iPhone 4 ve iPhone 4S imei(seri) Numarası Öğrenme

Bazen imei(seri) numarası sorgulaması yapmanız gereken durumlar oluşabilir. Tüm iletişim araçlarında ortak olan *#06# tuşlama yöntemi haricinde iPhone 4 ve iPhone 4S’lerde telefonun menüsüne ulaşamadığınız durumlar için de bir yol mevcut. Normal şartlarda bataryası çıkarılabilen cep telefonlarının bataryasının altındaki bandrolde imei numarası bölümü yer alır. Fakat iPhone’larda batarya çıkarılamadığından farklı bir yöntem mevcut.

iPhone 4 ve iPhone 4S modellerinde telefonun menüsüne ulaşamıyorsanız imei kontrolü için sim kart yuvasını çıkarmanız gerekmektedir. Zira ime(seri) numarası, görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi sim kart yuvası üzerinde yazılıdır. Tabii bunun için sim kart yuvanızın herhangi bir nedenle değişmemiş olması gerekmektedir. Sim kart yuvanız değiştiği taktirde yeni yuva üzerinde bulacağınız seri numarası doğru olmayacaktır.

iphone imei numarası öğrenme

 

 

Bizim burada yardımcı olmaya çalıştığımız durum başta da belirttiğimiz gibi telefon menüsüne ulaşamadığınız durumlar için geçerli. Fakat telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyorsanız *#06# tuşlayarak, Menü> Ayarlar> Hakkında yörüngelerini izleyerek veya duruyorsa telefonunuzun kutusu duruyorsa kutusuna bakarak da imei(seri) numarasına ulaşabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir