Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo Format Atma

Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo telefonunuzu herhangi bir nedenle formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız iki yöntemden herhangi biriyle yapabilirsiniz.

Galaxy Pocket Neo, Android 4 işletim sistemi kullanan bir telefon ve zamanla işletim sisteminde yazılımsal sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlar donma, ağırlaşma, kasılma, uygulama ya da hafıza hataları, açılma hataları vb. biçimlerde olabilir. Ayrıca format atmak, unutulan ya da yanlış girilen ekran kilit deseni ya da güvenlik kodu gibi nedenlerle açılmayan telefonların açılmasını da sağlar.

Format işlemine başlamadan önce lütfen telefonunuzu iyice şarj ederek, en az %50 seviyesine getirin. Ayrıca silinmemesini istediğiniz veriler için yedek almayı unutmayın!

Samsung S5310’a format atmak için kullanabileceğiniz ilk yöntem menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla yörüngesini izleyip onay vermek şeklindedir. Onay sonrası telefonunuz sıfırlanma işlemi için kapanır ve temizlenmiş bir şekilde yeniden açılır.

Diğer bir yöntem ise herhangi bir nedenle açılmada ve menüye erişimde sıkıntı yaşayan cihazlar için en geçerli olan donanımdan formattır.

Bunun için öncelikle telefonu kapalı konuma getirin.

Samsung-Galaxy-Pocket-Neo-GT-S5310-format-atmaGörselde aktarmaya çalıştığımız gibi ana ekran(home), ses açma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın.

Marka ve model bilgisinin yer aldığı ekran geldiğinde açma-kapama(kilit) tuşunu bırakarak diğer tuşlara basmaya devam edin.

Bir süre sonra telefon onarım moduna yani recovery mode ulaşır. Burada dokunmatik çalışmaz!

Ses kısma tuşuyla ‘wipe data / factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın.


Yeni ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘yes- delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın.

Cihaz sıfırlama işlemini yapar ve ilk ekrana geri döner. Burada ilk sıradaki ‘reboot system now‘ seçeneğini açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylamak, cihazı temizlenmiş bir şekilde yeniden başlatır. İşlem tamam!

İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.


İki yöntem sonunda da telefon sıfırlama işlemi için kapanacak ve temizlenmiş olarak yeniden başlayacak. İşlem tamam! Kurulum sonrası Pocket Neo yeniden kişiselleştirmeye hazır hale gelecek.

Author: Tayfun Sağır

29 thoughts on “Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo Format Atma

 1. Harikasınız. Boş duran telefonu açamadık. Bu işlemle kullanır hale getirip ihtiyaç sahibine ulaştırdık. Anlatım bilgi ve sonuç Harika

 2. abilerim meraba ben telefonuma ayarlar yerinden format attım ama şarjı %40 flndı bilmiordum doldurmak gerektiini ve format attıktan sonra telefon bir daha açılmadı saatlerce bekledim sizin yöntem ile yaptım yok açılmıyor sürekli samsung yazısı yanıp sönüyor o kadar cevaplayabilirmisiniz lütfen ya

  1. Ahmet her yere yorum bırakmana gerek yok. Gördüğün gibi müsait olduğumuzda sorularını cevaplıyoruz. Telefonun marka ve modeli nedir? Bir kaç farklı modele yorum yaptığın için bunu soruyoruz.

    1. Çözüm belli; yazılım yüklemesi yapmalısın. Ancak bu konuda sitemizde paylaşılmış bir makale henüz yok. Google’da biraz araştırma yaparsan ilgili yönlendirmeleri bulabilirsin.

     1. tamam eyvallah abi bbakarım ama hakkında bilgileri sizden eğer uygunsa alabilirm yardımcı olabiirsniz tabi yinede çok tşk

     2. abi birde teelfon açılmıyor diyorum yani ben pcden falan mı yazılım güncelleme yapacağım ve nasıl olcak biraz açıklarmısın sana zahmet yardımcı olursan çok sevinirim

      1. Odin programı yardımıyla yazılım atacaksın. Sitemizdeki arama bölümüne yazılım yükleme yazarsan örneklerini görebilirsin.

  1. modifiye rom önermediğimiz için sitemizde yer vermiyoruz.maalesef bu konuda size yardımcı olamayacağız.

 3. merhaba hocam ben samsung galaxy pocket neo wifi ve bluetooth hataları alıyorum buna göre bir çözüm yolu varmıdır cevap bekliyor olacağım

  1. Merhaba. Formatla duzelmemise buyuk olasilikla donanimsal bir sorundur. Yine de yazilim yuklemesi de deneyebilirsiniz.

   1. Format atıldı yazılım yüklendi fakat hata ayni bir takım kodla düzenleme olanağı felan varmıdır?

    1. Ekran ayarlarında pil göstergesi seçeneği yoksa marketten battery doctor veya benzeri uygulamalar indirerek göstergeyi akitfi edebilirsiniz.

    1. format için 3 tuşa basmanız lazım. makaleyi dikkatlice okuyp işlemleri sırasıyla yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.