Operatörler Artvin’deki Sel Felaketine Duyarsız Kalmadı

Doğu Karadeniz’i etkisi altına alan ve daha çok Artvin’de etkili olarak 7 kişinin ölümüne 1 kişinin de kaybolmasına yol açan şiddetli yağışların getirdiği sel felaketine operatörler duyarsız kalmadı ve bölgede yaşayanlara ücretsiz yüklemeler yaptı.

Son 50 yılın en şiddetli yağışı nedeniyle sel felaketine maruz kalan Artvin için ülkemizde hizmet veren operatörler de kolları sıvadı. Turkcell ve Vodafone Artvin’de yaşayan abonelerine dakika, kısa mesaj ve internet yüklemeleri yapmayı başladı. Avea’dan ise haberi yazdığımız saat 04:00 itibariyle resmi bir açıklama gelmedi. Avea’nın da ilerleyen saatlerde konuyla alakalı duyarlı bir davranış sergilemesini bekliyoruz.

Konuyla ilgili paylaşımlar operatörlerin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapıldı. İlk açıklama Turkcell’den geldi ve Artvin’de yaşayan abonelerin hattına 75 dakika, 75 kısa mesaj (SMS) ve 75 MB internet yüklenmeye başlandığı belirtildi.

turkcell-artvin-selTurkcell’den hemen sonra Vodafone da bir açıklama yaparak, Artvin’deki abonelerinin hatlarına her yöne 1 ay boyunca kullanabilecekleri ücretsiz 100 dakika, 100 kısa mesaj (SMS) ile 250MB internet tanımlanacağını bildirdi.

vodafone-artvin-selBölge halkının ilgili hediyeleri almak için herhangi bir şey yapmasına gerek yok, operatörler otomatik tanımlama yapacak. Hatta ulaşım sıkıntısının da yaşandığı bölgedekiler için operatörler ek bir tanımlama da yapabilir. Bunun için müşteri hizmetlerini aramak yeterli olacaktır diye düşünüyoruz.

Umarız daha önce de doğa felaketlerinde abonelerine çeşitli yardımlarda bulunan operatörler, zarar gören alt yapıyı da kısa sürede onarır ve abonelere verilen hizmete kaldığı yerden devam eder.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir