Apple, yeni bir geri çağırmaya imza attı. Arka kamerada yaşanan bir sıkıntı ötürü bazı iPhone 6 Plus’lar yenisiyle değiştirilecek.

Daha önce uyku(güç) tuşundan ötürü bazı iPhone 5’leri geri çağıran ve programa uygun telefonları değiştiren Apple şimdi de benzer bir uygulamayı iPhone 6 Plus için yapıyor.

Eylül 2014 ile Temmuz 2015 tarihleri arasında satılan bazı iPhone 6 Plus modellerinin arka kamerasında sorun olduğu ve bu sorunun fotoğrafların bulanık çıkmasına yol açtığı belirtildi. Belirtilen tarih aralığı neredeyse ürün tanıtımından bu yana geçen tüm zamanı ifade ediyor. Ancak sorun tüm iPhone 6 Plus’larda değil, ilgili arıza sadece bazı serilerde var.

Apple, kullanıcıların telefonlarını kontrol edebilmesi için daha önce yaptığı gibi bir sayfa açtı. Bu sayfa üzerinden kullanıcılar telefonlarının seri numarasıyla sorgulama yapabilecek ve telefonlarının değişim programına uygun olup olmadığını görebilecek.

iphone-6-plus-kamera-degisim-programiApple iPhone 6 Plus kullanıcıları ilgili sorgulamayı yapabilmek için program uygunluğu sayfasına ulaşmalı ve daha sonra sorgulama kutucuğuna ürünlerinin seri numarasını girerek sorgulama yapmalı. Ürünün seri numarasını öğrenebilmek için menü üzerinden Ayarlar > Genel > Hakkında yörüngesini izlemek yeterli olacak. Harf ve rakamlardan oluşan seri numarasıyla sorgulama yapıldığında bir süre sonra sayfada sonuç belirecek. Eğer telefonunuz değişim programına uygunsa, Apple Store’lardan herhangi birine götürerek değişim talep edebilirsiniz.

Apple Store’da uygulanan randevu sistemiyle ilgili detayları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Apple Store Randevu Sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir