General Mobile Discovery Quadro4 telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlardan, tek seferde ayar veya veri sıfırlaması yapmak için, ekran kilit deseni-güvenlik kodu problemlerinden dolayı format atmak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşlem öncesi lütfen mümkünse veri yedeği alın ve telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın.

General Mobile Discovery Quadro4, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve iki farklı formatlama yöntemiyle telefonunu formatlamanız mümkün. Kullanılabilecek ilk yöntem için telefonun menüsüne erişebiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit deseni-güvenlik kodu unutulmuş-bloke edilmiş, sürekli işletim sistemi ya da uygulama hatası veren ve menüye erişimde sıkıntı çıkaran telefonlar için en etkili olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarıyla işletim sisteminin onarım moduna(recovery mode) ulaşmalısınız.

Telefonu kapatın ve ses açma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Tuş Kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
general-mobile-discovery-quadro-4-hard-reset-format-atma

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta telefon sistem ekranına ulaşana kadar tuşları bırakmamak.

Telefon normal olarak açılıyor gibi yapar ve bir süre sonra sistem ekranına geçer. Burada dokunmatik çalışmaz.

Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data – factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘Yes – delete all user data’ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama tuşuyla onay verin.

Telefon sıfırlama işlemi otomatik olarak yapar ve ilk ekrana geri döner. Burada ‘Wipe cache partition’ seçeneğini de aynı mantıkla onaylamak telefonunuzun ön belleğini temizleyecektir.

Son olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini açma-kapama tuşuyla onaylayarak telefonun normal olarak yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz.

İşlem tamam! Quadro 4 formatlanarak, fabrika ayarlarına geri dönmüştür!

14 thoughts on “General Mobile Discovery Quadro4 Format Atma”
 1. telefona format attım acılır gıbı yapıyo ve tam acılacakken ekran donuyo 10 dakıkadır beklıyorum halen aynı hiç tepkı yok

  1. Erdal merhaba. Yazılım çökmüş olabilir. Yazılım yüklemesi yapmanız gerekecek. Ancak bizim bu konuda henüz bir denememiz olmadı.

  1. Güç tuşuna uzun basarak telefonu resetleyin. Eğer telefonda elektrikle ilgili tepki yoksa bir teknik servise danışın.

 2. telefonum hiçbişekilde açılmıyor tuşlarla da format atamıyorum dondu kapattım birdahada açamadım acil yardım etseniz

 3. Peki kilitli olan mesaji nasil acabilirim şifreyi bulamiyrm bi türlü aklima gelen her sifreyi denedim acilmiyo bi bilginiz varmi

  1. şifreyi bilmiyorsanız açamazsınız.

   lütfen yorumlarınızı CEVAPLA seçeneğini kullanarak yaızn.

 4. Bir arkadasimin mesajlarini kilitledim telimde artik acamiyorum şifresini de bilmiyrm format atsam düzelir mi ve resim video ve oyunlar silinir mi??

  1. format herşeyi siler evet. format atarsanız herşey silinir ve telefon ilk aldığınız günkü gibi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir