General Mobile Discovery Quadro4 telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilmeniz mümkün. Bunun için Google Play Store’da bir çok ücretsiz uygulama bulunsa da telefonunuzun dahili olarak sunduğu özellikle daha kolay bir şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an telefonun ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesine olanak sağlar ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılabilir.

Discovery Quadro 4, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü kaydetme yöntemi, aynı işletim sistemini kullanan modellerle benzerlik gösterir. Ekran görüntüsü alabilmek için basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin.

Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
general-mobile-discovery-guadro-4-ekran-goruntusu-alma

Kombinasyonu doğru şekilde yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür ve bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki akıllı bildirim ekranında da işleme dair bilgilendirmeyi, aldığınız görüntünün ön izlemesini görürsünüz.

Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun  galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

2 thoughts on “General Mobile Discovery Quadro4 Ekran Görüntüsü Alma”
    1. tuşlara aynı anda basmaya çalışın, işe yaramıyorsa güncelleme sonra tuş kombinasyonu değişmiş olabilir, diğe seçenekleri deneyin.
      1: ses açma + ses kısma
      2: güç + ses açma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir