LG E460 Optimus L5 II telefonunuzdan ekran görüntüsü alabilmek oldukça kolay. Bunu Google Play Store’da bulunan ücretsiz uygulamalarla yapabileceğiniz gibi basit bir tuş kombinasyonuyla da yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği yeni nesil akıllı telefonların tümünde bulunur ve o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine olanak sağlar. Ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan bu özellik, Android 4 işletim sistemi kullanan LG L5 2 modelinde de mevcut. Şimdi bunu nasıl yapabileceğinize bakalım…

LG E460 Optimus L5 II telefonunuda ekran görüntüsü alabilmek için ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına aynı anda basarak bir süre bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.LG-l5-2-e460-ekran-goruntusu-almaKısa bir bekleyişin ardından ekran bir hareketlenme görecek ve bir deklanşör sesi duyacaksınız. Bu, işlemin başarıyla gerçekleştirildiği anlamına gelir ki zaten yukarıdaki bildirim ekranında buna dair uyarı da alınacaktır.

Yakaladığınız görüntü telefonun galerisindeki ‘screenshots’ bölümünde yer alacaktır.

5 thoughts on “LG E460 Optimus L5 II Ekran Görüntüsü Alma”
    1. aynı anda basmayı deneyin şütfen, ayrıca yeni güncellemelerle tuşlar değişmiş de olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir