LG D320Tr L70 telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar, ekran kilit desenini-güvenlik kodunu bloke etme-unutma ya da tek seferde ayar veya veri sıfırlaması yapmak gibi nedenlerle format atmak isterseniz bunu aşağıda anlattığımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşlem sonrası telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamalar silineceğinden mümkünse veri yedeği alın! Telefonun işlem sırasında düşük şarj dolayısıyla kapanıp zarar görmesini engellemek için de en az %50 seviyesinde şarjı olduğundan emin olun!

LG D320tr, Android 4.4.2 işletim sistemi kullanan bir model ve 2 farklı format yöntemi mevcut. Bunlardan ilki için menüye erişebiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Genel> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin.

Diğer yöntem ise menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili yöntem olan donanımdan format seçeneği. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak onarım moduna(recovery mode) ulaşmalısınız.

Telefonu kapatın ve ses kısma tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Telefon açıldığında açma-kapama tuşunu bırakın ve tekrar basın. Bir süre sonra sistem ekranının sıfırlama bölümüne erişmiş olacaksınız.

Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
Lg-D320tr-L70-hard-reset-formatlama
Açılan sistem ekranı direk telefonun sıfırlanması yönündedir ve onay verilmesi durumunda telefon fabrika ayarlarına geri döner.

Onay için ses kısma tuşuna bir kez basarak alttakiYesseçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

29 thoughts on “LG D320Tr L70 Format Atma”
  1. Yazılım çökmüş olabilir, yapabiliyorsanız yazılım yüklemesi araştırın ve yüklemeyi deneyin. Aksi halde bir teknik servise danışmanız gerekecek.

 1. bende lg d320 var depolama alanını nasıl yükseltebilririm bu konuda yardım ederseniz sevinirim

  1. Şeyhmus merhaba. Dahili hafızanın yükselme ihtimali yoktur. Ama telefonu fabrika ayarlarına döndürüp, internete bağlanmadan gereksiz uygulamaların verilerini silip, devre dışı bırakırsan bir süre için daha iyi performans alabilirsin.

  1. Elif merhaba. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmen gerekecek maalesef. Tüm kullanıcı verileri silineceğinden işlem öncesi veri yedeği almayı unutma!

 2. Lg l70 d320tr cihazim hic tepki vermiyor acilmiyor sarja takiyorum yine tepki yok pc ye bagladim pc cihaz arizali yeniden baslatin dedi downloading modada gecmedi telefon cop mu suan bir cozum sunarsaniz sevinirim

 3. LG D320Tr L70 cihazını kullanıyorum ancak telefon bugün bir anda sim kartımı(başka sim kartlarını da denedim)görmemeye başladı.Sizce bu sorunu nasıl halledebilirim?

  1. Sim kart denemişsiniz zaten. Hiçbirini görmemesi genellikle sim yuvasının bozulduğu anlamına gelir. Teknik servise danışmanız gerekecek.

 4. sa abi d320tr yazılım yüklerken hata oldu şimdide telefon brick oldu nasıl halledebeilirz abi ?

  1. A.s Mert. Brick olduğunu nereden biliyorsun? Cihaz açılmıyor olduğu için mi böyle bir yorum yaptın?

   1. EVET ABİ CİHAZ SADECE LG YAZISINDA KALIYORDU YAZILIM ATARKEN YARIDA KALDI ŞİMDİ CİHAZ HİÇ AÇMIYOR TELEFONU PC YE TAKINCA COM GELİYOR YANLIZ DOWNLOAD MODA GECMEDİĞİ İÇİN YAZILIMDA YEMİYOR ABİ ?

    1. Bizce bir teknik servise danışmalısın. Boot falan gerekebilir. Yeni yazılımlar, farklı yöntemler dene diye öneride bulunmak isterdik ama internette bu konuda sağlıklı bilgi pek yok.

 5. LG D 320 TR MARKA TELEFONUM AÇILMIYO EKRANA AAT-MİNİ OS 3.0 YAZISI GELİYO FORMATLIYORUM AMA YİNED DEĞİŞEN BİRŞEY YOK BUNUN İÇİN NE YAPMALIYIM. BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  1. Tuş formatını uyguladıysanız ve sonuç alamadıysanız yazılım yüklemesi yapmalısınız. Fakat biz bu konuda, ilgili model için henüz bir deneme yapmadık.

   1. normal sıfırlama yapıyorum error verıo bi yardımcı olursanız ses tuşu falan onuda denedim aynı oluyor error verio

 6. lg d320 tr model cihazım var fakat sizin yazdığınız şekilde format atmaya çalıştım LG logosu geliyor ama cihaz format almıyor normal açılıyor acil yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar

  1. sadece resime bakmayın. makaleyi okuyun. Telefonu kapatın ve ses kısma tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Telefon açıldığında açma-kapama tuşunu bırakın ve tekrar basın. Bir süre sonra sistem ekranının sıfırlama bölümüne erişmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir