General Mobile Discovery 2+ modelini de tıpkı diğer bir çok cep telefonu gibi modem olarak kullanıp, internetinizi paylaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemlerden size en uygun olanını seçerek anlattığımız yolu izlemelisiniz.

Cep telefonlarının modem olarak kullanılması uzun süredir varolan bir şey. Ancak akıllı telefonların gelişmesiyle bu konudaki seçenekler de her geçen gün artıyor. Discovery 2 de bu konuda kullanıcısına bir çok seçenek sunuyor.

Discovery 2+, Android 4.4 işletim sistemiyle gelen bir model ve internet paylaşımı için 3 farklı seçenek sunuyor. Bu seçeneklere ulaşabilmek için, görsellerde de aktarmaya çalıştığımız gibi Menü> Ayarlar> Diğer… yörüngesini izleyerek ‘Tethering ve taşınabilir hotspot’ ya da ‘USB internet’ bölümüne ulaşmalısınız. ‘Tethering ve taşınabilir hotspot’ bölümünde karşınıza 3 farklı seçenek çıkar. Bu seçeneklerden o an size uygun olanını seçin ve internet paylaşımını başlatın.

İlgili seçeneklere kısaca değinmek gerekirse; Wi-fi etkin nokta ile telefonunuzu kablosuz bir modem dönüştürerek başka bir cihazın Wi-Fi özelliği sayesinde sizin cihazınıza bağlanmasını sağlarsınız. UBS bağlantısı daha çok bilgisayarlar ile internet paylaşımı için tercih edilir ve data kablosu kullanmak gerekir. Bluetooth internet paylaşımı ise akıllı telefondaki internetin Bluetooth ile paylaşılmasına olanak verir.

Uygun seçeneği belirledikten sonra, bu seçenekle ilgili bölüme dokunun ve gerekli ayarları yaparak internet paylaşımına başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir