General Mobile Discovery 2 modelinde de tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi DNS değişikliği yaparak erişimi engellemiş sitelere ulaşabilir ya da internet hızınıza katkıda bulunabilirsiniz. Bunun için aşağıda anlatacağımız yolu izleyerek, yöntemi doğru olarak uygulamalısınız.

DNS değiştirme işlemi daha çok erişimi engellenmiş, yasaklı sitelere ulaşmak için kullanılır. Ancak doğru DNS adreslerini kullanmak internet hızınıza katkı da sağlayabilir.

Anlatacağımız DNS değişikliği yöntemi için kablosuz bir ağa bağlanmalısınız. Zira mobil internet üzerinde gelişmiş ayarlara ulaşmak mümkün değil. Ancak uygulama marketinde bu konuda çeşitli uygulamalar var. Bunları kullanarak mobil internetin otomatik DNS değişikliği yapmasını sağlayabilirsiniz.

Discovery 2‘de DNS değişikliği için öncelikle görsellerde aktarmaya çalıştığımız gibi Menü> Ayarlar> Wi-Fi yörüngesini izleyin ve bir ağa bağlanın.

Daha sonra ağ adına basılı tutun ve ‘Ağı değiştir‘ seçeneğine dokunun.

Yeni açılan pencerede ‘Gelişmiş seçenekleri göster‘ opsiyonuna dokunmalısınız. Bu işlemler her seferinde menünün daha da uzamasını sağlar.

Yeni beliren seçenekler arasında DHCP  olan bölümü ‘Statik‘ olarak değiştirmelisiniz. Bu hareket DNS bölümlerine ulaşmanızı sağlar.

DNS 1 ve DNS 2 bölümlerinde gördüğünüz rakamları silin ve onların yerine yeni DNS adreslerini girin.

Son olarak ‘Kaydet’ seçeneğine dokunun ve yaptığınız değişikliklerin geçerli kılınması için Wi-Fi özelliğini kapatıp, yeniden açın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir