şu,ben yazılım güncellemesi yaptım ve yazılım en son şekilde güncellendi ancak tlf da ağa kayıtlı değil ağa bağalanamıyor ibaresi var.bana denilen imei numarası 3g uyumlu değil başka 3g uyumu olmayan tlf na göre yapılmış dendi.sizin fikrniz neir?yazılım 2.3.3 gibi bişeydi şuan 4.0.4 gözüküyor yüklediği güncelleme.

 91. daha önce yazılım sorunumla alakalı size soru sormuştum.ben tlfnumu güvenilir bi tlf cuya götürdüm bana dediği şu,yurtdışından gelme tlf ve pasaporta işlenirken imei numarası 3g uyumsuz bi tlf numarası olarak verilmiş o yüzden tlf yazılım yüklselmesi sonra ağa ulaşamıyor ve kullanılamıyor.bu konuda fikriniz nedir?bu tlf yapılabilirmi?yoksa öldümü telefonum?samsung s2 i9100g serisiydi ve yurtdışından gelmişti tlf.

  1. android telefonların imei ile sorunları olmaz. yanlış bilgi verilmiş. benim telefonum da yurtdışı ve sri numarası değişmiş.
   tam olarak ne sorun yaşıyorsunuz?

 92. yok ben düşürmek tabiiki de istemiyorum suan memnunum böyle. ilk aldığım zaman yanılmıyorsam 4.0.1 gbi bişeydi. sonra ekrana güncelleştirme sekmesi geldi bi gün, bnde guncelledim. yani format atarsam şuan ki gibi olacak öyle mi ? sadece içnde ne varsa o temızlencek, versıyonu aynı kalacak ?

  1. evet, format attığında yüklediğin uygulamalar, rehberin, arama kaydın, hesap bilgilerin silinir. resimler ve muzikler usb bellekte ise silinmeyebilirler. bir çeşit fabrika ayarlarına geri dönem gibi bişey yani. versiyon düşmez.

 93. hocam ben telefonu 4.1.2 ye güncelledim daha dogrusu telefon bunu yapmamı istedi. suan 4.1.2 android var. ama içi dışı çıktı telefonun ve format atmak istiyorum. aldığım gibi mi olur yoksa şuan kullandıgım 4.1.2 gibi mi. şimdiden sağol

  1. format işlemi versiyon düşürmez. hangi versiyona düşüreceğinizi söylerseniz yardımcı olabilirim.

 94. çok anlamıyorum bu sistemlerden çok soru sordum size yardımınız için teşekkür ederim.sıkıştırılmış açılmayan dosyayı ne yapmam lazım?

 95. merhaba ben netten güncelleme yapmıştım ancak hiç bakmamışım samsung s2 diye aratıp güncellemeyi yaptım,ama benim tlf samsung s2 i9100G imiş.şimdi tlf numu açamıyorum ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

 96. merhaba editör,telefonum yurt dışı cihazı olup kaydı pasaport ile tamamlanmıştı.anlattıgınız 1 ve 2. adımlarda sürümünü güncelleyemedım ama odin ile güncellemeyi tamamladım.fakat güncelleme sonrası telefonumsa sim sim ag kilidi kodu istemeye başladı.telefonu kullanamıyorum şu an.yardımcı olursanız cok sevınırım.nedir bu sim ag kilidi??

   1. evet cıhaz kontratlı.ben linktekılerı harfıyen uyguladım fakat sorun aynı,kilit kodunu çözemedim.sadece rot ve room yukleme oncesı efs yı yedeklememiştim.linkte verılen programı kurdum sim ag pin kilidini acamadı.lutfen yardım edın yapmadıgım sey kalmadı.

     1. hocam Allah senden razı olsun ,dün akşamdan beri uğraşıyordum,denedım oldu.tek tuşla program unlock yaptı.cok cok tesekkürler..

 97. Hocam ben samsung galaxy s2 I9100 modelini kullaniyorum surumum 4.0.1 di guncelledim 4.0.4 oldu ama guncellemeyi begenmedim eski surume alistim. Guncellemeyi nasil geri alabilirim Lutfen çok önemli yardimci olabilirmisiniz? Bide açık açık anlatirsaniz cok makbule gecer cunku biraz gec anliyorumda :D bilgisayar islerini…

  1. merhaba, size tavsiyem 4.1.2 kullanmanız. makalenin sonuna not ekledim. İspanya romunu çok beğendim. onu kullanıyorum şu an. ama yok illaki ben 4.0.1 kullanacam derseniz. aşağıdaki linkten 4.0.1 romunu indirin. Telefonunuzu formatlayın.(yukarda format linki mevcut)Telefonu Download moda alıp bilgisayara bağlayın.(nasıl yapacağınız yukarda anlatılmıştır) makalede odin linki var zaten(ya da indirmişsinizdir) Odini açın PDA düğmesine basıp indirdiğiniz sonu md5 ile biten dosyayı seçin. Start düğmesine basın ve yüklemenin bitmesini bekleyin.
   http://hotfile.com/dl/139939384/a1baca8/I9100XXKP4_OXAKP4_Android_4.0.1.rar.html

   Telefon türkçe açılmayabilir, dil seçeneklerinde türkçe olması lazım. yoksa buraya yazarsanız başka rom verebilirim.

 98. Galaxy s2’ye 4.1.2 yi başarili bi sekilde yükledik fakat tuş kilidi kendiliğinden devreye girmiyor güc tuşuna basmayana kadar ekran sürekli açik bu sorun neden kaynaklaniyor olabilir ve çözümü var mi ?

  1. bi önceki yazılımla çakışan önbellek dosyaları olabilir, telefona format atarsanız düzelmesi lazım.

 99. USTA EMEĞİNE SAĞLIK ÇOK KOLAY OLDU SARI ÜNLEMDE YOK OLDU SAYENDE HEM HIZLI HEMDE GÜNCEL KALDIM 4.3 BEKLİYORUM SAYGILAR

 100. merhaba arkadaşlar bende güncelleştirdim telefonumu hiç bi sorun yok ama öncesine göre çok çabuk şarjı bitiyo ve görev yöneticisini bulamıyorum ayrıca klavye ingilizce türkçe olmuyo yardım edersiniz sevinirim :)

  1. telefon kapalıyken bataryayı bi fulleyin öyle deneyin. türkçe klavye yok, swype klavye kullanırsanız türkçe seçeneği mevcut. Ayarlar – dil ve girişten değiştirebilirsiniz.

 101. telefonu yurt dışında gelmeden önce güllettirip getirtsek bi sorun olur mu olmaz diye düşünüyorum ???? avusturya’dan

 102. yukarda yazılanları harfiyen yerine getirdim ama sanki odin işlemleri yaparken bir problem oluyor hiç ID.com da ilerleme yok message bölümümnde yaynı şeyleri yazıyor işleme başlarken setup connection diyor ve sonra yazılarnlar aynı sonra tekrar setup connection ve bu işlem arasında en üste FAIL! diye kırmızı bir yazı beliriyor bir hata var ama ne yardım bekliyorum lütfen

  1. setup connection hatası bir iletişim hatasıdır. burdan indirdiğin dosyaları kullandığınızdan emin olun. mümkünse önce başka bir usb noktası kullanın olmadı başka bilisayar deneyin.

 103. dediğiniz şekilde formatladım fakat yüklemede odin teli görmemekte. ne yapabilrim? yardım lütfen…

  1. Bilgisayarınızda kies yoksa lutfen kies kurunuz. Veya baska bilgisayarda deneyin. Ayni hatayi verirsr telefonunuzun soketi bozuk olabilir.

 104. editör peki bu yazılımları yüklemeden önce telefona format falan atmam gerekiyo mu.4.0.3 ten 4.1.2 ye yükseltirken direk bağladım bilgisayara öyle attım

 105. ok çok sağol deniycem.ama telefon acayip ısınıyo.5 dk internete giremiyorum,oyun oynayamıyorum.yüklediğime pişman oldum :)

 106. selam arkadaşlar.bende samsung galaxy s2 var.aldığımda android 4.0.3 tü.ama yaklaşık bir ay önce ben onu 4.1.2 ye yükselttim.fakat bu yükseltmeden sonra telefonum ciddi bi şekilde ısınmaya başladı.bunun için ne yapmalıyım.tekrar nasıl 4.0.3 e düşürebilirim?

  1. yukarda nasıl yükleyeceğiniz anlatılmış Odin ile yükleme yapmalısınız. Kies ile yedeğinizi alabilirsiniz.

 107. merhaba editör bey benim bi s 2 vardı ona 4.1.2 atacaktım odin kies falan yükledim bilgisayara sonradan telefondaki bilgiler gitmesin diye sim kartını ve hafıza kartını çıkarttım.normalde sim kartı varken telefon üzerinden güncelleme yapamıyordum ama çıkarınca yaptım.android 4.0.4 ü
  yükledi ama ana ekranda bir kare içersinde telefona ait bilgiler yazıyor.ve oradan gitmiyor.sadace sim kartı çıkarınca gidiyor.bide tuş kilitleniyor ama güç tuşuna basınca kaydırma filan gelmeden direk ana sayfa çıkıyor LÜTFENNNN YARDIM EDİN

 108. Hocam sürümü güncelledim fakat ağ şifresi istedi şuan hattımı kullanamıyorum. Ne yapmam gerekli.

 109. hehehehehe oldu hocam oldu verdiğiniz linkle cin gibi oldu valla cok teşekkürler emeğinize sağlık i9100g kullanan arkadaşlara tavsiye ederim :)

 110. way arkadas bi işi beceremedim ya la :P cok saol hocam uğraşıosun valla biz gibi cahıllerle :)

 111. hocam o dedğim ekrandan başka hiç bşy gelmiyo odine bağladıgımda odin görüo sanırım COM4 sarı ekranı gelio cunkü

  1. download moduna geçmeden odin ile yükleme yapman çok zor, ama gene de denemekte fayda var. linkini verdiğim romu indirip deneybilirsin, eğer yüklemezse telefonu bir teknik servise götür, box ile yükleme yapılması lazım.

 112. editor bey selamlar notunuzu okumadım ilk başta bnm i9100g imiş meğerse odinde fail verdi suan teli acmaya calıştıgımda pc baglantsı amblemi ve ünlem işaretii cıkıyor ne yapmalıyım ? cortu cekti mi yoksa .s

 113. YANİ YAZILIMI SİLİP TEKRAR MI YÜKLEME YAPMAM GEREKECEK O ZAMANDA TÜM KAYTLAR SİLİNECEK DİYE KORKUYORUM

  1. evet silinir ama yedek alabilirsiniz. Bilgisayardan Kies şle veya marketten operatörünüzün yedek uygulamasını indirip yedekleme yapabilirsiniz.

 114. ben ekran kilidi ayarlarından herşeyi denedim hatta başka arkadaşlara da denettim ama olmadı bir türlü olmuyor. yazılımda eksilik mi var acaba

  1. wi-fi ile yüklediğiniz için eksik yüklenmiş olabilir. isterseniz yukarda anlatıldığı gibi Odin ile yükleme yapabilirsiniz.

 115. Mesela mesaj yazarken hizli yazamiyorum kasiyo mesaj geliyo okuyorum ama ana ekrandaki mesaj kutusunu ustende hala kac mesj geldiyse yaziyo rami sildikten sonra gidiyo en onlisi net 1 gun giden sarj 2 3 saatte bitiyo ne yapmm gerek yardimci olurmusun ?

  1. orjinal yazılım mı yüklediniz yoksa modifiye edilmiş mi? modifiye yazılım yüklemişseniz ondan olabilir. elimde i9100g telefon olmadığı için deneme yapamıyorum ama internette araştırırsanız orjinal rom bulabilirsiniz.

 116. İ9100g kullaniyorum yazilimi guncelledim 4.1.2 jelly bean oldu yazilimi guncelledikten sonra telde kasmalar basladi sizce bu normal mi ?

  1. Ben de 4.1.2 kullaniyorum. Sadece bazen ekran kilidini acarken donuyor başka bir sorun yok bende.

 117. ben s2 telefonuma 4.1.2 yi wifi ile yükledim ve çok begendim. s2 görünümlü s3 gibi oldu :) ancak birsorun oluştu tuş kilidi diye birşey yok. ortadaki tuşa veya güç tuşuna basınca ekran direk olarak açılyor. bu durumu nasıl giderebiliriz ?teşekkürler

  1. Menü- Ayarlar – Ekranı Kilitle – Ekran Kilidi yolunu izleyin orda ekran kilitlerini bulacaksınız. İstediğinizi seçebilirsiniz.

 118. MERHABA EDİÖR BEY BNDE S2 KULLANICISIYIM VE 4.1.2 VERSIYONU YENİ YUKLEDIM ŞİMDİLİK MEMNUNUM AMA SADECE SARJ SIKINTISI VAR BAZEN KENDİ KENDINE KAPANIYO ACMA DÜĞMESINE BASINCADA ACILMIYOR SARJA TAKIP OYLE ACABİLİYORUM KAPANIRKENDE SARJ YÜZDESİNİ GÖSTERIP DURUYO BAZEND EKRAN ISIGI ACIK KALIYOR

  1. merhaba, anlattığınız sorunları ben de yaşadım. şarj seviyesi %60a gelince kapanıyordu.bir daha açmak için ya şarja takıyordum ya da bataryayı çıkarıp geri takıyordum. Meğersem bataray bozukmuş, yeteriş kadar amper sağlayamadığı için kapanıyormuş. Bataryamı değiştim ve şimdi hiç bir sorunum yok. Kaliteli bir batarya almanızı tavsiye ediyorum.

 119. KOLAY GELSİN WAVE 1 YAZILIM YÜKSELTME DOSYASINI GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ BİZAHMET MultiLoaderX5.65 PROGRAMI İÇİN

  1. merhaba, siteye sadece denediğimiz yazılım yüklemelerini yazıyoruz, elimizde wave1 olmadığı için yazılım güncelleme denemesi yapamıyoruz bu yüzden size dosya veremiyorum, kusura bakmayın. yanlış bir işlemde telefonunuz ciddi zararlar görebilir çünkü.

 120. Denedim defalarca ancak hic bir sonuc vermedi internetten arastirma yapyim pit dosyasi ile alakali bir aorunmus yaziyordu

  1. ben de baktım şimdi, 2.3.5 yükleyip usb belleği biçimlendirince düzeldiğini yazmışlar. ben de s2 kullanıyorum ve bu sitede s2 ile yazılmış olan bütün konuları telefonumda deneyerek yazdım ancak böyle bir sorun ile karşılaşmadım. isterseniz 2.3.5 yüklemeyi deneyein.

 121. Merhaba editor bey ben de galaxy s2 i9100 kullanicisiyim odin ile guncellemelerimi yapiyorum usb bellek biraz dolmustu ayarlar kayot yeri usb bellek biciimlendir dedim ancak 11, 5gb olan hafizam 4, 11 gb a dustu yardimci olur musunuz

 122. Hocam bi sorunum var benim s2 4.1.2 sürümüne yükselmiş durumda çalışmasıda normal fakat şarjını çok daha hızlı tüketmeye başladı bununla ilgili yapılabilecek bişey varmı.
  Birde uygulamalar menüsü açıkken home tuşunun solundaki alt menü içindeki listeden uygulamaları gizle özelliğiyle gizlediğim birkaç uygulamayı tekrar nasıl görünür yapabileceğim.
  Bu konularda yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

  1. şarj için telefonunuzu kapatın ve öyle şarj edin yüzde yüz dolsun açın ve açıkken tekrar şarja takın tekrar yüzde yüz dolsun. ben bu şekilde yaptım, şu an idare eder.

   Aynı şekilde uygulama menüsündeyken bahsettiğiniz tuşa basın. en alt seçeneklerde gizli uygulamaları göster diye bir seçenek olacak ordan ekleyebilirsiniz.

 123. admin allah senden razı olsun kac aydır yapamıyordum bu siteyi inceledim ve sonunda samsung galaxy s2 im 4.1.2 jelly bean oldu çok teşekkürler

 124. usta herseyi dogru olaraqk yaptım ama kırmızı renkte ” FAİL” yazısı cıktı ne yapmam gerekiyor acil cevap lütfen…

  1. aynı işlemlere baştan başlayın, bataryanızın şarjı olduğundan emin olun.yukardaki işlem defalarca denenmiştir. yukleme esnasında ya bataryanız bitmiştir ya da bağlantınız kesilmiştir yoksa FAİL vermez.

 125. merhaba editör kardeşim bende galaxy s2 i9100g var ben telefonuma senin okan arkadaşa verdiğin linklerden telefona jell beani yükledim fakat sim kartını takınca simdeki numaralarım gözükmüyo bide yani hattı görmüyo arama felan yapamıyoru aradığım zaman ağ sorunu felan yazıyo anlayamadım ayarlardanda ağ taratması yapıyorum turkcel vodafone avea buluyoama turkcellı sectıgımde başarısız ağ kaydedilemiyo diyo lütfen yardım et önceden telefon 2.6 felan sürümündeyken çalışıyodu haatım hattımı başka telefona taktıgımda çalışıyo veya ama bende gözükmüyo annemin babamın hattınıda benim galaxye taktımmı gözüküyo arama yapıyo fakat bende neden böyle bunun yüzünden yeniden gidip hattı yeniledim aynı numarayla sıfır sim kart aldı ama yine aynısı var olmuyo :( cevabını beklıyorum lütfen bi yardım edin.

  1. merhaba, bahsettiğin sorunu ben ace s5830ide yaşamıştım, başka bir ROM(yazılım) yükleyince düzelmişti. yüklediğin versiyon kaç 4.0.4 mu 4.1.2 mi?

   Şurdan 2.3.6 indirip yükleyebilirsin. http://www.hotfile.com/dl/136857418/c144909/I9100GXWKJ2_I9100GODDKJ2_INU.zip.html
   zip şifresi: samfirmware.com

   elimde telefon olmadığı için deneme yapamıyorum ama mümkün olduğu kadar modifiye(custom) rom yüklememeye çalışın. eğer jelly bean de ısrar ediyorsanız . şurdan orjinal fransa romunu indirip yükleyin. aynı sorun devam ederse 2.3.6 yi yükleyin.

   http://www.hotfile.com/dl/193250120/97f4ff6/I9100GXXLSR_I9100GXEFLSR_XEF.zip.html

   1. editör kardeşim ben 4.1.2 yi yükledim sorun çıktı sonra bi sitede s2i9100g için 4.0.4 yükledim ondada aynı sorun çıktı şimdi senin verdiğin fransa romu indirip deneyeceğim sorun çıkarsa eski 2.3 e dönücem bakalım :(

 126. spt boxta denedim. Test modu girin lütfen bekleyin diyor. test moda nasıl koyacam cihazı

  1. boxlarla ilgili fazla bilgim yok ancak, spt box imei repair yapıyor, yani olması lazım. eğer cihazın donanımsal bir sorunu yoksa yazılım yükleyip imei yazdıktan sonra düzelmesi lazım.

 127. elimde I9100 var yazılımı kendiliğinde silindi hiç birşey yazmıyor 0000000 dahi yazmıyor. yazılım göncelleme yaptım başka yazılım yükledim genede imei gelmedi nasıl yapabilirim bi zahmet yardımcı olursanız sevinirim.

 128. cok tesekkurler son bir sorun olacak sizce denemem mantıklımı siz olsaniz denermiydiniz yoksa aldıgım yere mi gitmeliyim

 129. arkadaslar bende i9100G var yapsam ne sorun olur internette jellybeanin i9100G icin olanini bulamadım 3. yöntemi uygulasam ne farkeder telefonum yurtdısı acil yardım ederseniz sevinirim

  1. i9100G modeline denenmemiştir. cihaziniz tamamen çökebilir, “full brick” denen çökme meydana gelirse sadece yetkili servis çözebiliyor bunu, onlar da yurt dişi cihazlara bakmiyorlar, bence denemeyin.

    1. elimizde i9100G modeli olmadıığı için deneyemiyoruz. ancak size gerekli dosyalari verebilirim. riski göze aliyorsaniz deneyebilirsiniz. denedikten sonra sonucu yazarsaniz sevinirim

     yazılım: http://www.hotfile.com/dl/193250120/97f4ff6/I9100GXXLSR_I9100GXEFLSR_XEF.zip.html

     Odin: http://www.ceplik.com/dosya/samsung/Odin3%203.04.7z

     odini açin PDAya tiklayip radan çikardiginiz I9100GXXLSR_I9100GXXLSP_I9100GXEFLSR_HOME.tar.md5 dosyasini seçin ve baska isaretleme yapmayin. telefonunuzu kapatin ses kisma + home + açma-kapama tusuna basin download moda alin. usb kablosu ile baglatiyi gerceklestirin ve starta basin.

     Önce yedek almayi unutmayin, tüm bilgileriniz silinebilir.

 130. sa ben teli arabıstandan aldım hala 2.1de telefon 2 yöntemide denedim güncelleme göstermedi nedeni nedir

  1. yurtdışından getirdiğiniz telefonu Odin ile güncellemeniz gerekir. 3. yöntemi deneyin lütfen.

   1. Merhabalar admin, okudum da herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun. Öncelikle teşekkürler. Bende galaxy S2 var. başka telin imei’si var. güncelleme yapamıyorum. odin proğramını indirdim, teli görüyor fakat PDA dosyasını görmüyor veya ben beceremiyorum. yükleme yaptığımda imei sıkıntısı doğar mı veya ne gibi sorunlarla karşılaşırım. Şimdiden teşekkürler

    1. merhaba, s2lerde pek imei sıkıntısı çıkmıyor. pda’ya seçeceğiniz dosyayı .zipten çıkarmanız gerekir. ona dikkat edin.

     1. Üstad,işte ben o pda’yı bir türlü bulamıyorum. bende zip olarak inmiyor yani :))

       1. ÜSTAD, işlemi tamamladım. işlem sonunda resimde göründüğü gibi oldu, fakat tel açılma aşamasını bir türlü geçemiyor. tam açılacak gibi oluyor, tekrar kapanıyor. bilgilendirsen sevinirim

        1. Telefonunuzun i9100 oldugundan emin misiniz.i9100g ve i9100p modelleri de mevcuttur. Eminseniz lutfen format menusune girip wipe cache partition ve wipe data factory reset secenekleri ile islem yapin.

         1. telefon GT-İ9100. Bataryayı söküp taktığımda tekrar açılma ekranı geliyor fakat yine açılmıyor. sana da zahmet veriyoruz, kusura bakmayasın :)

          1. Lutfen dedigim islemleri yapin. Tuş formatina girip islemleri yapin.

         2. bende guncelleme yaptım telefon arama yapmıyor agda kayıtlı degıl dıyor ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir