Samsung G900 Galaxy S5 Download Mode

Samsung G900 Galaxy S5 telefonunuza Odin gibi programlarla yazılım yüklemek isterseniz öncelikle telefonunuzu yazılım yükleme modu olan Download Mode‘a almalısınız.

Download Mode, genellikle Samsung telefonlar için kullanılan yardımcı moddur. Android işletim sistemli Samsung modellerinin hepsinde olan bu mod, Samsung’un bazı Badaa ya da standart işletim sistemli cihazlarında da bulunuyor. Multiloader, Odin gibi yardımcı programların cihazı görmesini sağlayan bu mod, ayrıca telefonun yeni yazılıma hazır hale getirilmesini de sağlar.

Samsung G900 Galaxy S5 modelini yazılım yükleme moduna almak için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Ana Ekran(Home) + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
samsung-g900-galaxy-s5-download-modeTuşlara doğru şekilde basarak telefonu açtığınızda, içinde sarı ünlem işareti olan bir uyarı levhasıyla karşılaşırsınız. Bu ekranda ses açma tuşuna basarak Download moda geçiş yapabilir ya da ses kısma tuşuna basarak işlemi iptal edip, telefonun normal olarak yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz.

Download moda geçiş amaçlı bu ekranda bir kez ses açma tuşuna basmanız durumunda ekranda altında ‘Downloading’ yazan bir Android robot görürsünüz. Bu telefonun yazılım yüklemeye hazır hale geldiği anlamını taşır.

Download moda alınmış telefonu bu moddan çıkarmak için hiç bir şey yapmadan bekleyebilir ya da bataryasını çıkarıp, yeniden takabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

1 thought on “Samsung G900 Galaxy S5 Download Mode

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.