Freelander KV12 PD500C Tablet Format Atma – Yazılım Yükleme

Freelander KV12 PD500C model tabletinizin desen, model kilidini unuttuysanız veya üst üste yanlış girdiğiniz için bloke ettiyseniz tablete format atmanız gerekmektedir. Ancak bir çok tablette bulunan tuş formatı yani recovery mode bu tablette yok. (Ya da biz bulamadık :))

Format ile tableti sıfırlamak yerine tablete yazılım yükleyerek  de sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem de en az format kadar kolay ve basit bir işlemdir. Yazılım yükleme işelmi tabletinizdeki tüm bilgi, veri ve uygulamalarınızı silip tableti ilk almış olduğunuz hale getirir.

İşleme başlamadan önce tableti şarj edip batarya seviyesini %50’nin üzerine çıkarın. İşlem esnasında tabletin şarjı biterse tablet tamamen çökebilir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: PD500C-Driver

2: Pad Product Tool 1.05_02

3: PD500C Android 4.2

Bütün dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın. Tabletinizi çalışır halde usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın. Sürücüler otomatik yüklenmezse  manuel olarak indirdiğiniz dosyaları seçip yüklenmelerini sağlayın. Sürücüleri yükledikten sonra bağlantıyı kesin.

Pad Product Tool 1.05_02 klasörünün içindeki setup dosyasını çalıştırp kurun. Kurulum bittikten sonra Başlat menüsünden programı bulup açın.

Program açılır açılmaz sizden yazılım dosyası seçmenizi isteyecek. PD500C4.2 klasörü içindeki  PD500C-1024X800-03080308-20140210.fw dosyasını seçin.


freelander pd500c kv12 format atma yazılım yükleme

Dosya seçimi otomtik açılmazsa yukarıdaki resimde dosya seçimi olarak işaretlenmiş buton ile dosyayı seçin.

Tablet açık haldeyken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Program tableti gördüğünde üst bölümde Ready çubuğu çıkacaktır. Başlat(Down) butonuna tıklayıp yükleme işlemini başlatabilirsiniz.


Yükleme işlemi 10 dakikayı bulabilir. Ready yazan çubukta Successful yazısını gördüğünüzde işlem başarıyla sonuçlanmış demektir. Tablet kendini ototmatik olarak başlatacaktır. Tabletiniz formatlanmış olarak açılacaktır. Açılması biraz zaman alabilir lütfen bekleyin.

Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Freelander KV12 PD500C Tablet Format Atma – Yazılım Yükleme

    1. İşlemi tekrarlamakta herhangi bir sakınca yok. Kapatıp dinlendirin ve daha dikkatli bir şekilde tekrar deneyin.

    1. Sen yukarıda anlatılanları yaptın mı?

      Yorumlarını da lütfen ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak paylaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir