Root işlemi ile Android cihazınızda süper kullanıcı haline gelip tüm erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz. Root işlemi sonunda telefona kurulacak olan SuperSu uygualaması ile bu erişim isteklerini onaylayabilir veya red edebilirsiniz.

 Samsung I9003 Galaxy SL cihazınızı da rootlayabilirsiniz. Root işlemi cihazı garanti kapsamı dışına çıkarır. Eğer garantili bir telefonunuz varsa bunu göz önünde bulundurun.

İşleme başlamak için telefonunuzdan Ayarlara girin Uygulamaları açın. Gelişim seçeneğinin için USB Hata Ayıklama Modu seçeneğini aktifleştirin. Android 4 ve üstü bir yazılım kullanıyorsun bu seçenek Geliştirici seçenekleri içinde yer alın.

Root işlemini Kingo Android Root programı ile kolayca yapabileceksiniz.  Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenmesi için bilgisayarınıza Kies programını kurmanızı öneririz. Bilgisayarınızda Kies yokda buradan indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarı resetleyin. Programı açmayı sadece kurulu olması yeterlidir.

-Kingo Android Root

Programı indirip kurun ve açın. Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Kingo Android Root programında ROOT butonu aktifleştiğinde butona tıklayın. Kısa bir işlemden sonra telefonunuz rootlanacaktır. Menüye bekatiğinizda SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir