Huawei U9200 Ascend P1 Ekran Görüntüsü Alma

Huawei U9200 Ascend P1 telefonunuzun ekranındaki herhangi bir görüntüyü kaydederek galeriye eklemeniz mümkün. Tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi Ascend P1 modelinde de bu görevin yerine getirilmesini sağlayan ‘Screenshot’ özelliği bulunur. Bunun için uygulama marketinden bir çok farklı uygulama deneyebileceğiniz gibi telefonun dahili yöntemini de kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliğinin ana mantığı bilgisayarlarda yapılan ile aynıdır. Yani bilgisayar klavyesinde ‘Print Screen’ tuşunun yaptığı görev akıllı telefonlarda da bazı tuşlar kullanılarak aynen yapılabilir ve bu özellik akıllı telefonlarda ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırabilir.

Huawei U9200 Ascend P1, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan diğer bir çok marka ile benzerlik gösterir. Ayrıca yine Android 4 işletim sistemi kullanan tüm Huawei modelleriyle aynıdır.

Ascend P1 modelinde ekran görüntüsü alabilmek için ilgili ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına aynı anda basarak kısa bir süre bekleyin.

Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
huawei_ascend_p1_u9200_ekran_goruntusu-alma

İşlemi doğru yaptığınız taktirde ekranda fotoğraf çekini andıran bir hareketlenme görerek bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki bilgi ekranında işleme dair bildirim de alırsınız.

Yakaladığınız görüntü telefonun galerisindeki ‘Screenshot’ albümünde olacak.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.